Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

co myślicie na temat wymiany Bartona 3200+, Abit NF7 na Semrpona 2800+ 64bit, GIGABYTE GA-K8NS?

 

Jak się mają wydajnościowo te dwa zestawy? Trochę czytałem, jednak jest jeste za bardzo w temacie z s754, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Czy Sempron po o/c 2.6-2.8Ghz będzie dużo szybszy jak Barton 2.2Ghz? Prosiłbym o podawanie ile Mhz udało się wycisnąć posiadaczą Sempronów 2.8+ na s754.

 

Na s754 pamięci nie mogą pracować w dualu? Duża jest różnica w wydajnośći między dual a non daul? chydzi mi tutaj przede wszystkim o gry.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga - ile potrzebujesz napięcia do 2740Mhz?

To oczywisie tylko do SuperPI tak ustawiałem .... ale jak co to daje max czyli 1.7V

Sempy mają to do siebie, że daleko idą na defaultowym Vcore ... a potem to trzeba dawac o wiele wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co myślicie na temat wymiany Bartona 3200+, Abit NF7 na Semrpona 2800+ 64bit, GIGABYTE GA-K8NS?

 

Jak się mają wydajnościowo te dwa zestawy? Trochę czytałem, jednak jest jeste za bardzo w temacie z s754, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Czy Sempron po o/c 2.6-2.8Ghz będzie dużo szybszy jak Barton 2.2Ghz? Prosiłbym o podawanie ile Mhz udało się wycisnąć posiadaczą Sempronów 2.8+ na s754.

 

Na s754 pamięci nie mogą pracować w dualu? Duża jest różnica w wydajnośći między dual a non daul? chydzi mi tutaj przede wszystkim o gry.

 

pozdrawiam

a ile dal Ci dual w grach?, niestety ale dual w starych plytach to byl bajer reklamowy, ktory lekka podwyzal wynik w 3d marku i nic wiecej, zreszta sam mozesz sprawdzic wylaczajac go u siebie

co do zmiany, hmm ciezka sprawa bo sprzet masz mocny ale jak dobrze sprzedaz doplata bedzie minimalna a sprzet zawsze nowszy i napewno szybszy, wiec imho warto

dual ma sens u intela i amd ale dopiero przy athlonach na 939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co myślicie na temat wymiany Bartona 3200+, Abit NF7 na Semrpona 2800+ 64bit, GIGABYTE GA-K8NS?

 

Jak się mają wydajnościowo te dwa zestawy? Trochę czytałem, jednak jest jeste za bardzo w temacie z s754, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Czy Sempron po o/c 2.6-2.8Ghz będzie dużo szybszy jak Barton 2.2Ghz? Prosiłbym o podawanie ile Mhz udało się wycisnąć posiadaczą Sempronów 2.8+ na s754.

 

Na s754 pamięci nie mogą pracować w dualu? Duża jest różnica w wydajnośći między dual a non daul? chydzi mi tutaj przede wszystkim o gry.

 

pozdrawiam

Mój sempron 2800+ na 1.55v idzie na 2640mhz, przesiadałem się z Athlona XP 2200MHz + KT600, dual w socket A nic nie daje, wiec nie masz sie czym martwic, zresztą wydajnosc pamieci na 754 bedzie o wiele wieksza bo cpu ma zintegrowany kontroler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile dal Ci dual w grach?, niestety ale dual w starych plytach to byl bajer reklamowy, ktory lekka podwyzal wynik w 3d marku i nic wiecej, zreszta sam mozesz sprawdzic wylaczajac go u siebie

co do zmiany, hmm ciezka sprawa bo sprzet masz mocny ale jak dobrze sprzedaz doplata bedzie minimalna a sprzet zawsze nowszy i napewno szybszy, wiec imho warto

dual ma sens u intela i amd ale dopiero przy athlonach na 939

zgadzam sie, ja wlasnie taki przeskok zrobilem, dual ci niepotrzebny, a jesli podkrecisz sempa na k8ns (co jest mozliwe mimo niewiekiego kosztu plyty -> sig) to uzyskasz wspanialy przyrost wydajnosci. (u mnie na gf4ti4200 z 11000 na 12500 3dm2k1 - oczywioscie im lepsza karta tym wiekszy bedzie przyrost)

Edytowane przez Shegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie a'la lame :) :

czy jak podkrecacie proca, to zostawiacie te wartosci na stale , czy podkrecacie tylko dla sportu i pokazania wynikow ?

Zalezy do jakiej wartosci :D

 

Do 2784MHz mam podkrecone na stałe, a do >3,0GHz tylko dla sportu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla picu podkrecalem se procka ,wiec :

 

max htt u mnie to 250mhz :mur: powyzej restarty kompa :mur: :mur:

nie wiem czy proc czy plyta jest tak strasznie do [gluteus maximus] , ale takiego syfu nie widzialem ,

nigdy wiecej abita :D to moje motto na przyszlosc :)

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkich bojach (urząd celny) stałem się właścicielem Abita NV8 (nf4-4x s754) więc pozwole sobie na mały opis.

 

Podstawowe informacje:

 

# NF4-4X, HT 800

# PCIe

# NV SATA x4(RAID 0/1/0+1)

# NV GbE LAN, NV Firewall

# Realtek ALC850 7.1 CH Audio

 

pozostałe dane na www

 

BIOS

Napięcie CPU: od 1,5 do 1,95 V (skok 0,02V)

Napięcie pamięci: od 2,5 do 3,2 V

Napięcie chipsetu (mostek północny): od 1,5 do 2,0 V

DDR Ref Voltage: -60mV, -30mV, default, +30mV

HT Voltage: +2% +4% +8% +12% +16%

 

Częstotliwość HTT: od 200 do 450 MHz

Dram Clock: 200 / 266 / 333 / 400 / 433 / 466 / 500

 

 

Na sieci można znaleźć informacje dot. pierwszej wersji biosu i problemów z HTT powyżej 250MHz...

Gdy sprzęt do mie dotarł dostępny był już nowy bios 1.1 z info: "Fixed the issue that the external clock cannot be set higher than 250MHz" zatem od razu flash i potem przystąpiłem do o/c z sempem 2800+ 64bit na pokładzie.

Zaczęło się nieciekawie. Z ramem 2x512 CorsairVS nie byłem w stanie uzyskać stabilności przy HTT300 i zabawa kończyła się w okolicach 270 - cpu 2160MHz zatem, nawet jak bez zmiany napięcia, to raczej porażka niż sukces.

Zmiany timingów i napięć nie pomagały - memtest sypał errorami jak szalony.

Przełom nastąpił zupełnie przypadkiem jak pożyczyłem jedną kość ramu znajomemu.

Po zwiększeniu napięcia na cpu o 0.14V udało się odpalić system przy 8x320MHz jednak prime się wykrzaczał, a na BOXowym chłodzeniu dałem sobie spokój z podnoszeniem VCore.

'Korsarze' wymieniłem na mushkiny dzięki czemu udało się chociaż na stałe ustawić 8x300.

Procek jak widać może więcej i płyta rownież - na mushkinach max HTT z poziomu biosu to 307, powyżej komp nie wstaje na dwóch kościach. Na jednej na pewno dochodzi do 320.

Dotychczas najwyższy wynik jaki znalezłem w sieci to HTT 333 (z poziomu biosu) :?

Po zmianie chłodzenia powalczę dalej z jedną kością i postaram się uzupełnić wyniki max HTT.

 

Zalety:

radiator na mosfetach

jakość wykonania

spore mozliwości regulacji z poziomu biosu

FAN EQ + Abit EQ

dobry support (bios)

4xSATA (+ 4 kabelki w zestawie)

 

Wady:

dwa sloty pamięci

problematyczne podkręcanie przy obsadzonych obu slotach

głośne chłodzenie chipsetu

zaniżone odczyty napięcia linii 12V (obecnie poprawione w biosie v1.2)

Edytowane przez Patrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli twoj athlon to cos w 0.13um to pewnie procek moze juz wymiękać...podnosiłeś vcore?

tak, moj athlon to clawhammer 0.13um

 

jezeli chodzi o napiecia to nic nie chce podnosic, bo nie mam kasy jakby cos sie spieprzylo :)

i tak jezeli wierzyc odczytom to proc ma 1.55v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, moj athlon to clawhammer 0.13um

 

jezeli chodzi o napiecia to nic nie chce podnosic, bo nie mam kasy jakby cos sie spieprzylo :)

i tak jezeli wierzyc odczytom to proc ma 1.55v

No to sie nie dziw ze sie nie chce wiecej podkręcić :P Jezeli bedziesz mial dość niską temperature procka to nic sie nie ma prawa spieprzyć, podnoś i kręć dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Więc planuje zakup nowej płyty głównej pod socket 754. Po dlugich poszukiwaniach wybralem dwie:

 

1) pierwsza

2) druga

 

płyty są porównywalne, ale nie wiem którą ostatecznie wziąsć WASZE ZDANIE BĘDZIE MOCNO ZALEZAŁO OD MOJEGO WYBORU WIĘC PROSZE O JAKIES SENSOWNE WYPOWIEDZI B) dodam jeszcze że płytka będzie pracować wraz z A 64 3000+ :D

Z góry dziex i pozdro :-P

 

p.s aha bo w specyfikacji widać że współpracuje z S-ATA i ATA 133, a z ATA 100 tez bedzie chodzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Więc planuje zakup nowej płyty głównej pod socket 754. Po dlugich poszukiwaniach wybralem dwie:

 

1) pierwsza

2) druga

 

płyty są porównywalne, ale nie wiem którą ostatecznie wziąsć WASZE ZDANIE BĘDZIE MOCNO ZALEZAŁO OD MOJEGO WYBORU WIĘC PROSZE O JAKIES SENSOWNE WYPOWIEDZI B) dodam jeszcze że płytka będzie pracować wraz z A 64 3000+ :D

Z góry dziex i pozdro :-P

 

p.s aha bo w specyfikacji widać że współpracuje z S-ATA i ATA 133, a z ATA 100 tez bedzie chodzic??

 

ja bym wybrał EPoXa, kręci sie tak jak legendarna K8NS rev 1.1 ktorej juz nie ma w sprzedazy, ma większe mozliwosci zmiany napięć=lepsze oc. Oczywiscie bedzie chodzic z ATA 100.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Więc planuje zakup nowej płyty głównej pod socket 754. Po dlugich poszukiwaniach wybralem dwie:

 

1) pierwsza

2) druga

 

płyty są porównywalne, ale nie wiem którą ostatecznie wziąsć WASZE ZDANIE BĘDZIE MOCNO ZALEZAŁO OD MOJEGO WYBORU WIĘC PROSZE O JAKIES SENSOWNE WYPOWIEDZI B) dodam jeszcze że płytka będzie pracować wraz z A 64 3000+ :D

Z góry dziex i pozdro :-P

 

p.s aha bo w specyfikacji widać że współpracuje z S-ATA i ATA 133, a z ATA 100 tez bedzie chodzic??

 

Bierz epoxa zjaebista płyta osobiście jestem jej posiadaczem i sobie ja chwale jesli nie jestes az tak bardzo zapalencem o/c to moge ci ja w 100% polecic natomiat jesli jestes maniakiem to tylko DFI a zamiast tego athlona wes semprona 2600+ albo 2800+

Moim zdaniem szkoda kasy na athlona wywalac B) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Epox. Ponadtoten GB to jest rev. 2.0 bo tak jak mówił Grzesiu rev 1.1 już nie ma w sprzedaży. Możesz tylko trafić na forum gdzieś albo na allegro ;) Na DFI trochę szkoda kasy [;

Edytowane przez Severus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz epoxa zjaebista płyta osobiście jestem jej posiadaczem i sobie ja chwale jesli nie jestes az tak bardzo zapalencem o/c to moge ci ja w 100% polecic natomiat jesli jestes maniakiem to tylko DFI a zamiast tego athlona wes semprona 2600+ albo 2800+

Moim zdaniem szkoda kasy na athlona wywalac B) B)

jesli nie jestes 'zapalencem o/c' to mysle, ze duzej roznicy nie zauwazysz miedzy gigabytem a epoxem. argument, ze ma wieksze mozliwosci zmiany napiec srednio sie ma do sytuacji, bo wiekszosc sempronow kreci sie wysoko na defaultowym napieciu.

k8ns rev. 1.1 lub 1.0 co prawda ciezko, ale mozna jeszcze dostac.

ja 2 tygodnie temu znalazlem swoja jeszcze z roczna gwarancja i bardzo ja sobie chwale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie jestes 'zapalencem o/c' to mysle, ze duzej roznicy nie zauwazysz miedzy gigabytem a epoxem. argument, ze ma wieksze mozliwosci zmiany napiec srednio sie ma do sytuacji, bo wiekszosc sempronow kreci sie wysoko na defaultowym napieciu.

k8ns rev. 1.1 lub 1.0 co prawda ciezko, ale mozna jeszcze dostac.

ja 2 tygodnie temu znalazlem swoja jeszcze z roczna gwarancja i bardzo ja sobie chwale ;)

 

Ale chłopak ma wybór pomiedzy rev 2.0 k8ns a tym epoxem czyli osobiście ja i chyba wiekszosc wzieła by epoxa rev 2.0 to jest moim zdaniem troszeczeke porażka napięcie dla pamieci tylko +0.2v dla proca max +10% czyli dla semprona daje to 1.54v i max HT nie przekraczające 960 Mhz czyli załóżmy ze jak chłopak kupi sobie semprona (co mu szczerze polecam zamiast tego athlona) to max co wycisnie to 320x3=2540Mhz wynik jak dla mnie słaby <_< <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włąsnie szkoda że tego gigabyta nie ma juz rev.1.1 :? ale trudno, dzieki za rade chłopaki!! Oczywiscie jeżeli kupie jakąś płytke to tylko tego Epoxa, jeszcze raz dzięki i pozdro :D

 

p.s a te epoxy to są chyba juz tylko rev 3.2?? mam nadzieje ze tak.... bo podobno rev. 2.0 gorsza :wink:

 

czyli załóżmy ze jak chłopak kupi sobie semprona (co mu szczerze polecam zamiast tego athlona) to max co wycisnie to 320x3=2540Mhz wynik jak dla mnie słaby dry.gif dry.gif

ale ja bardziej potrzebuje do gier tego proca a z tego co wiem to semprony są gorsze do gier :blink:

jak to jest??

Edytowane przez vadafone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Semp to do EpoX'a bierz z mnożnikiem 9 czyli S64 3000+ w górę bo z niższymi mnożnikami możesz go nie wykręcić(mobo max htt330).Chyba ,że weźmiesz DFI to może być Semp 2600+ lub 2800+(mnożnik 8 ). :wink:

 

Edit:

A64 jest wydajniejszy w grach od S64 na porównywalnych taktach,ale semprona można więcej podkręcić i nadrobić z powodzeniem różnicę wydajności.Jeżeli masz ograniczenia bużetowe może być EpoX+S64 2800+ podkręcisz go max 330x8=2640MHz; A64 130nm może o takich taktach zapomniec raczej,co innego Venice 90nm tutaj oc na wyższych poziomach jest możliwe. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to juz wiem, a teraz jak sie ma sprawa gier, lepiej wziąsc Sempa 64 czy Athlona 64, bo sempron duzo tańszy ale może byc duzo gorszy w grach....

duzo gorszy raczej nie bedzie. w wiekszosci gier wyniki beda podobne.

tak jak ktos napisal, roznica miedzy sempem a athlonem to cache l2.. wyrazna roznica moze byc w grach takich jak doom3/quake4 ale tak czy siak znacznie wiekszy wplyw ma karta graficzna a nie MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielniki pamięci: Auto / 100/ 133 / 166 / 200

 

zaniżone odczyty napięcia linii 12V (obecnie poprawione w biosie v1.2)

 

Witam.Podał byś mi dokładnie gdzie u Ciebie w biosie jest dzielnik pamięci.Mi ten bios nie pomógł,i dalej mam zaniżone napięcie w odczytach. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTBG:

dzielniki zmieniają się wraz z wartościami dram clock - w biosie jest to menu advanced chipset feat. - fotki:

tabela dzielników jest dostępna tu.

odnośnie nowego biosu i odczytów to w moim przypadku była zmiana z 11,6 na 12,16V. co ciekawe jedynie w biosie zmienił się ten odczyt, a soft dalej pokazuje 11,6V. wiadomo ile są warte wskazania płyty, więc można to olać. odniosłem za to subiektywne wrażenie, że na wersji 1.2 komp stał się niestabilny dlatego wróciłem do 1.1.

Edytowane przez Patrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos jest w stanie odpowiedz mi, ktora plyta jest lepsza ??

 

http://www.gigabyte.pl/MotherBoard/Product...ucts_GA-K8U.htm

 

http://www.asus.com.tw/products4.aspx?l1=3...551&modelmenu=1

 

chyba jednak bede bral asusa, gdyz ma nieco wieksze mozliwosci OC

 

komp bedzie typowo domowy, takze genrealnie podkrecanie nie jest tu wyznacznikiem , poza tym trzeb apamietac, ze sa to plyty low-end, wiec nie mozna sie po nich cudow spodziewac ... jednak chcialbym te 180 zl dobrze zainwestowac

 

p.s dzieki z gory za odp, prosze tylko nie psiac, wez cos na s939, bo to bardziej rozwojowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTBG:

dzielniki zmieniają się wraz z wartościami dram clock - w biosie jest to menu advanced chipset feat. - fotki:

tabela dzielników jest dostępna tu.

odnośnie nowego biosu i odczytów to w moim przypadku była zmiana z 11,6 na 12,16V. co ciekawe jedynie w biosie zmienił się ten odczyt, a soft dalej pokazuje 11,6V. wiadomo ile są warte wskazania płyty, więc można to olać. odniosłem za to subiektywne wrażenie, że na wersji 1.2 komp stał się niestabilny dlatego wróciłem do 1.1.

Witam.Dzięki za odpowiedz.Jeżeli chodzi o bios to też go zmieniam na 1.1,bo na tym jest różnie,a po podłączeniu nowej nagrywarki DVD miałem jeden wielki BSOD,z błędem 7B.Jedynie format mi pomógł.Na tej stronie co mi podałeś(fajna tylko nie po mojemu :wink: )pisze coś o chipsecie i wersjach.Jeżeli dobrze obczaiłem to A3 MCP ciągnie 1Ghz HT (CPU-Z pokazuje mi dokładnie to samo co na tej stronie z testu płyty od Ciebie).Jeżeli żle myśle prosze o korekte.Aha,czy u Ciebie też po zmianie biosu zmienia się adres fizyczny karty sieciowej,bo u mnie co bios to inny adres. :mur: I jeszcze jedno małe zapytanie.Na tej fotce jest cztery ustawienia,a u mnie jest jeszcze 433;466;500.Od czego to zależy. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...