Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na Allegro jest sporo Athlonów64 3000+ na jadrze Venice czy opłaca sie zmian z Semprona64 2800+ na Athlonka w sumie doplata to ok 30pln moze 40pln. Moj sempron kreci sie do 2,52GHz full stabilnie a z Athlonem na Venice to roznie moze byc jak sadzicie czy przesiadka ma sens?

Wlasnie sobie takiego kupilem (za cale 112zl - cena rewelacyjna) i w moim przypadku sie oplacilo - z semprona 2500. No i Cool'N'Quite, to jest to - fajny bajer :) Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sobie takiego kupilem (za cale 112zl - cena rewelacyjna) i w moim przypadku sie oplacilo - z semprona 2500. No i Cool'N'Quite, to jest to - fajny bajer :)

a jak sie tobie kreci takie Venice ? probowales juz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie biore sie za krecenie - wczesniej jakos czasu nie bylo

mobo MSI K8N NEO V2.0 nForce3(cudow po niej nie oczekuje ale 250-270 powinna wyrobic); ram jakis no name pc3200 cl2.5; chlodzenie BOX

no to do dziela... :D

... za chwile dam znac jak poszlo

 

edit:

no i juz wszystko wiadomo - jednym slowem mozna to okreslic.... choojowo!! procek poszedl na na 2600mhz przy vcore 1,55v.

mialem nadzieje, ze chociaz te 2500mhz zrobi na def. vcore, ale gdzie tam! - juz ta czestotliwosc wymagala podniesienia napiecia o 0,05v. dalsze dokladanie do pieca na niewiele sie zdalo - max 2,6ghz i to wszystko - niestety plyta nie pozwala na wyzsze napiecie jak 1,55v :(

niepokoja mnie natomiast dziwne wahania napiecia na procu, tak pomiedzy 1,49 a 1,52v (odczyt z everesta) - moze to jest przyczyna tak miernego wyniku? i czy moze to byc wina plyty, czy raczej zasilacza? (tutaj w tej roli Fortron 350W)

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

rosolini tak mądrzysz się na oślej a nie wiesz że napięcia mierzymy miernikiem a nie programami? :blink: A oc to imo całkiem dobre jak na te jak by nie patrzeć odpady... 2500 na def? To lepsze sztuki, które wybrano już dawno, dawno temu... Wymagania masz jak nie wiem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaczu, to ja moge sobie miernikiem pomierzyc ale na plycie, to musialbym wpierw sete golnac, zeby rece opanowac ;) Nie chodzilo mi o same wartosci, co o skoki napiecia.

 

Tyle dobrego sie naczytalem o tej Wenecji.... wiec i oczekiwania byly wysokie :)

 

Ale juz nie marudze - dobrze jest!

 

 

ps.

na oslej znalazloby sie paru lepszych ode mnie ;)

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoków napięcia już napewno programem nie zmierzysz... w cpu-z może skakać od 1.45V do 1.5V a w rzeczywistości napięcie może nawet nie drgnąć a może się zdażyć sytuacja odwrotna ;] tylko multimetr. a jak nie możesz rąk opanować to przylutuj se kabelki z molexem na końcu i beztresowo będzie ;]

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma ktoś jakieś pytanie na tamat mobilnych athlonów 64 clawhammer proszę pisać. Mam obecnie do testowania 12 sztuk ale działających jest chyba tylko 8...

Po przetestowaniu 2ch na srednim chlodzeniu ( pentagram nx-80 al ) powiem jedno, moj semp przy tym to cudo oc! Te procki nie chcą iść ponad 2.2GHz na def vcore czyli 1,5. Dodatkowo grzeją się jak cholera. W sumie to też nie oszczędzam ich. Do 73* już dobiłem ;) Ale ich tamp graniczna podawana jest na 95* więc jest jeszcze zapasu.

 

Fajną rzeczą jest 1mb L2 i ruchomy mnożnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego sempa 2800+ i stanołem na 2660mhz.

czy aby wyciagnac wiecej musze zmienic mobo na nf4?

bo na tym (nf3) nie ustawie htt 2x.

Masz K8NS, miałem ten sam problem gdy byłem jej posiadaczem. Blokuje cie ht i nic na to nie poradzisz, nie wyciągniesz więcej... mnożnika ht 2,5 nie ma a 2 nie działa na dużym htt.

 

Jeżeli chcesz dalej kręcić tego proca czeka cie wymiana mobo, ale nieopłacalne jest juz inwestowanie w taki sprzęt. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie zamierzam zmieniać platformy a 2660 mi nawet wystarczy to co zrobić aby moje oc było stabilniejsze?

Radiatory na mosfetach poprawia stabilność?Czy może lepiej wstawić wentyla 120 aby wiał tak aby chłodzić ram, mosfety i pamięci od grafy,tzn będzie wisiał pod kątem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą poprawić stabilność, ale nie muszą. Ja miałem komplet radiatorków na mosfetach + zalmana na chipsecie i wszystko chodziło bardzo dobrze. Jedynie czasem coldbooty się zdarzały... Ale to normalka w Gigabyte'ach. ;)

 

Na Twoje OC powinien starczyć dodatkowy nawiew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja. Sprawa jest prosta. Jak zwykle chcę oszczędzić pieniądze i chciałbym zostać przy starym procku ale przejść na PCI-Express.

Więc jaką płyte główną wybrać? DFI Infinity czy Gigabyte K8NE?? co poelcacie. osobiście skłaniam się do DFI bo pozwoli mi to na większe OC proca a gorszy Lanp bądź dzięk mnie nie rusza bo i tak zamierzam kupić kartę dzwiękową. z góry dzięki za pomoc. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...