Skocz do zawartości
petrosbike

Router Do Podziału Neostrady 512

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, że tak obcesowo piszę nowy temat,lecz przeszukałem archiwum na temat najlepszego routera do dzielenia Neo i tematy sa z roku 2003 i 2004 a to juz chyba historia.Sprawa wyglada tak ze mój sasiad zamówił Neo 512 (jeszcze w promocji za 1 zł) i ja sie do niego podłącze kablem przez RJ45.Kabel juz jest gdyz wczesniej korzystalismy z drugiego sasiada ,który dzielił Neo na Linuksie-ale sie wypiął .

Ten mój sasiad ma u siebie telefon z TPSA a ja nie posiadam i dlatego musi być NEO u Niego.Sąsiad jest z komputerów dość ciemny-i to jest ten szkopuł.Tepsa prawdopodobnie dorzuci nam w prezencie Sagema (lub Thompsona)na USB-którego mamy zamiar wyrzucic gdzies na pólke na lepsze czasy albo w razie awarii(odpukac)Sieć jest nam niezbędna do pracy(studia,firma).

Pytanie mam zasadnicze jaki Router sprzętowy wybrać w zamian tego Sagema żeby bezpiecznie i bezstresowo połaczyc nasze komputery w małą sieć.

Router będzie stał u Niego a On sie na tym nie zna.Trzeba taki Router,który raz ustawiony będzie działał bez póżniejszej ingerencji z Jego strony.Myslelismy o D-link ale z tego co sie dowiedziałem z netu to po awarii prądu co sie u nas zdarza taki router traci wszystkie ustawienia-i wtedy klops- bo sasiad nie potrafi go na nowo ustawić.Dodam że Firewalle i inne bajery nie sa Nam az tak potrzebne-tajemnic wielkich na komputerach nie mamy-zreszta ja sobie ustawie np Zone alarm i kwita.

Proszę o fachowa porade jaki model mamy wybrac zeby wspólpracował prawidłowo z Neostradą 512- był w miare bezobsługowy i sam wstawał do pierwotnych ustawień po awarii pradu.

Podział łacza nie musi byc ustawiany-po prostu zwykły przełacznik bez ustalania limitów itd.Cena tego routera to chyba w granicach przyzwoitych 300 zł-powinna starczyc? <_<

Uprzejmie prosze o poradę fachowców-bo chyba lepiej nie mogłem trafić.

Pozdrowienia

Petrosbike

 

 

Że wielka żałoba to rozumiem-tak sie akurat złozyło -ale zeby tak mój post olac??

Bardzo mi przykro :wisielec:

Edytowane przez petrosbike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...