Skocz do zawartości
bjabrzyk

Hall Of Fame Gf2 Mx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kacaper

witam ja mam tez jakiegos mx 400 w domku i zabawie sie z wami niedlugo dam linka z fotkami jak wyglada a dzis lub jutro wsadze go do kompa i zaczne krecic zobacze co wycisne z mojego gf. bedzie fajna zabawa bede go krecic do oporu. pozdrawiam

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------

|AMD Athlon XP, 1466 MHz (11 x 133) 1700+

|ECS K7VTA3 v3

|896 MB (1x128, 1x256, 1x512)

|RADEON 9550 GIGABYTE 128/128 (250/400 @ 415/500)

|Creative SB Live!5.1

|SAMSUNG 60 GB

|50X CD-RW; LG RW/DVD

Edytowane przez Kacaper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacaper

tam jest jedna fotka tak wyglada moj gf2 wsadzilem na niego radiator od amd xp 1700+ wiatraczkiem 60x60 jutro dam linka do innych fotek juz z wiatraczkiem. no i jutro go wsadze (bo dzisiaj jeszcze chce pograc sobie w Silent Hill 3.) i zaczne go meczyc. zobaczymy na co stac to male cos

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------

|AMD Athlon XP, 1466 MHz (11 x 133) 1700+

|ECS K7VTA3 v3

|896 MB (1x128, 1x256, 1x512)

|RADEON 9550 GIGABYTE 128/128 (250/400 @ 415/500)

|Creative SB Live!5.1

|SAMSUNG 60 GB

|50X CD-RW; LG RW/DVD

Edytowane przez Kacaper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacaper

fotka1

fotka2

fotka3

to nowe fotki juz z wiatraczkiem zaczynam krecic

 

 

 

---------------------------------------------------

|AMD Athlon XP, 1466 MHz (11 x 133) 1700+

|ECS K7VTA3 v3

|896 MB (1x128, 1x256, 1x512)

|RADEON 9550 GIGABYTE 128/128 (250/400 @ 415/500)

|Creative SB Live!5.1

|SAMSUNG 60 GB

|50X CD-RW; LG RW/DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze sory za dubla ale chce odswierzyc temat ,kupilem sobie radiatorki na mem,wzrost 2 mhz <_< i chce walnąc vmoda na mem ale moja plyta nie pozwala zmieniac v na agp ma ktos linka do niego? bo rdzen sie zabardzo grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja ze kolegi GeForce 2 Mx 200 Inno3d wycisnełem w 3d smarku 2K1 1703 :)

Przetaktowałem 177/177 rytmicznie wszystko. Powyżej mam arty... Ale to moze dlatego że na sztandardowym chłodzeniu jade na rdzeniu tylko pamatkio obkleiłem radiatorkami :) ... foto moge przesłac .... ale pobawqie sie jeszcze morze drut mode bedzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie widze że nie umiecie szukać już kilka wypowiadałem że zrobiłem vmoda na pamieci i jak bede miał karte w domu to zrobie dokładne zdjęcia i opis jak to zrobić i najlepiej jakby mi ktoś pomógł dam mu zdjecia i opis a ktoś ładnie złoży wszystko do kupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie widze że nie umiecie szukać już kilka wypowiadałem że zrobiłem vmoda na pamieci  i jak bede miał karte w domu to zrobie dokładne zdjęcia i opis jak to zrobić i najlepiej jakby mi ktoś pomógł  dam mu zdjecia i opis a ktoś ładnie złoży wszystko do kupy

1419902[/snapback]

pisz szybko co i jak bo mi takiego moda trzeba;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ja mam też geforca 2 mx400, dałem z 200/166@250/190 i w 3dmarku 01se miałem 1026 pkt, a chłodzenie mam radiator na rdzeniu i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie widze że nie umiecie szukać już kilka wypowiadałem że zrobiłem vmoda na pamieci i jak bede miał karte w domu to zrobie dokładne zdjęcia i opis jak to zrobić i najlepiej jakby mi ktoś pomógł dam mu zdjecia i opis a ktoś ładnie złoży wszystko do kupy

NO I O TO CHODZILO!!!dzieki i wiedzialem ze taki mod istnieje! :)

wrzucaj jak najszybciej :D

 

EDIT:NO TO CZEKAMY ALE POWIEDZ Z JAKIEJ STRONKI TO BEDZIE SPOKO BO COS CI TO DLUGO IDZIE

PS. SPRAWDZ PM

Edytowane przez bjabrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że się jesteście niecierpliwi odrazu mówie że mod sam wymyśliłem i nie został opublikowany, postaram się napisać jak go zrobić ale sorki za opis bedzie bez zdjęć itd bo nie mam dostepu do karty narazie.

Więc zaczynamy od:

1. Znajdujemy na PCB układ scalony o oznaczeniu US1150

2. Teraz nam potrzebny miernik , dokładnie mówiąć omomierz ustawiony na zakres do mierzenia małych rezystancji np do 200ohm

3. Jeden przewód podłączamy do 5 nóżki układu US1150 a drugim przewodem miernika dotykamy po kolei każdego pinu agp(złote piny) trzeba sprawdzić wszystkie piny te z drugiej strony PCB też

4.Zaznaczamy np mazakiem wszystkie piny których rezystancja była na poziomie praktycznie zerowym(rezystancja powinna być praktycznie taka sama jak przy zwarciu kabli miernika)

5.Z tego co pamiętam ilość zaznaczonych pinów powinna wynieść 6 tzn 3 piny z jednej strony pcb i 3 piny z drugiej strony.

6. A teraz najtrudniejsza robota musimy odciąć zaznaczone piny , piny należ odciać przy samym poczatku dokładnie w tym miejscu gdzie zaczynają być lakierowane ścieżki należy to wykonąć bardzo ostrożnie żeby nie przeciać sąsiadującej ścieżki możemy to zrobić np za pomocą żyletki itp

7. Po odcięciu pinów należy sprawdzić sprawdzić rezystancje miedzy 5 nóżką US 1150 a odciętymi pinami jeżeli dobrze zostały odcięte piny rezystancja powinna być bliska nieskonczoności(po prostu przerwa).

8.Na końcu należy między nóżke 4 a 5 podłączyć rezystor 0,22ohm min 5wat wtedy napiecie na pamieciach bedzie w granicach od 4-4.2v , możemy też zewrzeć obie nóżki wtedy na pamieci pójdzie bezpośrednio napięcie 5v(tylko dla extremistów).

 

Karta którą zmodowałem chodziła drugi okres czasu,a to wyniki przed modyfikacją i po:

Pamieci 6ns Samsung

3.3v-206mhz

4-4.2v-220mhz

5v-225mhz

 

I nie zapomnijcie o założeniu radiatorów na pamieci to jest musowa sprawa , i nie odpowiadam za szkody ,które mod może spowodować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam (chyba) bezimienną grafe GeForce2 MX400 200/166 (6ns). Podręcałem do 270 ale parzyła <_< więc zostawiłem na pewnym 230 i 186(kości wyżej nie chciały wejść no chyba że z pomocą lodu na na nich co dało 193mhz... Wynik w 3DMark 01 dał 2829... :mellow:

 

ps: Jak to robicie że macie takie wyniki w 3D Marku? :)

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8.Na końcu należy między nóżke 4 a 5 podłączyć rezystor  0,22ohm min 5wat wtedy napiecie na pamieciach bedzie w granicach od 4-4.2v , możemy też  zewrzeć obie nóżki wtedy na pamieci pójdzie bezpośrednio napięcie 5v(tylko dla extremistów).

Mówisz ze zasilanie na memki dajesz przez rezystor? to chyba duze wahania są?

moze lepiej stablizator, zreszta moze w sobote sprobuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam karte w domu ale jest w strzepach , zapodam zdjecia dokładnie pinów które trzeba odciać cierpliwie czekajcie a co do wahań napiecia to ma mały wpływ na oc pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam karte w domu  ale jest w strzepach  , zapodam zdjecia  dokładnie pinów które trzeba odciać  cierpliwie czekajcie  a co do wahań napiecia  to ma mały wpływ na oc pamieci

1428399[/snapback]

ale wahania są, ja spróbuje na lm317t, bo w domu mam;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie radze lm 317 ma max prąd 1.5A , karta delikatnie mówiąc ma wiekszy pobór prądu jeżeli chcesz zastosować stabilizator to musiałby spełnić warunki tzn musiałbyć to stablizator o małym spadku napiecia żeby jak mniejsza moc wydziela się na nim i prąd obc min 5A czyli np US1175(7.5A) można też zrobić inaczej należy podlutować nóżke 5 US1150 i podpiąć ją do 3.3v tzn do pomarańczowego przewodu złacza atx i wtedy możemy podłaczyć słabszy stabilizator możliwe że lm317 wytrzyma ale musiałby być zasilany z linii 12v i powodowało by to duże straty na ciepło np napiecie dajemy na pamieci 4v a wejsciowe napiecie stabilizatora wynosi 12v czyli 8v spadku napiecia na stabilizatorze czyli np 8v*1.5A=12wat strat na ciepło tak czy tak nic z tego nie wyjdzie musi być zastosowany stabilizator o niskim spadku napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki 5 pin? nic nie wspominałem o 5 pinie , zapodam wam zdjecia przykładowe karty i które pinu odciać w tej chwili moge tyle zrobić

Piny liczymy zawsze od lewej strony.

Zdjęcie od przodu

Zdjęcie od tyłu

W sekcji:

1- odcinamy 9 pin oraz 16 pin

2- odcinamy 3 pin

3- odcinamy 14 pin

4- odcinamy 6 pin oraz 13 pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki 5 pin? nic nie wspominałem o 5 pinie , zapodam wam zdjecia przykładowe karty i które pinu odciać w tej chwili moge tyle zrobić

Piny liczymy zawsze od lewej strony.

1430631[/snapback]

chodziło mi o 5 pin US1150, co do pinów to juz liczyłem (od lewej) :) ty zapodajesz na 5pin US1150 napiecie zamiast 3,3v taK/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...