Skocz do zawartości
OWIES

Mam Mobo Pod P4 Intel Confidential :p

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadła mi włapki taka oto mobo, nie było by w tym nic dziwnaego gdyby nie stopień "zbajerowania" jej przez producenta [intel] i braku oznaczeń informujących o modelu.

W dziale o intelu to mój debiut więc sorki jeżeli palne coś głupiego :|

 

Wygląda ona tak:

Dołączona grafika

(więcej fotek pod pikczersem)

 

Co o niej jeszcze wiem:

-socket mPGA478 czyli P4, reszte widać z fotki więc nie opisuje

-Sałate ma od Silicin Image 2porty

-firewire on board

-ma wyśw. błędów post + 4ledy koło portów na panelu tylnim,

-mase innych ledów rozmieszczonych po całej mobo

-przyciski power i reset onboard!!

-wyprowadzona masa pkt. Vsens, troche zworek, opis (na plecach) gdzie jakie napięcie dostają podzespoły [cpu, ram, pci, itp.]

-troche zworek

-nadzwyczajne agp pro

-dziwna złaczka nad cpu [pokazana na fotach]

-brak sb :o , ale fabrycznie go nie było bo nie widać śladów "masakry"

-na nb są takie maczki:

RGE7205MC

QD43 ES

X227028Q

m c `01

 

Aha i jeszcze napis pod socket:

 

INTEL CONFIDENTAL

INTEL ® NORTHWOOD CONFIDENTAL PROCESSOR / GRANIT BAY CHIPSET

CUSTOMER REFERENCE BOARD

REV D

NOT FCC APPROVED

INTEL IS NOT RESPONSIBLE FOR THE

MISUSE OF THIS BOARD

 

więc troche nie dziwie się że nie moge znaleść opisu, lokałem troche po necie i widziałem inne mobo podobne do tej jednak z własnymi wstawkami od producentów...

 

Przedewszystkim chciałbym się dowiedzieć na czym stoje i co to potrafi ;)

zależy mi na czasie bo jeżeli nic nie znajde, to bede musiał się z nią rozstać a szkoda by było :]

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może pożycz od kogoś procesor i ją sprawdź - np. everest powinien wyświetlić dane...

 

Wygląda na jakąs wersję inżynieryjną...

 

a jak nie: Na ile ją sobie cenisz? :D

Edytowane przez Mevius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja inżynierska MOBO intela.Można to rozpoznać po napisie confidental.

Taki sam napis maja P4 które maja odblokowany mnożnik czy wersje inżynierskie.

Powiem tak.Nie wiem co ta mobo może.Ale warto ją sprawdzić bo moze mieć np. dostepne opcje overclockerskie albo bardzo duży potencjał OC.

A tak na marginesie OWIES skąd Ty żeś jawyrwał i na ile ją sobie cenisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Wiem że to jakiś mały cudzik jest :] bo w życiu na własne oczka nie widzilem takiego czegoś co teraz leży obok mnie, nie wiem dokładnie jak jest ze sprawnoscią, powiedziano mi że napewno postuje, ale chyba coś ma walnięte bo kilka kondów było wymienionych, mobo nie jest moje ale chyba bedzie :D

 

Gdyby istniała możliwośc skołowania cpu napeno bym to sprawdził organoleptycznie, w super oc power wątpie bo przecież intel nigdy nie dawał do swoich produktów fajerwerków, mimo że jest to mobo referencyjne ;)

chociaż fakt, confidentale były chojniej wyposażone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foty done, 1600x1200, bo dużo ważą i ftp pęka :/

 

edit:

taka teoria, może mobo było do testowania cpu i innych badziewi i siedziało sobie w intel labie, jak kondy się z!eb@ły to z racji wieku endzinierom zachciało sięświeżego mięcha więc to mobo zostało wywalone na przemiał, ale wcześniej żeby sobie nikt go nie naprawił Ci sami panowie zlecili usunięcie sb...

ale spisek,

jak mowi qmpel w końcu to "not FCC approved" czyli nie może być używana ani w domu ani w biurze

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super owies taka wesja płyty NOnnoono ja cos przeczuwam

ta plyta jest chyba na GRANIT BAY(jakos tak sie oisze) swego czasu intel takie pod Rambusy robił. to by sie zgadzało z opisami na mobo

 

moze sie myle ale RGE7205MC

Edytowane przez w1wlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze. każda prawie płyta ma funkcje zmiany mnożnika dla p4 tyle tylko że procesory mają go zablokowanego. mnie ise osobiście wydaje że w zwykłym procu ta płyta nie odblokuje mnożnika, co najwyżej może miec dobre parametry overclockerskie i bardzo rozbudowany bios do wszelkich funkcji chipsetu które standardowo były nieaktywne dla "cycwilów". Być może duże zakresy regulacji napięć itp. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym kombinował... tylko brak cpu :/ Tak lokałem po allegro.... masakra... jakiś gościu "u mnie" miał kiedyś p4 co podobno nie chciały chodzić na wszystkich mobo za 30zł szt. zlookam czy nie ma tego jeszcze i może uda mi się pojśćz nim na jakąś ugode :P

btw. http://www.tomshardware.pl/motherboard/20021125/index.html

loknijcie na asusa i wyniki pamięci przy 266fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plyta jest nic nie warta. Dalbym za nia nie wiecej niz 30zl. Ci ktorzy mysla o jakis cudach i ze to niesamowite mozliwosci ma: overclockerskie, odblokowuje mnoznik i jest uber bajer srogo by sie zawiedli buehehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem przecie że mobo postuje :/ Lancer skąd taki pesymizm w tobie... SB nie było prawdopodobnie od początku, mykałem fotki tego obszaru, komp przyjechał ze stanów z napuchnietymi kondami... jak bedzie bardzo źle to się dochebluje jej ICH4 i po problemie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez mostek poludniowy idzie wiekszosc kontrolerow. Podpiety jest tam chocby kontroler I/O przez ktory idzie chocby kotroler klawiatury czy tez BIOS. Stad moje slowa.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...