Skocz do zawartości
deXter89

Pomocy, Bo Się Spale :|

Rekomendowane odpowiedzi

To co zobaczyłem u siebie w testach i bardzo to mnie zaniepokoiło.. Proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem!! Nie wiem o co chodzi i jak temu zaradzić...

 

 

Procka nie kręciłem... Naprawde boję się że się "spalę" !!

post-110013-1112628520_thumb.jpg

Edytowane przez deXter89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) faktycznie taka ilość obrotów to chyba raczej spowodowałaby odlot Twojego kompa :blink:

2) jak dawno nie czyściłeś kompa to to zrób - odkurzacz i jechane :wink:

3) a producent pewnie nie dorzucił Ci żadnego softu do mierzenia temp?

4) można nabyć takie fajne cosik - nazywa się termometr - sprwadz też organoleptycznie...

5) nie wiem :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim odkurzaczem mam to zrobić posiadam tylko taki dużyyyy wodny :| ??

1366078[/snapback]

Jak nie masz odkurzacza normalnego to wez zwykly dosc maly pendzel (taki do malowania) albo pedzel do golenia (jest najlepszy) i po kolei wyczysc wszystkie wentyle i radiatory.

 

P.S Podaj konfiga calego kompa wlacznie z zasilaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzę, że kolega tu na tym samym Solteku jedzie co ja :)

te temperatury są zawyżone. Tak jak ci radzili już wcześniej - dotknij ręką radiatora. U mnie radiator lekko ciepły - speedfan pokazuje 85-90 stopni. Przestałem się tym przejmować. Inna gadka jakby był gorący - wtedy byłby to znak, że chłodzenie nie wyrabia.

W ogóle jakie masz chłodzenie? Jeśli nie bardzo się orientujesz - spisz to co pisze na naklejce wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te solteki są bardzo popularne i podobno dobre ( patrz. artykuł na tweak.pl ) :P Chłodzenie jest standardowe coller nie wiem jaki...

Mam dokładnie takiego Soltek SL-75DRV5-C Widziałem że są inne wersje.. Czym się różnią?

Acha i jeszcze jedno pytanie... Mam chyba jakiś taki moduł na płycie RedStorm OverClocking W biosie jak wejdę w niego to pyta mnie czy "podkręcić" jak naduszę tak to on zaczyna stopniowe podwyższanie magistrali i bada czy komp będzie stabilny jak doszedłem do 148Mhz to proces zatrzymał się. Przestraszyłem się wiec wcisnełem reset. Później winda nie chciała się włączyć więc musiałem przywrócić ustawienia fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś było o tym że speedfan podaje jedną temperature "znikąd" i Jeditte to będzie u ciebie to, a co do ciebie deXter89 zrób tak jak koledzy pisali, sprawdź czy radiator jest gorący, jeśli tak to znaczy, że chłodzenie nie wyrabia, natomiast jeśli jest ciepły/chłodny tzn. że albo źle ci podaje temperature (sprawdź też w biosie oraz w mbm5), albo cooler jest źle założony, więc dobrze by było jakbyś go zdjoł, wyczyscil procka, posmarował świeżą pastą i założył na nowo cooler (jeśli nie umiesz, poproś kolege)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak doszedłem do 148Mhz to proces zatrzymał się.

Witaj w klubie wesołego Solteka :)

Nic się nie stanie, właśnie dlatego się zatrzymało, że nie da rady już więcej. Może na 145-147 max mógłbyś pojechać. Ogólnie jest to fajna płytka ale na dzień disiejszy nie da się na niej pokozaczyć za bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo na niej mnożnikiem nic nie wyciśniesz przy Xp 2000+. Bo na dipach możesz max ustawić x12.5. A jeśli masz teraz 1667 Mhz to jest to właśnie 12.5 x 133.

A jeśli bawiłbyś się w drut-moda i jeśli twój proc ma odblokowany mnożnik to możesz uzyskać wyższe mnożniki. Ale nawet jakbyś go wymęczył na powiedzmy 15 x 133 to jakiegoś mega kopa nie poczujesz bo ramu 256 i GF4 MX :|

Edytowane przez PJ2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...