Skocz do zawartości
Kean

Obudowa Chieftec Bx / Cx

Rekomendowane odpowiedzi

Nosze sie z zamiarem kupna obudowy chiefteca CX-03BL-BL

Cheiftec CX-03bl-bl

no i mam z tym zwiazane pare pytan:

1. jak tam jest z kabelkami sata? bo z tego co widze to na styk to chyba wchodzi

2. jezeli sata sie cudem miesci to Serillel mi nie wejdzie?

3. jak ukladac okragle kable ata aby nie bylo ich za abrdzo widac?

4. czy ten fan 120x120 wyciagnie mi tyle powietrza zeby mi sie tam prescott nie zagotowal ? - teraz mam tracer davinci i jest nieciekawie :) pare razy przekroczyl 85c i sie wylaczyl komp bo tak mu w biosie zadalem

5. czy fan 120 nie przeszkadza przy instalacji zalmana 7000/7700 lub pentagrama 120?

6. jakie sa wogole temp w tej obudowie?

7. czy sa koszyki na coolery? bo na zdjeciach tego nie widze :/

8. czy mieszcza sie w 5'25 kontrolery obrotow z potencometrami? np revoltec?

9. jezeli nie ma koszykow na coolery czy nie ma zadnych drgan czy czegokolwiek co bedzie chalasowac gdy one sie beda krecic?

10. czy plastik i blacha sa tak wykonane ze sie nie porysuja za latwo?

11. czy wogole sie oplaca dawac 400zl za taka obudowe?

 

wiecej pytan nie mam :) - jak narazie ;)

 

mile widziane jakies fotki z wnetrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35.000 userow i nikt nie ma takiej obudowy (cx lub bx)...... albo ten temat jest nieciekawy..... albo nie rozumiem

jak bym zapytal o to czy intel czy amd to nie mogl bym sie opedzic z czytaniem postow.....

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat innego Chiefteca, ale sadze, ze moge odpowiedziec na czesc z twoich pytan, bo raczej te rzeczy sa wspolne dla wszystkich obudow tego producenta.

 

Ad 3 - ja schowalem je w niewykorzystanym miejscu w zatoce na FDD.

 

Ad 7 - Chieftec lubi swoje koszyczki, wiec pewnie sa. Ale to nie jest akurat rewelacyjny wynalazek, drgania sie przez te koszyczki przenosza (w koncu sa one plastikowe, a nie gumowe czy silikonowe). Lepszy jest raczej patent z gumowymi koleczkami, ale jego zastosowanie odpada w przypadku koszyczkow, bo koleczki wchodza w dziury na sruby do wentylatora, a takowych przy koszyczkach nie ma.

 

Ad 8 - pamietam, ze czytalem kiedys na forum post osoby, ktorej sie nie miescily za klapka ktoregos z Chieftecow galki od panelu. Nie wiem, czy wlasnie nie chodzilo o Revolteca.

 

Ad 9 - vide ad 7 :)

 

Ad 10 - blacha jest niezwykle solidna, lakier podobnie, nie rysuje sie latwo. Chyba, ze zrobi sie taki numer jak ja, tzn. przy majstrowaniu w kompie polozy bok obudowy na podlodze a potem chodzi po pokoju po ciemku, stanie na nim i pojedzie jak na desce surfingowej... Ale nawet po tym byla tylko jedna wieksza rysa.

 

Ad 11 - ja za mojego Chiefteca dalem swego czasu jeszcze wiecej (z zasilaczem, od tamtego czasu zreszta wymienionym) i nie zaluje, wiec sadze, ze warto.

 

EDIT - popatrzylem na zdjecie z linka, widac, ze w obudowie musza byc koszyczki, widac obok miejsc na wentylatory kwadratowe dziury, dokladnie takie jak na zaczepy od koszyczkow.

Edytowane przez yahve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to troche sie wyjasnilo, ale z tymi koszykami nie jestem pewnien bo z tego co widzialem obudowe to nie byloich, ale moze to byla obudowa wystawowa wiec odchudzili ja po to aby nikt niczego nie ukradl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mnam Chiefteca BX 01B B B

 

6. Patrz podpis

8 .@yahve "pamietam, ze czytalem kiedys na forum post osoby, ktorej sie nie miescily za klapka ktoregos z Chieftecow galki od panelu. Nie wiem, czy wlasnie nie chodzilo o Revolteca." To pewnie byłem ja :) Mam panel zalmana no i niestety drzwiczki od obudowy mają problem z zamykaniem się. :? Trzeba zrobić delikatne wyżłobienie w plastiku albo je zdjąć. :wink:

10. Na razie jest OK

11.Opłaca się i to bardzo (łatwy i szybki montaż podzespołów).

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze sa problemy z roznymi komponentami, seriell juz wiem ze nie wchodzi a z dzwiczkami tez problem

ja osobisice nie mam zadnego kontrolera ale z tego co widzialem tor evoltek ma duze potencjometry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

latwo zapanowac nad porzadkiem wewnatrz?

i jeszcze co do koloru, to ktory polecacie? :)

czarny czy niemieski, z tym ze czarny jest troszke dluzszy i ma przez to pozornie mniejsze okno(albo i nie pozornie) a niebieska ma napis chieftec na dole :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...