Skocz do zawartości
mkl

Ubuntu Za Free ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Też zamówiłem, dostałem, oglądam i się zastanawiam, co to jest warte (?)

Instalować, nie istalować (?) Byłby to mój pierwszy linuks w życiu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zamówiłem, dostałem, oglądam i się zastanawiam, co to jest warte (?)

Instalować, nie istalować (?) Byłby to mój pierwszy linuks w życiu...

1569412[/snapback]

jak masz takie podejście to nie ma co instalować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zamówiłem, dostałem, oglądam i się zastanawiam, co to jest warte (?)

Instalować, nie istalować (?) Byłby to mój pierwszy linuks w życiu...

1569412[/snapback]

To po co zamawiałeś? Bo za darmo dawali? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku. Jeśli NIE ZNASZ sie na tym systemie to już lepiej kup sobie jakąś gazetke. LINUX+, albo coś. Tam masz chociaż instalacje opisaną.

ZA DARMO - TO POD SIEBIE... Tego wlasnie nienawidze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, upał i niektórym palma...

Ale jednak może ktoś coś jednak konstruktywnego wniesie w temacie UBUNTU...

1570763[/snapback]

Ty ześ za to wniósł dużo konstruktywnego do tematu... :mur: :mur: :mur: Jak nie wiesz czy zainstalować,to po co zamawiałeś?Bo za darmo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie było proste jak świński ogon. Ale znależli się tzw przemądrzali...

Powtórzę pytanie biorąc pod uwagę panujący upał i głupawki z tym związane:

w lewej ręce trzymam ubutu w prawej mandarynę: co mam instalować na dobry początek poznawania linuxa?

Oto jest pytanie. A tym którym żal, że już mam za darmo to proponuję kapiel w zimnej wodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie było proste jak świński ogon. Ale znależli się tzw przemądrzali...

Powtórzę pytanie biorąc pod uwagę panujący upał i głupawki z tym związane:

w lewej ręce trzymam ubutu w prawej mandarynę: co mam instalować na dobry początek poznawania linuxa?

Oto jest pytanie. A tym którym żal, że już mam za darmo to proponuję kapiel w zimnej wodzie...

1571001[/snapback]

Po pierwsze to trzeba było sie wcześniej zastanowić,co chcesz zainstalować zanim zamówileś.Poza tym,jeżeli nie miałeś jeszcze linuxa,to chyba nie tak trudno poczytać forum,żeby sie zorientowac,jaki linux bylby dla ciebie najlepszy.Nie instaluj żadnego tylko najpierw załatw sobie knopixa albo sie pobaw live cd przed instalacja(bo chyba dostałeś w komplecie).Jak uznasz,ze juz kumasz,o co chodzi,to zainstaluj mandrake`a bo jest najprostszy. Edytowane przez Rezker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to trzeba było sie wcześniej zastanowić,co chcesz zainstalować zanim zamówileś.Poza tym,jeżeli nie miałeś jeszcze linuxa,to chyba nie tak trudno poczytać forum,żeby sie zorientowac,jaki linux bylby dla ciebie najlepszy.Nie instaluj żadnego tylko najpierw załatw sobie knopixa albo sie pobaw live cd przed instalacja(bo chyba dostałeś w komplecie).Jak uznasz,ze juz kumasz,o co chodzi,to zainstaluj mandrake`a bo jest najprostszy.

1571010[/snapback]

I to jest jakaś odpowiedż! Dzięki!

Live ubutu już "bawiłem" się parę razy. Mam nadzieję, że Ci co cierpliwie czekają na paczkę z NL biorą właśnie kąpiel w zimnej wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam spokojnie. zawsze jest szansa [!!]] ze sie nie doczekam ;) hehe a poza tym to jak juz ktos napisal na pewnym forum:

"Wszyscy mowia ze mandaryna jest dobra na poczatek, ale to G*** prawda!! ona uczy tylko zlego podejscia, jezeli ktos siedzi juz dlugo na tym os-ie to raczej sie zgubi w prawdziwym linuxie. czemu? bo w mandarynie roi sie od 'drakuuff' a w innych distrach czesto trzeba siegac po konsole zeby sobie pokozystac z neta"

Co wy na to? Kto jest 'za' prosze podniesc reke i nacisnac przycisk :D . czekam na komentarze ;)

Edytowane przez Areq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wiesz jak działa linux i nie chcesz wiedzieć, bo interesuje cię tylko używanie systemu to instaluj dystrybucję typu Mandrake, Jeżeli chcesz go poznać i nauczyc sie czegoś to np Slackware (lub inną nieklikaną)... i już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat bez kreatorów nie ma mowy żeby pani Wiesia sobie drukarkę w systemie podlączyła i skonfigurowała... Trrzeba brać pod uwagę mało zaawansowanych użytkowników, wychowanych na windzie. Większość ludzi chce korzystać z systemu szybko, łatwo przyjemnie, a nie ręcznie ustawiać w pliku konfiguracyjnym parametry wydruku. Znajomość [brzydkie określenie na linuksa]a od podszewki jest teraz powodem dla szpanu - prznajmniej ja mam takie wrażenie. System na poziomie ręcznej konfiguracji powinien znać informatyk/administrator/programista a nie szary użytkownik .... Obrzucany błotem Mandrake jest pionierem wśród Linuxów dla ludu, jeśli ktoś nie zna kompletnie linuxa, a nie ma zapału ani nadmiaru godzin na rozwiązywanie z pozoru błahcyh problemów, może spokojnie od niego zacząć. Zapozna się ze strukturą katalogów, umiejscowieniem poszczególnych podstawowych plików, zacznie bawić się konsolą. Jeśli nie zaspokoi swojej potrzeby wiedzy uderzy w coś poważniejszego :) ja też zaczynalem od mandaryny, potem zabawa przy debianie, a teraz używam auroxa, ew. czegoś w wersji Live, gdy nie ma możliwości instalacji systemu. Peace :rolleyes:

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem!

2 instalki dla ppc, 2 livecd dla ppc, 1 instalka i 1 livecd dla amd64, 8 instalek i 8 livecd dla x86 :)

już mam paru chętnych, oczywiście rozdam za free (jak ktoś jest z łukowa to niech napisze pw, z chęcią dam płytkę ;] )

 

i zapomniałem dodać. paczka była nie otwierana!

Edytowane przez mkl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim czasie oczekiwania wreszcie dostałem :lol: :lol: :lol: Paczka była otwierana,co dalo się zauważyc odrazu(pewnie dlatego otwierają,że paczka jest z holandii...hehe)Po jakimś dniu grzebania udało mi się wszystko ustawić,co chciałem(miałem co prawda pewne problem,ale generalnie to distro jest fajne w obsłudze,choć,jeżeli ktoś korzystał do tej pory z mandrake`a czy slack`a,będzie musiał troche zmienić niektóre przyzwyczajenia)Korzystam już z Uvuntu parę dni i musze powiedzieć,że jak narazie jestem bardzo zadowolony :D Przy okazji dla zainteresowanych tym systemem podaje link do bardzo fajnego forum ubuntu.

Edytowane przez Rezker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...