Skocz do zawartości
Kalin20

Pytania O Grafikę

Rekomendowane odpowiedzi

To zrobcie rankink 2003, zebym mial obraz, ktora karta jest wydajniejsza w nowych grach.

1444093[/snapback]

Sam sobie zrob...

Masz jakis problem i chcialbys tylko na gotowe przylazic :P

Kazdy by cos chcial, ale zrobic to juz nie ma kto...

Pozatym to z tych 3 9700 bedzie najmocniejsza...

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie zrob...

Masz jakis problem i chcialbys tylko na gotowe przylazic :P

Kazdy by cos chcial, ale zrobic to juz nie ma kto...

Pozatym to z tych 3 9700 bedzie najmocniejsza...

1444201[/snapback]

Ja moge zrobić, ale nie mam jeszcze kompa, wiec nie moge :P

Jedyne co to wam topic załozyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze

 

zrobiłem kilka testów praktycznych inspironowi 9300, może kogoś to zainteresuje:

3dmark05- 3127 pkt (wierzcie na słowo bo nie zrzuciłem ekranu)

generalnie mało gram ale na tą okazję kupiłem medal of honor pacific assault i need4speed 2 undergorund;

gry na maksymalnych ustawieniach chodzą płynnie, obraz jest naprawdę świetny;

Moim zdaniem gf6800 razem z matrycą z inspirona to chyba teraz jedno z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o obróbkę i wyświetlanie grafikiw mobilnym sprzęcie;

Sam pracuje w autocadzie i proengineer i kupowałem ten sprzęt z myślą o tych programach- jak rzadko w swoim życiu to z tego wyboru jestem w 100% zadowolony i gorąco polecam ten komputer pod kątem komfortu przy obróbce grafiki;

 

aha, co najciekawsze to nawet podczas intenyswnej pracy karty 3d ten laptop się nie grzeje tak bardzo jak sie spodziewałam, podejrzewam że układ nie jest tak wyżyłowany jak się sądzi (jest robiony chyba w starszej technologii 0,13) a i chłodzenie jest bez zarzutu- jeśli wcześniej zawsze drażnił mnie szum wentylatorów (nawet w ibm serii T) to tutaj nie zwracam na to uwagi, jest dobrze pod tym względem;

 

Na koniec pochwalengo postu chcę zwrócic uwagę na jakość materiałów z jakich został zrobiony komputer, compaq, toschiba które miałem wypadają tutaj o wiele gorzej a o asusie, aristo i gericomie w ogóle nie powinienem wspominać; jedyny który pod tym względem jest porównywalny to właśnie T-seria (konkretnie t41)

 

Post jest troche niepoukładany, jeśli miałbym złożyć zalety i wady tego komputera w skrócie to wyglądałoby to tak:

 

zalety:

-świetna karta graficzna (prawie 8000 pkt w 3dmark03 i 3100 w 3dmark05)

-doskonała matryca 17" 1920x1200, doskonały kąt widzenia bez zniekształceń zarówno horyzontalnie jak i wertykalnie, świetne kolory, doskonała jasność (najlepsza z jakiej korzystałem);

-świetne wykonanie komputera, jakość tworzyw sztucznych, ergonomia klawiatury (co prawda t41 ma lepszą-subiektywnie) ;

-naprawdę rewelacyjne combo, najlepsze z jakim mialem do czynienia, czyta takie plyty które mialy isc juz do kosza (pomalowane przez córki kredkami woskowymi od spodu ;) )

-dobry dźwięk jak na laptopa;

-6gniazd usb i wyjście dvi, wifi, bluetooth;

-cicha praca, mała emisja ciepła na zewnątrz

-po prostu ładny :)

 

wady:

-mimo wszystko-czas pracy na baterii (około 2-2,5h)-ale ze względów zrozumiałych;

-mimo wszystko-wielkość (tez wzgledy zrozumiałe) z tym że to zależy co kto lubi, ja wolę ponosic wiekszy sprzet a miec komfort pracy w cadzie niezaleznie od miejsca;

 

kurcze, nawet jakbym chciał proforma jakaś wade wpisac zeby nie bylo za różowo to nie mogę bo po miesiacu uzytkowania niczym mi nie podpadł;

 

jedyne co mogę droadzac jeszcze dla ludzi którzy są przed zakupem to żeby wybierali te z mocniejszymi procesorami, mnie to specjalnie nie doskwiera (sonoma 1.6) ale ten sam model mozna kupic nawte z sonomą 2.13 z tym ze cena jest duzo wyzsza;

 

Cena:

ja dałem na allegro 6.2kpln, a można kupic ten sprzęt w zależności od konfiguracji i źródła od 4.5 do 13kpln;

 

wiem ze są wersje z kartami x300 i x600-odpowiednio tańsze;

najtaniej jak spotkałem to 4.6kpln za x300 64 mega, 256 ramu, 40gb dysk i 1.6 sonoma, nie-combo;

 

to chyba tyle;)

 

pozdrawiam

KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wady:

-mimo wszystko-czas pracy na baterii (około 2-2,5h)-ale ze względów zrozumiałych;

-mimo wszystko-wielkość (tez wzgledy zrozumiałe) z tym że to zależy co kto lubi, ja wolę ponosic wiekszy sprzet a miec komfort pracy w cadzie niezaleznie od miejsca;

1448101[/snapback]

-mimo wszystko - cena ;X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=132405

i tu tez masz :)

a ten intel jest słabszy od tego Unichroma (ponizej 2000pkt)

edit:

Mała pomyłka :P

mamy właśnie intel extreme grafic2 :) ma 3200pkt co niezle jak na zintegrowaną! a ten stary intel ma tak z połowe tego!

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam pracuje w autocadzie i proengineer i kupowałem ten sprzęt z myślą o tych programach- jak rzadko w swoim życiu to z tego wyboru jestem w 100% zadowolony i gorąco polecam ten komputer pod kątem komfortu przy obróbce grafiki;

Dzieki za recke - sam wlasnie szukam cos do autocada - aktualnie mam Della Precision M50, ale czas na zmiany. Zastanawiam sie wlasnie bardzo nad tym Dellem, choc bardziej sklaniam sie w strone Inspirona 6000 (z matryca WSXGA+ UltraSharp 1680 x 1050), bo praktycznie codziennie przemieszczam sie z lapem miedzy domem, a biurem. Jedynie czego mi brakuje w 6000 to brak wyjscia DVI (z czasem moze byc potrzebne). Co do 9300 to widze, ze ten GF6800 i matryca 17" sa dosc pradozerne :( Spodziewalem sie lepszych rezultatow na aku. Mam straszny dylemat, w co sie pakowac - 9300 kusi komfortem pracy na 17" wyswietlaczu i DVI, jednak przy czestym przenoszeniu lapa 6000 wydaje sie optymalniejsze :( Pozostaje jeszcze problem licencji na XP - z tego co dzwonilem do MS to nie mozna zmienic licencji z EN na PL kupujac np tylko nosnik, zeby byc legalnym, wiec pozostaje chyba tylko zakup kosci pamieci i oem'a, a to znowu dodatkowe koszty. Dlatego caly czas lamie sie jeszcze nad Acere'm 4651LMi, choc wiem ze to napewno nie to co Dell ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...