Skocz do zawartości
mr_sqbi

Problem Z P4 3,4 Ghz !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Mam P4 3,4 GHz LGA 775, Abit AA8XE 3rd Eye, DDRam-2 256 MB 533 MHz Kingmax, zasiłke Chieftec'a 410 W, Radeona 800 XL, (dyski, nagrywarki, bla bla bla...).

Do czego zmierzam :

- problem polega na tym że, po właczeniu systemu (xp) temperatura na procesorze stabilizuje sie na około 45 C, włacze grę , 3d mark'a, temperatuta skacze na 64 - 66 C. Wydaje mi sie ze to CIUT !! za dużo.

Co to może być ?? Uszkodzenie procka ?? Zaznaczam ze wszystko chodzi, jest ok, żadnych błedów, zwisów itp. ale az sie boje pomyśleć o podkręcaniu :)

 

Czy ktos moze miał taki problem ??

 

- bude mam otwartą

 

- cooler Pentagram Freezone QVC 120 +

 

Pasta termoprzewodząca dodawana do pentagrama.

 

Update biosu na ostatni jaki jest na stronie (ang.), w pewnym sensie pomógł, gdyz wczesniej na coole'rze box'owym przy temp. 65 C, wentylator chciał "odleciec" ok. 3500 obrtów i szedł wyzej. Po updacie trzymał temp. przy 2700 obrotów. Zmieniłem go na pentagrama ale niewiele pomogło, oprocz utzrymywania temp. w granicach 64 - 66 C.

 

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc i sugestię

 

Pozdrawiam

Mr_Sqbi

 

A i co ciekawe wczesniej na P4 3,2 GHz temperatura na grach nie przekraczała 52 - 53 C nawet na chłodzeniu box'owym. :(

Edytowane przez mr_sqbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to może być ?? Uszkodzenie procka ??

nie... poprostu prescott

 

zastanow sie nad solidniejszym przewiewem budy (i wynalaskami typu airduckt), lub zostawieniem otwartej, pozatym jak sie domyslam to korzystarz z coolera boxowego :mur: a to nie jest najlepszy wybor

 

wielu ludzi na forum poleca zalmany, pentagramy freezony i ac freezery4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Mam P4 3,4 GHz LGA 775, Abit AA8XE 3rd Eye, DDRam-2 256 MB 533 MHz Kingmax, zasiłke Chieftec'a 410 W, Radeona 800 XL, (dyski, nagrywarki, bla bla bla...).

Do czego zmierzam :

- problem polega na tym że, po właczeniu systemu (xp) temperatura na procesorze stabilizuje sie na około 45 C, włacze grę , 3d mark'a, temperatuta skacze na 64 - 66 C. Wydaje mi sie ze to CIUT !! za dużo.

Co to może być ?? Uszkodzenie procka ?? Zaznaczam ze wszystko chodzi, jest ok, żadnych błedów, zwisów itp. ale az sie boje pomyśleć o podkręcaniu :)

 

Czy ktos moze miał taki problem ??

 

- bude mam otwartą

 

- cooler Pentagram Freezone CU 120 +

 

Pasta termoprzewodząca dodawana do pentagrama.

 

Update biosu na ostatni jaki jest na stronie (ang.), w pewnym sensie pomógł, gdyz wczesniej na coole'rze box'owym przy temp. 65 C, wentylator chciał "odleciec" ok. 3500 obrtów i szedł wyzej. Po updacie trzymał temp. przy 2700 obrotów. Zmieniłem go na pentagrama ale niewiele pomogło, oprocz utzrymywania temp. w granicach 64 - 66 C.

Z góry dziękuję za każdą pomoc i sugestię

 

Pozdrawiam

Mr_Sqbi

 

A i co ciekawe wczesniej na P4 3,2 GHz temperatura na grach nie przekraczała 52 - 53 C nawet na chłodzeniu box'owym. :(

1368709[/snapback]

zamknij bude i zrob ladna wentylacje w srodku! :)

kup z 3 wiatraczki AC i powinno byc lepiej, no i wkoncu to prescott czyli grzaleczka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu dalbym dobrą paste i dokładnie zamątował tego pentagrama i tak jak koledzy pisali porzadek w budzie zeby otrzymać dobrą cyrkulacje , nawiew ! to podstawa! TY to mozesz sobie KS eksperta poczytać tam były takie artykuyły :lol: ale tak na serio mniej pytaj a wiecejm czytaj forum/recki/testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tylko tyle ze u mnie temp w idle wg easy tune 5 (w mojej subiektywnej oceny najbardziej wiarygodnym dla mojej plyty) wynosi 41-42 *C a jak go dobrze rozgrzeje to siega 65-68 *C a czasem nawet przy ekstremalnym wysileniu zgrzeje sie tak ze przekroczy 70*C i zwis...... :-/

bude mam otwarta temp powietrza dostarczanego bezposrednio do wiatraka nie przekracza 25*C i niech sie teraz ktos madry wypowie.... LOL

 

bo ja narazie wykombinowalem tyle ze na grzejnik prescotta to trzeba dobry blok i WC...

Edytowane przez Sir_ice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają rację zmień paste, coolera i dołóż kilka wentylatorów do obudowy.

Ja mam paste OCZ Ultra 5+ i Cooler CoolerMaster Jet4 moje temperaturki (wg PC Probe) to:

idle - 47-49*C (obroty wentylatora - low)

stres - 58*C (obroty wentylatora - medium)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzieki wszystkim za pomoc i sugestie.

Samemu tez udało mi sie znalezc, dosyc ciekawa odpowiedz w tym przypadku:

Na stronie TomsHardware, w dziale procesory jest test PIV 3,6 GHz. Dosyc ciekawy artykuł, i mozna sie dowiedziec ze oni tez maja problem z takimi wysokimi czestotliwosciami procesorów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzieki wszystkim za pomoc i sugestie.

Samemu tez udało mi sie znalezc, dosyc ciekawa odpowiedz w tym przypadku:

Na stronie TomsHardware, w dziale procesory jest test PIV 3,6 GHz. Dosyc ciekawy artykuł, i mozna sie dowiedziec ze oni tez maja problem z takimi wysokimi czestotliwosciami procesorów.

 

Pozdrawiam

1372202[/snapback]

Literówka :D

Temp. chyba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...