Skocz do zawartości
yellowww21

Proszę O Ocenę Konfiguracji!

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę złożyć taki oto sprzęt:

 

PŁYTA GŁÓWNA: MSI 925XE Neo Platinum - 752 zł lub ew. Abit AA8XE Fatal1ty za 100 zł więcej

PROCEK: Intel Pentium 4 540J (S775) 3.20E GHz HT (Prescott) 898,- zł

(może jakaś pasta do tego?)

CHŁODZENIE: Thermalright XP-120 250,- zł

PAMIĄTKI: GeIL Dual 2x 512MB DDR2 533 MHz 720,- zł

GRAFA: GeForce 6600GT Gigabyte GV-NX66T128D 128MB TV/DVI (PCI-E) 789 ZŁ

SPAWARA DVD: " Napęd: LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4163B bulk black 238,- zł

HDD: Seagate 160 GB Barracuda 7200.7 ST3160827AS 8MB Serial ATA / NCQ 345,- zł

FDD

razem: ok. 4 tysi

 

ceny ze sklepu komputronik + chłodzenie proca z 4max.pl

Co o nim sądzicie?

Może jakieś sugestie?

Do tego jeszcze jakaś buda i zasiłka, ale nie wiem za bardzo jakie? Może jakies pomysły macie? Zupełnie nie wiem jaki zasilacz!!!

Na sprzęt mogę wydać max. 4500-5000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tej płycie MSI, bo jak mi zostanie kasy to biorę Abita, ale nie wiem czy styknie.

A jak te pamięci Geil'a??

zastanawiałem się jeszcze nad Corsair PC4300 VS512MB533D2. Lepiej się kręcą.

I jak ta karta graf.? Ma może ją ktoś? A jak nie ta to która, bo juz głupieje :(

Tylko odrazu mówię, że na X800XT nie mam kasy :)

ewentualnie jak styknie to wziąłbym: Gainwarda PP! Ultra/1960 PCX XP GS GLH za 999 zł. Co wy na to? Minusem jest to, że jest trochę głośna.

Albo coś z radków X800 za jakieś 1100-1200 zł, ale na to mi raczej nie starczy kasy.

A jak hdd?

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tej płycie MSI, bo jak mi zostanie kasy to biorę Abita, ale nie wiem czy styknie.

A jak te pamięci Geil'a??

zastanawiałem się jeszcze nad Corsair PC4300 VS512MB533D2. Lepiej się kręcą.

I jak ta karta graf.? Ma może ją ktoś? A jak nie ta to która, bo  juz głupieje :(

Tylko odrazu mówię, że na X800XT nie mam kasy :)

ewentualnie jak styknie to wziąłbym: Gainwarda PP! Ultra/1960 PCX XP GS GLH za 999 zł. Co wy na to? Minusem jest to, że jest trochę głośna.

Albo coś z radków X800 za jakieś 1100-1200 zł, ale na to mi raczej nie starczy kasy.

A jak hdd?

z góry dzięki

1369484[/snapback]

Ta karta Gainwarda jest super :) Bardzo dobrze sie kreci tylko.... za 950zl mozna kupic Asusa 6800LE i modowac na 6800GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam nagrywarke od LG, mialem dwie i obie nie nadawaly sie do niczego. Lepiej jakiegos Neca czy Liteona.

 

(ja po przejsciach z LG od razu poszedlem w najwyzsza polke, dlatego mam Plextora...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yahve wiesz co z tymi napędami to jest bardzo różnie. Miałem bardzo wiele napędów w życiu. I akurat tylko do LG jestem przekonany.

5 lat temu kupiłem nagrywarkę LG x8 jeszcze działa i nagrywa płyty (a nagrałem nią ok. 2000 CD), 3 lata temu kupiłem spawarę LG x48 też bardzo dużo płyt wypaliła i działa do dzisiaj bez kompletnie żadnych problemów.

W między czasie miałem na 2 kompie nagrywarkę Lite-on'a x24, która nagrała chyba 10 płyt i padła po miesiącu. Teraz od 4 mies. mam nagrywarę DVD Lite-ona (obiecałem sobie, że Lite-ona już nie kupię, ale najlepiej w jakimś tam teście wypadła) i co... po 4 mies. juz ledwo nagrywa, albo nie wypala płyty i laser rzęźi.

Tak, więc to juz jest chyba sprawa indywidualna każdego użytkownika. Nie mówię, że Lite-on jest zły, bo znam osoby które go używają z powodzeniem od kilku lat i nic się nie dzieje.

Nie wiem czy to zależy od modelu czy od szczęscia, ale ja raczej LG nie zmienie, bo jeżeli chodzi o napędy to ta marka mnie nigdy nie zawiodła. Ze swojej strony mogę powiedzieć tyle, że nie kupię na pewno ani Lite-ona ani Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Intela to sprzet ok. z takimi funduszami to raczej wzialbym A64 :) acha jak plyte to tylko ten Abit albo DFI reszta odpada...

 

Co do grafy to zapomnij o jakims smiesznym Gainwardzie ktory ma ceny z kosmosu i ogolnie stosuje dziwne praktyki chwalac sie ze jego produkty sa przystosowane do o/c :lol: Taaaaaa sa przystosowane tak samo jak produkty innych firm :wink: Dac 1000zl za 6600GT szkoda slow :-|

Jak masz tyle na kompa to jedynym slusznym wyjsciem jest X800XL w pcp za 1260zl no chyba ze nie grasz wtedy wystarczy jakis radek za 200zl :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę złożyć taki oto sprzęt:

 

PŁYTA GŁÓWNA: MSI 925XE Neo Platinum - 752 zł lub ew. Abit AA8XE Fatal1ty za 100 zł więcej

PROCEK: Intel Pentium 4 540J (S775) 3.20E GHz HT (Prescott)    898,- zł

              (może jakaś pasta do tego?)

CHŁODZENIE: Thermalright XP-120  250,- zł

PAMIĄTKI: GeIL Dual 2x 512MB DDR2 533 MHz  720,- zł                                     

GRAFA: GeForce 6600GT Gigabyte GV-NX66T128D 128MB TV/DVI (PCI-E)  789 ZŁ

SPAWARA DVD: " Napęd: LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4163B bulk black  238,- zł   

HDD: Seagate 160 GB Barracuda 7200.7 ST3160827AS 8MB Serial ATA / NCQ  345,- zł 

FDD 

razem: ok. 4 tysi

       

ceny ze sklepu komputronik + chłodzenie proca z 4max.pl

Co o nim sądzicie?

Może jakieś sugestie?

Do tego jeszcze jakaś buda i zasiłka, ale nie wiem za bardzo jakie? Może jakies pomysły macie?  Zupełnie nie wiem jaki zasilacz!!!

Na sprzęt mogę wydać max. 4500-5000 zł

1369303[/snapback]

 

Mogę Ci doradzić co do tego Thermaltake 120-XP...

Stary...to DUŻO kosztuje, a pracuje tak samo (wydajnościowo) jak Artic - Freezer 7 za 90zł!!!

wejdź sobie na chip.pl, wejdź sobie na forum.purepc.pl i jeszcze na inne testy z tym cooler'em i wszędzie przeczytasz, że Freezer jest gorszy o max 3 stopnie!!! a tanszy

o 160zł

 

Polecam Freezer'a, aczkolwiek 120-XP też jest zaj**, ale zależy czy ktoś chce wyje*** 160zł na darmo.

 

Dolicz do tego 120-XP dodatkowy wiatrak za ok min 30 zł (jak bedziesz miał szczęście), bo 12-XP jest tylko pasywny (to jest radiotor z heatpipe'm).

 

Trzym się

Edytowane przez Arwo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę złożyć taki oto sprzęt:

 

PŁYTA GŁÓWNA: MSI 925XE Neo Platinum - 752 zł lub ew. Abit AA8XE Fatal1ty za 100 zł więcej

PROCEK: Intel Pentium 4 540J (S775) 3.20E GHz HT (Prescott)    898,- zł

              (może jakaś pasta do tego?)

CHŁODZENIE: Thermalright XP-120  250,- zł

PAMIĄTKI: GeIL Dual 2x 512MB DDR2 533 MHz  720,- zł                                     

GRAFA: GeForce 6600GT Gigabyte GV-NX66T128D 128MB TV/DVI (PCI-E)  789 ZŁ

SPAWARA DVD: " Napęd: LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4163B bulk black  238,- zł   

HDD: Seagate 160 GB Barracuda 7200.7 ST3160827AS 8MB Serial ATA / NCQ  345,- zł 

FDD 

razem: ok. 4 tysi

       

ceny ze sklepu komputronik + chłodzenie proca z 4max.pl

Co o nim sądzicie?

Może jakieś sugestie?

Do tego jeszcze jakaś buda i zasiłka, ale nie wiem za bardzo jakie? Może jakies pomysły macie?  Zupełnie nie wiem jaki zasilacz!!!

Na sprzęt mogę wydać max. 4500-5000 zł

1369303[/snapback]

Osobiście zamiast pakować 250zł w AC, to zapodałbym sobie najwyższy model chłodzenia wodnego firmy CPC ( polska firma ale wydajnośc produktów podobno zadowalająca ). Cena takiego cacuszka to wydatek rzędu 299zł. Co do reszty podzespołów to nie mam zastrzeżeń, jedynie tak jak już koledzy się wypowiadali - zainwestował bym w inną karte graficzną; napewno nie tego GAINWARDA! :lol: Pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muniek z tym CPC to mnie rozwaliłeś... Nie wiem czy sie śmiać czy płakać... bo niestety ciagle do ludzi nie dociera jaki to szajs

Jak nie masz pojęcia o WC to jest na tweaku cały dział...

Powiem jedno CPC to karykatura chłodzenia wodnego.... o ich turbolizatorach i dyszach wenturiego to dowcipy krążą..ogólnie to taki codegen w świecie WC :D

Sprzęt dla "nieuświadomionych" którym taki kit można wcisnąć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chcę zakładać nowego topic-u więc przykleje

Chcę Kupić oto takiego kompa

Co o tym sądzicie ?

 

Athlon 64 3000+ s.939 - 500 zł ( Ewentualnie poczekać i kupić dwurdzeniowca)

Epox 9NPA+ - 540 zł

Corsair Twinx 2x512 PC3200 - 750 zł

Galaxy 6600GT - 700 zł

LG GSA-4163 - 230 zł

Hitachi 80GB 7K80 Sata II - 250 zł

BeQuiet BQT P5-370W-S1.3 - 350 zł

Razem 3 320 zł

 

Pozdro

Morientez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nawet fajny, ale ja bym wzią jakomś Baracude 120 GB... Segate uzywam od czasu jak miałem dysk 200 MB, aż do teraz niegdy (prawie) się nie zawiodłem... Padł mi tylko 1, a było ich sporo: 200MB, 400, 500, 1000, 6000, 8000, 15000, 30000 (ten padł), 40000. A teraz mam 60GB i 80GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...