Skocz do zawartości
ivan06

Panel Sterujacy Nie Drogi A Funkcjonalny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar troche wyciszyc kompa i zastanawiam sie nad kupnem jakiegos panelu, wialkosc nie ma znaczenia czy bedzie to 3,5 czy 5,25', szukam panelu tak do max 70- 80zł.Potrzebuje panel do regulacji coolera od CPU i dwoch wiatrakow w obudowie. Szukam prostego panelu bez zbednych "bajerek". Prosze o ewentualne propozycje, linki.Zastanawialem sie na tymi panelami co wy na to??:

- http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=461

- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47255790

 

Ps: czy za posrednictwem panlu mozna wogole sterowac coolerem od CPU?? Mam Pentagrama QVC 120+, obecnie wiatrak kreci sie na 1850obr/min , na noc chcialbym zmienjszcz do przynajmniej 1600obr/moin.

Edytowane przez ivan06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps: czy za posrednictwem panlu mozna wogole sterowac coolerem od CPU?? Mam Pentagrama QVC 120+, obecnie wiatrak kreci sie na 1850obr/min , na noc chcialbym zmienjszcz do przynajmniej 1600obr/moin.

1369804[/snapback]

Tak, ale wpierw trzeba go podpiąć do panelu (wtyczka 3pin). Czy zmniejszysz obroty do 1600 ? Nie wiem - to zależy od :

 

a)możliwości panelu (zakres V do zmniejszania/zwiększania)

 

b)minimalnego V przy jakim cooler wogóle zachce startować

 

Z strony producenta nie da się wyczytać minimalnego V, ale jest podane :

tryb silent: 1400 obr./min

tryb normal: 2200 obr./min

Czyli powinno się dać. Z paneli w gre od 70-80 zł wchodzą tylko panele 3,5 cala. Panel akasy (Akasa Fan control Jr 3,5") ma zakres od 5-12V więc powinnien być całkiem ok (jeśli wentyl nie pracuje już od 5V będziesz miał możliwość wyłączenia go :)), ale za to panel revolteca ma 4 kanały i zakres od 7V-12V i podświetlone gałki - jak kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, jesli masz 2 wolne zasleki 3'25 to wydaje mi sie ze lepszy bedzie wlasnie taki. Ja mam tylko jedno wolne 3'25 , jest tam stacja dyskietek. A 5'25 w miare czasu bedzie brakowac jesli pokupujesz bajerow. Ale nawiazujmy to tematu. Kup sobie jakas fajna podswietnala akase, popatrz na kolory ,zeby sie ladnie komponowal z kolorem obudowy. Widziales na obudowach czarnych biale Cd-ki . Moim zdaniem to troszke brzydko wyglada. No ale zalezy do gusty. Wybor pozostawiam tobie. Pozdrowienia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche nie w temacie ale wiem czego chce

 

CHyba bede zmuszony zastosowac 2 panele ze wzgledu na

 

2x60mm YS techa 7.5W kazdy 7000rpm :D

1x92 Vantec tornado 6000rpm

3x120mm 0.25A/3W kazdy

2x80mm 0.2A/2.4W

 

Pierwszy panel do podlaczenia 5.25

1x120mm, 1x92mm i 2x60mm + 3/4 wskazniki temperatury, regulacja od 0-12v, mozliwosc wylaczenia kazdego wentyla z osobna. Monitorowanie obrotow 2 wentyli.

 

Drugi panel do 3.5' albo 5.25

2x80mm i 2x120mm, regulacja od 5-12v min. Tez spore obciazenie. Brak monitorowania obrotow. Mozliwosc wylaczenia wszystkich wentylow naraz albo kazdego z osobna.

 

Co byscie polecili. Panelki musza wytrzymac obciazenie powyzszych wentyli ofcoz To ma pasowac tez do srebrnego chiefteca i kosztowac w miare :wink:

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zafrapował ten text z opisu aukcji:

 

"Regulacja prędkości 4 wentylatorów (jednocześnie)"

 

Można go rozumieć na dwa sposoby- jednak cena (pomimo "klasy B") świadczy chyba o regulacji zależnej- wszytkie regulowane wentyle podpięte pod jeden kanał i pracujące na tej samej prędkości (???).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...