Skocz do zawartości
J-A-J-O

eBay.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro już jestem na ebayu looknałem na zagraniczne serwisy..

I jestem przekonany że nasz będzie również po jakims czasie tak wygladał:

USA czy tez GERMANY

Kwestia czasu...

 

Jednak, musze sie przyznac ze troche sie zawiodłem..

Widać niedopracowania - brak podziału kategorii, weryfikacji danych, obesrwowancyh aukcji..

Jakby nam tylko sama marka wystarczyła...

Ale jak pisałem - jestem optymistą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o cholera gdybym wcześniej na to wpadł zostałbym milionerem :D  :D

1404923[/snapback]

Zapewne nie... :>

Ten adres musiałbyć od dawna wykupiony - własnme dlatego że góre kasy ebay musiałby wyłozyć...

 

Pewnie wszystkie adresy z ebay.(kraj) są juz tak wykupione od kilku lat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jestem na ebayu looknałem na zagraniczne serwisy..

I jestem przekonany że nasz będzie również po jakims czasie tak wygladał:

1404753[/snapback]

No to juz wyglada lepiej. Chociaz filozofie podzialu maja dziwna - karty graficzne sa podzielone wg. producentow kart (Leadtek, XFX, MSI, Gainward itd.) a nie chipsetow graficznych - jak dla mnie bezsens.

 

No i jedna rzecz, ktora mi sie zawsze w ebayu nie podobala - w tytule strony nie ma tytulu aukcji, a tylko numer. Strasznie to IMHO utrudnia zycie, jak ma sie kilka aukcji na raz otwartych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domain:     EBAY.RUtype:       CORPORATEnserver:    ns.unit.ru.nserver:    ns.unitcopier.ru.state:      REGISTERED, DELEGATEDorg:        ZAO "UNITSPACE"phone:      +7 095 7480901fax-no:     +7 095 7480901e-mail:     admin@unit.rue-mail:     stroganov@unitspace.ruregistrar:  RUCENTER-REG-RIPNcreated:    1999.08.19paid-till:  2005.09.01source:     TC-RIPN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem troche waszych pretensji co do podziału. Maja podzielic "kilka" aukcji na kilkadziesiąt kategorii?? :? Przecież na pewno kategorii bedzie przybywac tak jak to jest w innych krajach..

Poza tym nie chcieli sobie pewnie robić przypalu na konferencji prasowej np pokazuja dzial xyz a tam 2 aukcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi zawód polskich internautów to brak w polskim serwisie eBay specjalnego systemu internetowego PayPal ułatwiającego rozliczenia finansowe między handlującymi i bardzo popularnego w USA oraz innych krajach, w krórych działa eBay. PayPal należy do eBay. Kiedy korporacja wprowadzi PayPal na polski rynek? Nie wiadomo. - Będziemy starali się to zrobić - powiedział nam tylko Przemysław Pluta, szef marketingu polskiego eBay. Pół roku? Rok? Dwa lata? - Naprawdę trudno mi powiedzieć - rozłożył ręce menedżer.

 

link

Piszecie ze narazie wyglada jak wyglada i dziala jak kazdy widzi ale przeciez ebay nie pierwszy raz wchodzi na jakis rynek i duze doswiadczenie powinien miec, a nie zeby zaczynac od zera. Czyzby w zadnym innym kraju nie byla wymagana, weryfikacja tożsamości.

eBay nie może potwierdzić, i nie potwierdza,

sugerowanej tożsamości użytkowników ani też ważności informacji, jakie ci

ostatni zamieszczają na naszej Witrynie.

normlanie zabilo mnie to, moge zrozumiec ze z Polakami to nie kazdy ma kontakt ale bez jaj panowie.

 

Czytajac dalej regulamin

Nie zajmujemy się rewidowaniem ofert aukcyjnych dostarczanych przez

użytkowników i nie angażujemy się w transakcje dokonywane między kupującymi a

sprzedającymi. W konsekwencji nie sprawujemy kontroli nad jakością,

bezpieczeństwem czy też zgodnością z prawem ogłaszanych przedmiotów ... Ponadto prosimy zauważyć, że użytkownicy narażeni są także na ryzyko

prowadzenia transakcji z obywatelami innych państw, osobami nieletnimi bądź

osobami podszywającymi się pod innych.

Najlepiej odciac sie od wszystkiego, a za niedlugo beda twierdzili ze to nie och portal wogole...

 

Prosze adminow o nie uznanie tego jako namawianie do przekretow :wink:

Co do osob niepelnoletnich, wsumie jaki to problem zarejestrowac sie podajac inny wiek? wg mnie zaden tak samo jak mozna podac imie i nazwisko: Jaś Fasola, a jesli nawet kiedys bedzie weryfikacja to na pewno nie bedzie dzialac wstecz

 

troche przydlugawy post mi sie zrobil :|

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly ten artykul, z ktorego pochodzi Twoj pierwszy cytat

(http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2670454.html) - po prostu beczka smiechu.

 

Potraktowali nas jak bande buszmenow, ktorzy dopiero sie dowiedzieli, ze Internet istnieje...

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domain:     EBAY.RUtype:       CORPORATEnserver:    ns.unit.ru.nserver:    ns.unitcopier.ru.state:      REGISTERED, DELEGATEDorg:        ZAO "UNITSPACE"phone:      +7 095 7480901fax-no:     +7 095 7480901e-mail:     admin@unit.rue-mail:     stroganov@unitspace.ruregistrar:  RUCENTER-REG-RIPNcreated:    1999.08.19paid-till:  2005.09.01source:     TC-RIPN

1404988[/snapback]

no to moze ebay.burkina faso? :lol:

 

EDIT: to mnie rozbroiło:

"Na razie staramy się przede wszystkim wyedukować użytkowników - powiedział Przemysław Pluta z eBay Polska. Po sali konferencyjnej przetoczyła się fala śmiechu. - Czy państwo uważacie, że my żyjemy tu w roku 1995 i sama możliwość handlu na aukcjach w internecie jest dla nas czymś niezwykłym? - nie wytrzymał jeden z dziennikarzy. "

 

ach tak? to odpłacimy im, proponuje dla zasady zostać narazie przy allegro i olać ebay. zobaczymy czy nadal beda tacy pewni siebie:P potraktowali nas jak świnie.argh.

Edytowane przez Elbios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@#@$@!!#$#%#$%^#@! ktoś zajął mojego nicka...  :angry: ,  zresztą i tak się nie mogę zarejestrować: Twoja rejestracja nie została potwierdzona.

 

Co za chłam - startują tyle później, a i tak nie działa...

1402919[/snapback]

Hah - serwer pisze, że rejestracja nei potwierdzona, ale wysyła na maila, żeby potwierdzić - no to jakiś inteligent robił...

 

BTW - polskie nicki - varrol_pl - chyba nie ma wyjścia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to macie swojego Yebaja , goowno az strach(a moze to tylko testowa wersja pre-alpha) . Moze za rok pomysle o rejestracji , jak nas przeprosza za potraktowanie jak debili. Swoja droga to fajna zabawa z komentarzami. http://www.ebay.pl/listResults?browse=0&Qu...archWorldWide=0...Hehe ten topic powinien sie nazwywac ROTFLy z Ebaya.

 

Zasady sa rozbrajajace:

Zasady dotyczące przestoju

 

Twój sukces jest dla nas najważniejszy. Czasami zdarzają się jednak przestoje witryny eBay, podczas których licytanci nie mogą składać ofert lub nie są w stanie skutecznie lokalizować przedmiotów za pomocą funkcji wyszukiwania nazwy. W czasie przestoju obowiązują zasady dotyczące przestojów, których celem jest zrekompensowanie niedogodności.

 

Przestój funkcji wyszukiwania nazwy trwający co najmniej godzinę

 

W razie przestoju funkcji wyszukiwania nazwy trwającego co najmniej jedną godzinę eBay automatycznie kredytuje wszystkie opłaty związane z aukcjami, na które wpływa dany przestój. Kredyt jest przyznawany na następujące aukcje:

Każda aukcja, której zakończenie zaplanowano na okres przestoju

Każda aukcja, której zakończenie zaplanowano w ciągu godziny po zakończeniu przestoju

Czas trwania aukcji nie zostanie wydłużony. Jest to zasada odróżniająca tę sytuację od poważnego przestoju trwającego co najmniej dwie godziny.

 

Poważny przestój trwający dłużej niż godzinę, ale krócej niż dwie godziny

 

W razie przestoju trwającego dłużej niż godzinę, ale krócej niż dwie godziny eBay automatycznie kredytuje wszystkie opłaty związane z aukcjami, na które wpływa dany przestój. Kredyt jest przyznawany na następujące aukcje:

Każda aukcja, której zakończenie zaplanowano na okres przestoju

Każda aukcja, której zakończenie zaplanowano w ciągu godziny po zakończeniu przestoju

Dodatkowo zostanie przyznany kredyt związany z każdą 10-dniową aukcją trwającą w czasie przestoju (niezależnie od zaplanowanego czasu zakończenia aukcji). Dotyczy to także dowolnej lub wszystkich z następujących funkcji:

Przeglądanie wystawionego przedmiotu

Licytowanie

Czas trwania aukcji nie zostanie wydłużony. Jest to zasada odróżniająca tę sytuację od poważnego przestoju trwającego co najmniej dwie godziny.

 

Poważny przestój trwający co najmniej dwie godziny

 

Jeśli przestój trwa dwie godziny lub dłużej, czas trwania aukcji eBay jest automatycznie wydłużany o 24 godziny. Automatycznie są także kredytowane wszystkie opłaty związane z aukcjami, na które wpływa dany przestój. Kredyt oraz wydłużenie czasu trwania dotyczą następujących aukcji:

Każda aukcja, której zakończenie zaplanowano na okres przestoju

Każda aukcja, której zakończenie zaplanowano w ciągu godziny po zakończeniu przestoju

Dodatkowo zostanie przyznany kredyt związany z każdą 10-dniową aukcją trwającą w czasie przestoju (niezależnie od zaplanowanego czasu zakończenia aukcji). Dotyczy to także dowolnej lub wszystkich z następujących funkcji:

Przeglądanie wystawionego przedmiotu

Licytowanie

 

heheheheh A jest to zasada odroozniajaca te sytuacjei od powaznego zastuju trwajacego niecale 3h w w odrooznieniu od przestoju ktory trwa 3h zeby widziec rooznice miedzy niecalymi 4h :mur: :mur: :mur: :mur:

 

 

A poza tym to nie rozumie narzekan ludzi ze ebay nie ma systemoow weryfikacji wobec czego kupa-owanie tam jest rysykowne przeciez :

 

"Zasady eBay zabraniają fałszowania lub pomijania nazwiska, adresu i/lub numeru telefonu (w tym podawania numerów faksów lub numerów wyłączonych).

"

Edytowane przez killua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w [gluteus maximus] ebay !!!

Nie podoba mi sie i koniec. A na dodatek tak jak potraktowali polaków na konferencji prasowej to niech [ciach!]ja sobie do USA i niech sprzedają hamburgery...........

 

Jedyne co dobre może wyniknąć z tego całego ebay'a w Polsce to, że allegro obniży pewnie prowizje i stanie sie życzliwsze dla uzytkownika.

Edytowane przez Przemq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było wszyscy narzekali... Teraz jest i jest jeszcze gorzej... Poczekamy , mam nadzieje ,że przeproszą userów za tą konferencję ! . Konkurencja dla allegro.pl napewno sie przyda . Widać ci co rzekomo są "niewyedukowani" i nie wiedzą co to jest aukcja internetowa sparaliżowali największy servis aukcjyny na świecie ;) lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna na login ebay.pl kupowac na ebay.de lub innych ?

tylko jak z forma zaplaty za towar :\  jest tam opcja kup teraz ?

1405970[/snapback]

1. Można "polskim nickiem" kupować na ebayach na całym świecie..

2. Oczywiscie że jest opcja Kup Teraz

3. Forma zapłaty - i tui jest problem.. Dlatego razem z wejsciem ebay.pl polscy internauci wyczekiwali PayPala.. Ale sobie jeszcze poczekaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Można "polskim nickiem" kupować na ebayach na całym świecie..

2. Oczywiscie że jest opcja Kup Teraz

3. Forma zapłaty - i tui jest problem.. Dlatego razem z wejsciem ebay.pl polscy internauci wyczekiwali PayPala.. Ale sobie jeszcze poczekaja...

1405999[/snapback]

 

1 spoko

2 slepy jeste zamiesc zdjecie z tym :]

3 to lipa po co to pierwsze :\ [gluteus maximus]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee.. :>

My mistake - sądziłem że chodziło Ci o Kup Teraz na całym świecie.. ;]

W Polsce ofcors jeszcze nie ma..

Jest w Polsce 'kup teraz' ale dostepne dopiero jak osiagniesz 10 komentarzy (osoba kupujaca i sprzedajaca)

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...