Skocz do zawartości
Remx

Siec Wifi + Overlocking

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam w obecnej chwili siec(LAN) kablową która jest połączona ze światem dzieki usłudze NEO+ 768kb/s. Zamiast servera uzywam Rutera firmy PENTAGRAM model:

CERBERUS ADSL WiFi do tej pory niemiałem problemów z tym użądzeniem aż do tej pory:(

Dwoch kolegów zechciało sie do mnie podłączyc odalonych o około 300 i 350 metrów, z powodu na odległosc nie możemy użyć kabla ale z tego co wiem to jest wiele dodatkowych anten :) które po zamontowaniu na dachu umożliwiły by podłączenie kupli do mej sieci.

I tu mały problem poniewaz ruter posiada wbudowana antenkę malutką:( i nieda sie jej odłączyc.

Jestem ciekawy czy dało by sie zdemątować ową antenę i w jej miejsce wlutowac gniazdo antenowe(spec) tak aby było mozna podpiąc inna antene tak okolo 12dBi ?

a u kumpli antenki Yagi 14dBi ??

 

Jezeli to jest niemozliwe to co byście radzili zakupic aby było mozna podpiąc dodatkowo lub zamiast owego rutera tak aby mozna było kożystac z anteny na dachu ?? W przyszłosci zamierzam zmienic NEO na DSL 2MB poniewaz wiecej osob było by chętnych podwarunkiem ze sieć WiFi wystartuje i spisze sie na +.

 

Dziekuje i pozdrawiam

Remx

Edytowane przez Remx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cuduj tylko zmien router, albo zamiast tej antenki wepnij LAN kup Access Pointa, LAN wetknij miedzy ROUTER-AP, a do Access Pointa doczepisz juz dowolna Yage czy parabole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej chyba wyjdzie dokupienie AP niz nowego rutera

A co do anten czy one musza sie widziec ?? w 100% ??

jak naprzyklad kawalek dachu sasiada ktory pomiedzy nami jest i uniemozliwia nam 100% widocznosc anten :(

 

Jezeli musze posiadac 100% widocznosc to chyba pozostaje wybudowanie masztu 10 metrowego :unsure:

Edytowane przez Remx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musza. Powiem Ci na moim przykladzie jak latwo mozna taka siec spartolic. Mialem 2 parabole na 1.5km dzialalo tak zle ze transfer byl rzedu 50KB/s. Po 2 latach wlazlem na dach wzialem laptopa podpialem a tu sygnalu w ogole nie lapie, wywalilem ta parabole (21dBi) kupilem Yage 19dBi z 1m kablem wsadzilem w laptopa wycelowalem i ustawialem sygnal 100%. Pamietaj ze widziec sie nie musza ale :

 

a) musisz b. dobrze wycelowac

B) drzewa moga niezle zaklucac prace

c) domy, slupy itp tez zaklucaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...