Skocz do zawartości
zzeus

Knoppix

Rekomendowane odpowiedzi

Moze mi ktos napisac jak skonfigurowac knoppixa 3.6 zeby sie laczyl z netem. Net mam udostepniony z innego kompa z systemem XP przez siec.

1370308[/snapback]

 

http://www.knoppix.pl/faq/

 

Konfigurowanie udostępniania połączenia internetowego.

 

 

Najprostszy przypadek, w którym mamy często o czynienia w domu to dwa komputery, z których jeden jest podłączony do internetu, a drugi nie. Oczywiście na jednym może być zainstalowany Knoppix, a na drugim np. MS Windows 2000. Z tego względu są dwie możliwości: albo udostepniamy Internet z komputera z Windowsami do komputera z Knoppiksem albo odwrotnie.

 

W pierwszym przypadku należy:

 

- zakupić lub zrobić samemu skrosowany kabel sieciowy

- zainstalować dodatkową kartę sieciową w komputerze z MS Windows

- na karcie Połączenia sieciowe i telefoniczne wybrać kartę z dostepem do Internetu, wybrac prawym klawiszem Właściwości, a nastepnie zakładkę Udostępnianie. Na zakładce tej należy jedynie zaznaczyć udostępnianie połączenia i nic więcej.

- Nie należy konfigurować drugiej karty sieciowej

- Połączyć skrosowanym kablem karty sieciowe w obu komputerach

- Skonfigurować interfejs sieciowy w komputerze z Knoppiksem, np. za pomocą standardowego netcardconfig. Karcie tej należy nadać statyczny numer IP z puli: 192.168.0.x i podać jako bramkę adres drugiej karty w komputerze z MS Windows, czyli 192.168.0.1 . DNS-y takie same jak na pierwszym komputerze.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Jak skonfiguruje polaczenie, to sie mi polaczy z netem. Ale dam np. zeby sie onet otworzyl, to dojdzie do polowy i sie mi komp zawiesi, po chwili sie odwiesi i tak w klolko sie pozniej dzieje :( a strona juz sie do konca nie zaladuje. Wie ktos co jest tego przyczyna i jak to naprawic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Jak skonfiguruje polaczenie, to sie mi polaczy z netem. Ale dam np. zeby sie onet otworzyl, to dojdzie do polowy i sie mi komp zawiesi, po chwili sie odwiesi i tak w klolko sie pozniej dzieje :( a strona juz sie do konca nie zaladuje. Wie ktos co jest tego przyczyna i jak to naprawic ?

1370351[/snapback]

 

Odpalany z Cd czy z dysku ? Ile masz ramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:0D:61:75:3F:70

inet addr:192.168.0.123 Bcast:192.168.0.255 Mask:255.255.255.0

UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1

RX packets:360 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0

TX packets:195 errors:0 dropped:149 overruns:0 carrier:0

collisions:0 txqueuelen:1000

RX bytes:135424 (132.2 KiB) TX bytes:24381 (23.8 KiB)

Interrupt:16 Base address:0x8000

 

lo Link encap:Local Loopback

inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0

UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1

RX packets:102 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0

TX packets:102 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0

collisions:0 txqueuelen:0

RX bytes:7178 (7.0 KiB) TX bytes:7178 (7.0 KiB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne pod temat zeby nie zakladac nowego

 

sciagam wlasnie knoppixa wersje 3.8.1 (albo 3.1.8.1 roznie podaja ;d) i teraz mam pytanie jak z bezpieczenstwem przy polaczeniu z netem? (zeby nie bylo jak w przypadku 1 polaczenia z netem na winxp sp1 gdzie po 5 minutach system nadawal sie do reinstalacji)

czy do tej dystrybucji (i nie tylko) sa jakies FW etc czy jest to zbedne?

 

no i odam ze w temacie linuksa jestem zupelnie zielony ;)

Edytowane przez shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...