Skocz do zawartości
Turrican

Net Przez Dwie Sieciówki Z Jednego Źródła

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinie czy coś takiego będzie działać

Otóż mam w domu dwa kompy w domu podłączone do sieci lokalnej

na oddzielnych kablach (nie np. jeden komp przez drugi). Teraz jednej

kabelek jest nieużywany bo brat wyjechał na studia do Wawy na Polibudę.

Na download jest limit 256kb/s na ip, rachunki i tak cały czas płaci się za dwa

wtyki (brejdak wraca na wakacje i święta a net on i ja musimy mieć oddzielny)

więc czemu by nie wykorzystać drugiego nieużywanego ip w moim kompie.

Więc mam pytanie czy przy dwóch kartach sieciowych w jednym kompie, z

różnymi ip i limitem na każdy 256kbit/s oraz takim samym serwerem DNS

przez który obie skarty łaczą się z netem to transfer skumuluje się do

512kbit ???

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, bo bez kompensacji ruchu sie nie obejdzie. pewnie jest do tego jakis soft ale rowniez pewnie jest drogi. musialoby to byc jakies oprogramowanie ktore w dynamiczny sposob zmienialoby adres bramki dla danego pakietu. czyli tak na prawde musialaby byc to lokalna bramka sieciowa ktora robilaby cala robote i roznosilaby traffic na dwie bramki - adresy z ktorymi lacza sie dwie karty. ja tak to bym widzial. ale nie znam rozwiazan.

 

skomplikowane raczej. lepiej postawic remote admina i wykorzystac drugi komp zdalnie jako np element zasysajacy wieksze pliki z sieci, klient emule/ftp/soulseek itp...

 

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na linuxie troszke zabawy z iptables i iproute i chodziloby pieknie - lecz jedynie w postaci podzialu uslug miedzy lacza czyli nie moznaby osiagnac na emulu 512, lecz max 256 z jednnoczesnym 256 np na www.

Na windowsie nie wiem jak to osiagnac.

 

Lecz najpierw radze ci pogadac z adminem - jesli to rozsadny czlowiek to moze dostaniesz 512 na jedno IP skoro i tak placisz za dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam drobne pytanie. Mam dwa komputery połączone kabelkiem sieciowym. Do jednego jest doprowadzony net, a do drugiego nie. Kiedyś był, ale wprowadzili administratorzy neta nowe oprogramowanie zezwalające na udostępnienie usługi internetowej wybranym ip. Czy da się za pomocą jakiegoś programu nadać dwóm kartą sieciowym jedno ip? Żeby wiecie z dwóch kompów ciągnąć neta i nie płacić z aten drugi. o odpowiedź proszę tutaj lub na maila krzysiochm@interia.pl

Edytowane przez krzysiochm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...