Skocz do zawartości
Michi23

Zwykły Modding Niezwykle Badziewnej Budy (codegen)

Rekomendowane odpowiedzi

/=== Aktualizacja 2005-12-28 ===---

 

Witam

 

Postanowilem wrzucic tu mala prezentacje obecnego wygladu mojego Codegena, ktorego pierwotny modding opisalem ponizej. W sumie troche sie pozmienialo... w konfigu (patrz: sig)... ale nie tylko... stad tez nie zakladam nowego tematu.

 

Postanowilem tym razem postarac sie przy robieniu fotek... mam nadzieje ze ich jakosc bedzie wystarczajaca. Oto one:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

/======

 

Czesc I

 

Pewnego pieknego dnia stwierdzilem, iz jest pewna rzecz, ktora to piekno psuje - "Obudowa made by CODEGEN" <_< (foto1 i foto2). Nie czekajac wiec na losowy rozwoj wypadkow (kurz-mod, devastation-mod, wysypisko-mod :mrgreen:) powzialem decyzje o jakiejkolwiek w miare sensownej zmianie (IMHO - nawet upuszczenie puszki z farba na taka obudowe polepsza sprawe ;->). Tak zrodzil sie poczatkowo pomysl na okno z pleksy. Ale po kolei - oto co juz zrobilem/wymienilem:

 

0. Wymienilem zasilacz z CodeSHIT'a 300W na NeoTEC'a X3800 380W.

1. Wycialem mozliwie najwieksze okno (bok) i wstawilem cienka plekse (mocowanie na sruby - bo tanie, solidne, latwy demontaz). Wycinanie bylo mozolne, bo metoda nawiercania (aczkolwiek latwo szlo, bo wiertlem kobaltowym).

2. Pomalowalem zewnetrzne czesci blachy (gora, lewy bok, prawy bok) na czerwono - farba Hammerite (tylko z zewnatrz - bo taniej, a poza tym to srodek i tak bedzie oswietlony, wiec nie ma to zbyt wielkiego znaczenia)

3. Przedni panel (plastik) pomalowalem z zachowaniem oryginalnego podzialu, ale zastosowalem inne kolory: boki na czerwono (farba modelarska czerwona), a srodek na czarno (farba modelarska czarna; zrobiony efekt lekko wypuklej tekstury)

4. Dwie zaslepki zatok 5,25'' (wypukla-gorna i 1-na plaska) tez pomalowane na czerwono.

5. Wyciete (metoda nawiercania) otwory w miejscach przeznaczonych na wentylatory (przod-dol, tyl-gora). Na tylny otwor juz zalozony wentylator + grill

6. W przednim panelu wyciety otwor na wentylator + grill (bylo z tym roboty, bo przednie bebechy [wlacznik, diody, reset] byly nieco wieksze niz rozsadna srednica wentylatora [90mm], ktorego juz posiadalem wczesniej , a ktorego chce wykorzystac). Przeniesienie wentyla przedniego z blachy nieco do przodu - na plastik, ma na celu zwiekszenie skutecznosci zasysania powietrza oraz efekt estetyczny [nieco lepiej widoczne swiatlo z diod]

7. Zamiast zwyklych, plastikowych nozek - wmontowane 4 szt. koleczek obrotowych (takie jak np. w fotelu, ale nieco mniejsze)

 

 

Czesc II

 

stan poczatkowy:

foto1 foto2

 

Myslalem, ze ten mod wyjdzie lepiej, ale cos mnie wena tworcza opuscila w trakcie roboty (oraz spora ilosc gotowki <_<). Mysle, iz prace nad modem kiedys zostana wznowione (jak bede cierpiec na nadmiar $$$). Oto co w planach:

- pomalowanie wnetrza obudowy na srebrny kolor (Hammerite, matowy)

- pomalowanie bocznej scianki elementow podtrzymujacych HDD & DVD-RW & FDD

 

Bez zbednych slow - oto efekt koncowy:

foto01

foto02

foto03

foto04

foto05

foto06

foto07

foto08

Edytowane przez Michi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem, dobrze że zdążyłem, w ostatniej chwili, :D :D :D :D :D :D :D :D :D buty wypastowane, bejzbol w ręku i zaczynamy.

Co jest z tą kurtyną.

po 10 min

No dobra idę na dymka

po 10 min

O jest nas więcej :D :D

Siemka @Radek_BVB, widzę nowe buty

po 10 min

witam @sailence oooooooo nowy kijek

........ czekamy na przedstawienie :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D

 

czwartek, 7 kwietnia 11:46:11

O rany nie zauważyłem tych zdjęć :mur: :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZERWONY :( niemógł być inny ?? ma uczulenie na ten kolor na obudowach.

ale porzadnie zrobiony.

Co do koloru to kwestia gustu - mnie sie akurat taki najbardziej podoba (szczegolnie w polaczeniu z czernia.

 

fajne kółka :)

1373242[/snapback]

Wiem, wiem ;-) Mniejszych nie dostalem, ale za to te sie "dobrze prowadza" po wykladzinie (tj. nie "zapadaja sie"). Zalezalo mi na tym, aby byly obrotowe

Edytowane przez Michi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, wygląda interesująco. Mam identyczną bude

jakie minusy

------ małe fotki, to mała krytyka :D :D

nic nie widać

podaj jakieś większe, zobaczysz co będzie się działo

 

Przód mi się podoba, może lepsze byłyby farby matowe. Kółeczka to bardzo dobry pomysł

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, wygląda interesująco. Mam identyczną bude

jakie minusy

------ małe fotki, to mała krytyka  :D  :D

nic nie widać

podaj jakieś większe, zobaczysz co będzie się działo

1373315[/snapback]

:blink: :lol: A co ty tam chcesz dostrzec? Kurz? :lol: Na razie nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nawet sie postarałes

co mi sie nie podoba to: kolorki;/ (ale kwestia gustu) i zrób cos z tym cdkiem ! na czarno go machnij najlepiej mat !! no i plusik za te kółeczka ! chyba walne cos takiego w swojej :) walnij jakies oswietlenie i daj zdjecia w nocy ! jak narazie jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ok a jak nakłady finansowe były niskie to jeszcze lepiej (ja wole niebieski, ale to kwestia gustu).

1373527[/snapback]

No... niestety nieco sie przeliczylem (myslalem, ze bedzie tanio, a wyszlo drozej niz zakladalem - to jest jedyny minus). No ale policzmy (ceny biore z pamieci; zaokraglam do zlotowki)

---------------------------------------------------------------

- katody Revoltec (jeszcze nie zamontowane) ~50

- farba czerwona Hammerite ~35

- 2x farba modelarska czerwona ~14

- 2x farba modelarska czarna ~14

- precyzyjny pedzel modelarski (Italieri) ~7

- zwykly pedzel plaski ~2

- tasma IDE ATA-133 okragla, czerwona 65cm ~35

- 2x grill ~5

- 2x przelacznik ~14

- wiertlo kobaltowe 3,5mm ~15

- pleksa ~13

- sruby, podladki, nakretki samozaciskowe (czesc w Praktikerze - dlatego znacznie drozsze) ~15

- 4x kolko ~20

- benzyna ekstrakcyjna ~5

---------------------------------------------------------------

= 244

---------------------------------------------------------------

- wentylator ThermalTake 90mm (diody czerwone) ~65

- zasialcz NeoTEC X3800 380W ~199

---------------------------------------------------------------

= 264

===================================

RAZEM = 508

===================================

 

Bez zasilacza wychodzi wiec okolo 300 PLN. Duzo... nie wiem czy bym sie za to zabieral jakbym to wiedzial na poczatku ;) Zartuje! Jest duzo satysfakcji z roboty B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nawet sie postarałes

co mi sie nie podoba to: kolorki;/ (ale kwestia gustu)  i zrób cos z tym cdkiem ! na czarno go machnij najlepiej mat !! no i plusik za te kółeczka ! chyba walne cos takiego w swojej :) walnij jakies oswietlenie i daj zdjecia w nocy ! jak narazie jest ok :)

1373535[/snapback]

Tez myslalem nad frontem cedeka, ale jakos szkoda napisow... chyba przesadzam :wink: (moga sie przydac w razie naprawy gwarancyjnej - z front-panela farba zejdzie bez problemu jakby co. Natomiast gdybym chcial ja zmyc czyms z tacki, to by zeszlo z pewnoscia razem z napisami).

 

Jak okaze sie, ze dotarly dzisiaj katody, to jeczcze wieczorem postaram sie zamiescic nocne fotki "budy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy ;] powiedz z kad masz kółeczka i jak je mocowałes ?? normalnie na wsisk czy jakies hahmenty były ?

1373641[/snapback]

Pomysl z kolkami to byl impuls w sklepie "srubowym" ;-) (powinien byc w elektrycznym)... po prostu spojrzalem na polke i zobaczylem posrod pudelek takie cus i wzialem 4 szt. Przymocowalem to, a jakze, srubami (bylo tym duzo roboty - mierzenie wiercenie, skrecanie - no ale bylo warto: teraz odkurzanie pod kompem stalo sie wygodniejsze :-))

Edytowane przez Michi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...