Skocz do zawartości
fipa

O Moim Administratorze Sieci ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze ten post z wielkim zadowoleniem. Neta dostarcza mi pewna firma, zeby nie bylo, ze reklamuje, to powiem, ze nazywa się "X". Wiedzialem, ze kieruje nią dobra osoba, ale nie myslelem, ze az tak. Ostatnio stracilem 150GB danych, przez przypadek... Troche sie zdenerwowalem, bo wina byla moja, ale sobie pomyslalem, ze bede to powoli odzyskiwal, sciagal itd. Łącze mam 192/64, radiowe. Chodzilo bardzo przyjemnie, bylo to takie pełne 192, nie jakies wewnatrz sieci no i w ogole elegancko chodzilo, zadbych problemow, stale IP. Nagle wczoraj okazalo sie, ze na jutro musze koniecznie miec te dane, a przynajmniej jakas czesc, same najwazniejsze. Dzwonie do Pana nazwijmy go Y, mowie, ze jest taka i taka sprawa, a on na to: nie ma sprawy, powiedz tylko do kiedy, to puszcze Ci 1Mbps. Jestem taki happy,bo to rozwiazalo moj problem. Moze Wy tez mieliscie jakies ciekawe przygody ze swoimi administratorami? Opiszczie je. Tylko bez wulgaryzmow, bo obawiam, sie, ze moze byc niezbyt rozowo...

 

W sumie to ten post niczego nie wnosi, ale moze zapoczatkuje ciekawa dyskusje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moj admin to kawal blabla, ale dal mi nr telefonu kolesia ktory zdalnie administruje nasz serwer i po telefonie do niego uzyskalem zwiekszona przepustowosc i poprawily mi sie o ok. 50% pingi :) wiec on naprawde okazal sie spoko... ale to bylo miesiac temu i teraz jest ponownie masakra, zaniedlugo sam zostane "adminem" bo biore neo 2mbity i rozdzielam na 7 kumpli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moj admin to kawal blabla, ale dal mi nr telefonu kolesia ktory zdalnie administruje nasz serwer i po telefonie do niego uzyskalem zwiekszona przepustowosc i poprawily mi sie o ok. 50% pingi :) wiec on naprawde okazal sie spoko... ale to bylo miesiac temu i teraz jest ponownie masakra, zaniedlugo sam zostane "adminem" bo biore neo 2mbity i rozdzielam na 7 kumpli :D

1371996[/snapback]

 

dlaczego watpie w "sprawiedliwosc" tego podzialu :wink:

 

a pzoa tym... neostrada do dzielenia ?? buuuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój admin jest moim szefem :)

mam z nim dobrze

pełne 2Mbit leci za darmoche - w porywach do 10 (łącze z task'iem)

choć pewnego razu sie doszukałem, że mnie przyciął do 512K, po krótkiej pogadance okazało się, że potrzebowaliśmy w tym samym momencie pasma - on wygrał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego watpie w "sprawiedliwosc" tego podzialu  :wink:

 

a pzoa tym... neostrada do dzielenia ?? buuuuu

1372130[/snapback]

dlatego bardzo dokladnie przemyslalem sprawe kogo "zaprosic" :D przegladajac statystyki mojej sieci z kilku miechow odrzucilem tych, ktorzy ten limit wykorzystali by w dwa dni :P dla mnie net to w 90% CoD (od miesiaca juz nie z powodu pingow :() i www, zadko cos sciagam

 

limit 35gb... zawsze mozna wynegocjowac z kuzynem (czyt. tp) zwiekszenie limitu :)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj admin jak nie działał mi net i dzwonilem do niego to ptrzykladał sluchawke do klawiatury i stukał ze niby cos kombinuje. Po chwili odpowiadał że ktos sciaga 2 megowy plik z onetu :) Niewiem co to mialo niby oznaczac ale mądry to on nie był napewno.

 

A tak dla wiadomości to Wiesiu Serafin z Nowego Sącza. Jak ktos o nim usłyszy to uciekac!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nyny... kto Ci broni zalozyc siec samemu sobie ? jak mnie denerwoje takie podejscie :/ rusz dupe, zrob cos sam a nie nazekasz na innych.

 

admin czlowiek, w 90% przypadkow nie ma z adminowania zadnych korzysci (np ja :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nyny... kto Ci broni zalozyc siec samemu sobie ? jak mnie denerwoje takie podejscie :/ rusz dupe, zrob cos sam a nie nazekasz na innych.

1374730[/snapback]

a mnie denerwuje takie gadanie :P niektorych nie stac na to by samemu sobie zalozyc siec, ja juz dawno mial bym dsl'a gdybym mial za co :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój admin sieci bezprzewodowej to juz nawet nie odbiera telefonów. Non stop cos sie dzieje z siecią przeważnie jej brak :) Każda informacja na temat barku dostępu do usług skutkuje zdaniem " a co ja moge ". Panowie adminowie !!! profesjonalizm to podstawa. Trzeba znać sie na tym co sie robi !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie denerwuje takie gadanie :P niektorych nie stac na to by samemu sobie zalozyc siec, ja juz dawno mial bym dsl'a gdybym mial za co :|

1374986[/snapback]

to rusz dupe, znajdz 5 osob i sobie zaloz? skonfiguruj server i dzialaj. Bedziesz super mega adminem. Zobaczysz jakie to fajne :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też adminem jestem i czasem userzy przeginają u mnie miałem taką dziewczyne co czy 3 w nocy czy 5 dzwoniła mi na komurke że netu nie ma o każdej porze dnia i nocy a wina braku netu czy złego działania była w jej kompie stary wolny itd. Ale już podziękowałem jej za współprace i odłączyłem od netu :) Odrazu lepiej i spokój. :) Ale tak to jak trzeba jakis forward czy coś pomuc to żaden kłopot u mnie znajde chwile pomoge spoko. Wcześniej sam należałem do sieci ale tamten admin blokował wszystko co popadnie wiec odłączyłem sie zabrałem mu ludzi i wszystko śmiga.

Edytowane przez Soften

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...