Skocz do zawartości
Adym

Jaka płyta najlepsza pod celerona tualatin ?

Rekomendowane odpowiedzi

kolejna wojna :mrgreen:

Sprawa sie rozgrywa miedzy dwiema plytami

ABIIT ST6 i ASUS TUSL.

plyty sa jednakowo wydajne, stabilne i "kręcące" :)

Wybor nalezy do ciebie :P

 

Polecam ST6, ma wybajerzony BIOS no i SoftMenu III :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już doradzać to moim zdaniem Abit będzi elepszym rozwiązaniem. Soft menu III to jest to.

Jak nie masz kasy na p4 to lepiej przejdź na AMD ,pakowanie się w platforme na sd ramach to nie najlepszy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już doradzać to moim zdaniem Abit będzi elepszym rozwiązaniem. Soft menu III to jest to.

Jak nie masz kasy na p4 to lepiej przejdź na AMD ,pakowanie się w platforme na sd ramach to nie najlepszy pomysł.

Tak.

Socket 370 idzie w zapomnienie wraz z sdramami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się Via sprawuje z Tulipankiem ?

Ja mam ASUSa TUV-4X na Vii 694T. Wydajność jest gorsza od Intelkowych chipsetów. Jest jeszcze mała wada tej płyty. Nie ma jedynie regulacji Vcore :evil: . Za to na Abicie VH-6T jest "prawie" ten sam chipset, może nie 6 PCI, a 5 +1 ISA, ale za to jest regulacja Vcore i ona jest troszeczkę tańsza od ASUSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci Adam na gadulcu pisałem D1000 179 netto płyta ECS K7S5A 179 netto ! I co opłaca się ?!

Ale pakować się w ECSa to bez sensu. Już lepiej dozbierać coś kasy na lepszą plytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić ECS'a to tak jak otworzyc puszke pandory - same kłopoty.

Chyba najlepiej to się wstrzymać i zbierać kase na coś pożądnego i z przyszłością.

Adym : twój konfig jest naprawde niezły. Jak zmienisz płyte z prockiem np. tulipanek 1.0 (i np. @1.33) to moge cię zapewnić ,że dużego przyrostu mocy nie uzyskasz. Jeżeli zależy ci na wydajności w 3d czyli gry,3dmarki i inne bzdety to lepiej zmień grafe. Gf2 Mx 400 jest kartą na której nie wyciszniesz powyżej 3500 3dmark's (nawet po zastosowaniu procka 3GHz).

Alternatywa 1: nie zmnieniaj nic i zbieraj kase.

Alternatywa 2: zmien grafe

Alternatywa 3 :nie zmnieniaj nic i zbieraj kase, oraz OC całego sprzętu. Przecież ten celeron na 1100 powinien pujść ,z MX400 też coś wyciśniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci Adam na gadulcu pisałem D1000 179 netto płyta ECS K7S5A 179 netto ! I co opłaca się ?!

Ale pakować się w ECSa to bez sensu. Już lepiej dozbierać coś kasy na lepszą plytę
Popieram. Jak chcesz mieć problemy to kup ECS pod AMD

Dołączona grafika

Dla Tulipana najlepszy jest TUSL-2c

Jezeli w ciągu najbliższych kilku miesięcy zamierzasz modyfikowac sprzęt to kup P4 na DDR albo poczekaj na RDRAM 533 (choc czekanie na nowszą technologię w tej branży...

Dołączona grafika )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płyta najlepsza pod celerona tualatin ?

Oczywiscie, ze ABIT ST6. Nie sluchaj tu <span style="color:red;">[ciach!]</span>lek o AMD bo zjarasz raz dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli na chipsecie intela to Abit ST6, z tym ze ten model jest dosc duzy i mozesz miec problemy z miejcem na napedy w obudowie, a jesli masz malo kasy to polecam Solteka na VIA694t, jest tania (319 zl - www.gral.pl) i ma regulacje V-core z biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUSL.

Za ASUSA nie placi sie wylacznie za prestige to tez gwarancja bezpieczenstwa etc,ABITa oczywisxic nie polecam ale za ta cene dobry do o/c

a niby ST6 słabszy do o/c ? to są dwie porównywalne płyty i trudno powiedzieć, która lepsza, najlepiej wybrać tańszą... pewnie miałeś jakieś złe doświadczenia z Abitem, ja od czasów BH6 jestem zwolenikiem tej firmy jeśli chodzi o platformę Intela, bo przy AMD Abit zaliczył wtopy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. poszukaj najpierw w starszyc troszeczke topikach bo to kilka razy sie przewijało ( wojna miedzy asusem a abitem )

2. jak koles pyta o rade o płyte pod inteloski procek to dlaczego odrazu chcą go tutaj przekabacic na swoja strone niektórzy? co to jest kurde wojna jakas czy wolny rynek ? Koles pyta o płyte czy wy nie umiecie czytac? jakby zapytał co lepsze to co innego moglibyscie ie posprzeczac ale to i tak wiadomo jest ze AMD z dnia na dzien jest coraz lepsze a intelowce sa i beda tak jak amdekowcy.

 

SPOKUJ i nauczcie sie czytac !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoshi ma rację - albo teraz zainwestować w dobrą grafikę, która starczy na może rok czyli min. gf3ti200 lub gf4 mx440 albo poczekać... Jeśli masz dobrze skonfigurowany system to zmiana procka o niewiele juz poprawi i w normalnych aplikacjach. I nie można dać się zwariować-ja przypadkiem stałem sie kiedyś właścicielem (i jestem nadal) ECS P6IPAT /czyli na tualatina na intelu/ i poza kiepskimi możliwościami o/c z biosu jestem bardzo zadowolony. Działa dobrze z cel900 i dziala dobrze z 1200T. Zawsze należy zachować zdrowy rozsądek!!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od lutego Abita ST6-R (z kontolerem HPT370) i jestem zadowolony. Dziala ladnie, fajne rzeczy mozna w BIOSie robic.

Mialem jeden klopot, ale okazalo sie, ze to przez gowniana pamiec - nie kupujcie SDRow z kostkami Winbond 134DG W981208BH-7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...