Skocz do zawartości
yahve

Myszy Do Notebookow - Recenzje

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem zalozyc tu ten topic, bo brakowalo mi czegos takiego, gdy sam szukalem odpowiedniej myszy do notebooka.

 

Na poczatek Logitech Cordless Optical Mouse for Notebooks

 

Myszka sprzedawana jest w ladnym, solidnym opakowaniu z przezroczystego plastiku. W srodku znajduje sie sam gryzon, wtykany w port USB odbiornik oraz ladny, czarny futeral. Producent dodaje tez dwie baterie AA, u mnie byl to Duracell. Dolaczone oprogramowanie MouseWare to tylko ciekawostka, myszka dziala oczywiscie bez niego, od razu po podlaczeniu do notebooka.

 

Myszka, dostepna w kilku kolorach (mam model srebrny, sa jeszcze: czarna, czerwona i chyba niebieska) jest bardzo solidnie wykonana. Jest plastikowa, ale plastik jest tak wysokiej jakosci, ze z wygladu i nawet w dotyku wydaje sie byc aluminiowa. Nie wyciera sie i nie rysuje, nie liczac miniaturowego, "posrebrzanego" loga Logitech na samym grzbiecie myszy, ktore po kilku miesiacach zaczelo sie wycierac. Jest jednak na tyle male, ze wlasciwie tego nie widac, a gdy do reszty sie wytrze, bedzie mialo po prostu kolor reszty myszy, co chyba nie jest duzym problemem.

 

Myszka jest zdecydowanie mniejsza od zwyklej myszy komputerowej, ale mimo to trzyma sie ja wygodnie, glownie dlatego, ze jest wysoka i podpiera srodek dloni. Mam raczej duze dlonie i dosc dlugie palce, a nigdy nie czulem dyskomfortu, nawet przy parogodzinnym klikaniu. Wyposazona jest w dwa przyciski i rolke sluzaca tez za kolejny przycisk. Nie ma osobnego przycisku pelniacego funkcje "wstecz" w przegladarce, ale wiekszosc miniaturowych myszy do notebookow jest go rowniez pozbawiona. Przycisk w rolce wciska sie dosc latwo (widzialem myszy, gdzie jego wcisniecie wymagalo wysilku ruszajacego cala mysz...). Przyciski lewy i prawy maja jedna zasadnicza wade - przynajmniej dla mnie. Otoz strasznie glosno klikaja. W cichych pomieszczeniach, takich jak biblioteczne czytelnie, w ktorych czesto pracuje z notebookiem, odglos wydaje sie wrecz nieprzyzwoicie glosny.

 

Odbiornik, wtykany w port USB, jest zgrabny, wielkosci standardowego pendrive. Jest tak samo solidnie wykonany, jak sama mysz, i jest tego samego koloru.

 

Milym dodatkiem jest dolaczany do zestawu futeral na myszke i odbiornik. Jest wykonany z materialu, zamykany na suwak i wyposazony w osobna przegrodke na odbiornik, zeby nie rysowal sie na wzajem z gryzoniem. Jest to sensowna alternatywa dla tych myszek, w ktorych odbiornik chowany jest w myszy (np. Microsoft, BenQ), bo futeral chroni myszke przed porysowaniem przez inne rzeczy, ktore nosi sie razem z notebookiem, zasilacz, zewnetrznego flopa itp. Niemniej gdy ktos ma niewielka, plaska torbe na notebooka, to te dodatkowe kilka milimetrow dodawane do wymiaru myszy przez futeral moze sie wydawac minusem.

 

Myszka pracuje dobrze na praktycznie kazdym podlozu. Uzywalem jej na kolanie, materialowej kanapie, skorzanej kanapie, drewnianym biurku barwionym na sredni braz, biurku w naturalnym kolorze drewna, bialej kartce, ciemnobrazowej pseudoskorzanej okladzinie - wszedzie bylo dobrze.

 

Gryzonia napedzaja dwie baterie AA. Oszczedzaniu energii sluzy przycisk na spodzie myszy, ktorym mozna ja prosto wylaczyc. Myszke mam od roku, a moze wiecej, i ciagle dziala na tych samych bateriach, dolaczanych do zestawu przy zakupie. Przez zastosowanie dwoch baterii myszka jest dosc ciezka, ale nie przeszkadza to w ogole, zwlaszcza osobom przyzwyczajonym do myszy bezprzewodowych.

 

Podsumowujac, to swietna mysz. Plusy to niewatpliwie: znakomita jakosc wykonania, dobre podparcie nawet dla duzej dloni, dluga zywotnosc baterii oraz dolaczany do zestawu futeral. Jedyny minus jak dla mnie to nieszczesny glosny klik.

 

9,5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja opiszę któciutko moją - BenQ RF-M310.

 

Sam opis techniczny znajdziecie z linka w podpisie.

 

A wrażenia --> odjazdowy wyglad czerwonej wersji, bardzo małe rozmiary i przede wszystkim odbiornik chwany w obudowę myszy (prawie nie zajmuje miejsca w torbie). Do tego dołaczany jest mieszek z aksamitu, co chroni mysz przed zarysowaniem.

 

Sama praca jest typowa dla muszek laptopowych --> jest ciut za mała. Przyciski i rolka działają bez zarzutu, jednak sensor jest raczej słabej jakości i czasem nie trzyma kierunku.

 

Jednak zważywszy na przeznaczenie laptopa sprawdza się w codziennej pracy i nie podstaw do wiekszego nażekania.

Polecam wszystkim lubiacym rzeczy niewatpliwie stylowe a przy tym i zupełnie funkcjonalne.

 

Ocena: 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech V500 Cordless Notebook Mouse

Dołączona grafika

 

typ myszy - optyczna

komunikacja z myszą - bezprzewodowa

komunikacja bezprzewodowa - fale radiowe (2.4 GHz)

zasięg nadajnika - 2 m

obszar odbioru fal - 360 °

rozdzielczość pracy - 1000 dpi

profil myszki - dla prawo- i leworęcznych

ergonomiczny kształt - tak

liczba przycisków - 2 szt.

programowanie przycisków - nie

rolka przewijania - 0 szt. (Touch Pad)

interfejs - USB

wersja produktu - BOX

kolor - srebrno-niebieski

oprogramowanie - Logitech SetPoint

dodatkowe wyposażenie - futerał

inne cechy - obudowa z ultracienkiej blachy aluminiowej

wyłącznik służący do optymalnego korzystania z baterii

 

LINK

 

Mam i musze powiedziec, ze nie ma lepszej myszki do laptopa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech V500 Cordless Notebook Mouse

Dołączona grafika

 

typ myszy - optyczna

komunikacja z myszą - bezprzewodowa

komunikacja bezprzewodowa - fale radiowe (2.4 GHz)

zasięg nadajnika - 2 m

obszar odbioru fal - 360 °

rozdzielczość pracy - 1000 dpi

profil myszki - dla prawo- i leworęcznych

ergonomiczny kształt - tak

liczba przycisków - 2 szt.

programowanie przycisków - nie

rolka przewijania - 0 szt. (Touch Pad)

interfejs - USB

wersja produktu - BOX

kolor - srebrno-niebieski

oprogramowanie - Logitech SetPoint

dodatkowe wyposażenie - futerał

inne cechy - obudowa z ultracienkiej blachy aluminiowej

wyłącznik służący do optymalnego korzystania z baterii

 

1374434[/snapback]

Musze powiedziec... to samo...

Tyle ze wole werse black :D

Ale ta mysza jst zajebista :D :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech B85 UltraX Optic

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_12420.html

 

typ myszy: optyczna

komunikacja: przewodowa

rozdzielczość: 600dpi

kolor: srebrno-czarny

wersja: OEM

interfejs: PS2/USB

rolka: 1szt

przyciski: 4

ergonomia: bdb

cena: 60zł

ocena 8/10

 

Wg mnie ta mysz jest dobrym kompromisem cena/jakość. Kupiłem ją dzisiaj razem z laptopem i niemam żadbych zastrzerzeń.

Edytowane przez roodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przywracam do życia ten wątek po 4 miesiącach :)

 

 

Zwracam się jednocześnie z prośbą do posiadaczy myszy V500 o jakieś fotki tej myszki, nadanika, oraz złożonej (wyczytałem że jest składana) oraz o jakąś infromację jak te przyciski zastęują klasyczną rolkę. I mam takie pytanko: można np. ustawić, że zamiast przesuwania na boki będą inne fukcje? Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech Notebook Optical Mouse Plus black

 

Fotka, parametry >> http://www.logitech-sklep.pl/local/produkt/14935

 

Myszkę otrzymałem wraz z komputerem. Jest malutka, lekka, bardzo dobrze leży w dłoni. Przyjemna w dotyku, tworzywo (jak na moje oko) wysokiej jakości. Ładna (ale to kwestia gustu). Ma krótki przewód podłączeniowy więc do laptopa nadaje się idealnie - nie ma szans że się gdzieś on zaplącze. Urządzenie ma sprytnie rozwiązany problem transportu - przy podstawie jest rowek, w który owija się myszkę 3 razy, a następnie wtyczkę przypina się (dosłownie!) od spodu. Pakowanie jej w ten sposób zajmuje mi 12.17 sekundy :) Kółko do przewijania pracuje z wyraźnym skokiem, pokryte gumą, wygodne (niestety nie wychyla się na boki). Przyznaję, że optyka w silnym świetle mi się pogubiła (a morze to ciemna powierzchnia? Nie jestem pewien), ale w tej chwili nie ma już żadnych problemów. Mogę ją z czystym sumieniem polecić.

Edytowane przez gOOmez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech V500 Cordless Notebook Mouse

 

Zgodnie z zamówieniem wrzuciłem pare fotek - sorry nie chciało mi się wycinać i instalować programów graficznych więc wyglądają jak wyglądają i widać ostatnie lektury ;)

Galeria

 

Teraz krótka opinia. Mysz nie moja, ale używałem jej dosyć intensywnie przez pare dni w roku (tj jak jestem w domu ;) ) Dlamnie tragedia - scroller dotykowy zamiast kółka jest absolutną pomyłką. Wciska się przypadkiem kiedy się nie chce, kiedy potrzeba to nie dokońca łapie co się chce zrobić i defacto brak 3ciego przycisku (bo w większości normalnych kółko jest wciskane). Wszystko spowodowane pewnie przez to że mam sporą ręke i bardzo np lubie duże myszy jak mój MX500. Natomiast moja mama która jest ciągłą użytkowniczką myszy jest zachwycona - bo lekka, mała i nie zajmuje miejsca w torbie, które lepiej wykorzystać na dokumenty ;)

 

Fajne jest za to składanie tej myszy z miejscem na włożenie odbiornika - ma się pewność, że się nie zgubi i w momencie gdy jest złożona to się wyłącza co napewno pomoże bateryjce przeżyć dłużej (AAA)

 

Ogólnie - wygląda fajnie, jest praktyczna jeśli chodzi o przenoszenie i odbiornik, ale zupełnie nie nadaje się dla faceta z normalnej wielkości ręką. Jeśli chcesz nią obdarować żonę/matkę/kochankę* to będą zachwycone :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech Notebook Optical Mouse Plus black

 

Fotka, parametry >> http://www.logitech-sklep.pl/local/produkt/14935

 

Myszkę otrzymałem wraz z komputerem. Jest malutka, lekka, bardzo dobrze leży w dłoni. Przyjemna w dotyku, tworzywo (jak na moje oko) wysokiej jakości. Ładna (ale to kwestia gustu). Ma krótki przewód podłączeniowy więc do laptopa nadaje się idealnie - nie ma szans że się gdzieś on zaplącze. Urządzenie ma sprytnie rozwiązany problem transportu - przy podstawie jest rowek, w który owija się myszkę 3 razy, a następnie wtyczkę przypina się (dosłownie!) od spodu. Pakowanie jej w ten sposób zajmuje mi 12.17 sekundy :) Kółko do przewijania pracuje z wyraźnym skokiem, pokryte gumą, wygodne (niestety nie wychyla się na boki). Przyznaję, że optyka w silnym świetle mi się pogubiła (a morze to ciemna powierzchnia? Nie jestem pewien), ale w tej chwili nie ma już żadnych problemów. Mogę ją z czystym sumieniem polecić.

Też dostałem tą mysz z laptopem i wg. mnie to tragedia.Sensor jest po prostu beznadziejny,mysz jest straszliwie mała,jedyny jej plus to że mało miejsca zajmuje.Momentalnie ją zmieniłem.Moja ocena 3/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech Notebook Optical Mouse Plus black

 

tez mam taka, bardzo podreczna i wygodna. nieco krotki kabel - ale zwijany w taki smieszny, ale wygodny sposob do okola myszki . POLECAM, jestem zadowolony. LOgitech to Logitech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam a4techa:P

Wszyscy zachwalają Logitechy a ja będę zachwalał a3techa:)

Wiadomo ze Logitech robi dobre myszki ale jest mały minusik. Jaki??

CENA!

Dla mnie biednego studenta troszke słabo by było wydac np 100 zł. na myszke do laptoka.

Pobuszowałem troche na allegro i znalazłęm całkiem fajną myszke a4techa.

Kosztowała mnie 32 złote:P

Link do allegro:

A4TECH OPTO 429 http://allegro.pl/show_item.php?item=78763364

Specyfikacja:

- nowoczesny sensor optyczny

- skanowanie powierzchni 1500 razy/sekundę

- rozdzielczość 800 CPI

- 2 rolki do przewijania ekranu

- 5 przycisków - w tym jeden ukryty w rolce

- cicha praca rolki

- ergonomiczny kształt

- wersja Combo (PS/2 i USB)

- Instrukcja obsługi w języku angielskim tak

- Instrukcja obsługi w języku polskim tak

- Okres gwarancji 24 miesiące

- Długość przewodu 1,5 m

- Kolor srebrny

 

Bardzo dobrz leży w dłoni. Jedyny minus to może troszke jest za duza jak do laptopa:P ale jak się wybieram gdzies z laptopem to i tak jej nie biore.

 

Pozdrawiam wszystkich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja popatrzyłem w siriusie i kupiłem sobie najtanszą myszkę optyczną na USB od A4 Techa - 28 zł

2 przyciski + rolka (podświetlana na zielono , choć to czy się świei czy nie nie wiem od czego)

Ten sam model co na zdjęciu tylko srebrna :

Obrazek

Działa bardzo dobrze jak jako podkładki używam kartki lub innego podłoża o jednolitym kolorze (blat stołu ,podłoga itp.) na różnokolorowych podkładkach szaleje. Myszki używam od 9 miesięcy.

Więc w sumie ok. Jak ktoś nie ma zespołu megagracza co mu myszka nie pozwala zostać mistrzem świat to w zupełności wystarcza :) .

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od zawsze mialem myszy a4techa i nigdy nie nazekalem ale niedawno sprawilem sobie logitecha i w sumie jestem zadowolony.

 

mx1000 mialem przez pare dni

wszystko fajnie ale rolka zdecydowanie za chybotliwa i niepotrzebnie skomplikowana. mysz odrobine za ciezka. no i nigdy nie lubilem myszy bezprzewodowych.

 

teraz nabylem kombo mx510 + steelpad s&s za bardzo male pieniadze i moge stwierdzic ze chyba na mszy wiecej kasy nie warto wydawac.

bardzo wygodna wystarczajaca ilosc przyciskow, zero akceleracji wstecznej, przy podkreconej czestotliwosci bardzo plynna. idealnie pasuje z steelpadem i surferami.

warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem biednym studentem i nie stac mnie juz na rekawiczki skorzane do mojego Ferrari ;(

Biedny student to nie lata z laptopem pod pacha tylko zapierdziela dzien w dzien do laboratorium komputerowego.

 

A4Techa niektore modele sa b.fajne. Sam mam jeszcze model www-11 - b. dobrze wyprofilowana mycha.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam A4-TECH AK-7 http://www.a4tech.com/en/product2.asp?CID=1&SCID=8&MNO=AK-7

Dedykowana dla notebookow. Zawijany przewod (cieniutki kabelek) na myszke. Niestety za krotki o kilka milimetrow, gdyz ciezko go dobrze zawinac, aby zamontowac koncowke USB w myszce. Wygodnie lezy w dloni, gdyz ma standardowa wielkosc. Jako podkladki musze uzywac gazety lub szorstkiej kartki papieru. Tylko wtedy precyzyjnie pracuje. Stol i standardowe podkladki odpadaja.

Edytowane przez Sedah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Logitech-a NX60: W bino dostałem ją za 80zł.

 

Mała, dobrze leży w ręce. Jak narazie sprawuje się bardzo dobrze.

Dostajemy wraz z nią bardzo przydatny pokrowiec oraz 2 paluszki.

Z podłączeniem nie było żadnego problemu.

 

http://www.bino.com.pl/go/_info/?id=16497

 

Oraz kilka fotek:

http://members.lycos.co.uk/puchatek007/myszka/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nabytek, czyli Microsoft Wireless Notebook Optical Mouse -pokrycie z tego samego tworzywa co strój Batmana ;)

http://ameblo.jp/user_images/7e/d8/10000641495.jpg

http://www.pixmania.com/dev/gui_web/common...ArticleId=68194

http://www.rbbtoday.com/news/20041012/19002.html

http://www.netzwelt.de/gallery/notebookmic...c00442.jpg.html

 

+ świetna podkładka za jedyne 8,99 Euro Allsop AccuTrack Liquid Metal:

http://www.com-tra.de/shop/de_DE/produkt/l...tal_silber.html

A tutaj test: http://cs.3dgames.com.ar/vereditorial.php?id=32&page=5

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wlasnie przymierzam sie do kupna tej mychy..bardzo mi sie podoba..moglbys podac wymiary?......i kupiles oem czy box?.....bo oem jest o prawie 80 zlotych tansza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wersja BOX, zreszta watpie aby w Niemczech sprzedawali sprzet tak jak u nas luzem - tam nawet twarde dyski sprzedaja w pudelku jak Bog przykazal.

Wymiary to nie wiem, bo mysz ciezko zmierzyc. Mialem w rekach tego Logitecha V500 i byl duzo ciezszy, bo konsumuje dwie baterie R6, a mysz MS tylko jedna. Ta jest lekka i poreczna, nadajnik wpina sie pod spod myszki i tworzy calosc. Wtedy tez myszka wylacza sie calkowicie. Rolka mogla by byc lepsza i ten klik w rolce do mnie nie bardzo przemawia, bo ja lubie rolki gladkie bez oporu i czasem w ferworze pracy mi sie ten klik zalacza, ale chyba za bardzo sie rzucam przy kompie i to dlatego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec i ja zdecydowalem sie na logitech nx60 oem i jestem zadowolony:)

zasieg 1.5m, myszka dobrze lezy w dloni i nie trzymamy jej samymi palcami tak jak niektore notebookowe "drobiazgi", jak bede wiedzial ile trzymaja baterie to napisze:) ogolnie wszystkim polecam te myche:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy istnieje jakas mysz bezprzewodowa ale w komplecie posiadajaca kabel usb do zasilania znajdujacych sie w myszy akumulatorkow? Podczas ladowania wpinaloby sie kabelek do lapa i do myszy i normalnie uzytkowalo, a potem wpinalo by sie odbiornik usb do lapka i dalej jazda bezprzewodowo ;) czy to mozliwe? czy cos takiego istnieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...