Skocz do zawartości
yahve

Myszy Do Notebookow - Recenzje

Rekomendowane odpowiedzi

Logitech V400

post-111386-1150281113_thumb.jpg

 

Postanowiłem opisać mysz, którą od dwóch dni użytkuję - Logitech V400.

Mysz kupiłem w MM. Wiem, że nie najtaniej, ale w moim przypadku wiązało się to z wymianą myszy której używałem do tej pory, a która uległa awrii. Zamiast czekać na serwis skorzystałem z opcji wymiany na inną z dopłatą.

Mysz oczywiście w oryinalnym pudełku z oprogramowaniem itp.

Skład zestawu:

- mszyka Logitech V400 ( zdecydowałem się na wersję pomarańczowo-szarą )

- Odbiornik na USB

- Oprogramowanie + instrukcje

- bateryjka DURACELL ( bo tylko jedna jest potrzebna )

 

Troszkę o myszce i użytkowaniu.

 

Myszka jest nieduża, ale nie przesadnie mała. Największe wymiary to : 100x53x32 mm. Kształt raczej regularny. Już od pierwszj chwili czuć, że jest leciutka ( zasługa jednej tylko bateryjki ). Nie mam małych dłoni i początkowo w związku z tym, że poprzednia mysz była „stosownych” rozmiarów to użytkowanie było poprostu dziwne. Jednak po 15 minutach nic już nie przeszkadzało... ba, nawet wydawało mi się, że przez to, że jest lżejsza, wszystko robi się płynniej i bez wysiłku. Mysz układa się w dłoni i wszystko jest bardzo intuicyjne. Jestem praworęczny, ale myśle że leworęczni też spokojnie sobie poradzą. Chyba tylko ludzie o ponadprzeciętnych rozmiarach dłoni będą narzekać. Ale wieksza mysz nie byłaby też tak mobilna.

 

Mysz posiada system Dual Laser Engine®. Czułość 1000 dpi. Myszka działa naprawdę precyzyjnie. Praktycznie na każdej płaskiej powierzchni można nią pracować. Jeśli chodzi o zasięg nadajnika to w promieniu 2m nie ma żadnych problemów. Więcej w przypadku notebooka chyba nie potrzeba. Przyciki chodzą bardzo płynnie z odpowiednim oporem. Skok kółka też jest lekko wyczuwalny, bardzo płynny, przyjemny w pracy. Kółko przechyla się na boki. Oprogramowanie umożliwia oczywiście indywidualną konfigurację przycisków, przyspieszenia, szybkości itp. Dla graczy ciekawa może być opcja zadeklarowania osobnych ustawień dla gier. Program automatycznie wykrywa grę i odpowiednio ustawia parametry myszy. Jest też miernik baterii. Nadajnik jest dość mały, chowany w myszce, dzieki czemu nie powinien się zgubić. W myszce również znajduje się dioda informująca o stanie baterii bliskiemu rozładowania. Mysz ma system oszczędzania energii. Po chwili bezczynności wchodzi w stan uśpienia. Z wybudzaniem nie ma żadnego problemu – delikatny ruch i jazda. Wyłączenie myszki następuje automatycznie po wsunięciu nadajnika w gniazdo w myszce :D . Od spodu myszy jest też przycisk resetujący istotny jedynie w przypadku problemów.

 

Materiały są bardzo dobrej jakości. Spasowanie elementów bez zarzutu. Jeśli chodzi o farbę to się okaże za kilka miesięcy. Jak na dwa dni nie znalazłem minusów.

 

Podsumowanie

 

Dobry sensor laserowy, pozwala naprawdę precyzyjnie pracować. Do tej pory korzystałem z myszy optycznej o czułości 1600 dpi i teraz przy 1000 dpi jest chyba nawet lepiej. Mysz mała, ale w pełni funkconalna. Po 15 minutach pracy można się do niej przyzwyczaić. Nadajnik chowany wewnątrz myszki, nigdy nie powinien się zgubić. Cena od 169 – 230 w zależności od sklepu, więc trzeba dobrze poszukać. Sprzęt bardzo solidnie wykonany i mógłbym go polecić tym, którzy lubią dobrą jakość i mogą za nią dodatkowo zapłacić. Szkoda tylko że producent nie przewidział jakiegoś futerału - za to minusik.

 

 

EDIT:

Właśnie bateria w myszce zakończyła swój mizerny żywot. Była to bateria z zestawu Duracel. Według danych które gdzieś przemknęły mi przed oczyma powinna wytrzymac ok 5-6 miesięcy... Troszkę rozczarowuje wynik 3 TYGODNI. No cóż Wiedziałem że ten dzień nastąpi i zaopatrzyłem się w zapasową, ale tak krótki czas rozczarowuje. Fakt - pracuję przy kompie bardzo dużo (ok 16h/dobę). Warto zaznaczyć że od dwóch dni myszka wołała o wymianę baterii ( migająca czerwona dioda ) i w traju pojawił się komunikat. W tym czasie myszka pracowała bez zarzutu. Poza krótkim czasem działania na baterii nie zauważyłem żadnych minusów. Wszystko działa perfekcyjnie.

Edytowane przez tomcio_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;]

 

tak jak mowilem... wmontowałem modół odbiornika myszki do bebechówl lapka:) Musialem lekko przerobic obudowę (cos odciąć, coś dodać;)) i wywiercic 2 dziury, na dodatkowy wlacznik i diodę:)

 

Wybor padł na trust MI-4550XP

dla mnie wypas sprzęt:)

producent dolaczyl wszystko co mozna w komplecie:

- mysz ;)

- aku

- pokrowiec

- ładowrka USB + przejsciowka do ladownaia z PS2

 

sprawuje sie znakomicie, smiga nawet na szkle:) ale mniej precyzyjnie.

Idealna waga myszki, czuc ze cos ma sie w dloni:) pokryta fajnym gumowym materiałem dobrze leży w reku.

 

oto fotki: http://www.iromet.com.pl/moje/mysz2/index.html

 

sorki za jakosc

pozdro:D

Edytowane przez Doctor_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Twój Acer to biedny jest :D nie dajesz mu nawet chwili spokoju, mod ok, szkoda, że nie zrobiłeś zdjęcia w środku B)

 

nie mam dostepu do aparatu zadnego w domu:/

 

ale spoko jak tylko dorwie to przy pierwszej okazji rozbire chama i pstrykne foty;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos mysz Bluetooth? Pewnie niedlugo wsadze karte Bluetooth do Della i zastanawialem sie nad np. Microsoftem Optical Bluetooth. Akurat byloby to dobre rozwiazanie, bo 2 porty usb to troche malo, ale jak to jest z bateriami (w myszce)? Mocno zlopie, czy raczej ladowanie akumulatorkow co kilka miesiecy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do Asusa dostalem Logitech V270 Bluetooth, chodzi na dwa standardowe "paluszki". Mozna ja wylaczac gdy sie jej nie uzywa, ale ja o tym w ogole nie pamietalem i baterie zmienilem po okolo 2 miesiacach. Myszka chodzila ale zaczela pokazywac czerwona diodka ze sa juz na wyczerpaniu takze moze pochodzilaby jeszcze z tydzien, dwa i koniec. Mysle ze jesli ktos by wylaczal ja za kazdym razem to spokojnie dociagnalby do 4 miesiecy. Ogolnie polecam i to bardzo, duzy komfort w podrozy, po prostu wlaczasz i dziala, sama sie paruje z laptopem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACTIVEJET AMY-009 USB (nano) ~70 zł

 

post-879-021051500 1286789628_thumb.jpg

 

Komunikacja bezprzewodowa USB 2.4HGz (ponoć 16 kanałów).

 

Mini nadajnik NANO zgrabnie schowany w myszce (u mnie siedzi ciągle w lapie bo wygonie). Zasięg deklarowany to aż 7 m. Sprawdziłem z 4+ i działał nadal więc nie będę się na tym skupiał bo powyżej tej odległości dla mnie nie ma to już znaczenia.

Z dołu wyłącznik zasilania i przycisk synchronizacji.

Producent (a raczej importer) podaje 6 przycisków nawigacyjnych ale jeden z nich (dpi) dedykowany jest wyłącznie do zmian rozdzielczości sensora. Tak więc naprawdę 5 przycisków - dwa standardowe, pod kciukiem FWD/BWD i rolka :)

Przyciski FWD/BWD są duże i nie trzeba gimnastykować kciuka aby wygodnie z nich korzystać (a w niektórych myszkach przestałem ich z tego powodu używać).

Rolka jak dotąd dosyć cicha i z przyjemnym lekkim oporem. Skok pozwala na pracę w nocy choć jest wtedy słyszalny.

 

Żadnego dodatkowego oprogramowania nie instalowałem i też nie doszukałem się.

Z jednej strony to minus bo w kwestii definiowania własnych ustawień, z drugiej (dla mnie) plus bo nie śmiecimy systemu i podłączamy i wszystko działa jak fabryka dała :)

 

 

Sensor optyczny z rozdzielczością 1600 dpi (dwa tryby).

Dwa sztywne ustawienia czułości czujnika przełączane przyciskiem (dpi) na wierzchu obudowy (wygodnie) i sygnalizowane mignięciem diody.

Pracuję w obu trybach. Różnica funkcjonalnie dobrana i przydaje się sporadycznie gdy potrzebne nam "inne czucie". Klik, przeskok do wyższej i precyzja widocznie wzrasta - odpowiada mi to zamiast grzebania w panelu sterowania. Mało gram więc trudno mi ocenić na ile takie rozwiązanie spełni swoją funkcję w szoterach bo nie znalazłem możliwości płynnej regulacji czy dostosowania ustawień ale miło, że jest taka możliwość kiedy potrzebujemy zróżnicowanej precyzji (niestety nie wiem ile wynosi ona dokładnie w niższym trybie pracy).

 

Obudowa profilowana dla praworęcznych. Gumowane uchwyty.

Mimo dziwnego pierwszego wrażenia (bo profile nie dopasowują się idealnie pod palce) sama mysz świetnie układa się do dłoni i już po kilkunastu minutach pracy zapominamy, o jej kształtach. Podbicie jest w sam raz jak dla mnie bo ręka wygodnie na nim spoczywa. Waga myszki z bateriami wydaje się akuratna (nie lekka i nie ciężkawa). Trzy ślizgi prowadzą mysz po łóżku, kolanie czy innej powierzchni bez większych zastrzeżeń. Nie jestem wytrawnym graczem więc na głębszą ocenę nie ma co liczyć :)

Mysz praktycznie prowadzi się palcami. Wygodne to i daje sporo miejsca na wentylację dłoni ;)

 

Samo urządenie należy do mniejszych gryzoni i razem z wygodnie schowanym wewnątrz maluteńkim nadajnikiem doskonale mieści się w torbie.

 

Ergonomia wg mnie na bardzo dobrym poziomie, a wykonanie nie budzi zastrzeżeń.

 

Zasilanie to 2 baterie AAA (w komplecie).

Trudno mi teraz coś bliżej powiedzieć bo jak dotąd nie zmieniałem, a mija już kilka długich tygodni od zakupu.

 

Szczerze powiem, że do zakupu podszedłem sceptycznie. Wyboru nie było, a ja pod wpływem chwili musiałem szybko zdobyć gryzonia.

Na początku cena prawie 70 zł za produkt z logiem polskiego importera i producenta zamienników wydała się troszkę astronomiczna jak na budżetowe rozwiązanie. W głowie zamajaczył jakiś Logi jeśli mam już wydać ponad 50 zł. Jednak teraz, z perspektywy kilku tygodni i gdy na spokojnie w wolnej chwili spojrzałem na ceny, uznaję ActiveJet AMY-009 za trafiony zakup. Muszę przyznać, że markowa mysz z NANO i o podobnych możliwościach to prawie dwukrotnie większy wydatek (ceny w granicach 120-170 zł).

Producent daje 24 miesiące gwarancji - wg mnie ok.

 

Troszkę dziwne, że myszka została wybrana Produktem Roku 2010 w plebiscycie miesięcznika CHIP (w kategorii Urządzenia peryferyjne i akcesoria), a tak trudno znaleźć jakieś opinie i bliższe informacje nt. AMY-009. Zapewne więc dużej popularności nie zdobędzie. Ale jeśli ktoś zastanawia się nad wygodnym i jednak tanim rozwiązaniem to polecam wziąć ją pod uwagę :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...