Skocz do zawartości
yahve

Myszy Do Notebookow - Recenzje

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie: czy istnieje jakas mysz bezprzewodowa ale w komplecie posiadajaca kabel usb do zasilania znajdujacych sie w myszy akumulatorkow? Podczas ladowania wpinaloby sie kabelek do lapa i do myszy i normalnie uzytkowalo, a potem wpinalo by sie odbiornik usb do lapka i dalej jazda bezprzewodowo ;) czy to mozliwe? czy cos takiego istnieje?

Sprawdz myszki creativa, chyba u nich iwdizlem ten patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech MX610

 

Dołączona grafika

 

 

W prawdzie nie jest to konkretnie laptopowa mycha, ale lubie miec wiecej niz 2 przyciski (tutaj producent oferuje nam ich lacznie 8):

2 pod kciukiem

2+1 obok lewego przycisku

kolko z przyciskiem pod spodem i ruchami prawo-lewo (3)

no i prawy lewy

 

dodatkowo sa przyciski email i komunikator (niestety w obecnej wersji softu tylko wspolpracuja z outlookiem i IM)

 

kazdy z przyciskow (oprocz tych 2 funkcyjnych) mozna sobie dowolnie skonfigurowac - pelna swoboda.

 

mysz jest bardzo przyjemna w dotyku, super lezy w lapie, jest precyzyjna i laser dobrze dziala a roznych powierzchniach (nie liczac szkla i lustra).

 

sporym mankamentem jest brak miejsca na wsuniecie dongla (przy lapku to troche niewygodne ale da sie zyc.

 

ciekawostka jest fakt ze myszka wylacza sie wraz z kompem - oszczedza baterie. podczas bezczynnosci tez, co owocuje ze po pewnym czase potrzebuje chwili (ok 0.1 - 0.3 s) zeby spowrotem wystartowac :) - nic co irytowaloby za bardzo - ale moznaby wprowadzic opcje wylaczenia tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziecie bardziej mobilna myszke niz ta to stawiam browar ;)

http://www.newtonperipherals.com/Mogo_Products.htm

Za touchpadem zbytnio nie przepadam i kazda myszke stawiam ponad niego, mimo to nie wiem czy ta myszka nadaje sie do dlugotrwalego urzytkowania, ergonomia raczej niska :P chociarz faktycznie takiej mobilnosci nie ma co przeciwstawic, ale to nie wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa będzie zły ale kupiłem ostatecznie LX7ke i narazie jeste zadowolony

myszka "nie usypia" po dłuższym czasie "przerwy", nie ma problemu z trafianiem w krzyżyk :D choć troszkę inaczej się nią steruje po przesiadce z G5, ale to pewnie kwestia wyczucia i przyzwyczajenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTHa będzie zły ale kupiłem ostatecznie LX7ke i narazie jeste zadowolony

myszka "nie usypia" po dłuższym czasie "przerwy", nie ma problemu z trafianiem w krzyżyk :D choć troszkę inaczej się nią steruje po przesiadce z G5, ale to pewnie kwestia wyczucia i przyzwyczajenia :)

czekam na jakas receznje :) sam sie nosze z zakupem tej mytszki, wiec wszelkie wrazenia bardzo mile widziane. powiedz jest skok na rolce?

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na jakas receznje :) sam sie nosze z zakupem tej mytszki, wiec wszelkie wrazenia bardzo mile widziane. powiedz jest skok na rolce?

skok na rolce jest bardzo delikatny, właściwie minimalnie wyczuwalny, ale nie rolka nie przewija się "sama"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no czemu mam byc zly, bez przesady nie jestem tu zadna wyrocznia. Jestem zadowolony z mojej myszki a Tobie zycze zebys byl ze swojej. To chyba jest najwazniejsze - zeby byc zadowolonym z zakupu a nie co jakis tam maSTHa napisal prawda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no czemu mam byc zly, bez przesady nie jestem tu zadna wyrocznia. Jestem zadowolony z mojej myszki a Tobie zycze zebys byl ze swojej. To chyba jest najwazniejsze - zeby byc zadowolonym z zakupu a nie co jakis tam maSTHa napisal prawda ;)

prawda :D

popykałem w COD2 na niej i nie jest źle, co prawda do G5 brakuje jej trochę, ale narazie, żadne brzydkie słowa z moich ust w jej stronę nie padły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziecie bardziej mobilna myszke niz ta to stawiam browar ;)

http://www.newtonperipherals.com/Mogo_Products.htm

Mobilna na maksa - ale rączka jednak chyba boli.

Moja jest taka (inna kolorystyka) i tez jest na maksa mobilna i dokładna. Bardzo wygodnie się za jej pomoca pracuje - a mam duże dłonie.

http://www.arest.pl/showfoto.php?thumb=3&id=2862

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy szukałem myszki, brałem pod uwagę tylko dwie firmy Logitech i Microsoft. Obie firmy produkują wspaniałe myszki i wybór był naprawdę trudny. Oczywiście szukałem myszki do notebooka ale nie mogła być ani za mała ani za duża, nie za droga oraz mobilna i bardzo wygodna. Zdecydowałem się na Logitech V200 Cordless Notebook Mouse, która charakteryzowała się wysoką jakością wykonania oraz średnim rozmiarem i wspaniałą specyfikacją (2.4Ghz odbiornikiem bezprzewodowym). Logitech produkuje te myszki w dwóch kolorach srebrnym i czarnym. Z doświadczeń zdobytych podczas użytkownania srebrnej myszki creativa (po 2 latach srebrna farba była już trochę wytarta) postawiłem na kolor czarny.

 

Myszka została wykonana z myślą zarówno o prawo jak i leworęcznych użytkownikach, posiada klasyczny kształt. Tworzywo z którego jest wykonana jest bardzo miłe w dotyku, a myszka zrobiona jest bardzo solidnie.

 

Myszka posiada standardowe przyciaski lewy, prawy oraz środkowy z kółkiem i możliwością scrollowania w lewo/prawo i góra/dół. Przyciski lewy, prawy chodzą bardzo lekko, kółko jest gładkie i przesuwa się z dość wyraźnym klikiem a wciska sie trochę ciężej od pozostałych 2 przycisków. Pod kółkiem umieszczona jest dioda informująca o słabym stanie baterii, ale o tym trochę później.

 

Do zestawu dołączone jest oprogramowanie Logitecha SetPoint, w którym możemy dowolnie konfigurować ustawienia naszego gryzonia. Oprogramowanie to samoczynnnie wykrywa, jaka mysz została podłączona do naszego komputera. Poczym pozwala między innymi na ustawienie szybkości przewijania rolki czy kursora, któremu możemy zmieniać szybkość poruszania się po ekranie a także włączyć czy wyłączyć akcelerację. Nie zabrakło też znanej wszystkim opcji umożliwiającej uaktywnienie śladu wskaźnika czy ruchu inteligentnego. Rarytas stanowi zakładka dla graczy, która pozwala tworzyć profile dla gier z predefiniowanymi ustawieniami.

Oprogramowanie to zostało dokładnie opisane już w wielu recenzjach w sieci, więc nie zamieszczę tutaj zdjęć i dokładnego opisu wszystkich dostępnych opcji.

 

Jak wspomniałem juz na początku myszka komunikuje się z komputerem poprzez malutki odbiornik bezprzewodowy 2.4GHz. To powoduje że zasięg myszki jest imponująco duży ok. 10 metrów, u mnie działa z każdego miejsca z mieszkaniu. Malutki odbiornik chowany jest na zatrzask pod spód myszki i musze przyznać że jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Komunikacja bezprzewodowa działa bezbłędnie. Obiornik może wydawać się duży a jego dokładne wymiary to 1,3 cm X 4,0 cm (tej części co wystaje) i mnie to nie przeszkadza.

 

Myszka zasilana jest dwoma paluszami AA co według mnie korzystnie wpływa na jej wyważenie. Jest cięższa od klasycznych myszek ale do tego przyzwyczaiłem sie bardzo szybko i nie przeszkadza mi to. Pod spodem myszki znajduje się mała zielona dioda led która świeci bardzo słabym światłem (nareszcie mam myszkę która nie świeci w nocy jak latarnia morska). Powracając do diody umieszczonej pod scrollem to niestety nie miałem jeszcze okazji doświadczyć jak świeci (myszkę użytkuję non stop od ponad 2 miesięcy i nic nie wskazuje na to aby baterie były słabe i miały się niedługo rozładować). Producent podaje że baterie powinny wystarczyć na rok ale zobaczymy jak to będzie w rzeczywistości.

 

Subiektywna ocena działania myszki:

Jest to najlepsza myszka jaką miałem, bardzo wygodna, elegancka, mobilna, wydajna i precyzyjna. Chodzi bardzo płynnie i precyzyjnie bez żadnych problemów komunikacyjnych. Zastosowano w niej bardzo wydajny układ zasilana i nie trzeba sie martwić o baterie. Dostarczone oprogramowanie pozwala tak ustawić działanie myszki aby jak najbardziej spełnić nasze oczekiwania. Mogę polecić ją z czystym sumieniem każdemu użytkownikowi. Jest to idealna myszka do notebooka.

 

PODSUMOWANIE

 

Zalety:

- fajny klasyczny design, ergonomiczny kształt (wygląda naprawdę profesjonalnie)

- nie zdarzyła mi się jeszcze utrata sygnału

- podczas grania nie dostrzegam żadnych słabości tej myszy (ale to może dlatego że nie jestem zawodowym graczem)

- dołączone oprogramowanie

- duży zasięg 10 metrów

- energooszczędna 1 rok na bateriach (dane producenta)

- doskonała precyzja

- 5 lat gwaracji

 

Wady:

- mało przystepna cena ok. 150 zł

- brak pokrowca na myszkę

 

FOTO:

 

Co do zdjęć to nie ma sensu robić zdjęć myszki która wygląda dokładnie tak samo jak myszka przedstawiona na zdjęciach poniżej, te same odblaski ma moja myszka leżąca na stoliku, po prostu taka jest i jestem pewien że jako amator jeżeli chodzi o robienie zdjęć nie zrobiłbym lepszych.

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

To chyba wszystko, ale z pewnością o tej myszy można napisac jeszcze wiele ...

Jeśli będą jakieś pytania to chętnie odpowiem i uzupełnię recke.

 

pozdrawiam

CoNtRaDaNzA

Edytowane przez contradanza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie brakuje zdjec uzytkownika (fotografie marketingowe to nie to samo co surowe zdjecie baz odblaskow i filtrow w photoshopie). Poza tym mi brakuje zzutow ekranowych z softu do zazadzania myszka.

 

Z odczuc osobistych (i zalaczonych zdjec) to nadajnik jest troche zbyt dlugi i moze zawadzac jak USB jest z prawej strony notebooka. Dobrze ze jest taka recka. Ja bede mial za kilkanasice dni Logitecha Media Pay postaram sie o recke

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja mam myszkę na kabelku.

Jak dla mnie super sprawa.

Myszka ze zwijarką, do tego pokrowiec i przejściówka USB->PS2.

 

Typowa laptopowa myszka.

 

W pracy i grach nie sprawia problemów.

Nie "gubi" się na różnokolorowym podłożu (nawet na szybie!!!).

 

3 klawisze, kółko i nic mi więcej nie potrzeba!!!Sterowników też :lol2:

 

Tu jest link do niej:

 

LG - moja jest biała.

 

Jestem w 100% zadowolony z zakupu, miałem 2 Logitechy

- 1szy radiówka kulkowa super myszka służyła mi 5 lat (niestety co 1,5 miesiąca wymiana baterii, podczas gdy w klawiaturze co 2 lata!!!! - zestaw Cordless Desktop Pro)

- 2gi Logitech Optical Wheel Mouse OEM (M-SBF96) black - byłem średnio zadowolony czasem kursor zaczynał szaleć.

 

Jak ktoś chce bardzo dobrą myszkę, a przy tym zaoszczędzić kasy polecam tego LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie chwale Logitech V270.Jest to model ludzaco podobny do V200 czy NX60.

Napisze wam wiec roznice ktore dostrzeglem w powyszych recenzjach blizniaczych modeli.

Dołączona grafika

 

 

 

Kolor-Szary metalik.Roznice w wygladzie w porownaniu do V200 -> dioda informujaca o rozladowaniu jest u podstawy gryzonia,z jego tylnej strony.Od spodu brak miejsca na nadajnik(ktory zreszta trzeba kupic osobno,ale zazwyczaj jak ktos kupuje sprzet na bluetooth to juz ma klucz BT). )Ohttp://progamingshop.cz/images/upload/logitech/V270.

 

-Kolko ma mozliwosc pracy tylko w jednej plaszczyznie(gora-dol,no i oczywiscie mozliwosc wcisniecia)

-Zasieg duzy... nie sprawdzalem dalej niz 5 metrow bo i tak juz nic nie widzialem na ekranie ;) Jak komus zalezy to wezme metr wyjde do ogrodu i zaczne pomiar :lol:

-Dlugo pracuje na bateriach(aku 2100mAh),nawet bardzo dlugo,przy zerowym oszczedzaniu(zadko ja wylaczam)

-Moj klucz BT wykryl ja bez porblemu jako "bluetooth travel mouse" i pracuje na systemowych sterownikach(nie sprawdzalem co dali na plytce gdyz z tych sterownikow jest bardzo zadowolony,poprzednia myszka Bluetake BT500 gdyzna sie z sterownikami synapticsa i ustawienia myszki byly resetowane przy kazdym wylaczenoi kompa,co bylo bardzo uciazliwe)

-W komplecie pokrowiec taki jak dla nx60.

-Cena okolo 170pln.Jednak jesli ktos nie ma BT trzeba doliczyc jeszcze jakies 60pln na kupno klucza BT.

 

Moja poprzednia myszka Bluetake BT500 http://img.neoseeker.com/a/BT500/hand_s.jpg niestety nie przetrwala proby czasu i padla(najpierw kolko,potem prawy przycisk).Byla tez na baterie AAAx2(aku max 900mAh) i przez to pracowala conajwyzej kilka dni.Byla o wiele mniejsza co nie szlo w parze z wygoda ale czlowiek sie przyzwyczaja szybko.Powrot do duzego gryzonia byl bezproblemowy i dzisiaj sobie chwale ksztaltV270.Dziala wszedzie oprocz szkla :lol2: Nie wiem czy mozna znalesc cos lepszego na BT....

 

EDIT: Dodaje fotki ;)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w rzeczywistości? Masz ją już jakiś czas. Może pochwalisz się wynikami?

Więc narazie działa na pierwszych bateriach (to już ponad 4mc), zasięg taki jak był na początku.

 

Ale ważne jest też to że nie widać na niej śladów zużycia, żadnych wytarć, odprysków, klawisze i kółko chodzą idealnie a jest używana 24h.

 

Polecam jak najbardziej :)

 

pozdrawiam

CoNtRaDaNzA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki badziew z Microsoftu(basic optical mause):

Dołączona grafika

I sobie bardzo chwale, mało kosztowała, baardzo lekka 50-60g, bardzo wygodna, nie psuje się(użuwam już rok), i przedewszystkim bardzo dobrze się nią gra, jest mega precyzyjna, nie wiem po co ludzie kupują jakieś logitechy mx1000 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz... mx1000 to chybiony przyklad,ale jezeli nie wiesz po co sa myszki typu mx518 czy copperhead to znaczy,ze nie uzywales ;) uwierz mi,ze przez dlugi okres czasu sam tak uwazalem grajac klanowo w jedna gierke. mialem wtedy zwyklego optica logitecha. potem zostalem dzieki promocji posiadaczem mx510 i szybko sobie uswiadomilem roznice ;) no ale trzeba chwile pouzywac takich myszek zeby docenic roznice. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item96391968_myszka_opty...a_usb_fvat.html

 

Oto moja myszka. Zalety:

-Klasyczny kształt/uklad klawiszy z miłym akcentem(kołko podświetlane na niebiesko. W nocy ladnie to wyglada z niebiesko podświetlanym przyciskiem wifi w laptopie)

-pokryta pseudo guma, bardzo przyjemna w dotyku(niestety trwalośc tej gumy pozostawia wiele do zyczenia)

- precyzja działania(granie w fpp na pościeli;p)

-bym zapomniał oczywiście CENA:)

Pozdrawiam

Edytowane przez mouseman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden powód dla którego NIGDY nie kupię myszki wysokiej klasy. Po prostu chce zrobić na złość producentom, jestem leworęczny a wszystkie highendowe myszki są wyprofilowane dla praworęcznych. Czy producenci nie zdają sobie sprawy, że leworęczni to 20% światowej populacji!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym wyprofilowaniem to troche masz racje... choc jak pamietam to produkty razera mozna obslugiwac takze lewa reka ( choc przyciski wtedy ciezej wciskac). sa tez modele logitecha jak lx7 ktore moglyby ci podpasowac ;) ale to tak poza tematem... ja poki co mam mx510, myche od asusa i ostrze sobie zeby na mx610. jak zakupie to sie podziele wrazeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupilem wlasnie logitecha LX7 i chociaz jestem prawo to myszka jest symetryczna wiec dla lewo tez bedzie dobra.

Z tym ze rozmiary (niezbyt duze) sprawiaja ze jest to mysz "palcowa", chyba ze masz łape mniejsza niz srednia krajowa :)

Ma maly nadajnik wielkosci pandrivea wiec idealna do laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslal ktos o czyms takim:

 

rozkrecic lapka, podlutowac kable do ktoregos usb, podlaczyc ten kupuruznik(odbiornik/nadajnik?) w srodku do przylutowanego kabla?? skrecic lapka:)

 

i mozna sie cieszyc myszą bez kabla i bez odstajacych badziewi z USB:)

 

widzialem takie cos na jakims forum, dla mnie dobry bajer:)

 

 

pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysl calkiem calkiem, tyle ze chyba szkoda gwarancje tracic na rzecz operacji ktora trwa okolo sekundy (tyle mniej wiecej zajmuje mi wpiecie odbiornika USB od myszy)

no tak, ale np w szkole na wykladach, cwiczeniach, jestserio malo miejsca i kazdy centymetr sie liczy majac lapka 15,4 :)

 

na upartego mozna zrobic tak ze nikt w serwisie by sie nie kapnoł:)

moj tata jest elektronikiem. lutuje jak maszyna hihi:)

 

w razie awari lapka.... odlutowanie zabawki bez sladu:)

pozatym kto by patrzal na luty USB ze cos bylo robione?:D

 

i jeszcze jedno... ja zakładam ze mi sie laptok nie popsuje:) :D B)

 

musze zainwestowac w WiFi lan z kuzynem:)

 

jak sie odkuje to zrealizuje ten pomysl i zamieszcze to na forum:)

 

pozdro;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...