Skocz do zawartości
Kinool

Wireless Lan Na Pcmcia Lub Usb

Rekomendowane odpowiedzi

witam zamiezam kupic karte WL i moje pytanie do ludzi ktorzy mieli doczynienia lub maja :) z tymmi kartami jake sa lepsze=wiekszy zasiag, lepiej ptrzymaja siec?

 

przewaga USB jest to ze mozna ja wykorzystac w tradycyjnym kopmie i czasmi antenki sa na kabelku :)

 

jak sprawa sie ma z zasiagiem? teren otwarty zbaudowany (biuro, miasto)??

 

wszelkie oponie mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z notebookow w domu ma siec przez karte pcmcia, zasieg jest nienajgorszy - zdecydowanie i bezapelacyjnie lepszy niz w przypadku karty zintegrowanej w moim wlasnym notebooku. Tam, gdzie moj notebook ma sile sygnalu niska, ten z pcmcia ma bardzo dobra.

 

Z kartami na usb doswiadczen nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w bezprzewodówkach zwracaj uwagę podczas kupna na to, czy mają certyfikat zgodności Wi-Fi i czy mają zewnętrzą antenę,a jeśli nie mają to czy jest możliwość jej podpięcia. Wzrasta wtedy zasięg i jakość sygnału tez jest lepsza.Ogólnie w terenie zamkniętym typu blok to zasięg takiej przeciętniej karty ok.20-40 metrów jeśli są po drodze ściany betonowe. Ale z praktyki wiem że straty są spore już w odległości mniej więcej 8-10 metrów. Na obszarze otwartym to nie wiem bo się nie bawiłem..To tyle.Powodzenia przy zakupie.

Ze swej strony polecam karty bezprzewodowe CISCO.

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...