Skocz do zawartości
lsiwy1

Jak Wyciągnąć Wiecej Z P4 3.2 Ghz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku chcę przeprosić za to, że w jednym temacie poruszę kilka, średnio ze sobą związanych wątków. Jest to wymuszone tym, że jestem aktualnie zmuszony do korzystania z SDI podzielonego na 4 kompy :-|...

A oto moje problemy:

 

1) Mam P4 3,2 GHz Prescott 1MB Cache. W biosie ustawiłem magistralę (jeżeli coś przekręcam to nie denerwujcie się bo to moje pierwsze kroki w overlockingu) na 225 mnoznik ma 16x. Daje to 3,6 GHz. Powyzej tej wartości windows nie chce sie wczytac Windows. Czym to jest spowodowane? Jak to zmienić?

 

2) Program SpeedFan v.4.22 pokazuje mi 5 temperatur.

Pierwsza (Temp1) wynosi ok 30*C przy domyslnych ustawieniach - w biosie jest to 'System Temperature'. 2 (Temp2) temperatura to temperatura procesora, któa przy domyślnych ustawieniach BIOSU wynosi 60*C a nawet 70*C (!!!!). 3 (Temp3) w biosie wykrywana jako 'PWM Temperature' (?) wynosi ok. 40*C. 4. (HD0) ok 35*C. 5 (Temp1) 60*c-70*c. Co pokazuje temp trzecia i piąta??? Dlaczego temp procka przy domyslnych ustawieniach jest tak wysoka?????????

 

3)Moja karta graficzna to Sapphire Radoen 9600 256 we wszystkich progrmach diagnostycznych wykrywa mi ją jako Radeon 9600 PRO. Stało się taak po zabawach w podkręcanie procka. Po ustawieniu domyślnych ustawień BIOSU kartę nadal wykrywa jako PRO. Co się stało?

 

Mój sprzęt to wyzej wymieniony procek obecnie 3.6GHZ, Abit IS7-V, Sapphire Radeon 9600 256MB, Segate 120 GB Sata 150 8MB, zasilacz 'noname' :-/ - ale w SpeedFanie napięcia wynoszą:

+3,3V - 3,26V

+5V - 4,97V

+12V - 11,8V (czasami spadnie na chwilę do 11,73V)

 

-12V - -7,10V

-5V - -3,79V

 

+VSB - 5,48V

VBAT - 3,25V

 

Z góry dzieki za odpowiedzi i sorki ze tak 'naćpane' w jednym temacie.

Edytowane przez lsiwy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zmieniony. Zasilacz postaram sie zmienic jak najszybciej. Treść postu uległa zmianie. Mam nadzieję, że odpowiecie mi na resztę pytań, a w szczególności na to dlaczego mój procesor ma tak wysoką temperaturę???!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zamówiłem juz wodne chłodzenie, kase na zasilacz tez zbieram. A co myslicie o tym co sie stało z kartą? W programie RivaTuner taktowanie rdzenia wynosi 324MHz a pamięci 189MHz - jqa się nie znam, ale to chyba troszke inaczej niz powinno byc... Po podkreceniu rdzenia o 10 MHz karta juz piszczy :/. Mówiono mi, że najwyrazniej trafił mi sie zły egzemplarz procka, teraz karty nie moge podkrecic... Czy mam takiego pecha, czy moze poprostu cos zle robię??? :|

A i jeszcze jedno:

 

to co najwazniejsze - jak masz slabe pameici, puszczaj je asynchro

Jak juz pisałem dopiero zaczynam zabawę w podkręcanie i mam naprawdę bardzo blade pojęcie o wszystkich sprawach z tym związanych. Jakby mozna było jaśniej... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogoogluj troche - i bedziesz wszytsko wiedzial - wystarczy chciec

 

nikt ci raczej nie bedzie tlumaczyl podstaw - bo jakby tak kazdemu zaczeto tluamczyc wszystko to to dorum byloby jak smietnik siakis czy cos ;]

Edytowane przez Dev-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

w tamim wypadku nei masz zablokowane :mur:

p.s

mam peoxa 5epaj na i915p i kurde nie umie znalesc blokady pci, neiwiecie gdzie ona jest w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...