Skocz do zawartości
Ganeon

Knoppix Do Grania W Ut

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko głośno mysle :)

 

Ktoś ma gre UT i tylko Windowsa, gry z płyty nie odpali bo nie ma partycji linuksowej.

Ktoś kto ma i Linuksa i Windowsa będzie grał na Windowsie

Ktoś kto ma Linuksa postara sie o wersje na Linuksa.

 

Więc jednyna możliwośc jest taka, że ktoś pozbył sie Windowsa i chce grać w UT, nie ma wersji linuksowej tylko wersje Win. W sumie projekt nie głupi dla maniaków UT :). Jestem tylko ciekaw jak ze stabilnoscią i wydajnością, bo rozumiem że trzeba duuuuuużo RAM`u żeby sie tym pobawic :)

 

 

aaaa:) Tak mi sie jeszcze przypomniało. Fajnia by była dystrybucja, która odpalała by też inne gierki. Ja tam osobiście w żadną nie gram, ale wiem że na necie można sciągnąc specjalne patche, które odpalają pod Linuksem gierki z Win. Gdyby tak pozbierać je wszystkie do "kupy" :) To byłby raj dla gracza ;)

Edytowane przez mikeoldfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zrozumiales mikeoldfield, ale ma to byc livecd

wiec ktos kto ma windowsa i linuxa, moze sobie to wypalic

ktos kto ma linuxa tez moze sobie wypalic

a ktos kto ma windowsa moze sie bujac

 

"

Requirements for building UT Live:

- 1 Linux ext2/ext3 partition ( >= 3 GB )

- >= 1 GB of total memory (RAM + swap)

- Linux (with basic utilities, most important are included in UT Live)

 

Requirements for playing UT Live:

- CD-ROM (or compatible device)

- Card with 3D acceleration supported by X (ATI and NVidia drivers included)

- CPU - we recommend AMD Athlon or Intel PentiumIII class minimum (but we haven't tested it on slow processors yet)

- 256 MB RAM recommend (but waiting for reports from users)

- Keyboard and mouse supported by Linux (there are problems with some cheap mouses)

- No hard disk needed!

"

 

rekomendowane 256 do grania, ale i tak pewnie malo

 

a ta opcja z distro ktora odpala wszystkie gierki to bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zrozumiales mikeoldfield

 

Zrozumiałem dokładnie, za to Ty nie zrozumiałes mojej wypowiedzi ;)

 

Before downloading, make sure that:

 

- You have Unreal Tournament installation CD (standard Windows version)

- You have access to box with 1 Linux ext2/ext3 partition and plenty of memory

 

Tak więc jak napisałem, głośno mysle, a moja wypowiedz jest uzasadniona merytorycznie :)

 

 

"a ta opcja z distro ktora odpala wszystkie gierki to bez sensu."

 

Dlaczego wg. Ciebie jest to bez sensu ? Jeżeli jest to Twoja opinia niech taką pozostanie, ale nie używaj słowa bez sesnu jeżeli nie masz na to argumentów. Równie dobrze bez sensu jest UT z livecd według Twojego rozumowania. Tak jak napisałem byłby to raj dla gracza, gdyby można było za pomocą jednej płyty live odpalac gry spod windowsa biorąc pod uwage ze ktoś ma tylko samego Linuksa, a nie posiada Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja z utlive jest wg mnie dobra, sam myslalem kiedys zeby zrobic cos takiego z q3

 

moze to Ty nie zrozumiales mojej wypowiedzi ;)

chodzilo mi o to ze jak ktos jest maniakiem ut, to wypala sobie takie livecd i np: bierze je ze soba do szkoly, na studia, do babci i dziadka, wszedzie. dla niego bedzie to bardzo przydatne, a w domq bedzie sobie gral w wersje na hdd

a jesli sam nie umie tworzyc livecd to taki projekt bedzie dla niego wspanialy.

 

a opcja z livecd ktora bedzie odpalala inne gry jest bez sensu, podtrzymuje zdanie

problem instalki, przeciez te gry najpeirw sie instaluje ...

wyobraz sobie ze chcesz sobie szybciutko zagrac w jakas tam gre, a tu musisz poczekac pol godziny az zainstaluje sie w ramie, aha, no nie wiem kto ma po kilka gb ramu ;) wiec to livecd musialoby umieszczac to gdzies na dysku, eh, complicated, awaryjnosc tego livecd bylaby ogromna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to chodzi, zeby modz zawsze sobie zagrac w ut, niezaleznie od sytuacji... no prawie*

 

co to gamu i konfiguracji na ktorej to robi: taki sprzet jak w podpisie (nie podkrecony) 1024x768 wszystko na maxa 120 fps - pod winda powenie byloby lepiej

 

256MB wystrczy - jeden z developerow gral na takiej ilosci (athlonXP ~1500 - nie pamiatam, z 256MB ramu i jakims gf4 MX) - dzialal i dalo sie grac

 

duzym minusem takiej dystrybucji jest to ze dlugo sie przelaczja mapy

 

*schody zaczynaja sie jesli grafika jest jakas lewa (np. zaintegrowana na plycie glownej) - poniewaz twedy niezaleznie od ilosci GHz bedzie sie cielo - ale chlopaki nad tym pracuja

 

w razie jakiegos zaintegesowania zapraszam na strone i forum projektu, gdzie tworcy chetnie rozwieja jakiekolwiek watpliwosci zwiazane z tymze projektem (rowniez po Polsku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...