Skocz do zawartości
nrl

Prey

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że silnik dooma gorzej chodzi na radkach :D Z resztą 9500pro czasy świetności ma już dawno za sobą

To ciekawe... bo Prey mi na 1024x768 anizo x16 reszta na max bez AA dziala pieknie i czasem zgrzytnie. Problemem tu nie tylko jest optymalizacja (OpenGL) pod GF ale samego silnika. Jak widac Prey zostal troszke dopracowany wiec pewnie te roznice sa znikome....

 

Jak cos komus tlumaczycie jak przejsc to uzywajcie spoilera :mur: Nie kazdy przeszedl ten moment czy inny i nie chce go znac przed zabraniem sie do gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniec; 7 h 38 min

 

Muszę powiedzieć, że gra była dobra lecz nie jakaś nadzwyczajna (jak Far Cry, HL2) po prostu solidny shooter ze sporą dawką innowacji lecz czasami nie do końca spożytkowanymi i nie bez błędów. Jaka więc była gra dla mnie?:

 

+ wprowadzenie kilku ciekawych innowacji

* "portale" czyli przenoszenie się między lokacjami za pomocą czegoś na wzór zwierciadeł bardzo fajnie zrealizowany element

* wallwalk czyli cały bajer z grawitacją, scieżki pozwalające chodzić nam po ścianach czy też punkty, które odpowiednio użyte zmieniają grawitacje na określoną dla danego pomieszczenia

 

+ ciekawe bronie

+ wykorzystanie zagadek logicznych, fizyki (nie jest to żaden Myst czy Syberia ale czasami trzeba się zatrzymać na moment i pokombinować jak otworzyć drzwi itp)

+ b.dobra grafika, mocno zmodyfikowany engine D3 pokazał pazurki

+ dźwięk też ok

+ element śmierci bohatera a raczej tego jak owe życie przywraca się

+ na dobrą sprawę nieco wciągająca z czasem fabuła

+ porządnie zoptymalizowany silnik

 

- AI wrogów miejscami aż przeraża tzn przeraża ich głupota

- z czasem gra robi się schematyczna mianowicie tak po 2h gry odsłania przed nami cały swój arsenał kolejne godziny to podążanie wyznaczoną ścieżką

- zdecydoanie za krótka, nieco ponad 7 h to rekordowo krótka gra pamiętam tylko kroniki riddicka zajęły mi ok 10 h i już wtedy czułem ogromny niedosyt jeżeli chodzi o czas gry.

 

moja ocena: 87%

 

dlaczego taka: patrz wyżej, zakładając, że Far Cry ma u mnie 10, a po 5h nudny i długi do bólu D3 standardowy fps ma jakieś 80% to jestem w stanie bez problemu dać te 0.5 oczka w górę. Najbardziej boli mnie to, że gra byłą tworzona MASĘ czasu dłuuuuugie lata i powinna być dopieszczona w każdym detalu.

 

podsumowując grało się przyjemnie, z pewnością zaskoczenie na + bo myślałem, że ten tytuł okaże się totalną porażką jednak gra ta ani trochę nie zmniejszyła mojego apetytu na stalkera czy crysisa.

 

a i polecam przeczekać napisy końcowe (fajna muzyczna nawet leci:)) jest mały bonusik na końcu

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ja powiem tak:

 

Demo gry mnie przeraziło (w negatywnym tego słowa znaczeniu).

Natomiast już pełna wersja nie. Bardzo fajna gra. Osobiście bardziej mi się podoba, nawet bardziej niż Doom3 czy Quake4. Ten humor w tej grze ociekający krwią to naprawde ciekawy pomysł. Podobo mi sie ten tytuł (a nie każda migra przypada do gustu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gralem, gralem i przeszedlem bez jakichkolwiek problemow. Tak jak poprzednicy uwazam ze jest stanowczo za krotka ~7h grania. Jak dla mnie zbyt monotonna. Mozna ja okreslic mianem "w sam raz na jeden raz" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

grafa i wogole te portale sa ok , ale normalnie glowa boli jak chodzi sie poscianach podlogach sufitach i to mnie jakas zniecheca:)... ale na 1240-1024 aa3 anizo 16 wszystko na max na podkreconej 7800GT + amd 2.9ghz wszystko ladnie smiga bez zaciec i tak powinno byc

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe... bo Prey mi na 1024x768 anizo x16 reszta na max bez AA dziala pieknie i czasem zgrzytnie. Problemem tu nie tylko jest optymalizacja (OpenGL) pod GF ale samego silnika. Jak widac Prey zostal troszke dopracowany wiec pewnie te roznice sa znikome....

(...)

To fajnie, że ci tak chodzi. Mi też fajnie chodzi, ale nie o to mi chodzi :D

Co prawda nie czytałem żadnych testów wydajnościowych Preya, tylko nawiązałem do Doom'a 3.

 

A czemu uważasz, że różnice są znikome? Masz porównania do odpowiednich GForce'ów?

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odp.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Obracaj tą kostką (zmiana grawitacji), aż zobaczysz takie światło na którejś ścianie (w tej niewypełnionej przestrzeni). Potem tak obracaj kostkę by to światło przeszło wszystkimi pustymi ścieżkami kostki.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Czy ktoś z przechodzących Preya ma 6600GT lub kartę tej klasy? Bo nie wiem czy demo zasysać...

Gram wlasnie na 6600GT i gra chodzi bardzo dobrze!, 1024@764 wszystko na maxa i wlasciwie bez jakis zajakniec ,naprawde w stosunku do Dooma jest owiele bardziej zoptymalizowana nie wspominajac nawet o lepszej grafice -polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem gierke w jakies 7-8 godzin i jak dla mnie jest dobra ale nie nadzwyczajna ;)

Do HL2 się nie umywa (fizyka i grawity gun :D ). Moja ocena to 8,5/10 (nie podaobają mi się gry na silniku Dooma3, taki jakiś ponury i cały czas wąskie korytarze) B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem grać. Mój czas to 6:45, ale mimo, że gra jest tak krótka to podobała mi się. Niby w sumie zwykła rąbanina, ale ma coś w sobie. No i świetna muza.

 

No i zapomniałem dodać, że czekam na kontynuację gry :)

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kończę powoli już preya tylko że zawiesiłem się w jednym miejscu (screen) wydaje mi się, że to jest końcówka gry, więc co tu trzeba zrobić ?

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika

 

a teraz poprubuję może przejdę a przy okazji jak ktoś przeszedł to niech napisze co trzeba zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe porównanko pc vs x360. Pecet w trzech konfiguracjach od low-end po high-end.

 

http://www.gamespot.com/features/6154261/p-2.html

 

Iksik lepiej wypada od słabego kompa ale w porównaniu z mocną maszyną wygląda biednie.

Ten słaby komp musi być chyba wyjątkowo słaby, by trzeba było ciąć detale do minimum, pewnie albo "ścigacz biurowy", albo zabytek pamiętający czasy kiedy karty jeszcze testowało się w Quake 3 Arena :lol: Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

Dołączona grafika

utkanlem w tym miejscu - lokacja ascent

 

wylacialem z jakiegos tunelu , sa 2 ladowiska , 1 przelacznik. wlaczylem go , jakas klapa sie podniosla i to wszystko..co tu trzeba zrobic?

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utkanlem w tym miejscu - lokacja ascent

 

wylacialem z jakiegos tunelu , sa 2 ladowiska , 1 przelacznik. wlaczylem go , jakas klapa sie podniosla i to wszystko..co tu trzeba zrobic?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jak dobrze pamiętam - napisze rozwiązanie od poczatku wejścia w tą lokacje (samolotem):

1. Wlatujemu na tą małą "planete", aktywujemy przełącznik - widzimy, że szklana bryła przenosi sie do pewnego miejsca.

2. Leci w te miejsce, rozwalamy co nam wyskoczny.

3. Aktywujemy tam przycisk - podnosi sie klapa.

4. Wsiadamy do samolotu i rozwalamy następnych gości.

5. Wlatujemy w ta klape i czekamy na transport w tej szklanej bryle.

Edytowane przez Nexer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

dzieki ale chwilke pogralem i jakos wpadlem sam na to :) jestem juz jakies 15 min gry dalej , ile do konca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

dzieki

 

chyba juz jestem za stary na takie gry-utknelem tutaj

Dołączona grafika

 

lataly jakies zelastwa wokolo to je postracalem ,co dalej ?

poziom centre of gravity

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe porównanko pc vs x360. Pecet w trzech konfiguracjach od low-end po high-end.

 

http://www.gamespot.com/features/6154261/p-2.html

 

Iksik lepiej wypada od słabego kompa ale w porównaniu z mocną maszyną wygląda biednie.

Hehe , było do przewidzenia to :). Juz teraz pc daje rade x360 a co bedzie za 5 miechów. Jednak blaszak to blaszak :). Juz na medium lepsze textury sa na piecu. Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przelazlem w jakies 6 godzin albo i krocej:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Sama gra jak dla mnie swietna.Glownie dzieki tym portalom i scianom bo to cos nowego ,ale pozniej troszke nudzi... Jest dosc prosta bo w niej nie giniesz praktycznie. Po kiego to dali + save'y ? Mogli zrezygnowac z save'ow w czasie gry , a zamiast nich dac save po ukonczeniu poziomu. Bossowie tez byli dosc prosci. W sumie to ten z Jen sprawil mi troszke klopotow bo ciagle sobie odnawial zycie i nie skumalem by rozwalic te smieszne ustrojstwa co mu wychodzil z bokow ;) Potem jak juz go zalatwilem to musialem zabic ta Jen. Do konca gry wierzylem ,ze tak naprawde przezyje jakos ,ze to nie ona tylko jakis mutant genetyczny etc. Ostatni boss to juz parodia. Byl banalny wrecz. Jak dla mnie za prostote ma punkt nizej i montonnosc w niektorych momentach denerwuje tak ,ze chce sie wylaczyc gre. Do tego moge dodac czas samej gry. Jednym slowem 7/10 dalbym nawet 6/10 ale przewazyla optymalizacja silnika D3 ,ktora jest znakomita. Praktycznie przez cala gre nie spadalo ponizej 20 FPS w naprawde ekstremalnych sytuacjach, a srednio to od 35-60 (no powiedzmy 63). Sama koncowka w barze mnie ucieszyla -ze to nie koniec :)

Dołączona grafika

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...