Skocz do zawartości
Greebqu

Moje C.o.

Rekomendowane odpowiedzi

myslalem nad takim zestawem:

BLOK:

-Abadon CPU P4/AMD

lub

-X2P XP/A64/LGA/P4

CHLODNICA:

ojciec ma jakas od starego Peugeota (mowi, ze nie ma problemow, nawet jakies chlodzenie mi zamontuje na nia)

POMPA:

tutaj wlasnie mam problem... duzo kasy nie posiadam, a chcialbym cos wydajnego. mysle raczej nad obiegiem zamknietym.

 

no i oczywscie jakies tam plyny, wezyki, kolanka itp.

 

chce sie zmiescic tak do... hmmm. 300zl?

 

prosilbym jeszcze o wypowiadanie sie tutaj na temat sklepow netowych sprzedajacych WC. gdzie kupowac, jak z gwarancja, czy nie ma zadnych problemow.

 

jaka by byla wydajnosc tego WC w porownaniu z BOXem od A64?

 

 

amator WC- Greebqu :wink:

Edytowane przez Greebqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc na pewno o niebo lepsza od boxowego coolera.

Zapytaj ojca tylko czy ta chlodnica ma kanaliki miedziane czy aluminiowe. Bo jesli ma aluminiowe to ci bedzie uklad korodowal.

Co do pompki to polecam Atmana At-305 za ok 40zl, bo za ta kase po prostu nie ma lepszej pompki, a wedlug mnie moze on smialo konkurowac z pompkami kilkukrotnie drozszymi. Jest wydajny i cichutki. Mozesz go w bardzo prosty sposob z uzyciem poxiliny przerobic na niezatapialna.

Co do bloku to jesli chcesz tani a dobry blok to poleca Frost 2 SLim z Realitynet albo cos z bloki.pl np. Spider Extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ba moze byc i wuekju ake orzychidza nowi i co chwila to leniwy nic sam nie poszuka tylko czeka az mu projkt pokaza, ocenie czy dobry, pomoga znlezc gdzie co kupic i najlepiesz jeszce zlozyc ;/

1373769[/snapback]

mozna po polsku ??

czytałem to kilka razy i dalej nie wiem o co chodzi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. naucz sie pisac

2. nie jestes moderatorem wiec sie nie wymadrzaj bo sam pkty dostaniesz

3. jestem nowy

4. nie znam sie na WC

5. napisalem co mam/chce miec i pytam sie o opinie

 

mastah sie znalazl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. naucz sie szukac

2. po co zakldasz konto jak zaraz za pkt ci zbanuja jak bedzies ztak robil

3. na Wc nie musisz sie znac... szukaj testow itp.

4. TEMAT DO ZAMKNIECIA NAWTE JESLI NIE JESTEM MODEREM TO JAK ZOBACZY TO ZAMKNIE !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venepl: Wymadrzasz sie w kazdym topicu, a pamietam jak sam jeszcze niedawno zakladales topic o skladaniu wc. O ile mnie pamiec nie myli ludzie starali sie pomoc, a nie pisali zebys uzyl szukajki.

Poza tym naucz sie pisac, albo sprawdzaj swoje teksy po pare razy, bo np. twoja ostatnia wypowiedz jest dla mnie nie do rozszyfrowania.

Jesli nie chcesz pomoc to nie musisz, nikt ci nie kaze.

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. po co zakldasz konto jak zaraz za pkt ci zbanuja jak bedzies ztak robil

1373795[/snapback]

przydało by Ci sie o tak...

 

co do tematu

wejdź na jet-pc.com poczytaj troszku, był niedawno test nowych bloczków, moze sobie którys wybierzesz, jezli zdążysz to mozesz zamowic z RN Frosta 2 slim w promocyjnej cenie :)

a moze wybierzesz Sobie cos innego ;)

co do pompki, jak juz pisano, nie masz duzo kasy to atman bedzie najlepszym wyjsciem z sytuacji :P

co do peugota dowiedz sie jaki to dokładnie z z jakich metali jest zrobiony, głownie najwazniejsze są zbirniczki i kanaliki :)

byle nie aluminim lub stal, ponieważ wtedy trzeba kozystać z inhibiotora korozji, ale zdania na ten temat sa podzielone

dobre nagrzewniczki do wc to:

ople (kadety, rekordy i inne...)

żuki, łady, fiaty z resztą wszytkiego dowiesz sie z innych topiców/artykułów

 

na górze masz przyklejony temat o wucetach usserów, poprzegladaj sobie, znajdziesz tam wiele pomysłów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że koło produkuje dobre sedesy :) Sam testuje na codzień jeden z compaktów i musze powiedzieć że odcisków nie mam :) A tak poważnie podchodząc do sprawy to można użyć szukajki i dowiedzieć sie czegoś więcej a nie zadawać od wieków obcykane tematy :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. naucz sie szukac

A ty sie dlugo uczyles?

2. po co zakldasz konto jak zaraz za pkt ci zbanuja jak bedzies ztak robil

mysle, ze ciebie powinni zbanowac... bo czemu nie?

tak na marginesie, co to za forum gdzie odrazu lecial by ban za prosbe o zyczliwosc drugiego czlowieka?

3. na Wc nie musisz sie znac... szukaj testow itp.

poczytaj moze swoje wczesniejsze (pierwsze) posty...

jak sie nie bedzie znal, to zalozy topic "jak to zlozyc"....

wiedze musi posiasc...

4. TEMAT DO ZAMKNIECIA NAWTE JESLI NIE JESTEM MODEREM TO JAK ZOBACZY TO ZAMKNIE !

Przeczytaj to co piszesz - czy piszesz sensownie.

Twoje topici "co kupic" byly odrazu zamykane?

 

 

Sorka za OT ludzie, ale serecznie dosc mam wypocin tego goscia....

 

 

Co do blokow na cpu - zobacz test na jet-pc.com, frost2slim wypadl najlepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do blokow na cpu - zobacz test na jet-pc.com, frost2slim wypadl najlepiej ;)

A gdzie można zobaczyć wykres? Bo są napisane wyniki, podsumowanie ale wykresu jakoś ni widu (przynajmniej na mojej poblokowanej maszynce) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie zyczliwosc... zrobiles to do kitu, bez zensu, po co ten topic, tak mi odpowiadaliscie to musialem sobie sam radzic i wkoncu znalazlem a tera radze innym ale na priva jak sie spytaja a nie ze zaklada topic a dwa tematy dalej jest to samo grntownie opisane bloki itp. na dole ma opisany blok x2p naprzyklad to po co sie o niego pyta?? sor za bledy ale nie mam czasu pol godziny sprawdzac i 15 min pisac 10 zdan... co do tematu to pomoge, ale ostatni raz, po to wymyslili to "znajdz" zeby uzywac

To takie male zadoscuczynienie bo nie lubie jak na mnie krzywo patrza

1. Blok Frost 2 Slim - 99 zł jak dasz rade kupic w promocji bo sie niedlugo konczy

2. Chłodniczka to jaaks nagrzenica samochodwa - łada, polonez itp. byle miedziana - oczyszczona okolo 60 zł brudna 30 zł.... ta od peugeota nie wiem jaki to dokladnie model ale wiem ze w nitkorych byly alumioniowe, jesli jest z jakiegos stargo to miedziana, ale polecam miedz, lub jesli chcesz laczyc to zeby nie bylo korozji kup od turtlesa copal - okolo 5 zł

3. weze zalzy jakie lubisz, przezroczytse itp, to 3 zł a juz lepsze eihema czy cos to okolo 10 zł za mater a bedziesz potrzebowal okolo 2 metrow

4. Pompka - zalzy od budzetu czy bedziesz kupowal dodatkowe bloki itp. jesli nie wystarczy hydor selz l20 badz atman 305 - optymalne ceny atman okolo 40 zł i hydorek 70-80

5. Zacizki itp. polecam metalowe, z takiego powodu ze plastik to tworzywo plastyczne jak anza mowi za siebie, a wiadomo w razie awarji pompka stanie woda nagrzeje sie tak mocno ze az weze sie beda podtapiac i wteyd taki plastik sie rozszerzy i masz w kompie mokro ;/ - okolo 1,50 zł sztuka, mozesz na plastikach ale jesli masz pewnosc ze ci nie nawali pompka albo cos

6. rezeruwar - EasyClick taki z OBI , lub inne pudelko takie na kanapki jak sie kupuje wieksze... uszcelnaisz dodatkowo wypalasz dziurki rozgrzana rurka z pieca i masz...

 

To by bylo na tyle... pisze juz to 3 raz mam nadzieje ze nie na marne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc.

jednak w ciagu tych kilkunastu godzin sytuacja sie troche zmienila... troche. :wink:

ojciec chwycil przynete i postanowil zrobic cos bardziej ambitnego. chlodzenie dla 3 kompow z jednej pompy, wow. :lol: chce kupic jakas wypasna pompe (3500-5000l/h) i wsadzic ja do piwnicy. woda mialaby isc miedzianymi rurkami po calym domu i dochodzic do 3 pomieszczen gdzie mam kompy. by bylo cichutko (cala instalacja w piwnicy, tylko rureczki w domu) ktos mial taki szalony pomysl? :D

taka instalacja by miala bardzo duze mozliwosci i mam nadzeje ze slup wody pojdzie na te 3-4m (z piwnicy do mojego pokoju na 1. pietrze).

pomysl jest taki powazny ze ojciec chce wziac jeszcze hydraulikow(LOL).

co o tym sadzicie? ^_^

 

wiem, ze taka instalacja musi miec duzo wody. jakies 15l?

 

a ta chlodnica od Peugeota jest niestety aluminiowa... ale jak sie wymiesza z borygo lub czyms tez bedzie rdzewiec?

 

na mechanice ojciec sie zna (zaklad samochodowy przez wieele ladnych lat prowadzil) wiec problemu z narzedziami raczej nie mam.

 

szkoda tylko ze do czerwca bede musal sobie poczekac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ przemondrzałek (venepl)

jak nie masz czasu sprawdzac błedów to nie pisz w ogóle i po gwint powtarzasz po wszytkich, chyba to już zostało napisane, więc co ?? chcesz się zrekompensowac czy coś ??

na to, to chyba juz za późno :huh:

 

 

@Greebqu

ocho kolejny gienialny pomysł szalenege naukcowa, jeden wielka farsa tak jak podłaczenie WC do wodociągów (wiem, ma swoje zalety, ale wady przewarzają)

moge sie załozyć , ze nad swoim pomysłem siedziałeś nie całe 10 minut, albo i w ogóle.

Edytowane przez MeGaMuCieK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby podlaczyc bloki do instalacji CO w domu to bloki musza byc mocne ,najlepiej cale z miedzi i lutowane

powazna wada takiego rozwiazania to jesien-zima-wiosna ; wtedy grzeje sie w piecu i do chlodzenia kompa trzeba stosowac cos innego

 

P.S.

tez myslalem o podlaczeniu kompa pod CO latem ,moze kiedys przy zmianie grzejnikow zaloze zawory z szybkozlaczkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie o to chodzi. :) to by byla druga, oddzielna instalacja. w zime by bylo chlodniutko, a latem... tez bo chlodnica w zimnej piwnicy bedzie. to nie bedzie szlo rurkami od CO tylko kompletnie inna instalacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosze takie wraznie, ze to tylko takie gdybanie, ze znów za kilkanacie godziny ci sie tego odechce a potem w ogóle całem wc zostawisz i ten topic zniknie jak kilkadziesiąt nie udanych projektów takich jak :

blok wyklepany :|

wc podłaczone do wodociągów :|

czy areograf na styrychu i jakas częśc z pieca CO

tak się wszyscu zarzekali, ze wszytko zrobia i aj waj, a tu ani widu ani słychu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh. pomyslow jest wiele, oczywiscie. ale ten wydaje mi sie calkiem niezly. z ojcem gadalem i to tylko od niego jest uzaleznione czy sie tak zrobi (sam nie bede wiercil w scianie nie? :wink: ). on jest przekonany do tego pomyslu. tez chce miec kompa cichego, bo w jego pokoju stoi, a przydaloby sie zeby 24h/d chodzil komp... tak czy siak hydraulicy przyjda, wiec jesli tylko go namowie bedzie si.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh. pomyslow jest wiele, oczywiscie. ale ten wydaje mi sie calkiem niezly. z ojcem gadalem i to tylko od niego jest uzaleznione czy sie tak zrobi (sam nie bede wiercil w scianie nie? :wink: ). on jest przekonany do tego pomyslu. tez chce miec kompa cichego, bo w jego pokoju stoi, a przydaloby sie zeby 24h/d chodzil komp... tak czy siak hydraulicy przyjda, wiec jesli tylko go namowie bedzie si.

Tak to jest ... z siekierką na słónce ;) a problemy się piętrzą na każdym kroku... np planuję wyciąć wielką dziurę w obudowie pod chłodnicę a póki co męczę się z dziurą pod wentylator 80tkę (wyciąłem kratkę) i próbuję jej nadać sensowny kształt. Chyba się wybiorę do kolegi po flexa bo w tej chwili cały projekt stanął, a pilnikiem to sobie nie wyobrażam :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jezuuu... jesli to ma byc cos na zasadzie centralnego to same rurki i pomnpa raczej nie wystarczy, potrzebne sa zbiorniki wyrownawcze itp. pomysl troche nie do realizacji, porobiosz wszedzie w murach dziury i co dalej?! troche to nie tagen jak na wc... aha nie zapomnij ze taka pompa, rurki itp. kosztuje tyle kasy ze za naia zlozysz 6 takich zestawow... hmmm pomysl to co napisalem ... i popytaj fachowcow od centralnego o te zbiorniki wyrownawcze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosze takie wraznie, ze to  tylko takie gdybanie, ze znów za kilkanacie godziny ci sie tego odechce a potem w ogóle całem wc zostawisz i ten topic zniknie jak kilkadziesiąt nie udanych projektów takich jak :

blok wyklepany :|

wc podłaczone do wodociągów :|

czy areograf na styrychu i jakas częśc z pieca CO

tak się wszyscu zarzekali, ze wszytko zrobia i aj waj, a tu ani widu ani słychu :?

to akurat bylo w jednym

temacie ostatnio B)

 

jezeli trzeba klasc odzielna instalacje to niewypal- zwlaszcza koszty i mobilnos zerowa

duzo prosciej jest wywalic chlodnice za okno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mobilnosci... od 5 lat komp stoi w jednym miejscu i nie zamierzam go ruszac.

a sianka mi styknie bo ojciec sie rzuci. :wink:

 

a o zbiornikach jutro z ojcem pogadam.

 

CHIPa zakupilem, ale jeszcze nie przeczytalem. zaraz sie za niego biore.

 

jeszcze pytanko do was. czy te zbiorniki, odpowietrzacze itp beda potrzebne? pomysl jest IMO niezly, chlodzenie wypas za darmo. tylko bede musial z ojcem powiercic troche. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh... to jest taka mala centralka tylko bez pieca... sila rzeczy wszystkie elementy jak zbiorniki, odpowietrzacze itp beda potrzebne... a tanie to nie jeste bo uklad do wlasnorecznego odpowietrzana to 15 zł a taki automatyczny to chyba 60 :( no i chyba wspominac nie musze ze bedziesz potrzebowla takie trzy przy kazdym kompie tak jak przy kazdym grzejniku w domu.. zbiorniki beda potrzebne bo inaczej woda kiepsko poplynie, sama pompka nie da rady tak wysoko podnosic wody i pozniej jeszce zeby bylo cisnienieodpowiednieto juz wogole bania... zalazy jesli bedziez mial pompe i kompy na tym samym pietrze to mniejszy koszt jesli nie... to szykuj kaske... aha pomysl jak bedziesz chcial cos zmieniac przy kompie.. itp. prypuscmy jakies lan party i co wtedy? wyciagasz rury ze scian bierzesz zbiorniki itp?! czy mzoe za kazdym razem instalowac wiatrak w razie potrzeby? u mnie to odpada biore kompa co chwile, nikt twojego pomyslu jeszce nie etstowal chyba wiec nie wiadomo jak to dziala itp. wiec za to bym sie raczej nie bral :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa bedzie zarabista, bo cos w stylu tej co teraz tloczy wode do 10(!!!) grzejnikow w chacie. na 7 bloczkow styknie. z podniesieniem wody na wysokosc 3m raczej problemu nie bedzie. :)

pomysl ambitny, ale mysle ze z duza pomoca ojca sie uda.

 

venepl> dokladnie taka centralka, tylko ze do chlodzenia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł niezły ale ............

 

 

1. Trudny do wykonania

 

2. Nie praktyczny (unieruchomione kompy)

 

3. Niebezpieczeństwo zalania kompów albo gdy popsuje ci się pompka to co????

Kompy pójdą na odsiadkę B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pomeslec tez o jakims sposobie odpinania blokow bez spuszczania wody z ukladu. Bo nie wyobrazam sobie spuszczania wody z tego calego ukladu rozlozonego po calym domu w celu zmiany np. bloku na cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...