Skocz do zawartości
sappa

Lutowniczka - Czy To Sie Nada

Rekomendowane odpowiedzi

przetestowalem ta opalarke do farby

mialem taka na "F" i miala 3 stopnie dmuchania ( dziewczyna mi z pracy przyniosla :) )

najwieksza temp 580oC

chcialem rozlutowac stary blok swoj na dysk

a tu [gluteus maximus]... nic tym nie zrobilem

nie wiem ocb.... :/

 

dopiero jak odpalilem palniczek to poszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muciek się chyba podtruł smażoną gumą z ładzianki  :D

1411230[/snapback]

Mi sie ona zaczeła jarac nie mogłem ugasic woda bo inaczej znów bym musiał rozgrzewac metal wiec dmuchałem mocno :-P

Nie sadzisz ze na gazowa kuchenka ma wieksza moc i szybciej sie rozgrzeje dany przedmiot? co do wiekszej kontroli to nie wiem bo nigdy elektryczna nie lutowąłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co kombinowac ?? ?? ja zakupilem ta lutowniczke i jest naprawde git. rozlutowywuje na kuchence bo mniej zabawy ale do lutowania jest zaje...st. mozna ja kupic w obi albo w nomi za 6 zl. i czy za 6 zl oplaa sie kombinowac?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co kombinowac ?? ?? ja zakupilem ta lutowniczke i jest naprawde git. rozlutowywuje na kuchence bo mniej zabawy ale do lutowania jest zaje...st. mozna ja kupic w obi albo w nomi za 6 zl. i czy za 6 zl oplaa sie kombinowac?? ??

1450175[/snapback]

owszem opłaca, to goowno, ma swoje kaprysy i dziła jak chce, przed chwilą skończyłem lutowac tylni zbirnik japońca, a w tym kilka razy zapychła sie dysza lub puszczał zaworek i miałem płomien na kilka dobrych cm :|

ten co teraz mam to mój trzeci palniczek, ale ten działa narazie nadzywaczaj dobrze,nie licząc tych wybryków, tfu tfu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcecie sie bawić lutowaniem to proponuje coś takiego http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=51481700 , a jeśli profesjonalnie to palniki rothenberga zapewnia godziwe warunki, ale tym co poprzednio wymieniłem można nawet drobne elementy (blok wodny ) lutować na twardo

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat bo sam wlasnie szukam jakiegos przyzwoitego palnika. Potrzebuje dolutowac przejsciowke na waz o grubszej srednicy do chlodnicy z podpisu. Czy lucie, ktorzy pisali, ze zakupia te palniki z Allegro kupili je i mogli by sie podzielic wrazeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem ten do butli, naprawdę spoko, bez problemowy, ale na jeden raz to trochę za drogi zakup.

Ten za 30zł ma chyba Misiu15go, to może on się wypowie :)

Hmm a ten na naboje to lampy lutownicze, tanie to to nie jest, wiec kierowałbym się raczej do tego za 3 dychy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem ten do butli, naprawdę spoko, bez problemowy, ale na jeden raz to trochę za drogi zakup.

Ten za 30zł ma chyba Misiu15go, to może on się wypowie :)

Hmm a ten na naboje to lampy lutownicze, tanie to to nie jest, wiec kierowałbym się raczej do tego za 3 dychy.

1539345[/snapback]

No ten za 30zł ehm :lol: juz nie działa zepsuł sie bo zaczoł dawac rózne rodzaje intesywnosci ognia co wygladalo tak jak by sie lutowała zapalniczka :D

Palnik jest dobry na kilka uzyc mój polutował cała nagrzewnica fiata i potem sie rozleciał wiec ogólnie NIE POLECAM :mur:

muciek --> wiem ze kupiłes butle z jakims tam palnikiem jako ze tez chce sie wyposazyc w takie cos moze podasz mi jakies linki co i gdzie kupiłes oraz jak sie sprawuje

Mam w garazu jakas staja butle gazowa bez atestu (chyba kolor zielony) zy bez problemu mi ja napełnia ? jeśli tak to ile to kosztuje?

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palnik to ten

http://allegro.pl/show_item.php?item=57013528

Może jedyna jego wadą jest to, że dyszka ma 12mm i jest naprawdę mocny, trzeba uważać, bo tak załatwiłem jedną łade :]

Ale przeżyła ;)

Raz mi się tylko dyszka zapchała jak wpadł mi do piachu, ale przedmuchało się i działa jak należy, kupiłem u tego samego gościa, co w aukcji.

Co mi po samym palniku jak nie mam do niego gazu, a ten znajduje się w butli, ta kupiłem w Casto za 64zł, 3kg i przejściówkę, ale kupując możesz sobie wybrać, jaki chcesz gwint albo do normalnej butli albo turystyczna, ja wziąłem do normalnej i kupiłem przejściówkę za 9zł :|

Z napełnianiem normalnych 12kg butli nie ma problemu, idzie kupujesz pustą butle za 100zł i na stacji benzynowej za 50-60zł wymieniasz na pełną i tak w kółko. No a turystyczna zaczynają się cyrki, nikt tego nie napełnia, bo zmieniły się przepisy, mimo to ludki na stacjach mają te końcówki. Wydzwoniłem chyba wszystkie firmy w Wałbrzychu, które dostarczają gazy techniczne, nikt tego nie chciał napełnić, jako że mój ojciec jeździ na taksówce to jest trochę oblatany po mieście i ludkach, zabrał butle na taka zadupiastą stacje benzynowa i po kryjomu taki drobny pijaczyna, co ja prowadzi za 18zł napełnił. No to miłego kombinowania!

 

Ufff, ale się rozpisałem :D

Edytowane przez muciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jak podaje producent jest to 140g na 1h pracy, ale nie wiem czy to max czy min. mam butle 3kg jakoś nie odczułem znaczacej zmiany masy.

A zrobiłem juz sporo nagrzewniczek i troche testów na luty twarde, czyli max płomień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na takie jedno razowe lutowanie to spokojnie styknie ci ten palniczek za 6 zl. Ja jak lutuje to mam zawsze 2 pod reka bo tak jak pisaliscie lutowniczka lubi zgasnoa albo zaczas swirowac w trakcei lllutowania. Coprawda jedna z nich zeszla juz z tego swiata ale to z mojej winy bo ukercilem zworek :mur: ale i tak nie ma co narzekac. za 6 zloty co mozna oczekiwa :D ja juz nimi wylutowalem 300ml pojemnik gazu i jedna nadal dzial wiec nie jest tak zle skoro Misiu15go pisze ze i jego 5 razy drozsza tez sie skisila

Edytowane przez sappa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę napiszę o tych palniczkach za 6.50

1. palnik najczęściej zatyka się zaraz po napełnieniu

2. blaszkę najlepiej zrobić z folii aluminiowej z kondensatora elektrolitycznego (byle był stary i duży) - tej oksydowanej, szorstkiej

3. czasem przydaje się owinąć gwint tą samą folią (owinąć 1 raz z minimalną zakładką), bo gaz lubi tamtędy uciekać

4. ronson czy gaz z targu od ruskich - to działa tak samo

5. nie odkręcać za mocno zaworu - wtedy pojawia się 'wystrzeliwanie' płomienia, i nie gaśnie on od razu po zakręceniu

6. dzirka w blaszce: jak najostrzejszą szpilką, folię położyć na twardym blacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę napiszę o tych palniczkach za 6.50

1. palnik najczęściej zatyka się zaraz po napełnieniu

2. blaszkę najlepiej zrobić z folii aluminiowej z kondensatora elektrolitycznego (byle był stary i duży) - tej oksydowanej, szorstkiej

3. czasem przydaje się owinąć gwint tą samą folią (owinąć 1 raz z minimalną zakładką), bo gaz lubi tamtędy uciekać

4. ronson czy gaz z targu od ruskich - to działa tak samo

5. nie odkręcać za mocno zaworu - wtedy pojawia się 'wystrzeliwanie' płomienia, i nie gaśnie on od razu po zakręceniu

6. dzirka w blaszce: jak najostrzejszą szpilką, folię położyć na twardym blacie

1551071[/snapback]

7. Przed nabiceim wsadzic palnik do lodowki. do schlodzonej wchodzi duzo wiecej gazu

 

z tym zapychaniem zaraz po napenieniu to niestety tak jest. pomaga zaraz po napelnieniu odkrecenie glowki i puszczenie troche gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że nie trzeba chować palnika do lodówki przed nabiciem. Wystarczy nabijać palnik przyciskając pojemnik z gazem kilkakrotnie tzn. dociskamy pojemnik z gazem, odsuwamy pojemnik z gazem. Zrobić tak 5-6 razy. Wtedy powietrze w palniku zostaje wypchane. Można to lepiej zaobserwować na zwykłych zapalniczkach jednorazowych przezroczystych. Gdy przyciśniemy tylko 1 raz to zapalniczka napełni się mniej więcej do połowy i dalej nie pójdzie. Wystarczy zrobić tak jak napisałem wyżej i zapalniczka napełni się prawie po brzegi. Tak samo jest z tymi palnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...