Skocz do zawartości
sappa

Lutowniczka - Czy To Sie Nada

Rekomendowane odpowiedzi

No to jestem po rozlutowaniu (narazie) zbiorniczków przdnich, jak skonczy sie gotowac obiad to walne tylniego :D

pierwsze wraznia:

tylko 1 łyżka stołowa rdzy i tylko ok 7/15 zapchany kanalików z kazdej strony, czyszcone tylko 1cm nie nie szczyszcze narazie głębiej bo będe ja skracał :P

Od teraz wszystkie nagrzewniczki bede rozlutowywał, jutro jade po palniczek puszke na dysze mam :mrgreen:

 

co najsmieszniejsze w srodku znalazłem skorupke małego slimaka :lol:

 

ps. nie obyło sie bez poparzen :(

Edytowane przez MeGaMuCieK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde kupiłe sobie dzisiaj ten palniczek w markecie za okazyjna cene 6,49 :D

oczywiscie od poczatku nie działał ;)

zrobiłem kilkanascie dyszy, ale nie moge uzyskac ostatacznego efektu :(

kurde jak to zrobic, mysle nad folia aluminiowa jana Niezbednego ta gruba, (ona faktycznie jest bardzo gruba) tylko sie moje, ze juz jej nie wyciagne :(

ktoś wie jak zrobic tą najmniejsza dziurke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj mamuśki igielnik, maszyne do szycia , czy cokolwiek ma gdzie trzyma igły i szpilki. Szukaj z jak najcieńszym czóbkiem!! Wytnij podkładkę taka jak Kazik70 napisał z puszki, połuż na zeszycie albo innym stosie kartek, lekko wbij i już :D

 

Mi się udało!

 

Tylko dalej nie mam sposobu jak napełnic lutwonicę do pełna. Ile mniejwięcej sie napełnia cała (minut)

 

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie tez dzisiaj ja kupilem w castoramie B) , 2 sztuki odrazu, tak na wszelki wypadek :wink:

Nabilem, sprawdzilem jak dziala, no calkiem calkiem jak za taka cene. Zakrecilem zaworek potem probuje "wlaczyc" dziadostwo .. i nic juz sie zapchalo :lol: :lol: :lol: NO solodnosc to to ma ze hej :wink: Oczywiscie dorobilem nowa dysze ( bo stara wyleciala mi jak rozkrecalem :wink: ) i narazie jakos dziala, tylko musze poszukac mniejszej igly :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no znalazłem szpileczke, najmniejsze co miałem i kicha jak docisne ręka to nie ma dziurki a jak lekko przywale to juz za duza i płomień skręca :|

nic tne ze 30 kwadracik ;(

1391480[/snapback]

Tez mialem z pierwszym ten problem, ale polozylem na twardym drewnie i leciutko pukalem; na 10 membranek 8 sie udaje ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ok 34 membrank 0 dobrych :cry: do doopy z tym czyms :xi

1391554[/snapback]

Jak chcesz moge Ci pare sprzedac :lol: :wink:

moze puszka nie z takiego piwa jak trzeba ;]

Edytowane przez cvir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie igły do strzykawki (10 gr w aptece), one mają najostrzejsze końce, a najlepiej kupić strzykawkę insulinówkę (1zł ?), w nich są chyba najdrobniejsze igły.

 

A tak wogóle to nie lepiej kupić lepszą lutownicę na allegro za 40 zł, niż kupować piwo, bawić się w wycinanie i wymienianie dysz? Chyba, że ktoś ma dzięki temu pretekst do tego, żeby sobie piwko strzelić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to nie lepiej kupić lepszą lutownicę na allegro za 40 zł, niż kupować piwo, bawić się w wycinanie i wymienianie dysz? Chyba, że ktoś ma dzięki temu pretekst do tego, żeby sobie piwko strzelić ;)

1391698[/snapback]

Właśnie zgubiłem tą dyszę :-P To już wiem co mam zrobić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to nie lepiej kupić lepszą lutownicę na allegro za 40 zł, niż kupować piwo, bawić się w wycinanie i wymienianie dysz? Chyba, że ktoś ma dzięki temu pretekst do tego, żeby sobie piwko strzelić ;)

1391698[/snapback]

No wiesz, 40zł a 6,50 jest róznica i nie kazdego stać na taką droższa, ja własnie na takowa zbieram tylko ,ze do niej jest jeszzce potrzebna butla za kilkadziesiat zł :)

czyli tak tanio juz nie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mówie o tym palniku za 40zł

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48079141

do tego jeszcze butla,(2kg) najtańsz, pusta i bez homologacji na allegro kosztuje 24zł, dolicz napełnienie i reszte. a jezli chodzi o to:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47131417

to jakos wykonania jest beznadziej, jak tego za 6zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dalej nie mam sposobu jak napełnic lutwonicę do pełna. Ile mniejwięcej sie napełnia cała (minut)

Pozdrawiam

Krzysiek

1391173[/snapback]

A wkładałeś palnik do lodówki tak jak napisałem? Napełnia się w kilka sekund.

 

A to ci !

może puszeczka po Tyskim sie nie nadaja ;)

w piwnicy mam cała sterte, coś wybiore :P

A Kazik, jaka Ty uzywałes ??

1391578[/snapback]

Teraz była Perła Mocna, w końcu z Lublina jestem :P

wcześniej Warka Strong i też była dobra.

Chyba wszystkie puszki są takie same.

Może w tym rzecz że miałeś gotową puszeczke

żeby wyszło trzeba tego browarka chlapnąć :lol:

 

Mósi Ci się w końcu udać, nakuj naprawde delikatnie,

ten otwór ma być prawie że niewidoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie ogladałem taki w realu był po 29zł jakosc wykonania niczego sobie. Automatyczny zapłon  :lol:  nie jest zły moze kupie i zdam relacje:P

1392770[/snapback]

Kupuj, kupuj :)... i czekam na relację, bo sam mam ochotę kupić. Jak będzie do kitu, to sobie kupię coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ napisał na aukcji "DYSZA, KTÓREJ NIE MUSISZ NON STOP CZYŚCIĆ"

coś w tym może być, mi i tak najbardziej podoba się pomysł z opalarką.

Głównie dlatego że nie trzeba jej gazem nabijać.

 

Świder napisz jeszcze ile mniej więcej, zajmuje Ci wylutowanie jednego pojemnika tą opalarką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak, dzisija sie jeszcze nie bawiłem z dyszkami, ale prze przypade znalazłem na ziemi ta oryginaną która nie miał dziurki w ogóle, leciutko ja nakułem, załozyłem, afekt dobry, ale to jeszcze nie to ;(

przydał sie dzisiaj jak rozlutowywałem łade dla Yachu :D szybciej poszło, przy okazji zfajczyłem ta gume w srodku :D

zazr go zaprzegne bo ide dalej modowac jelcza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... na oko.. 3-4 minuty... grzejesz w jedno miejsce... wszystko się powoli nagrzewa... potem robisz.. "kółko" podważasz... i pokrywa jest nasza :)

1392870[/snapback]

Na kuchence jest szybciej B) I taniej bo kazdy ma w domu kuchenke :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sie bawilem w lutowanie... i moje uwagi sa takie...

w tym palniczku tanim za 6.50 nabijalem taki drozszy gaz CFH sie nazywa i kosztowal cos okolo 10-12zl... uzywalem dosc sporo jej wczoraj i dzsiaj i nie bylo mowy o zapychaniu dyszy... dzisiaj kupilem zwykly gaz taki do zapalniczek i po doslownie pparu sekundach juz sie wszysto zapycha i nie chce leciec ;/

 

i bawilem sie tez opalarka... te narzedzie naprawde umila zycie :) zalutowywalem dziury po starych rurkach i jeszcze przegrode zalutowywalem... idzie jak po masle :)

 

 

edit

Misiu15go ta strone z kruccami na kuchence sie fajne rozlutowywalo... a ta druga bez kruccy gdzie trzeba bylo srubtakiem podwazyc to juz trudniej (jak dla mnie) szlo... i trwalo to dluzej niz 3-4 min...

Edytowane przez bartool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opalarka... wszechstronna jest :D

Ja gne tym plekse... lutuje fiaty... Owies opalarą rozlutowuje doszczętnie mobo (patrz na tą od Ravena :D )

 

Akurat Owies zaczął tym rozutowywać nagrzewy... ale ja zacząłem lutować ;) Więc pomysł... hehe... może wspólny... może na korzyść Owsa... ;) ale to przecież nie ważne... :D

Ważne jest to, że i w jedną i w drugą strone przyjemnie się z nią pracuje :)

1388009[/snapback]

Taaa... opalara rlz, mam też ten palnik, ale to raczej popierdóła do zabawy niż tool do pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak opalarka bardzo fajna, dzisiaj w nocy zuczka rozlutowalem i skrocilem z 2 stron, tylko niewyobrazam sobie jak nia mozna lutowac :/, dlatego zamawiam ten palnik za 4 dyszki :D

 

misiu15go, wiesz moze i kazdy ma kuchenke w domq, ale nie kazdy ma gazowa i mama mu pozwoli nia rozlutowac nagrzewnice :P btw troche cyny moze spasc, orprysnac jak sie robi to kuchenka :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ok 34 membrank 0 dobrych :cry: do doopy z tym czyms :xi

1391554[/snapback]

Nie zastosowałeś się pewnie do końca przepisu:) A najpierw wypiłeś browarka ??

 

:P

 

Spróbuj położyć na kupce 2 sztuki i wbić igłe. Jedną popsujesz, ale drugą moze uda ci się lekko tylko nakuć :lol:

 

 

A wkładałeś palnik do lodówki tak jak napisałem? Napełnia się w kilka sekund.

Włożyłem na 10minut do zamrażarki :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastosowałeś się pewnie do końca przepisu:) A najpierw wypiłeś browarka ??

 

:P

 

Spróbuj położyć na kupce 2 sztuki i wbić igłe. Jedną popsujesz, ale drugą moze uda ci się lekko tylko nakuć :lol:

 

1393470[/snapback]

czytałem ten przepis kilka krotnie, wyprubuje na 2 blaszkach :)

a pifko połowicznie wypite (a może w tym problem :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...moze i kazdy ma kuchenke w domq, ale nie kazdy ma gazowa...

Ano ja mam właśnie elektryczną i wyśmienicie się sprawuje. Po pierwsze jest idealna do odlutowywania pokryw zbiorniczków - wszystko pod kontrolą, nie ma ryzyka, że mi luty przy kanalikach naruszy. A po drugie jest świetnym wsparciem przy lutowaniu grubszych rzeczy - wrzucam coś na płytę, ustawiam na 3 i wszystko się podgrzewa do takiej temperatury, że przy lutowaniu wystarczy tylko muskać palniczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...