Skocz do zawartości
czarnablondi

Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem, ściagałam Firefoxa z trzech stron i z zadnej nie działa, dokładnie to jak sie instaluje to dojdzie do końca wyłacza sie a potem nic sie nie robi co jest???

1374112[/snapback]

Mi się wydaje, że potem trzeba kliknąć skrót, żeby zaczęło działać :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już mi działa :D  :)

1374615[/snapback]

Serdecznie gratuluję. Pierwszy sukces po tak krótkim czasie!

Teraz proponuję ściągnąć parę rozszerzeń i przydatnych programów:

Adblock, Tabbrowser Extension, Mouse Gestures, Popups must die itd.

Przyspiesz Firefoxa programem Fire Tune.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten firefox bylby znacznei bardziejw ygodny gdyby ktos zrobil pack z najpopularniejszymi pluginami - i to pack sygnowany przez mozille - bez oficjalnego wsparcia znowu nikt nie bedzie o nim wiedzial

 

bo nie ma co sie oszukiwac, bez wiekszosci z nich ff jest niewygodny i bardzo malo umie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez wiekszosci z nich ff jest niewygodny i bardzo malo umie

1374809[/snapback]

Firefox bez rozszerzeń to jak "biszkopt bez owoców i galaretki".

Przecież taka jest idea tej przeglądarki - minimum funkcji + rozszerzenia, dzięki którym każdy może zrobić przeglądarkę idealnie pasującą do jego potrzeb i przyzwyczajeń, a nie do upodobań gości z Mozilla Foundation.

Zapewniam Cię, że niewiele wysiłku potrzeba, żeby FF był naprawdę bardzo wygodną przeglądarką.

A jeżeli ktoś nie lubi instalować rozszerzeń, to dla niego świetna będzie np. Opera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze n00b instalujacy firefoxa ma przej.. - albo jedzie na golym FF i ma spore braki w funkcjonalnosci - albo zaczyna szukac wtyczek - a wtyczek jest od metra i ciut ciut - czesto nawet nie wie czego tak naprawde ma szukac

 

na glownej stronie z wtyczkami na mozilli jak ostnio bylem to nikt sobie nawet nie zadal trudu posortowania ich w grupy - n00b na to popatrzy i powie 'nara' bo to go przerosnie

 

nie mowie ze idea przegladarki-szkieletu jest zla - daje wielka swobode dopasowania itp - ale nie wiem czy zadbano o organizacje tego calego bajzlu zwanego wtyczkami - powinno byc tak jak ma jedit - centrala updajtow z poziomu programu, ktora pozwala nie tylko updejtnac wtyczki i program, ale pozwala tez wyszukac nowe - w grupach, z opisem, wymaganiami itp

pozatym ktos nad tym panuje i wywala wtyczki ktore sa krotko mowiac do bani

 

jak narazie jest jeden wielki tworczy bajzel - czytelny dla nielicznych, bo nawet ci co niby sie orientuja najczesciej nie wychodza poza kilka najwazniejszych pluginow a o reszcie [nawet potencjalnie im potrzebnej] nie maja pojecia bo coz.. duzo tego jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uważam żebym przesadzał, ale będę tę drugą stronę śledził z zainteresowaniem - moja ostatnia tam wizyta wyglądała zupełnie inaczej, więc jest postęp i ruch w interesie - szkoda, że wciąż kuleje opcja z oceną plugina i nie można wg. tej oceny sortować - ale to już szczegóły [wiem, że jest popular, ale tam już są wszystkie kategorie razem, co daje banalne 20 stron do przejrzenia, a top 10 z kolei jakos nie pokazuje niektorych nawet ważnych pluginów]

 

szkoda, że polska strona która podałeś hostuje jeszcze dodatki do firebirda czy phoenixa.. i popełnia jeden karygodny błąd tłumacząc nazwy dodatków co w połączeniu z brakiem wyszukiwarki prowadzi do kłopotów [wiem, że pod polską nazwą jest angielska, ale co z tego skoro łatwo to przegapić bo literki sporo mniejsze?]

 

czepiam się dlatego, że zajmuję się developerką www - xslt, i czasem babram się w kodzie - i zmuszony jestem sprawdzać to w każdej przeglądarce - sporo miałem jazd z ucywilozwaniem ff do poziomu prezentowanego przez opere - i choć ma on kilka fajnych pluginów, to sposobu ich zdobywania nigdy nie nazwę user-friendly. moz foundation się tutaj NIE postarała - FF jest świetny, ale logistyka wg. mnie leży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a top 10 z kolei jakos nie pokazuje niektorych nawet ważnych pluginów

1376407[/snapback]

Wersji top 10 będzie tyle ilu jest użytkowników FF. Jest duże prawdopodobieństwo, że moje "top 10" wogóle nie pokryje się z Twoim.

sporo miałem jazd z ucywilozwaniem ff do poziomu prezentowanego przez opere

1376407[/snapback]

:D Dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flash powinien automatycznie wykryć katalog plugins Firefoxa i skopiować do niego plik NPSWF32.dll. Jeżeli tego nie zrobił, to poszukaj tego pliku na dysku i zrób to sam.

Żeby sprawdzić czy Flash jest aktywny, wpisz w pasku adresu about:plugins i poszukaj na liście flasha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...