Skocz do zawartości
Shake

Catalyst 5.4 Is Out

Rekomendowane odpowiedzi

Lista zmian:

http://www2.ati.com/drivers/Catalyst_54_release_notes.html

 

Wersja z CCC:

 

http://www.ati.com/home/online/CatalystCCCdriver.html

 

Wersja z starym CP:

 

http://www.ati.com/home/online/CatalystXPdriver.html

 

Nowości:

The CATALYST™ Software Suite 5.4 introduces enhanced HDTV support. The HDTV user interface has been significantly modified, making it much easier to select and configure the correct resolution for your HDTV when using the Component Video or DVI connection. The Displays Manager wizard has also been updated to assist users in setting up and configuring Component Video HDTV for the optimal viewing experience.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NGO ATI Optimized v2.4

The NGO ATI Optimized Driver is a tweaked version of the ATI Catalyst driver. The main purpose is to satisfy the users with a better performance and better image quality.The Driver has support for all Radeon cards. (even Mobility and FireGL cards)

 

Changes:

• Updated to Catalyst 5.4

• OpenGL Driver Switcher has been updated

• Added support for more X800/X850 cards.

 

Notes:

• The author is not responsible for any damage.

• This driver is not supported by ATI Corporation.

• Always Uninstall the current driver before installing a new one

 

Included Utilities:

• ATI Tray Tools - Control Panel,Tweaker,Overclocker.

• Windows XP Universal Tweaker v0.3 - This small wizard utility capable to perform cleanup and to Tweak: Windows Memory management, Connection and MTU Settings and perform DNS cleanup, Tweak NTFS Partitions, Windows boot-time boost.

• OpenGL Driver Switcher - Switch between the old and the new OpenGL drivers on the fly.

 

Big Thanks to Ray Adams the Author of ATI Tray Tools.

Edytowane przez baka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedcie mi mi ktore z modov sterownikow sa najlepsze - oprocz omeg ktore zasmiecaja troche system ( tak slyszalem od wiekszosci osob )

1376905[/snapback]

A ja słyszałem, że małże są ochydne. Zjedłem i mi posmakowały. No więc jak to jest?

 

A co do sterów, to uważam, że najbardziej dopracowane są omegi, choć teraz z przyczyn finansowych ich autora, wychodzą rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam catalystów

ale nie chce mi sie testowac co miesiac nowych

 

wiec sie zapytuje

jak sie mają nowe catalysty do o/c?

1384701[/snapback]

Mi na tych 5.4 podkręcalnośc podskoczyła z 410/530 na 420/540 co w sumie nie dało dużo ale zawsze wynik troszke większy.Na wszystkich innych przy 420/540 zawsze był zwis w 3d marku

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi te stery dosc znacznie obnizyly wydajnosc np w Need for Speed Underground 2.. (dosc duze spadki fps + przycinanie). Co do O/C to żadnych zmian nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na tych 5.4 podkręcalnośc podskoczyła z 410/530 na 420/540(...)

1385127[/snapback]

A mi te stery dosc znacznie obnizyly wydajnosc np w Need for Speed Underground 2.. (dosc duze spadki fps + przycinanie). (...)

1385218[/snapback]

i bądź tu mądry i pisz wiersze ;)

krótko mówiąc

zainstalować i sprawdzić ;)

 

dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i bądź tu mądry i pisz wiersze ;)

krótko mówiąc

zainstalować i sprawdzić ;)

 

dzięki za odp

1385732[/snapback]

hehe zgadza sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde... coś nie tak... po zainstalowaniu Catalyst 5.4 nawet 3DSmark nie chce się uruchomić... marudzi coś o tym że sprzęt nie wspiera 3D???

 

próbowałem parę razy i nie dało rady... ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde... coś nie tak... po zainstalowaniu Catalyst 5.4 nawet 3DSmark nie chce się uruchomić... marudzi coś o tym że sprzęt nie wspiera 3D???

 

próbowałem parę razy i nie dało rady... ktoś ma jakiś pomysł?

1392343[/snapback]

Wyczysc dokladnie system ze starych sterownikow. Reszta powinna juz pojsc gladko. U mnie zadnych problemow. Jednak wciaz uzywam 4.12, sa moim zdaniem najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

a poprzednie sterowniki (chyba 4.10) mam jakoś specjalnie odinstalowywać czy nadpisać 4.12 na stare?

1393313[/snapback]

Uruchom kompa w trybie awaryjnym>Odinstaluj stery>Usun resztki Driver Cleanerem>Uruchom ponownie kompa> Zainstaluj nowe stery.

 

Krok z Driver Cleanerem mozesz pominac, jednak jesli to zrobisz, to pozostana jakies tam resztki starych sterow w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie te 5.4 i jestem serio zadowolony ( wcześniej jechalem na zabytkowych 3.2 :wink: ) w smarku 03 wzrost o ponad 150 a w 01 o 50 czyli jak najbardziej ok. jeszcze niegdy nowe stery nie podniosły mi wydajności karty , a tu prosze , no i niemam tych glupich artefaktów których na 3.2 bylo pelno . Po za tym w grach również ciut lepiej .Jedno slowe dobre stery , jak dla mnie najlepsze z tych co są :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się omegi na cat 5.4

 

What's New in Omega Drivers?

v2.6.25

 

* Based on the Catalyst 5.4 Official drivers.

 

* Updated a lot of the internal tweaks for Mobility 9200 cards.

 

* Updated some other tweaks for all cards.

 

* Removed some redundant files from package.

 

* Added new option to installer: now you can select between installing with or without Radlinker, in case some of you can't use Radlinker for some reason or use another 3rd party tweaker.

 

 

What's new for RadLinker?

v2.034

 

* Removed support for Windows 98 and ME (holding me back).

 

* Rewritten driver.

 

* Cleaned up user interface.

 

* Removed temporal FSAA threshold as it does not appear to be needed anymore.

 

* DirectX 8 or greater is now required.

 

Do ściągnięcia z:

http://www.omegadrivers.net/ati/win2k_xp.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie te 5.4 i jestem serio zadowolony ( wcześniej jechalem na zabytkowych 3.2 :wink: ) w smarku 03 wzrost o ponad 150 a w 01 o 50 czyli jak najbardziej ok. jeszcze niegdy nowe stery nie podniosły mi wydajności karty , a tu prosze , no i niemam tych glupich artefaktów których na 3.2 bylo pelno . Po za tym w grach również ciut lepiej .Jedno slowe dobre stery , jak dla mnie najlepsze z tych co są :D

1396064[/snapback]

Jak dla mnie to 5.4 są lepsze od porpzedniczek, karta sie dobrze reci i wydajność lepsza. A tak na marginesie to @_Ran'dall_ nieładnie robić plagiat - kopiując avatara od _Vip_'a !! :-P

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...