Skocz do zawartości
lowelas

Net, Router, Blokowanie Adresu Mac Karty Sieciowej

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o to... że mam dwa kompy.... do jednego mam podłączonego neta. Chce kupić Routera... aby rozdzielić impuls na dwa kompy. Na moim łączu.. wyciagnąc max moge 140kb/s Jest to radiówka :] Tylko ze.. zdaniem mojego administratora sieci.. za duzo ściagałem.. i dał mi ograniczenie na numer MAC karty sieciowej... przez co teraz... maksymalny mój transfer to 30 kb :] Jak zmienie karte to mam spowrotem 140. Ale zmieniłęm juz 5 kart i mnie to nie bawi :P I teraz zasadnicze pytania :D Czy jak podłącze kabelek od neta.. do routera żeby potem rozdzielić impuls.. to rozdzieli mi 140 kb/s czyli mój max np na połowe... czy to 30 kb/s na połowe :] I czy router będzie jakoś mieszał mojemu administarotowrowi... żeby nie mógł blokowac mojej karty sieciowej :> I Czy można zablokowac jakoś router... dac mu jakies ograniczenie tak jak w kartach sieciowych.... blokując numer MAC. Planuje kupić routera D-Link DI-604. Tylko na dwa kompy... więc polecają mi wszyscy to cudo :) Nie mam wiecej funduszy zeby kupić coś drozszego :] Starajcie opisać sie wszystkie przypadki :] Co do mojego problemu :P Z góry dzieki! pozdrawiam! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne

moze i blokuje transfer po MACu' ale pierwsze słysze o takiej praktyce.

Blokowanie netu po Macu polega na tym, że net działa tylko z jedną kartą

niektóre routery oferuyją klownowanie maca - ale nie wiem czy ten który masz zmaiar kupic to robi.

aha

router zawsze będzie dzielił dostępne łącze, wiec może być że 30 a może być 140,

 

ps. poczytaj sobie umowę z twoim providerem - jeżeli nie ma nic o tym że za "sciąganie" zbyt wielkiej ilości danych może Ci ograniczyć dostęp to jest to nielegalne. Mozesz iść do sądu :) pod warunkiem oczywioście że nie sciągasz pirackiego softu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Czy można zablokowac jakoś router... dac mu jakies ograniczenie tak jak w kartach sieciowych.... blokując numer MAC

1375366[/snapback]

Tak router ma własny MAC adres i admin może Ci go zablokować (ograniczyć z tych 140 na 30...dziwne to...) dokładnie tak jak kartę sieciową. Niektóre routery mają jak mówił przedmówca klonowanie MAC adresu i to byłoby może jakieś rozwiązanie bo mógłbyś w kółko zmieniać MAC adres routera (wejścia naWAN'nie), ale na dłuższą metę byłoby to raczej męczące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...