Skocz do zawartości
djtomas

Jaki Wąż Do Wc Polecasz?

Jaki waz do WC polecasz?  

152 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki waz do WC polecasz?

    • - Eheim
      43
    • - Cristalo
      17
    • - CellFast
      45
    • - Guttasyn
      16
    • - inny
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... ja oddalem glos na eihema, ale nie uwazam ze tylko on jets dobry, jest zielony co troche wyklucza mozliwosc plynow ktore swieca w uv, po drugie jak niektorzy sadza jets ona za bardzo gietki i trzeba stosowac kolanka, jednak w mojej konstrukcji testowej sprawuje sie dobrze i nie zauwazylem zeby zalamywal sie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glos na Eheim. Mam je, szkoda tylko ze nie ma przezroczystych. Tzn. kiedys na forum ktos pisal ze sa, ale nie bylo to niczym poparte, wiec sam niewiem jak jest. Bo raczej nigdzie nie znalazlem w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja oddalem glos na guttasyn bo jest w miare miekki ale weze nie zalamuja sie przy gieciu i bezbarwny... no moze delikatnie niebieskawy :]

zielone weze eheima sa moim zdaniem tragiczne chyba ze ktos robi bude na zielono :]

pozatym w porownaniu do reszty sa pioruńsko drogie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kompletny mętlik co do węży...

nie mam pojęcia co kupić :( napewno nie eheim bo nie mam zamiaru tyle sary wydawać na wąż...

 

może miał ktoś te wszystkie węże w domu? :lol: to by podsumował ;)

 

ankieta jest bardzo wyrównana... podejżewam że każdy chwali to co ma :/

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzialam w rozmiarach 9/12 i szybkozlaczkach skrecanych.

Eheim ok, czasem troszke sie zalamuje, ale ogolnie raczej sie splaszczaw razie czego, zachowujac przeplyw. Probowalem cellfasty, ktore okazaly sie niezla porazka, tam gdzie eheim bez problemu zakrecal, cellfast szybko zaczynal sie zalamywac. Kupilem dzis guttasyny, jutro zobaczymy jak sie beda spisywaly i napisze.

 

aha i jeszcze jedno-przy zakrecaniu nakretek w szybkozlaczkach cellfasty strasznie glupio sie skrecaly, a eheimy pozostawaly sztywne.. IMHO okazaly sie porazka.

Edytowane przez ^BerZerK^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że najlepiej jak ktoś kto miał wszystkie w łapkach opisze swoje wrażenia...

 

ja się zdecydowałem na eheima (pomimo ceny i różnych komentarzy) i podoba mi się bardzo z racji tego, że jest mięciutki i świetnie się układa. Jak robiłem testy to nie załamywał się - tzn w granicach rozsądku bo po co komu w kompie pętla ala wisielec ;)

 

wąż sobie swobodnie wisiał (2m)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym miał nieco inne pytanie-jakiej średnicy węże polecacie? Wiem,że w naszym pinknym kraju 12/16 to właściwie niepisany standard(nie mówie tutaj o "standardzie cpc" :lol: ) ale myśle o czymś cieńszym. Podobno zastosowanie węzy 8-10 mm nie zmniejsza wydajności układu a wtedy robi sie lużniej w budzie i łatwiej to wszystko poukładać.. Jakie są inne popularne standardy aby można bylo dobrać do układu węze i krośce lub złączki- myśle o 8mm. Czy jest to jednak wymiar "standardowy" i nie ma problemów z węzami i złączkami? Czy proponujecie np 9 mm czy cos w tym stylu? Moje pierwsze wc powstanie najwcześniej po wakacjach ale już od jakiegoś czsu śledze dział o wc i kwestia średnicy węzy od dłuższego czasu nie daje mi spokoju... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym miał nieco inne pytanie-jakiej średnicy węże polecacie? Wiem,że w naszym pinknym kraju 12/16 to właściwie niepisany standard(nie mówie tutaj o "standardzie cpc"  :lol: ) ale myśle o czymś cieńszym. Podobno zastosowanie węzy 8-10 mm nie zmniejsza wydajności układu a wtedy robi sie lużniej w budzie i łatwiej to wszystko poukładać.. Jakie są inne popularne standardy aby można bylo dobrać do układu węze i krośce lub złączki- myśle o 8mm. Czy jest to jednak wymiar "standardowy" i nie ma problemów z węzami i złączkami? Czy proponujecie np 9 mm czy cos w tym stylu? Moje pierwsze wc powstanie najwcześniej po wakacjach ale już od jakiegoś czsu śledze dział o wc i kwestia średnicy węzy od dłuższego czasu nie daje mi spokoju... :?

1378225[/snapback]

ja stosuje fi 10x1.5 glownie dlatego ze moja pompka ma taje wyjscie ,ale zauwazylem ze jest to najlepsza srednica w stosunku cena/przekroju ,jak rowniez ukladaniesie/przekroju i wchodzenia na kolanka ,rurki fi 12

 

tansze i bardziej gibkie sa fi 8x1.5 ,ale tu z drugiej strony gorzej to polaczyc z rurka fi12

jednak jak ktos stosuje szybkozlaczki pod taka srednice to nie ma sensu kupowac wiekszego weza i gimnastykowac sie z zalozeniem do szybkozlaczki - traci na cenie szybkozlaczki ,ale zyskuje na cenie weza i jego swietnej gibkosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzialam w rozmiarach 9/12 i szybkozlaczkach skrecanych.

Eheim ok, czasem troszke sie zalamuje, ale ogolnie raczej sie splaszczaw razie czego, zachowujac przeplyw. Probowalem cellfasty, ktore okazaly sie niezla porazka, tam gdzie eheim bez problemu zakrecal, cellfast szybko zaczynal sie zalamywac. Kupilem dzis guttasyny, jutro zobaczymy jak sie beda spisywaly i napisze.

 

aha i jeszcze jedno-przy zakrecaniu nakretek w szybkozlaczkach cellfasty strasznie glupio sie skrecaly, a eheimy pozostawaly sztywne.. IMHO okazaly sie porazka.

1378083[/snapback]

czekamy z niecierpliwością na dokładną relację i podsumowanie tych węży :)

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddalem glos na cristallo bo takich uzyje w 90% w moim ukladzie ale mam tez inny wezyk o serdnicy wew 10 z hameryki ( w modzie bedzie mi potrzebny do jednego zawijasa :)) fota z mojego topicka w modyfikacjach... wezyk super na etykiecie pisalo VYNIL

 

Dołączona grafika

 

 

po wlaniu goracej wody poczekalem chwile odlalem i popatrzcie piekne koleczko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...