Skocz do zawartości
BNX

Amd 64 Socked 939 Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Hostoria zaczyna się od tego iż qpiłem Amd Socket 754 i na płycie nie mam duala :) :P więc szykuje się do zmiany na Amd 3.0 + ( 939 Socked ) i Nie wiem jaka płyta do tego ( ma być cena max do 350 zł z Dual Channel'em ) Myślałem o tym ale nie mam ZIELONEGO POJĘCIA o firmie BIOSTAR http://allegro.pl/show_item.php?item=46582294 więc plz pomurzcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hostoria zaczyna się od tego iż qpiłem Amd Socket 754 i na płycie nie mam duala :) :P więc szykuje się do zmiany na Amd 3.0 + ( 939 Socked ) i Nie wiem jaka płyta do tego ( ma być cena max do 350 zł z Dual Channel'em ) Myślałem o tym ale nie mam ZIELONEGO POJĘCIA o firmie BIOSTAR 1376274[/snapback]

 

W AMD 64 kontroler pamięci jest wbudowany w procesor :mur:

Wersja na s754 nie ma duala, a procek w wersji 939 ma i to jest największa róznica między tymi prockami. Tak do twojej wiadomości, to dual w wypadku a64 daje naprawde niewiele. Za 350 zl to kupisz jakieś g na socket 939(min to ok 450-500zl),a na 754 za te pieniądze starczy ci np. na msi na nf3, niewiele drozsza jest płytki dfi...

 

Możesz mi powidzieć po co zmieniasz platforme? Dla 2-3 % wydajności? I do tego weźmiesz jakąś lipną płytke? Gratuluje pomysłu :mur: debilenrgo..no ale to twoje pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Popieram kolege przede mną. Sam składam teraz kompa i będe miał na socket 754 bo pomyślałem że nie warto dla ciut lepszej wydajnośći wydawać na proca 200zł więcej i na płyte też coś koło 300zł (Na porządną). I dual tu nic nie daje . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez cenowo te procki juz sa blisko siebie! jak ktos pakuje sie w a64 to barc 939 ze wzgeldu na przyszlosc tej podstawki po drugie łatwiej bedzie mozna sprzedac i slyszalem ze sie lepiej kreca! mam juz a64 3000+ winchester 939 i plyte gygabite ale jescze nie podlaczylem bo troszke majstruje! ale na 100% podlacze dzisaj! musze jeszce sobie fotki strzelic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kręcenia to na razie A64 na s754 są w technilogi 0.13 a winchestery s939 w 0.09.

Teoretycznie te na 939 powinny sie lepiej kręcić ale obecnie jest raczej odwrotnie-tegoroczne winie to totalne pieporozumienie! Jak socket 939 to warto poczekać na nowy stepping- sse3, poprawiony kontroler pamięci(wreszcie obsługa więcej niż 2 kości dwustronnych ddr400) oraz niowa technologia produkcji mająca spowodować większe możliwości o/c.

 

Jesli chce sie mieć nowego kompa z grafą na pci-e to warto przemyśleć s939.

 

Jesli ma sie mniej kapuchy, planuje wykozystać grafe na agp to s754 jest dobrym pomysłem dobra płytka 300-380zl (pk 160zl taniej niż sensowna na s939) procek też ponad 100zl tańszy. Do tego można sobie jeszcze ze 150zl zaoszczędzić kupując semprona na s939-od pełnego a64 jest w 64 bitach tylko nieznacznie wolniejszy, obsługe 64 bitowego kodu ma zablokowaną no ale zawsze sobie za rok-póltora mozna procka zmienić na s939. Platforma raczej nie umrze, bo jest to oficjalna platforma AMD do laptopw..nawet jak przestanie produkować deskopowe A64 pod s754 to można sie o mobilka wystarać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hostoria zaczyna się od tego iż qpiłem Amd Socket 754 i na płycie nie mam duala :) :P więc szykuje się do zmiany na Amd 3.0 + ( 939 Socked ) i Nie wiem jaka płyta do tego ( ma być cena max do 350 zł z Dual Channel'em ) Myślałem o tym ale nie mam ZIELONEGO POJĘCIA o firmie BIOSTAR 1376274[/snapback]

WIDAC ZE LAIK SKOMENTUJE KTUTKO ta plyta to wielkie shit jakie na swiecie nie powstalo :mur: proponuje ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jakiego gigbyte msi lub epox-a wolalbym msi szykuj kase koszt ok 400 zl jak das mniej to bedize wielkie *********

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sens kupowania 939 z agp i jeszcze dupnego zestawu jest duzo gorszy niz kupie dobrego zestawu na 754 z agp. bo jest taniej i masz dobra plyte to tez wiecej wykrecisz :D :D a potem mozesz kupic sobie mobilka czyli turiona i np z dfi leciec wysoko z OC :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualne ceny z komputronika- s939 3000+ box - 639zl

s754 3000+ box 579zl

s754 2800+ box 468zl

 

 

Różnica 60zl między 3000+ więc już nie tak dużo..ceny wiem wysokie ale to komputronik :mur:

Tylko,że ten procek na socket 754 jest taktowjany 2,0gb a ten na s939 1,8 ghz. Ponieważ a64 dual daje naprawde niewiele to procek na s754 będzie wydajniejszy za mniejsze pieniądze. Procek 2800+ nas754 z podobu braku duala bedzie może 2-3 % wolniejszy od tak samo taktowanego s939+ ale jest 171zl tańszy....

2 sprawa dobra mobo na nf3 pod s754 to 300 (za380zl masz już najlepszą w tej chwili płytke pod s754 DFI )... Znajdz mi za tyle dobre mobo pod 939 na nf3 ! Najtańsze msi to 460zl a dfi dalej obiecuje a płyty nie ma....

Jak ma sie te 230-340 zl czy więcej to mozna brać s939 tylko czy naprade warto?

Jeśli płyta na nf4 i grafa na pci-e to raczej tak(zawsze ok 100zl sie na grafie zaoszczędzi) i ma sie naprawde przyszłościowy wybór. Jeśli nf3 to bym sie zastanawiał 230-341 zl wystarczy na rozbudowe pamięci, jakiś niezły zasilacz, nagrywarke dvd lub dołożenie do lepszej grafy ale to nie moje pieniądze więc ja nikogo nie zmuszam..wyraziłem tylko swoje poglądy...

Zresztą co ja tam z tym badziewiastym Palomino moge wiedzieć :wink:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatno kupilem dwie platformy 754 i 939. 754 to ada2800aep4ax cbazc 0449gpcw bath 0658 poszedl na 1,55v na 2500 mhz a 939 to ada3000dik4bi cbbid0508fpmw batch 0241 i poszedl na 2160mhz na 1,4V plyty to msi k8n (neo i neo2) platinum. ten 939 pewnie sie podkreci lepiej ale mailem tylko starutkie ramy 2100 siemensa :( we srode bede wiedzial na 100% na ile idze ten 939. ale ta stara technologia 0,13 754 ladnie wymiata OC. max fsb przy ktorym chodzi na 1,55v to 290mhz ale chyba ram nie wytrzymuje, albo ht - musze strasznie zjechac czestotliwoscia. trafilo sie wreszcie kurze ziarno ;)

ciekawe jak ustawie neo x2 lub x1 ht w biosie to system nie wstaje, przy 3x jest oki

Edytowane przez adam1004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro 3.0 + socked 939 BOX Schodziły ostatnio po 499 zł więc gościu nie rub sobie żartów bo poprostu smiechuwarte

1379036[/snapback]

Ja sobie nie robie śmiechu..jeśli na allegro procki na s939 są tańsze to te na socket 754 chyba też :lol: Acha w moim poście dodałem też cene z komputronika a64 2800+

i to już taniej po 171 zl od athlona 3000+ na s939 a procki są tak samo taktowane...

 

Na alegro to już różne cuda widziałem..ale jesli sprzedawca pewny to cena bomba..tylko

różnica między przydrogawym komputronikiem a tą okazją z allegro jest coś duuża różnica...troszke podejżane :?

 

I może troszke byś wyluzował..

Pytałeś sie o rade to przedstawiłem swoje poglądy,podałem ceny "sklepowe" wiem,że można taniej ale róznica między tymi prockami powinna byc wszędzie podobna...

Nie podoba sie to możesz zrobić po swojemu ale ja nikogo tutaj nie wyśmiewam i nie atakuje więc liczyłbym na to samo...

 

Edit:

ceny 3000+ s939 są na allegro naprawde okazyjne -poniżej 500zl za oem..jedyna wada,że te oemy mogą być przebrane i podkręcanie będzie kiepskawe..ale to prawie 100zl taniej niż w sklepie... Takie procki na s754 sa max 40-50 tańsze więc różnica cenowa między prockami staje sie mniejsza... Pozostaje nadal kwestia mobo....

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok poniosło mnie troche :) 1379085[/snapback]

z tego co wiem to ta płytka ma inną wersje chipsetu i hyper transport 800mhz

 

K8N Neo2 Platinum ma nf3 ultra i ht1000 wydajności szybszy ht na razie nie zwieksza ale w krędeniu sie może przydać...

Niestety nie wiem czy czymś jeszcze sie różni nf3 250gb i nf3 ultra pewnie na forum coś znajdziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro 3.0 + socked 939 BOX Schodziły ostatnio po 499 zł więc gościu nie rub sobie żartów bo poprostu smiechuwarte

1379036[/snapback]

wez slownik do reki - mi tez czasem trafi sie jakis ort ale to co ty wyprawiasz to juz jest lekk przesada. box po 500zl to chyba z athlonem wewnatrz

a allegro sledzilem ostatnio ostro i nie widzialem s939 boxa za 500zl

Edytowane przez adam1004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wy mowicie ze jest roznicy w dualu na 939 i 754?? :|

1379559[/snapback]

Nie chce mi sie szukać ale chyba tak z 2 max 3 % w porywach i to tylko w niektórych zastosowaniach ..ale ręki to sobie uciąć nie dam..może być mniejsza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale przy Athlonie zwyklym a nie 64bit

1379568[/snapback]

Jeśli tak to edzie jeszcze znacznie mniejsza..bo były teksty,że a64 dual daje dużo mniej niż athlonikowi xp.... może ktoś poszuka testów i zamieści jakiegoś linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, taka różnica pomiędzy Dualem i Single to była ale przy Athlonach XP. W przypasku A64 transfer pamięci przy Dualu naprawdę wzrasta... Najłatwiej to sprawdzić zaglądając albo do rankingu SuperPI albo to topicu z wydajnością pamięci... Macie linki i już nie psioczcie na Duala w A64...

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=91577 - SuperPI

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=32220&st=720 - Aida/Everest

 

Zobaczmy przykładowo takie drobne porównanie. Przzy moim sprzęcie mam 1600MB/s zapisu do pamiątek i odczyt coś koło 3600MB/s A terazz looknijmy na wyniki np Anomandarist'a z ostatniej strony topicu... Oto jego wyniki...

Odczyt: 6195

Zapis: 2440

I teraz powiedzcie mi czy tu różnica wynosi od 2-3%??? Jeśli tak to ja rezygnuje z tej rozszerzonej maturki z matmy... A tak na marginesie to nie musze mówić, że głównie zapis do pamięci daje kopa w grach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az sie dziwilem ze nie zjawil sie wczesniej nikt z pomoca :D

 

Co do reszty piszacych tutaj "specjalistow" proponuje na poczatku pobawic sie sprzetem a potem pisac opinie.

Roznica miedzy 939 a 754 jak na te 100zl roznicy jest calkiem spora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak panowie bardzo pieknie podajecie wyniki syntetycznych benchow ktore nijak maja sie do rzeczywistych zastosowan :-| Zalosne :sad: Prawda jest taka ze dual daje maksymalnie do 15% przyrostu i to glownie w grach w reszcie zastosowan roznice sa mniejsze albo i ch nie ma :wink: Tak na poparcie mojej tezy http://www.matbe.com/articles/cpu/2004cpuv3/page31.php :D Wyniki mowia same za siebie :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko powiedz mi jedno ali

Czy to ze podalismy wyniki aidy, everesta czy czegos innego mowi o % w innych zastosowaniach??

Zalosne to jest to ze ludzie nie potrafia czytac ze zrozumieniem.

No ale nie ja bede Cie edukowal

 

Z drugiej strony max 3% a 15% to spora roznica jakby nie patrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem więc jak to jest w przypadku kompresji filmów, mp3, profesjonalnej obróbki wideo i innych prof zastosowaniach w których transfer pomiedzy prockiem a pamięciami odgrywa kluczową rolę. A tak na marginesie to w sumie mam s754 i jestem zadowolony. s939 kupię pewnie za jakiś rok i oczywiście od razu już z kartągraficzną na PCI-e, bo nie widzę sensu aby kupować s939 z AGP :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az sie dziwilem ze nie zjawil sie wczesniej nikt z pomoca :D

 

Co do reszty piszacych tutaj "specjalistow" proponuje na poczatku pobawic sie sprzetem a potem pisac opinie.

Roznica miedzy 939 a 754 jak na te 100zl roznicy jest calkiem spora

1379641[/snapback]

Ok tylko ja bym chcciał jakieś wyniki w kompresji divx, grach obróbce itp...

Bo przepustowośćią pamięci takie p4 bije na głowe axp a różnica w praktycznych zastosowaniach poza obróbką filmów jakaś kolosana nie jest.

 

Może faktycznie jest kolosalna różnica ale ja bym chciał zobaczyć jakąś duża różnice

w obróbce filmów ,grafiki 3d, 3dmarkach i innych testach, różnice fps w grach....

Jak zobacze to uwierze i sie będe bił w piersi :) Ja jak niewierny Tomasz jestem- jak nie dotkne to nie uwierze :wink:

 

 

A swoją drogą to tez jestem zdania,że jak agp to nie warto za bardzo sie ładować w s939..ni chyba,że ma sie jakiegoś potwora w stylu 6800gt i nie chce sie go szybko pozbywać...

Poza tym oprócz ceny samego proca także dobre płytki na s939 są znacznie droższe(i nie bardzo wiem dlaczego :mur: - względy techniczne tutaj chyba nie decyduje... )

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko powiedz mi jedno ali

Czy to ze podalismy wyniki aidy, everesta czy czegos innego mowi o % w innych zastosowaniach??

Zalosne to jest to ze ludzie nie potrafia czytac ze zrozumieniem.

No ale nie ja bede Cie edukowal

 

Z drugiej strony max 3% a 15% to spora roznica jakby nie patrzec

1379669[/snapback]

Podajecie wynyki jakis benchow ktore mowia prawdopodobnie o mozliowsciach przesylu danych :-| Widac ze antek64 pomimo tego ze dwukanalowy kontroler daje mu duzy,teoretyczny wzrost wydajnosci nie potrzebuje chyba az tak duzej przepustowosci...bo wyniki syntetykow nie maja przelozenia na poprawe wynikow w realnych zastosowaniach :?

 

Potrafie czytac ze zrozumieniem :wink: ale zawsze jak wypowiadam sie na temat wydajnosci prockow to porownuje ich wydajnosc w grach,kompresji itp. dla mnie nie maja znaczenia wyniki w jakis benchach ktore nie maja nic wspolnego z codziennym urzytkowaniem... No ale coz dla niektorych wyznacznikiem wydajnosci sa jakies pokazujace sie cyferki tu i tam :-|

 

Wracajac do wydajnosci w realnych zastosowaniach to wynosi ona maksymalnie 15% czy to duzo? Dla mnie nie bo w codziennej pracy nie zauwaze roznicy :wink:

 

@Marcin_86 oblookaj sobie ten link ktory podalem. Jest tam rowniez porownanie w zastosowaniach ktore Cie interesuja... po analizie ich mozna stwierdzic ze dual ma maly wplyw na wydajnosc :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Dzięki, przeglądając to sporo się dowiedziałem... Może po części jest w tym trochę racji, że w normalnym uzytkowaniu dual aż tak duzo nie daje, no ale jednak... Ciekawe czemu tak jest... Proc jest jeszcze za słaby aby wykorzystać potęgę Duala, czy może jest na tyle wydajny, że obecne aplikacje nie wykorzystuja jego mocy więc i z duala nie ma potrzeby korzystać... PS: Nie myslałem, że mam aż tak wydajny procesor :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...