Skocz do zawartości
kaczala

Di-604 Problemy I Jeszcze Raz Problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem routera DI-604. Od samego początku net na nim chodzi beznadziejnie. Zawiesza się (bądź restaruje - nie wiem co?? po prostu net nie działa) kilka razy na godzinę.

Po tygodniu gdzies doczytałem, że pomoże upgrade firmaware'a i wgrałem ostatni dostępny ze strony D-Linka 3.09b01 chyba. Niestety nie pomogło. Nie wiem co robić dalej, czy to nadaje się do reklamacji??

 

Ponadto jedna z lampek LAN cały czas swieci nawet jak nie ma podłączonego przewodu. Dwie sekundy swieci i gasnie na dwie sekundy i tak w kółko ;( :mur:

 

Wszelkie wskazówki będą mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz internet ? (kablówka ?) Może poprostu niedokońca poprawnie konfigurujesz i są krzaki. Co do tej diody to dziwna sprawa, bynajmniej ja słyszę o takim czymś (ten router) 1 raz. Moze to oznaczać ze dany port LAN jest kopnięty . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet mam z kablowki. A konfiguracja mysle ze jest dobra.

Wan mam wlaczony na DHCP.

A Lan probowalem roznie zarowno na DHCP dynamicznych jak i statycznych IP. Wiec po prostu brakuje mi sil. W obu przypadkach tak samo beznadziejnie dziala.

 

W ustawieniach routera jest sporo funkcji ale do podstawowego dzialania powinna wystarczyc konfiguracja powstala na podstawie Wizarda, ktora daje takie same efekty co w przypadku konfiguracji recznej.

Nie mam wiecej pomyslow.

 

Ten swiecocy Lan niby dziala (tak jak pozostale) ale to moglby byc pretekst reklamacji (chociaz banalny) to moze oddali by nowy badz naprawili przy okazji te zawieszanie sie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

nawet jakbys kupil ruter za 3000 tys zl to by sie w koncu zawiesil, na to jest tylko jedna rada: postawic serwer. Wszystkie rutery sie wieszaja no moze nie "orinoco" bo on nie tak czesto jak inne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten routerek i mialem taki sam problem jak Ty. W jakimś stopniu pomogło całkowite wyłączenie logów gdzyż router po zapełnieniu tych 34 podstron z logami zaczynał mulić i po jakimś czasie zawieszał się. Wyłaczyłem też: SPI mode,UPnP Setting, VPN Pass-Through, XBOX Support i DoS protection i w bardzo dużym stopniu pomogło co nie znaczy że router od czasu do czasu nie potrafi się zawiesić, a i DHCP też mam wyłączone.

Co do firmware to sprawdziłem chyba wszystkie jakie wyszły do tego modelu (H/W D1) i musze stwierdzić że 3.06 jest nalepszy, np ten najnowszy (3.09) całkowicie blokował mi osiołka chociaż miałem przekierowane porty... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...