Skocz do zawartości
CyraxFX

Jaki Najsłabszy Komp Do Podłczenia 2 W Sieć .. Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż posiadam 1 komputer z Xp Amd2500+ i łącze 512w dzien i 1MBit w nocy

i teraz chce kupic drugi komputer mozliwie jak najtanszy taki do 120 zł

router zeb je połczyc i tamtym drugim tylko sciagać ...

Pojawia sie moje pytanie czy moge płaczyc je jezlei nie bedize na tym drugim XP .

jak to bedzie chodzic , duzo szybkosci strace ... i czy bede mogł np dc ( powiedzy wyszkiwac i dodawc download )włączac na drugim kompe z tego głownego .

Edytowane przez CyraxFX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie musisz instalować XP na tym 2 kompie

2. minimalna szybkość maszyny (proc, ram) zależy tylko od tego jakiego oprogramowania uzywasz do ściągania... Piszesz, że DC, musisz sprawdzić jakie wymagania ma ten program i po sprawie.

3. co do utraty szybkości to zależy to od kilku rzeczy: ile będziesz ściągał itp.

4. Będziesz mógł sterować tym 2 kompem do ściągania ze swojego komputera za pomoca np. jakiegoś programu typu pulpit zdalny...

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie musisz instalować XP na tym 2  kompie

2. minimalna szybkość maszyny (proc, ram) zależy tylko od tego jakiego oprogramowania uzywasz do ściągania... Piszesz, że DC, musisz sprawdzić jakie wymagania ma ten program i po sprawie.

3. co do utraty szybkości to zależy to od kilku rzeczy: ile będziesz ściągał itp.

4. Będziesz mógł sterować tym 2 kompem do ściągania ze swojego komputera za pomoca np. jakiegoś programu typu pulpit zdalny...

1377137[/snapback]

ok thx bede sciagał 24h/dobe 7 dni w tygodniu 365 dni w roku lol

takze cały czas ..

Mam zew ip i jestem w sieci osiedlowej , mam 2 karty sieciowe w głownym kompie i sie zastanawiam czy jest potzrebny router skoro mohge połączyc 1 siecowka neta a druga kompa...

Edytowane przez CyraxFX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli "serwer" będzie chulać 24 H na dobę to routera nie trzeba ! Na "serwerze" ( 2 sieciówki) musisz udostępnić łącze internetowe dla twojego kompa np. jakimś programem winroute czy coś, albo za pomoca kreatora sieci z CD od XP'eka. Przy takim rozwiązaniu, lepiej jednak będzie jak maszyna nie będzie już taka wolna. Ja bym proponował jakiś Pentium III około 500 MHz i 256 ramu minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ta 2 opcja, na lepszym sprzecie można postawić jakąś elestyczną kombinację, jakiś porządny firewall, udostępnienie netu + ściąganie, jakiś serwer poczty, ftp i mase innych fajnych rzeczy...

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem sie ze można tez np switcha kupic i tam podłączyc

siec i z niego do 2 kompów ...czy to bedize lepsze rozwiażanei niz router ..robie to na włąsna ręke i dobzrebybyło gdyby admin odrazu sioe nei skapował ...czy wtedy psamo byłoby jakos rozdzielona na 2 kompy czy nie ...boi chciuałbym zeby wsjo na sciaganie szło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...