Skocz do zawartości
_HuBi_

Zamierzam Kupc Bigtower'a

Rekomendowane odpowiedzi

Obudowa juz w domu, wszytsko zamonotowane.

Jest zajeb... duza, wszystko spokojnie mozna sobie wsadzic, dobra cyrkulacja powietrza ... po prostu super sprzet.

Polecam wszystkim.

 

Jedyny minus to drzwiczki, ktore otwieraja sie dla mnie w niewygodna mi strone (i nie mozna ich przelozyc na druga).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten szef jest zajefajny - osobiscie nie posiadam, ale znajduje sie jeden w rodzinie :) Faktycznie, jedyny minus tej budy to mocowanie dyskow - poprzeczne montowanie jednak sucks. Gdyby dragon mial te 7cm glebokosc wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szemhazej dzięki za link do kabli, faktycznie taniej niz na angeli:) Ja swojego Chiefteca kupiłem na allegro (kurier z paczką na 2-gi dzień po wpłacie) i mimo, że to "tylko" medium tower longer, jestem bardzo zadowolony. Jednak te obudowy to naprawde klasa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy obudowy.

Jak macie przykrecone wiatraczki ??? W którą stronę dmuchają ???

Mam kupione 2 x 120mm na tył i 2 x 80mm na bok, tylko nie wiem w którą stronę bedzie najlepiej się przykręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm sam sie zastanawiam nad zmiana obudowy, mam teraz antec super lanboy'a no i buda jest za mala, a chce schowac cale WC do srodka (rez i BIP II) zastanawiam sie czy sredni szef starczy czy musi byc big (duza i ciezka, bo stalowa) szkoda ze nie sa z aluminium :(

 

Ma ktos w ktorejs z tych bud zmontowane WC ? Wolalbym bude ktora by miala i z przodu 120mm i z tylu 120mm, no ale CM stacker jest cholernie drogi tak samo ARMOR :\ moze z usa bym sobie sprowadzil Lian-Li v1000/1200 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 dyski na Ultra-ATA 100 i mam pytanie co do tego szefa-można kupić gdzieś takie długie taśmy aby podłączyć nimi moje dyski?Nie jest to sata,a widze,że musiałbym mieć naprawde długiiiieeeee te taśmy więc pytam się jak rozwiązać ten problem...a może radzicie mi kupić bude bez takiego systemu montowania hdd?Głównie chodzi mi o dużo miejsca w budzie,ale o wc nawet nie myślę...z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego Chiefteca (wlasnie model BA) i w nim 5 dyskow... wszystkie w tych zasoczkach poprzecznych i jest rewelacyjnie... z dyskami EIDE nie bylo problemow by poprzeciagac tasmy, mam takie o dlugosciach 45 i 60 cm do dyskow (czyli standardowe) ale do napedow optycznych, jesli masz wiecej niz jeden taki, bedziesz potrzebowal 90 cm tasmy (dostepna na Allegro za ok. 15 PLN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Chiefa Midi aluminiowego model AX-01SLD i mogę polecić świetna lekka buda,kupowałem go w Angeli za 599zł jakieś 2 lata temu,teraz coś niewidze tych aluminiowych Chieftec-ów.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, czy jak podłącze dysk poprzez złącze 1595937[/snapback]

tak sobie mysle, ze skoro udalo mi sie upchac dwa dyski SATA bez uzycia Chieftec'owych SATA 90 i te dotychczasowe zagialem pieknie i sie buda zamknela, to z tym zasilaniem tez chyba nie powinno byc problemow.. :) lewa blacha obudowy w tym miejscu ma wybrzuszenie z siatka, to tez troche pomaga...

 

generalnie u mnie obudowa zamyka sie na scisk, ale bez uzycia wiekszej sily... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja mam pytanko, czy jak podłącze dysk poprzez złącze 1595937[/snapback]

Może i by się dało, ale jaki jest sens używania takiego zasilania do dysku ???

Kabelek ten daje mniej zakłóceń, ale i tak w tej budzie kabel do dysku raczej idzie daleko od mobo więc nie widzę sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i by się dało, ale jaki jest sens używania takiego zasilania do dysku ???.....

1598243[/snapback]

Może dlatego, że jak sie przesiąde na A64 to ów kabelek bede miał wolny (bo do grafy PCI-E 6-pin REMIC). To lepiej go podłączyć do dysku niż, żeby miał sie "marnować"

Edytowane przez Son-Goku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że jak sie przesiąde na A64 to ów kabelek bede miał wolny (bo do grafy PCI-E 6-pin REMIC). To lepiej go podłączyć do dysku niż, żeby miał sie "marnować"

1598677[/snapback]

Może i racja, ale owy kabelek w niczym nie jest lepszy od zwykłego. Ale to już Twoja osobista sprawa.

A wracając do odpowiedzi na pytanie zadane wcześniej to moim zdaniem się nie zmieści, ponieważ przy podłączeniu zwykłego kabelka do SATA jest on bardzo wygięty a REMIC ma dość gruby filtr co utrudni jego wygięcia do rządnej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i racja, ale owy kabelek w niczym nie jest lepszy od zwykłego. Ale to już Twoja osobista sprawa.

A wracając do odpowiedzi na pytanie zadane wcześniej to moim zdaniem się nie zmieści, ponieważ przy podłączeniu zwykłego kabelka do SATA jest on bardzo wygięty a REMIC ma dość gruby filtr co utrudni jego wygięcia do rządnej pozycji.

1599506[/snapback]

No i o to mi chodziło. Nie zmieści i już :mellow: :sad:

Chyba se CD'ka pod REMIC podłącze :D

Edytowane przez Son-Goku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...