Skocz do zawartości
GenghisKhan

Symbolika Liczb

Rekomendowane odpowiedzi

No bo bedzie spokój...

I jak ktos zalozy nastepny taki temat pewnie szybko go zamkną...

 

Temat mial byc o tych smiesznych dopasowywanych liczbach, zaczeli gadac o religiach bezsensu to dalej ciągnąc...

 

P.S.

 

Przemq skoro sie tak tym interesujesz to z usług wrózki tez korzystasz ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ur8an - a co ci przeszkadza topic na Oślej :mur:, idź sobie lepiej FOX Kids pooglądaj, bo widzę, że na to forum to sie nie nadajesz :wink:

 

jeżeli są ludzie (między innymi ja), którzy mają ochotę porozmawiać na takie tematy, to co wam do cholery to przeszkadza? :mur:

nie podoba się - to idź se ta gdzie chceta - przecie nie przymuszam do czytania

 

(bronię tego topicu, bo poleciało i poleci tu jeszcze kilka mądrych i wartościowych wypowiedzi, których nigdy nie za wiele)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo bedzie spokój...

I jak ktos zalozy nastepny taki temat pewnie szybko go zamkną...

 

Temat mial byc o tych smiesznych dopasowywanych liczbach, zaczeli gadac o religiach bezsensu to dalej ciągnąc...

 

P.S.

 

Przemq skoro sie tak tym interesujesz to z usług wrózki tez korzystasz ? :P

1383163[/snapback]

Ur8an nie bede cie beształ bo moderzy zamkną topic, a ja dostane %.

Ten twój avatar to mi przypomina jakąs kreskówke w których nie było cenzury......

 

PS. moja kobieta bawi się w takie [ciach!]łki zwiazane z horoskopami i wrózbami, więc się jej zapytam :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez Przemq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ur8an - a co ci przeszkadza topic na Oślej, idź sobie lepiej FOX Kids pooglądaj, bo widzę, że na to forum to sie nie nadajesz

FOX Kids to sam se mozesz ogladac...

 

Moge się wypowiedziec ze mi sie topic nie podoba nie ?

Niestety czy Ci sie to podoba czy nie musisz to uszanowac, bo mam prawo... ;]

 

EDIT

 

Ur8an nie bede cie beształ bo moderzy zamkną topic, a ja dostane %.

A co ja Ci zrobiłem? Jezeli poczules sie przez moje pytanie jakos urazony to sorry... :unsure:

 

Nerwowy rocznik ;)

Edytowane przez ur8an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja Ci zrobiłem? Jezeli poczules sie przez moje pytanie jakos urazony to sorry...  :unsure:

 

Nerwowy rocznik ;)

1383201[/snapback]

Ja nerwowy rocznik, to chyba po wybuchu w Czarnobylu takie skutki uboczne ;p;p;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Widze, ze na tym forum nie tylko ja jestem zwolennikiem buddyzmu :) OMHO cały swiat powinien sie na buddyzm przerzucic, szkoda tylko, ze to niemozliwe :lol: .

 

Kojarzycie moze Mistrza Osho?? Polecam ksiązki z jego naukami, naprawde warto przeczytac (gosc ma takie same poglady jak ja :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crosis spokojnie... Mamy rozmawiac o złowrożbnym działaniu trzynastki?? Albo o tym dlaczego liczba 666 jest mroczna?? Własnie bardzo dobrze, ze zeszlismy z tematu, gdyz obecny jest znacznie ciekawszy.

 

@genghi

Zasady Pisma Świętego? Czyli, ze np nie wolno jeść miesa w piątek? Powiedz mi, jaki jest sens tego i calej masy podobnych zakazow? Bo jeśli chodzi o podstawowe przykazania takie jak "nie zabijaj", "szanuj bliźniego" etc. to dla kazdego normalnego człowieka sa one oczywiste, bez czytania zadnego pisma. Zanim uprzedzisz sie do buddyzmu lub jakiejkolwiek innej religii to najpierw sie z nimi zaznajom. Czytałes jakas ksiazke traktujacą o buddyzmie? Jestes katolikiem tylko dlatego, ze wychowałes sie w rodzinie katolickiej. Gdybyś urodził sie w Iraku, to wierzyłbys w Islam. Nie sugeruj sie tym, co wpajają Ci od dziecka. Nie dzialaj wedlug narzucanych Ci (przez kogokolwiek, kościoł itd.) zasad, tylko sam sie zastanow, co jest dla Ciebie najlepsze. Ja np nie jestem wyznawcą zadnej religii, ale ateista rowniez nie jestem. Wieżę w Boga, ale nie katolickiego, tylko Uniwersalnego - bezosobową siłę wyższą wpływającą na wszechświat - nie potrafie tego nawet odpowiednio wyrazić słowami, ale w cos wierzę. I bynajmniej nie jest to dobry dziadek z długa broda ;) Nie chodze do kościoła i olewam wszelkie (debilne nieraz) jego zakazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie wkur*** ta hipokryzja, jak to dewoci walczyli o terry shivo, ze to niby morderswo.... (debile pokroju rydzykowcow), ze sie meczyla itp

 

ale wieprzowinke, drob i jajeczka chetnie jedza.....sukinsyny.....

odwodnienie osoby, ktora de facto jest warzywem jest niczym przy tym, co przerzywaja te zwierzeta

 

papiez to samo.....skoro taki swiety, to powinien nic nie jesc, no chyba ze uschnieta trawe......

 

bo przeciez roslina to tez zycie.....wiec nawet wegetarianizm odpada, ale gdyby sie zaglodzil to bylby grzech.....

nawet to co rzekomo wyglosil bog jest sprzeczne (nie zabijaj, a jendoczesnie bedziesz panowal nad swiatem itp :/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crosis: to jakas grozba ? zamiast zamykac tematy, to moze przeczytaj sobie "Czy kiedys ludzie na Tweaku byli milsi", albo jesli tak bardzo ci to przeszkadza, to oddziel watek o religii do innego tematu.

 

ur8an: dla ciebie moze to byc bezsensowne, dla innych jest to ciekawe - to chyba nie powod, by traktowac kogos z gory ? I zeby nie bylo niejasnosci - nikt nic nie musi uszanowac, gdybys przeczytal chodz kilka zdan, to wiedzialbys, ze my jestesmy ludzie wolni ;) Natomiast jestesmy ludzie wolni i dobrze wychowani, dlatego szanujemy twoje zdanie, z nadzieja, ze ty uszanujesz nasze.

 

A wiec zwracam sie do jakiegos moderatora: prosze jesli to mozliwe o oddzielenie watku religijnego do oddzielnego tematu i z gory dziekuje za czas.

 

und3r - o mistrzu Osho nigdy nei slyszalem, mozesz powiedziec cos konkretniej, albo jakie jego ksiazki polecasz i dlaczego ?

Ja jak juz wspomnialem polecam Kamienny most Chao Chou z wyd. Miska Ryżu - swietna ksiazka ktora kilka razy czytalem, kolejne dialogi prowadza nas przez zycie Chao Chou w ten sposob, ze przy koncowych wierszach, gdzie mowi o zyciu, o swiecie jaki znal, o tym co przezyl, mi osobiscie bylo naprawde smutno. Dialogi sa czasem niezrozumialem, ale z pomoca przypisow moznap o jakims czasie zalapac o co chodzilo (oczywiscie nie we wszystkich przypadkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie wkur*** ta hipokryzja, jak to dewoci walczyli o terry shivo, ze to niby morderswo.... (debile pokroju rydzykowcow), ze sie meczyla itp

 

ale wieprzowinke, drob i jajeczka chetnie jedza.....sukinsyny.....

odwodnienie osoby, ktora de facto jest warzywem jest niczym przy tym, co  przerzywaja te zwierzeta

 

papiez to samo.....skoro taki swiety, to powinien nic nie jesc, no chyba ze uschnieta trawe......

 

bo przeciez roslina to tez zycie.....wiec nawet wegetarianizm odpada, ale gdyby sie zaglodzil  to bylby grzech.....

nawet to co rzekomo wyglosil bog jest sprzeczne (nie zabijaj, a jendoczesnie bedziesz panowal nad swiatem itp :/ )

1383594[/snapback]

 

Eeeeeeeeee

Mnie ostatnio jakiś mod opierniczał że nie stosuje przecinków, ale za tekie słowa użyte w poście to chyba już punkty być powinny, pozatym nie czaje twojego toku myślenie Papież jest zły bo nie jest (był :( ) wegetarianinem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zamkną pewnie ten post i tak. Napisaliście że nie ma jednej drogi do celu i że każdy wybiera to co dla nie go najlepsze przez chrześcijaństwo można być dobrym człowiekiem (Matka Teresa z Kalkuty). Napisane jest że każdy może się mylić (a ta osoba duchowna się myli to co wtedy :>? np nie w tym przypadku ale w innym) .Widziałem Dalaj-lame jak obejmował się z Papieżem chyba to coś świadczy ??. A zresztą niech każdy kroczy drogą jaką chce każdy niech panuje nad swoim życiem jak chce tylko aby innym krzywdy nie czynił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domik kurcze znowu nie rozumiem co chciales powiedziec - moze rozwijaj bardziej swoje wypowiedzi.

Oczywiscie, ze mozna byc dobrym czlowiekiem, niezaleznie od tego jaka wiare sie wyznaje. Tylko w ogole, czym jest dobro ? ja sadze, ze na to pytanie, kazdy sam powinien sobie odpowiedziec, a nie korzystac ze swietych ksiag.

Nie rozumiem o co ci chodzi z tym "kazdy moze sie mylic" - oczywiscie, ze kazdy sie myli, osoba duchowna tez sie myli (pewnie czesciej niz przecietny czlowiek) - ale o co ci chodzi ?

Co do Dalaj-lamy obejmujacego papieza (papiez sie chyba pisze z malej litery ?) - to zupelnie nic nie swiadczy samo w sobie, samo w sobie to jest to tylko gest. O czlowieku swiadcza mysli i uczynki, nie gesty.

Natomaist w pelni zgadzam sie z twoim ostatnim zdaniem, gdyby wszyscy rozumieli te slowa, to swiat bylby pewnie idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz bruce'a jest jeszcze pewnie więcej osób, którym religia się nie podoba. Może to osoby stwierdziły, że pisanie o religii nie ma sensu? Ze wywołuje to kłótnie?

 

IMO bruce wyraził swój sprzeciw wobec kościoła (celowo z małej) i jego majątku, a także przywilejów. Ma do tego prawo.

 

@Szymoon: żadna groźba z mojej strony. Ludzie na tweaku byliby milsi, gdyby w większości tematów (szczególnie na oślej) nie było tylu OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ur8an: dla ciebie moze to byc bezsensowne, dla innych jest to ciekawe - to chyba nie powod, by traktowac kogos z gory ? I zeby nie bylo niejasnosci - nikt nic nie musi uszanowac, gdybys przeczytal chodz kilka zdan, to wiedzialbys, ze my jestesmy ludzie wolni icon_wink2.gif Natomiast jestesmy ludzie wolni i dobrze wychowani, dlatego szanujemy twoje zdanie, z nadzieja, ze ty uszanujesz nasze.

Moze byc i jest bezsensowne.

Pokaz mi gdzie traktowałem kogos "z gory" ?

Co do szanowania - nie chcesz nie musisz ale tacy co nie szanuja innych (imho) nie powinny miec prawa głosu... Z takim człowiekiem sie nie dogadasz wiec po co z nim gadac ;]

 

Co do wypowiedzi bruce'a to sie z nim zgadzam.... Dobrze mocno powiedziane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

cała wiara katolicka (nie chrześcijańska) jest nielogiczna i troche (wg. mnie) komercjalna. A wszystko to przez naginanie pisma św. i praw zawartcych w nim, watykan wie co robi.

 

EDIT.

poczesci zgadzam sie z brucem, Katolicy niby tacy dobrzy i w ogole ale łamia najważniejsze wg. mnie przykazanie NIE ZABIJAJ, zabijaja bezbronne zwierzeta, rosliny nie koniecznie bo z tego co wiem to nie mysla i chyba nie czuja bulu :wink:.

Edytowane przez wortigern

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz bruce'a jest jeszcze pewnie więcej osób, którym religia się nie podoba. Może to osoby stwierdziły, że pisanie o religii nie ma sensu? Ze wywołuje to kłótnie?

 

IMO bruce wyraził swój sprzeciw wobec kościoła (celowo z małej) i jego majątku, a także przywilejów. Ma do tego prawo.

 

@Szymoon: żadna groźba z mojej strony. Ludzie na tweaku byliby milsi, gdyby w większości tematów (szczególnie na oślej) nie było tylu OT.

1384273[/snapback]

Tak jasne swoje zdanie, śmieszny jesteś, widze że ten regulamin jest do.. gdyż obowiązuje tylko cześc userów, ci będący dłużej w praktyce wszystko mogą

I to jeszcze ty, który nie dawno blokłeś temat o Rydzyku, mimo iż toczyła się tam kulturalna rozmowa, bez naruszeń regulaminu, i ty śmiesz wmaiwać mi takie głupoty iż to było tylko jego zdanie, bez jaj

 

A żeby nie było OT to nie wieże w magiczne liczyby typu 666 (choć owa liczba urosła do rangi symbolu, mimo iż jej powiązanie z szatanem jest raczej problematyczne, to tradycja, i pop kultura dodały jej tego znaczenia) Te 13 to chmmmmmm jest to ciekawe, aczkolwiek dla mnie to zbieg okoliczności, naciągany dodajmy, kolejny zabobon, mit, tak jak kiedyś duchy i czarownice, a w obecnym czasie latające spodki :) )

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crosis ostrzegał przed tym, żeby nie robić off topiku. Ja tu widzę niezły burdel :| Moze ktoś zadziała? :)

 

Co do liczb- kiedyś ludzie matmy zupełnie nie rozumieli i tylko zabobonne dziady jak zobaczyły choćby notatki np. inżynierów budowlanych , to przyjarali pejotu i takie durnoty do dzisiaj się szerzą :mur: :lol: Co komu winna biedna liczba 666, albo 13? Jak się skończyły pomysły ze straszeniem dzieci smołą i innymi zboczeniami, to plebs łyknął bzdury o liczbach :razz:

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...