Skocz do zawartości
GenghisKhan

Symbolika Liczb

Rekomendowane odpowiedzi

ta japończycy uważają że 7 jest pechowa dlatego toyota ma 6 liter :| ....... 7 w japońskim języku to też znak śmierci ........ pozdrawiam :) a i kiedyś zrobiono tak. Zbudowano statek (rozpoczęto budowę )13 w piątek zebrano ludzi urodzonych 13. Wypłynoł 13 i też gdzieś zatonoł :blink: <_<

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bijcie ale chyba wydaje mi sie ze gdzies czytalem o 13. dokladnie to pechowym piatku 13. hmm czyzby to bylo w kocie leonida deviki? chyba :lol: chodzilo o odczyt rozporzadzenia ktoregos tam papieza sredniowiecznego na mocy ktorego watykan konfiksowal majatek templariuszy w calej europie. we wszystkich wiekszych miastach dokonano tego wlasnie w piatek 13 i tak zostalo :wink:

a powazniej to moglby ktos przytoczyc jakies artykuly/rozdzialy dotyczace numerologii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data urodzenia papieża to 18.05.1920r- 1+8+5+1+9+2=26:2=13

Papież rocznikowo miał 85 lat- 8+5= 13

Papież umarł 2.04.2005- 2+4+2+5= 13

Papież zmarł o godzinie 21.37- 2+1+3+7= 13

Śmierć papieża nastąpiła w 13 tygodniu tego roku.

Papieża wybrano na konklawie 94 głosami 9+4=13

Pontyfikat trwał 26 lat i 5 miesięcy- 2+6+5=13

Czyli: 9301 dni- 9+3+1=13

Karol Wojtyła został wybrany Papieżem mając 58 lat: 5+8= 13

Zamach na życie papieża miał miejsce 13 maja.

JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter

Jego matka zmarła 13 kwietnia 1929 r

1930 Karol Wojtyła został przyjęty do Państwowego Gimnazjum Męskiego- 1+9+3=13

Papież żył równo 31 tysiecy dni... gdyby odwrócić cyfry mamy 13-stke

13-go papież po raz pierwszy trafił do szpitala

A na koniec najważniejsze: 13 to dzień objawieńMaryjnych, której Jan Paweł II oddał swoje życie, 13 to liczba Maryjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to po prostu głupie zabobony. A te 13? Na pewno każdy z nas znajdzie trochę dat w swoim życiu, że gdy je umiejętnie doda/odejmie/przemnoży/odwróci to wyjdzie mu 13. I co z tego?

 

Padnijmy na kolana. Rzućmy studia/pracę/codzienne zajęcia. Dalsze życie nie ma już sensu. Nadciąga apokalipsa. :wacko: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data urodzenia papieża to 18.05.1920r- 1+8+5+1+9+2=26:2=13

Papież rocznikowo miał 85 lat- 8+5= 13

Papież umarł 2.04.2005- 2+4+2+5= 13

Papież zmarł o godzinie 21.37- 2+1+3+7= 13

Śmierć papieża nastąpiła w 13 tygodniu tego roku.

Papieża wybrano na konklawie 94 głosami 9+4=13

Pontyfikat trwał 26 lat i 5 miesięcy- 2+6+5=13

Czyli: 9301 dni- 9+3+1=13

Karol Wojtyła został wybrany Papieżem mając 58 lat: 5+8= 13

Zamach na życie papieża miał miejsce 13 maja.

JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter

Jego matka zmarła 13 kwietnia 1929 r

1930 Karol Wojtyła został przyjęty do Państwowego Gimnazjum Męskiego- 1+9+3=13

Papież żył równo 31 tysiecy dni... gdyby odwrócić cyfry mamy 13-stke

13-go papież po raz pierwszy trafił do szpitala

A na koniec najważniejsze: 13 to dzień objawieńMaryjnych, której Jan Paweł II oddał swoje życie, 13 to liczba Maryjna.

1378966[/snapback]

w tym temacie chodzi wlasnie o ta sprawe

jednak jesli ktos zna podobne rzeczy to niech powie

jesli ktos nie ma nic do powiedzenia albo ma zamiar sie zgrywac to niech nic nie pisze i opusci ten temat

z gory dzienx

 

co do tematu - czy uwazacie ze to moze byc zbieg okolicznosci z ta 13??? bo ja uwazam ze to przypadek byc nie moze

 

Dla mnie to po prostu głupie zabobony. A te 13? Na pewno każdy z nas znajdzie trochę dat w swoim życiu, że gdy je umiejętnie doda/odejmie/przemnoży/odwróci to wyjdzie mu 13. I co z tego?

 

Padnijmy na kolana. Rzućmy studia/pracę/codzienne zajęcia. Dalsze życie nie ma już sensu. Nadciąga apokalipsa. :wacko:  :blink:

1379091[/snapback]

ale jak widzisz tu nie bylo codow z odejmowaniem pierwiastkowaniem itp. to tylko sumowanie :blink: :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh a skąd wiesz że jest teraz 2005 :> a nie 2001 :>? ile razy były zmiany w kalendarzu :> gregoriański juliański :>?. Tych 13 jest trochę ale nie chce mi się liczyć czy aby napewno Papież żył 3100 tyś dni :>? obliczyli co do sekundy :>? echhhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, masz tu podsumowanie:

 

Data urodzenia: 13 jawnie naciągana (dzielenie przez 2?)

Ilość lat: rocznikowo? dlaczego nie nierocznikowo? naciąganie

Długość pontyfikatu? nie było dokładnie 9 lat 5 miesięcy ale było też pare dni - naciąganie.

Imię i nazwisko: naciąganie, pisze się II, po rzymsku, a nie drugi zazwyczaj.

Przyjęcie do gimnazjum: naciąganie, raz sumujemy sam rok, a raz dzień, miesiąc i rok?

31 tysięcy dni: trzynastka jest naciągana (odwrócenie)

 

Fakt, trafia się pare "bardziej" prawdziwych trzynastek, ale sprawdźcie troche dat ze swojego życia, pare ich będzie, bo akurat przez te zabobony rzeczy z 13-ego, albo z piątku 13-ego pamięta się lepiej.

 

Dobre dla naiwniaków. Osoby co szukały tych trzynastek, właśnie to miały na celu, wzbudzić popłoch u naiwniaków.

Edytowane przez Mizc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i nie zapomnijcie o strefach czasowych <_<

 

co do tematu - czy uwazacie ze to moze byc zbieg okolicznosci z ta 13??? bo ja uwazam ze to przypadek byc nie moze

1379100[/snapback]

Skoro to nie przypadek, to co wedlug Ciebie to oznacza? ze bedzie koniec swiata? tych juz zreszta pare bylo i kilka jeszcze przed nami...

 

swoja droga na butelce napoju pewnej firmy (2 + 1 litr gratis;) znalazlem az 7 takich "13-ek" i co, znaczy ze napoj daje niesmiertelnosc?* :lol: :blink:

 

*nie sadze patrzac na sklad chemiczny ;]

 

dla mnie to czyste szukanie taniej sensacji, ktorej w ostatnim tygodniu nie brakuje <_<

Edytowane przez cvir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj sobie lepiej, jakie ważne wydarzenie przypisuje się 13 piątkowi, a dowiesz się czemu dla ogółu liczba ta 'niby' przynosi pecha

1378385[/snapback]

Cytat ze śmietnika ;)

 

13 piątek. Wiecie co było w piątek trzynastego? Masakra w Montsegur. Chrześcijanie (Katolicy) w imię papieża zaatakowali Katarów, bo chcieli zdobyć bogactwa, w tym Świętego Graala. To stąd się wzieły te przeświadczenia, że piątek 13 jest pechowy.

 

Więcej o tym zdarzeniu można przeczytać w książce "Święty Graal i święta krew" (na której zresztą wzorował się Dan Brown pisząc Kod Leonarda da Vinci). Ta masakra została też opisana w utworze zespołu Iron Maiden - Montsegur (album - Dance of Death). Polecam ten utwór.

 

A co do 13 ogólnie. IMHO: zabobony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

1379242[/snapback]

historia i okoliczności "śmierci" Tupaca wydaje mi sie milion bardziej sensowna niz te 13 i JP2. Jakies stare baby sobie powymyslaly i teraz wszyscy uwazaja ze to znaki ? czego ?

Ludzie nie robcie ciemnogrodu.

 

 

 

 

Tupac i tak żyje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość white_nigga

Liczba liter mojego imienia i nazwiska to 13!

taak apokalipsa, zjedzą nas czekoladowe króliczki

Tupac i tak żyje :lol:

Dla mnie nadal żyje... gdy słucham jego utworów. Jest imho sto razy lepszy od dzisiejszych psiaperów. A jeśli ta teoria jest prawdziwa to b. dobrze ;] Edytowane przez white_nigga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w starożytności uważano 13 za złowróżbną, przynoszącą nieszczęście. W ostatniej wieczerzy uczestniczyło 13 osób. Kabała podaje, że istnieje 13 złych duchów. 13 rozdział Apokalipsy jest rozdziałem mówiącym o Antychryście, o Bestii.

 

Jednocześnie jednak 13 oznaczała od dawna osobę, rzecz, lub pojęcie najsilniejsze, najpiękniejsze, najlepsze w danej grupie. 13 to Zeus w otoczeniu 12 bogów greckich, oraz Ulisses, któremu jako jedynemu spośród 13 towarzyszy udaje się ocalić życie w spotkaniu z cyklopem. Jako suma „statycznej“ 10 i „dynamicznej“, „twórczej“ 3, trzynastka oznacza również podążanie ku śmierci, do zakończenia jakiegoś procesu lub etapu, wysiłek tworzenia, który od czasu do czasu ulega załamaniu, by pojawić się ponownie; gwałtowną przemianę, która niszcząc stare daje jednocześnie trudny początek temu, co nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w starożytności uważano 13 za złowróżbną, przynoszącą nieszczęście. W ostatniej wieczerzy uczestniczyło 13 osób. Kabała podaje, że istnieje 13 złych duchów. 13 rozdział Apokalipsy jest rozdziałem mówiącym o Antychryście, o Bestii.

 

Jednocześnie jednak 13 oznaczała od dawna osobę, rzecz, lub pojęcie najsilniejsze, najpiękniejsze, najlepsze w danej grupie. 13 to Zeus w otoczeniu 12 bogów greckich, oraz Ulisses, któremu jako jedynemu spośród 13 towarzyszy udaje się ocalić życie w spotkaniu z cyklopem. Jako suma „statycznej“ 10 i „dynamicznej“, „twórczej“ 3, trzynastka oznacza również podążanie ku śmierci, do zakończenia jakiegoś procesu lub etapu, wysiłek tworzenia, który od czasu do czasu ulega załamaniu, by pojawić się ponownie; gwałtowną przemianę, która niszcząc stare daje jednocześnie trudny początek temu, co nowe.

1379593[/snapback]

hymn do tego można wszystko dopasować ;).pozdrawiam a z tymi bogami greckimi ilu ich było :) chyba więcej niż 13 ale moge się mylić ......... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wierzy, że szczęśliwy, to jest szczęśliwy itp - ja właściwie, to przez ostatnie pół roku nie zwracałem na to uwagi - 13 to normalny dzień i niczym nie różni się od innych - ale tak jak inne dni czasem zdarzy się coś wyjątkowego - w inne dni mówimy szczęście, a 13 - że to 13 i dlatego tak...

 

W tym pechu i szczęściu jest wiele z nastawienia - ale samo mówienie "będzie dobrze" nie wystarczy - trzeba być jakoś głębiej przekonanym, to się uda - ale to trudne.

 

Jednak nie jestem na 100% przekonany - niedawny przykład - wykłądowca podał wszystkie możliwe pytania na egzaminie - było ich sporo, ale tylko na dwa nie umiałem - i te dwa akuraty były w mojej grupie -> poprawkę już na szczęscie napisałem jak należy... I sporo takich dziwnych zdarzeń - szczęśliwe też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 mam imieniny :D czy to zbieg okolicznosci ? hmmm 13 nowy samochod ojca byl poraz pierwszy rejestrowany...i teraz tez bedzie 13 rejestrowany :D

a co do tych 13stek z Papiezem...to jakies 20min po smierci Tata mi o tym powiedzial ze to wymyslil... hmmmmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech napisałem takie wyliecznia :) czas wolniej płynie spowodu grawitacji ziemskiej i szybkości poruszania się ziemi ;>? więc jaką mam naprawdę godzinę :>? nawet zegar atomowy się myli raz na miliard lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas jest pojęciem względnym więc nie możesz być pewien godziny, dnia nawet chwili...

ale nie mozna przypisywać liczbie 13 jakiegoś specjalnych właściwości, bo patrząc na wypowiedź Crosisa to tylko tragiczne wydarzenie - nic więcej.... żadnej magii... kto dalej w to wierzy, musiałby być ignorantem albo głuchym na te argumenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data urodzenia papieża to 18.05.1920r- 1+8+5+1+9+2=26:2=13

Papież rocznikowo miał 85 lat- 8+5= 13

Papież umarł 2.04.2005- 2+4+2+5= 13

Papież zmarł o godzinie 21.37- 2+1+3+7= 13

Śmierć papieża nastąpiła w 13 tygodniu tego roku.

Papieża wybrano na konklawie 94 głosami 9+4=13

Pontyfikat trwał 26 lat i 5 miesięcy- 2+6+5=13

Czyli: 9301 dni- 9+3+1=13

Karol Wojtyła został wybrany Papieżem mając 58 lat: 5+8= 13

Zamach na życie papieża miał miejsce 13 maja.

JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter

Jego matka zmarła 13 kwietnia 1929 r

1930 Karol Wojtyła został przyjęty do Państwowego Gimnazjum Męskiego- 1+9+3=13

Papież żył równo 31 tysiecy dni... gdyby odwrócić cyfry mamy 13-stke

13-go papież po raz pierwszy trafił do szpitala

A na koniec najważniejsze: 13 to dzień objawieńMaryjnych, której Jan Paweł II oddał swoje życie, 13 to liczba Maryjna.

1378966[/snapback]

Ja jeszcze dodam, że był 265 Papieżem => 2+6+5=13 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie to znaczy jak?? Spodziewałes sie wypowiedzi profesorow numerologii? Czy moze jesli ktos uwaza, iż to brednie ma sie nie wypowiadac? To jest forum dyskusyjne, musisz sie liczyc z tym, ze różni ludzie beda mieli odmienne zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze jesli ktos uwaza, iż to brednie ma sie nie wypowiadac?

1380535[/snapback]

Niesety odnioslem podobne wrazenie <_<

Jezeli nie interesuja Cie wypowiedzi innych (odmienne od Twoich pogladow), to po co ten temat? w sieci jest mnostwo stron wyjasniajacych znaczenie liczb...

 

... byc moze po prostu brak Ci argumentow na poparcie swoich tez :>

Edytowane przez cvir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...