Skocz do zawartości
limal32

Chieftec Hpc-360w

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne od konfig. wiec nic nie było podkręcone ,to co w podpisie ,ale standart (podkręcam tylko czasowo do marków i testów nie na stałe).

Jak to sie stało: więc odpalam kompa i gram w prostą gre bez wymagań (warblade) po około 5min. mały błysk w zasilaczu i wybiło mi bezpieczniki domowe.Otwieram obudowe żadnych widocznych uszkodzeń ,żadnego smrodu spalenizny.Odpinam wszystkie niepotrzebne elementy(wiatraczki i oświetlenie ,oczywiscie te niepotrzebne) ,by wyeliminować przypuszczalne zwarcie.Odpalam ponownie i tylko mały błysk w zasilaczu i wybija bezpieczniki domowe.

Moje przypuszczenia : gdyby był spalony zasilacz to by śmierdział i nic więcej ,jeśli coś w nim nie tak np. zwarło by się to poprostu by się wypaliło i nieodzywał by sie wcale,ale jeśli ten błysk i wybijanie bezp. to efekt zabezpieczenia jaki on posiada(active pfc)czyli przeciw zwarciowe to co innego może być?

Wiem że dobrym sposobem sprawdzenia jest podpięcie innego zasilacza lub innego kompa ,ale z uwagi na ryzyko spalenia czyjejś własności i dodatkowych kosztów odpada.

Jeśli ktoś z was ma jakiś pomysł lub spotkał sie z podobną sytuacją wdzięczny będe za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na zwarcie, raczej w zasilaczu, on powinien mieć zabezpieczenie przed takimi przypadłościami, może dlatego nie czuć jeszcze swądu spalenizny.

Rozumiem twoje obawy ale jeżeli nie możesz go rozkręcić, bo jest na gwarancji, to innego wyjścia jak podłączenie zasiłki od znajomego nie widzę.

 

Aha!! Poczytaj sobie jeszcze o PFC

Edytowane przez zariro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak te 360 mają ale na na swoim chiefie nie mam plomby..nawet w momencie kupna sie w komputroniku pytałem aler podono one tak mają :wink:

Jak nie masz plomby to delikatne rozkręcenie i oblukanie uszkodzeń nie powionno spowodować problemów z gwarancją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc

Kolega znalazł zasilacz 235w (do sprawdzenia wystarczył) i jednak padł mi zasilacz ,wysyłam na gwarancji czas oczekiwania około 2 tygodnie

Nadal zagadką jest dlaczego ma zwarcie ,jeśli temat nie zostanie zamknięty to po odbiorze dla ciekawych napisze ,co stwierdził serwis

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...