Skocz do zawartości
JedrzeJ

Winxp Sie "blokuje"...

Rekomendowane odpowiedzi

siema

 

oto moj problem:

 

 

najczesciej to wystepuje jak naciskam na otwieranie sie jakies strony i jak strona mi sie laduje to np: naciskam na GaduGadu i nic nie idzie zrobic ani wlaczyc winampa poprostu system "stoi" a myszka sie rusza pomaga tylko

ctrl+alt+del i ESC i juz dziala normalnie troche jest to denerwujace bo robi sie to coraz czesciej

 

oczywiscie to samo sie robi po reinstalacji systemu. komp skanowany 0 wirusow...

konfig kompa :

 

- Amd Athlon XP+ 2500@3200 - 2204 Mhz / FSB 11x200 / 1.70V

- Epox 8RDA+ ver2.x Nforce2 400Ultra Nvidia SoundStorm

- WinFast GF6600 300/550@500/725 - Hynix 3.6ns & CRC-U01

- Pentagram Freezone QVC-120 Cu+ (30-35`C CPU)

- KingMax 256DDR333MHz@400Mhz CL2.5/3/3/8 / 1.90V

- NeoTec X3800 380W

- Maxtor 80Gb @7200 8Mb cache

- CD-RW/DVD ROM BTC 52x32x53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz proca na standardowych ustawieniach to też to występuje ?? Sprawdź !! A może to wina pamięci ??

1380403[/snapback]

Na nie kreconym to samo, wczesniej tego nie mialem, jak juz mowilem to sie tez dziej po formacie...

jutro postawie jeszcze raz system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak zrobisz ctrl+alt+del  jakie jest "Użycie procesora" w zakładce "Wydajność", może jakaś aplikacja niewiadomo czemu zajmuje ci 100% proca ja tak kiedyś miałem !!

1381282[/snapback]

 

jestem po paru testach i wiem ze to nie wina pamieci ani zawalonego systemu, takie cos sie dzieje nawet na czystym systemie.

 

Oczywiscie instaluje stery do mobo i do vga itp

 

takie rzeczy sie zaczely dziac (chyba) po tym jak zalozylem chlodzenie pentagram QVC 120

mam podejzanie niska temp jak na A2500@3200 1.7V - 31-35`C ale mam otwarta bude wiec dziwne zeby takie rzeczy sie dzialy po zalozeniu radiatora... ale mozliwe ze za mocno go zakrecilem lub za lekko sam nie wiem :o

 

przypominam moj problemik:

 

najczesciej to wystepuje jak naciskam na otwieranie sie jakies strony i jak strona mi sie laduje to np: naciskam na GaduGadu i nic nie idzie zrobic ani wlaczyc winampa poprostu system "stoi" a myszka sie rusza pomaga tylko

ctrl+alt+del i ESC i juz dziala normalnie troche jest to denerwujace bo robi sie to coraz czesciej

+

 

nie chca sie przesuwac z miejsca na miejsce ikony na pulpicie, gdy wlanczam playera (BS player od K-Lite) i przesowam film na player to sie nie zalancza ...

 

wiem drobnostki ale to zawsze chodzilo i powinno chodzic

ten 1szy problem jest o wiele bardziej denerwujacy :(

 

komp chodzi normalnie, nie spadla wydajnosc (7430 pkt w 3D marku 2k3-najlepszy wynik na futuremarku na zestawie AthlonXP + GF6600) wiec naprawde nie wiem czego to moze byc wina !! please helP ME!

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne jazdy przez neostrade....(moze stery) :[

1395800[/snapback]

takie cos sie dzieje przy odlaczonej neostradzie zaraz po zainstalowaniu systemu...

a co do bad blockow .. to jakim programem najlepiej sprawdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz wira/trojana

jak nie to może masz walnięty port ps2, jeśli na takim masz mysz.

 

moze być wina sterów

 

I na konieć - wszystkiemu moze byc winne gg, nie raz ma takie odchyły, ze zajmuje 100% mocy procesora. Jeśli na goły system standardowo walniesz gg, to wszystko moze sie powtarzać od nowa.

 

Zbadaj, czy bez gg włączonego tez masz takie sytuacje.

 

Jak to wina gg, to zainteresuj się tlenem, mirandą, wp kontaktem, czy czymkolwiek innym.

 

Aha, dobrze jest mieć wyłączone w ustawieniach folderów - pokaż naczęstsze zadania, czy jakoś tak(nie pamietam, bo zawsze to wyłaczam w cholere). Chodzi o ten pasek z lewej, co tam masz otoczenie sieciowe, kopiuj wklej i inne bzdety. to [ciach!]o w niektorych przypadkach, jak masz gdzies walnięty plik i tylko na niego raz klikniesz, potrafi zawalić system (zwłaszcza dotyczy to walniętych AVIków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz wira/trojana

0wirow 0 trojanow, skanowalem Panda antivirus online (jak dla mnie THE BEST) i NOD32

 

jak nie to może masz walnięty port ps2, jeśli na takim masz mysz

mam mysz na USB - Intelli Mouse Explorer 3.0a

 

moze być wina sterów

do ?

 

I na konieć - wszystkiemu moze byc winne gg, nie raz ma takie odchyły, ze zajmuje 100% mocy procesora. Jeśli na goły system standardowo walniesz gg, to wszystko moze sie powtarzać od nowa.

 

Zbadaj, czy bez gg włączonego tez masz takie sytuacje.

 

Jak to wina gg, to zainteresuj się tlenem, mirandą, wp kontaktem, czy czymkolwiek innym.

to samo sie dzieje na dopiero co zainstalowanym systemie bez skonfigurowanego neta + brak jakich kolwiek sterow, i to samo sie dzieje na zainstalowanych sterach.

 

Aha, dobrze jest mieć wyłączone w ustawieniach folderów - pokaż naczęstsze zadania, czy jakoś tak(nie pamietam, bo zawsze to wyłaczam w cholere). Chodzi o ten pasek z lewej, co tam masz otoczenie sieciowe, kopiuj wklej i inne bzdety. to [ciach!]o w niektorych przypadkach, jak masz gdzies walnięty plik i tylko na niego raz klikniesz, potrafi zawalić system (zwłaszcza dotyczy to walniętych AVIków)

1395847[/snapback]

 

to sprawdze jak bede juz w domu :-)

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobny nialem problem byl w juz nie pamietam klawiaturze albo myszcze po tym jakby zwisie wyciagalem i wkladalem to i to i zaczynalo chodzic zmienilem mysz z usb na ps2 (czy odwrotnie nie pamietam bo to na starszej plycie) i chodzilo normalnie ale tez wtedy wymienialem zasilke i tak na 100 to nie wim przez co to bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...