Skocz do zawartości
Cruise

Sprzęt Do 10.000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu nowy ,mam nadzieje ze przyjmiecie mnie w miare pozytywnie.

Tak więc stary mi powiedział: Masz 10tys do dyspozycji na na jeden temat.

Oprucz dziwek,aut i motocykli.Więc na co moge te 10tys wydać?To chyba jasne na PC'ta!

 

Próbowałem sam sobie go konfigurować.Niemoge przekroczyć progu 11.ooo tys z chłodzeniem.

 

1.Asus P5AD2-E Premium i925xe 1000zl(pisze mniej wiecej)

2.Intel Pentium 4 640 3.20GHz BOX LGA775 2 MB cache 1200zl

3.Gigabyte GeForce 6800 GT PCI-E 256 DDR TV DVI(pci-e nie ma w tweak.pl) 1750zl

4.Samsung 160 GB 7200 8M cache ATA/150 400zl

5.Silverstone Temjin TJ-04 Black 600zl

6.Targan 480w (nie ma go w tym sklepie) 450zl

7.Monitor 19' CTX F973L 12ms 1700zl

8.Kingostone DDRII 533mhz 1024kbx2 = 1400zl

co daje łączną sume 8500zl

Pozatym co:

1.Thermalrigt XP-120 -230zl

2.Thrmaltake Hardcano 12 - 255zl (okazje mam kupić zmodyfiowanego z rev2 za 100zl teraz)

3.Arctic Cooling Silincer 3 120zl

4.Thermaltake Active Silincer (gdyby grafa była głośna) ok.120zl

5.NOoiseblocker Ultra Silend Fan S1 80zl sztuka (to po zmontowaniu pcta do wentylowania obudowy gdyby stantardowa 120mm była głośna) 80zl szt.

i absorbery drgań .

Chlodzenie 1000zl Czyli pozostaje nam jeszcze 1500z.

1Revoltec Klawiatura podświetlana Czarna XL 109,00zł

2.Icemat 2' edition 180zl

3.Panel usb/cf /audio 50zl

4.4 przyciski military switch.40zl/szt

. Co by tu jeszcze kupić? Drukarke i mam prakyycznie całego kompa nowego :D

 

Prosze uwagi dotyczące niezgodności hardware (nie chce AMD) lub pamieci (podobno jest kiepska)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noiseblockerów nie bierz, mam coprawda wersje S4 ale nawet przy skręceniu na minimum nic nie słychać oprócz łożysk...

zamiast tej płyty głównej asusa wziąłbym abita fatal1ty

i obudowa... zamiast 600zł chieftec dx za 400zł powinien wystarczyć spokojnie

karte graf wziąłbym radeon x800 pro vivo i zmodował do xt

zamiast klawiatury revoltec (wiem że podświetlana itd) wziąłbym logitech ultrax flat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty Główne ilość

Abit AA8 XE Fatal1ty x1 820 PLN

 

Procesory ilość

Pentium 4 640J 64 Bit (200 MHz x 16 - 3200 MHz) 2048 KB L2 HT BOX x1 1140 PLN

 

Chłodzenie Procesora ilość

Zalman CNPS-7700 Cu BOX x1 200 PLN

 

Dyski Twarde ilość

Seagate Barracuda VII 200 GB 8 MB cache S-ATA NCQ x2 900 PLN

 

Karty Graficzne ilość

Winfast GF 6800 Ultra 256 MB 256 Bit DDR III PCI-E TV x1 2030 PLN

 

Zasilacze ilość

Tagan TG480-U22 480 W 2 x 12V x1 500 PLN

 

Nagrywarki CD / COMBO ilość

LiteON COMBO 52x32x52x16x BOX x1 140 PLN

 

Nagrywarki DVD ilość

Pioneer DVR-109D 16x + / 16x - OEM x1 320 PLN

 

Pamięć RAM ilość

DDR II GeIL 1 GB DDR2-533 x2 1776 PLN

 

Monitor CRT ilość

19" Iiyama HM204DT x1 1336 PLN

--------------------------------------------------------------------------------

Suma: 9162 PLN

 

Reszta kasy (czyli ~2000zł) części według uznania :)

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tu nowy ,mam nadzieje ze przyjmiecie mnie w miare pozytywnie.

Tak więc stary mi powiedział: Masz 10tys do dyspozycji na na jeden temat.

Oprucz dziwek,aut i motocykli.Więc na co moge te 10tys wydać?To chyba jasne na PC'ta!

 

Próbowałem sam sobie go konfigurować.Niemoge przekroczyć progu 11.ooo tys z chłodzeniem.

 

1.Asus P5AD2-E Premium i925xe 1000zl(pisze mniej wiecej)

2.Intel Pentium 4 640 3.20GHz BOX LGA775 2 MB cache 1200zl

3.Gigabyte GeForce 6800 GT PCI-E 256 DDR TV DVI(pci-e nie ma w tweak.pl) 1750zl

4.Samsung 160 GB 7200 8M cache ATA/150  400zl

5.Silverstone Temjin TJ-04 Black 600zl

6.Targan 480w (nie ma go w tym sklepie)  450zl

7.Monitor 19' CTX F973L 12ms 1700zl

8.Kingostone DDRII 533mhz 1024kbx2 = 1400zl

  co daje łączną sume 8500zl

Pozatym co:

1.Thermalrigt XP-120  -230zl

2.Thrmaltake Hardcano 12 - 255zl (okazje mam kupić zmodyfiowanego z rev2 za 100zl teraz)

3.Arctic Cooling Silincer 3 120zl

4.Thermaltake Active Silincer (gdyby grafa była głośna) ok.120zl

5.NOoiseblocker Ultra Silend Fan S1 80zl sztuka (to po zmontowaniu pcta do wentylowania obudowy gdyby stantardowa 120mm była głośna) 80zl szt.

i absorbery drgań .

Chlodzenie 1000zl Czyli pozostaje nam jeszcze 1500z.

1Revoltec Klawiatura podświetlana Czarna XL 109,00zł

2.Icemat 2' edition 180zl

3.Panel usb/cf /audio 50zl

4.4 przyciski military switch.40zl/szt

. Co by tu jeszcze kupić? Drukarke i mam prakyycznie całego kompa nowego :D

 

Prosze uwagi dotyczące niezgodności hardware (nie chce AMD) lub pamieci (podobno jest kiepska)

 

Pozdrawiam

1380695[/snapback]

 

noiseblockerów nie bierz, mam coprawda wersje S4 ale nawet przy skręceniu na minimum nic nie słychać oprócz łożysk...

zamiast tej płyty głównej asusa wziąłbym abita fatal1ty

i obudowa... zamiast 600zł chieftec dx za 400zł powinien wystarczyć spokojnie

karte graf wziąłbym radeon x800 pro vivo i zmodował do xt

zamiast klawiatury revoltec (wiem że podświetlana itd) wziąłbym logitech ultrax flat

1380857[/snapback]

 

Płyty Główne ilość

Abit AA8 XE Fatal1ty x1 820 PLN

 

Procesory ilość

Pentium 4 640J 64 Bit (200 MHz x 16 - 3200 MHz) 2048 KB L2 HT BOX x1 1140 PLN

 

Chłodzenie Procesora ilość

Zalman CNPS-7700 Cu BOX x1 200 PLN

 

Dyski Twarde ilość

Seagate Barracuda VII 200 GB 8 MB cache S-ATA NCQ x2 900 PLN

 

Karty Graficzne ilość

Winfast GF 6800 Ultra 256 MB 256 Bit DDR III PCI-E TV x1 2030 PLN

 

Zasilacze ilość

Tagan TG480-U22 480 W 2 x 12V x1 500 PLN

 

Nagrywarki CD / COMBO ilość

LiteON COMBO 52x32x52x16x BOX x1 140 PLN

 

Nagrywarki DVD ilość

Pioneer DVR-109D 16x + / 16x - OEM x1 320 PLN

 

Pamięć RAM ilość

DDR II GeIL 1 GB DDR2-533 x2 1776 PLN

 

Monitor CRT ilość

19" Iiyama HM204DT x1 1336 PLN

--------------------------------------------------------------------------------

                  Suma: 9162 PLN

 

Reszta kasy (czyli ~2000zł) części według uznania :)

1380958[/snapback]

 

 

czy wy naprawdę tacy ciemni jesteście

bez komentarza, komp za 10k i złom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatFighter -> typowy komp do bicia jakichs rekordow w 3d marku i innych pierdach!!

 

 

lukas-comp podal fajna konfiguracje tylko chyba ja bym nie bral 2GB ramu i grafe bym na jakiegos x800xt wymienil

 

a tak to ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=>HeatFighter & Nierealny - macie jakies problemy ze wzrokiem?? czy moze ze zrozumieniem slowa pisanego????

czlowiek wyraznie napisal, ze chce INTELA!!! a wy tu ze swoim badziewiem wyjezdzacie ;)

 

 

przy takim budzecie bralbym mniej wiecej to co lukas-comp proponuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierealny: to, że lubisz AMD i jedziesz na Intela nie oznacza, że nie musisz czytać dokładnie postów :) On nie chce AMD! :)

Jeśli chodzi o ram to 1GB to jest minimum na taki zestaw :)

W sumie teraz wziąłbym za to 2 x GF 6800GT (Gigabyte ma wersje SLI na jednej płytce) i 1GB ramu, a pamięć dokupić np. za rok jak potanieje ;) ale to już według uznania kupującego :)

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=>HeatFighter & Nierealny - macie jakies problemy ze wzrokiem?? czy moze ze zrozumieniem slowa pisanego????

czlowiek wyraznie napisal, ze chce INTELA!!! a wy tu ze swoim badziewiem wyjezdzacie ;)

 

 

przy takim budzecie bralbym mniej wiecej to co lukas-comp proponuje

1381108[/snapback]

 

Nierealny: to, że lubisz AMD i jedziesz na Intela nie oznacza, że nie musisz czytać dokładnie postów :) On nie chce AMD! :)

Jeśli chodzi o ram to 1GB to jest minimum na taki zestaw :)

W sumie teraz wziąłbym za to 2 x GF 6800GT (Gigabyte ma wersje SLI na jednej płytce) i 1GB ramu, a pamięć dokupić np. za rok jak potanieje ;) ale to już według uznania kupującego :)

1381151[/snapback]

No teraz to się :mur: gdzie nierealny napisał, że proponuje badziewnego :blink: AMD.

Z czego ja zrozumiałem, to wyraził pogląd na temat podanych configów, które są naprawdę „badziewne” i nie przemyślane. To chyba wy macie problem ze wzrokiem :mad:, a nie on.

koniec off

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to się :mur:  gdzie nierealny napisał, że proponuje badziewnego :blink:  AMD.

Z czego ja zrozumiałem, to wyraził pogląd na temat podanych configów, które są naprawdę „badziewne” i nie przemyślane. To chyba wy macie problem ze wzrokiem :mad:, a nie on.

koniec off

1381193[/snapback]

 

niech Szanowny Kolega jeszcze raz przeczyta (DOKLADNIE PRZECZYTA) co Cruise napisal w swoim poscie??? szczegolnie to na koncu

i niech sie teraz SK zastanowi chwile nad tym co sam napisal

 

i niech na koniec jeszcze wyjasni - od kiedy to PRZEMYSLANY = AMD ??? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech Szanowny Kolega jeszcze raz przeczyta (DOKLADNIE PRZECZYTA) co Cruise napisal w swoim poscie??? szczegolnie to na koncu

i niech sie teraz SK zastanowi chwile nad tym co sam napisal

 

i niech na koniec jeszcze wyjasni - od kiedy to PRZEMYSLANY = AMD ??? :D

1381228[/snapback]

Napisze jedno, rosolini sam przeczytaj jeszcze raz dokładnie co napisałem ja i nierealny, gdzie jest napisane, że polecamy AMD, a Intel to "zło". Pokaż mi to, a ukłonie się i przeproszę.

Intel to wydajna platforma, ale trochę w innym wydaniu niż polecają koledzy:)

ps. nie jestem amdmaniakiem jak zapewne ty uważasz.

Mam nadzieje, że jeszcze raz przeczytasz to co napisał nierealny i ja.

 

A teraz napisze na temat, Cruise jak ci się nie pali z kupnem kompa to poczekaj na SLI, a nie pożałujesz.

 

i jeszcze jedno ps.

config lukas-comp nie jest zły, ale pozmieniał bym na pewno kilka rzeczy

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wy naprawdę tacy ciemni jesteście

bez komentarza, komp za 10k i złom

1380997[/snapback]

nierealny wyrazil swoj poglad na temat configow :)

bardzo rzeczowy poglad, poparty wieloma argumentami - rzecz jasna :D

 

 

Napisze jedno, rosolini sam przeczytaj jeszcze raz dokładnie co napisałem ja i  nierealny, gdzie jest napisane, że polecamy AMD, a Intel to "zło". Pokaż mi to, a ukłonie się i przeproszę.

Intel to wydajna platforma, ale trochę w innym wydaniu niż polecają koledzy:)

ps. nie jestem amdmaniakiem jak zapewne ty uważasz.

Mam nadzieje, że jeszcze raz przeczytasz to co napisał nierealny i ja.

 

 

1381314[/snapback]

wybacz, ale skoro identyfikujesz sie z cytowanym powyzej "pogląd(-em) na temat podanych configów", to my na prawde nie mamy o czym rozmawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Nierealny nie miał na myśli tego, że sprzęt jest zły, ale to że za 10000zł taki sprzęt jest ZDECYDOWANIE NIEWYSTARCZAJĄCY. Czyli łopatologicznie-możnaby złożyc coś znacznie lepszego.

Edytowane przez Archimonde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,dziękuje za szybką odpowiedż.

Niemyślałem że takie złoooo tutaj powieje jak tu zawitam :>

 

Płyta Głowna

Jak ta płyta sie sprawuje? Lepiej od tego asus'a?Wyglądał na porządnego,wygrał test Chip'a na najwydajniejszą płytke. 870zl

 

Monitor

Na ten monitor zdecydowałem sie ze względu na dobrą jasność (400cd/coś2) i szybką reakcje jak na 19' (12ms!) Tak więc chyba przy nim zostane.. 1800zl

 

Grafika

Wszyscy mówią WINFAST to chyba jednak wezme Winfasta ..... niewiem jak sie sprawuje to w porownaniu z Gigabytem ale skoro wszyscy twierdzą że lepiej to biore winfasta 2100zl

 

Nagrywarka

W nagrywarkach DVD jestem zielony wiec niech bedzie ten LieON 350zl

 

Dyski

Podobnie jak w nagrywarkach. 900zl

 

Procek

NO to chyba ten co sobie wybrałem nie?:P (tylko jest werswja nie BOXowa? Bedzie tańsza a no.... nie bede musial sie ze zdejmowaniem boxowego chłodzenia. 1100zl

 

DDRII

DDR II GeIL 1 GB DDR2-533 x2 1776 PLN - ok zmieniam. 1800zl

 

Klawiatóra

Zostaje przy revoltecu :> Bo to jest praktycznie to samo co Logitech Uflat (mialem jego brać na początku) ale daruje sobie go,bo revoltec to to samo bez kl.funkcyjnych a ma fajne :) bajeranckie podświetlanie.tylko przedłużke kupić bede musiał. 120zl

 

Mysz

Zostaje taka jaka jest, Logitech MX510. 0zl

 

Chłodzenie obudowy (wnętrza)

Potrzebuje jakieś dwa ciche 120mm wantylatorki.

(Thermaltake Thunderblade 120 mm LED Fan x2 ) 120zl

 

Chłodzenie procka

Biore tego thermalrighta,bo chce mieć psywne chłodzenie procka.Pozatym podobno ten zelman moze nie wyrobić na tym procku ? 230zl

 

Chlodzenie grafiki

Ok daruje sobie ....... 0zl

 

Obudowa

Ten silverstonik 600zl

 

Panel

kolega narzekał że jest ten AeroGate awaryjny...dlatego biore TT Hardcano 12 za 260zl

 

zasilacz

tagan 480w

 

+Icemate(170zl),mikrofon(30zl Zelman),przełączniki (niewiem gdzie te military switch taniej dostać bo 40zl to zdzierstwo http://www.4max.com.pl/default.asp?g=140&gg=131&produkt=1014 ), 100zl góra na oświetlenie od środka)

 

Czyli = 10.010zl . No ,a okablowanie? To bedzie prawie ze 100zl następne nie?

 

 

Zapomniałem o czymś ? (I odrazu zaczynam skladać na drugiego GF'a do SLI :> Pozatym właśnie,ta płyta gł. ma obsluge SLI ? Bo jak nie to odpada...kupuje odrazu Asusa (czyli 10.200zl z asusem i kablami)

 

Brakuje czegoś ? Gadać? Wprawdzie mam jeszcze 75 dni ale... no trza wiedzieć co wybrać? I gdzie kupować? W PC Project? Jestem z Bochni kolo krakowa wiec chyba tam by było najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umiem czytac i wiem co kolega napisał ale jak rozwazamy kwestie kompa za 10k to chyba nie trzba nikomu tłumaczyc ze komp na AMD bedize tańszy o tyle ze bedize mozna kupic 2 6800GT

wiec robiac zakupy na napis INTEL a nie trzeżwy rozum to chyba trzeba miec popaprane

nie czytałem bardzo dokładnie ale czy jest gdzies napisane do czego ma być ten komp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosolini każdy ma prawo napisać swoje zdanie, jakie by nie było, pamiętaj o tym, a rozmawiać ze mną nie musisz, leje na to.

 

Cruise po co zakładałeś ten temat i po co my to wszystko pisaliśmy, bo ci się nudziło. Przecież ty masz jeszcze 75 dni,a w ciągu tego czasu tyle w Wiśle wody upłynie, że hohoh, ty nie poważy jesteś i czy tylko głupiego udajesz :mur:

 

config swój napisałem, ale gdy tego durnego posta :mur:(22:31) przeczytałem to skasowałem :)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Nierealny nie miał na myśli tego, że sprzęt jest zły, ale to że za 10000zł taki sprzęt jest ZDECYDOWANIE NIEWYSTARCZAJĄCY. Czyli łopatologicznie-możnaby złożyc coś znacznie lepszego.

1381513[/snapback]

uff... i nastepny wielbiciel prozy nierealnego sie znalazl...

no to przeprowadz nam jeszcze doglebna analize i wykaz, co podmiot liryczny mial na mysli... :lol:

 

 

sorry za ten offtop... no ale co niektorzy kolesie sa tak pocieszni, ze az zal sobie na takich nie uzyc

 

 

i jeszcze jedno po co dwa napędy :blink:

1381562[/snapback]

pomyśl - to nie boli!!! ;)

 

 

rosolini każdy ma prawo napisać swoje zdanie, jakie by nie było, pamiętaj o tym, a rozmawiać ze mną nie musisz, leje na to.

 

1381562[/snapback]

no a jezeli ktos przy okazji idiotyzmy rozne wypisuje, to kazdy z kolei ma prawo mu to wytknac...

...byle by nie pod wiatr, bo bedzie smierdzialo...;)

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt sie pyta do czego to ma byc? Do grania to ok ale ja bym wziol karte ati.

Jesli do grania i do pracy to lepiej nvidia (openGl-3dmax,Cad itp).

Ps. Twoj stary nie chce adoptowac kogoś? Jestem chetny. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem Cie kolego ale nie chce AMD ze względów ktorymi jest m.in brak zaufania do AMD.

Popatrz na cache,popatrz na zegar ,na mnoźnik (chociaż nie wiem co to robi ten mnożnik) http://img143.exs.cx/img143/3461/intelvsamd8my.jpg

 

 

Beerdman - jestem ja i moj 16 lat starszy brat i ma nas dość (ja mam lat 13)

 

 

Ej o co chodzi z tymi ostrzeżeniami ?! Przeciez nic nie zrobile takiego...

Edytowane przez Cruise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i własnie dlatego ze niezbyt poinformowany w temacie jesteś powinienes poczytać i obczaić teren zanim wydasz 100 baniek jak przyjdzie ci zainstalować 64 bit winde a sie okaze ze na twoim kompie nie mozna to sie stukniesz w głowe i powiesz jaki głupi byłem ze nie sprawdziłem co kupuje

i zamiast patrzec na cyferki to popatrz na wydajnosc

rozumiem ze kupujesz intela bo przy kasie tez sa wieksze cyferki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff... i nastepny wielbiciel prozy nierealnego sie znalazl...

no to przeprowadz nam jeszcze doglebna analize i wykaz, co podmiot liryczny mial na mysli...  :lol:

sorry za ten offtop... no ale co niektorzy kolesie sa tak pocieszni, ze az zal sobie na takich nie uzyc

pomyśl - to nie boli!!! ;)

no a jezeli ktos przy okazji idiotyzmy rozne wypisuje, to kazdy z kolei ma prawo mu to wytknac...

...byle by nie pod wiatr, bo bedzie smierdzialo...;)

1381571[/snapback]

No raczej ty wypisujesz idiotyzmy, a nie ja, nierealny czy Archimonde.

Prawda jest taka, że kolo za te 10 kafli kupi dennego kompa, a ty mu w tym pomagasz.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i własnie dlatego ze niezbyt poinformowany w temacie jesteś powinienes poczytać i obczaić teren zanim wydasz 100 baniek jak przyjdzie ci zainstalować 64 bit winde a sie okaze ze na twoim kompie nie mozna to sie stukniesz w głowe i powiesz jaki głupi byłem ze nie sprawdziłem co kupuje

i zamiast patrzec na cyferki to popatrz na wydajnosc

rozumiem ze kupujesz intela bo przy kasie tez sa wieksze cyferki....

1381629[/snapback]

 

NIe,nie patrz na cyferki.działam na intelach od kilku lat i mam do nich zaufanie.Co masz na mysli mowiac o tym że XP pod 64bity nie bedzie dziala na tym procku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze nie wszystkie intele obsługuja 64 bit a te co obsluguja sa sapro wolniejsze a czasami sa nawet wolniejsze niz w 32 bit gdzie w tym samym tescie AMD odnotowuje wzrost wydajnosci w 64 bit

porównaj wiec

mozliwosci a nie to na czym ta se pracowałes iles lat ludzie ja tez pracuje pare lat na AMD ale jak intel zrobi lepszego i tańszego proca od AMD to kupie intela

zobacz kwestie prodau i ciepła zobacz co partacza ci te badziewne i drogie ddr2 u intela

kupujac AMD masz kase na 2 grafe i spokojną przyszłosc w 64 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe,nie patrz na cyferki.działam na intelach od kilku lat i mam do nich zaufanie.Co masz na mysli mowiac o tym że XP pod 64bity nie bedzie dziala na tym procku?

1381644[/snapback]

Bo do 64 bitowej windy potrzeba procka który potrafi pracować w 64 bitach-chyba logiczne nie? AMD produkuje takie procki już tak z 2 lata intel dopiero ostatnio wypuscił p4 mogące pracować w 64 bitach.

I uznacie mnie za maniaka AMD zapewne ale aby mieć porównywalnego procka do takiego a64 3500+ i obsługująceg o 64 bity to wam te 10k na dobry zestaw pewnie nie

wystarczy. A to że A64 mimo o ponad 1ghz wolniejszego zegara jest lepsze od porównywalnego P4 dodatkowo obsługuje 64 bity to znaczy że jest gorsze?

A to jego wina,że do osiągania takiej wydajności nie potrzebuje ddr3 i mega wielkiego cache-u ? Jakby potrzebował to by mu to dodali ale nie potrzebuje to po co mu to?

P4 jest zupełnie inną konstrukcją potrzebujacą aby być wydajnym duzo pamięci podręcznej,szybkich zegarów i bardzo dużej przepustowości pamięci.to czyni go droższym a wcale nie wydajniejszym od AMD...

Zresztą dlaczego intel już powoli mysli o nastepcy p4 bazującym na rozwiązaniach z pIII? Sam przyznaje,że p4 okazało sie slepą uliczką-coraz trudniej zwiększać taktowania procków trzeba szukać innych rozwiązań..

 

Zauważ ,że my maniacy amd nie wyzywamy posiadaczy intela od debili a p4 od chłamu... Natomiast wy to jak najbardziej robicie względem nas...

 

I chyba nie powiecie że 2x6800 na amd będzie gorsze od 1x6800 na najlepszym nawet p4 :wink:

I prosze podajcie mi choć jeden argument potwierdzający,że P4 jest lepsze od A64 a nie na odwrót? No chyba,że sam napis intel wystarczy.... Ale wtedy nalepcie sobie

na A64 naklejke INTEL INSIDE i po kłopocie :wink:

 

pozdrawia trzeźwo myślący a nie maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i własnie dlatego ze niezbyt poinformowany w temacie jesteś powinienes poczytać i obczaić teren zanim wydasz 100 baniek jak przyjdzie ci zainstalować 64 bit winde a sie okaze ze na twoim kompie nie mozna to sie stukniesz w głowe i powiesz jaki głupi byłem ze nie sprawdziłem co kupuje

i zamiast patrzec na cyferki to popatrz na wydajnosc

rozumiem ze kupujesz intela bo przy kasie tez sa wieksze cyferki....

1381629[/snapback]

herezje piszesz :]

zeby smigac na win xp 64bit trzeba miec p4 2.8ghz z emt64

wogole za 75dni to beda juz dual-core p4, wiec ten caly konfig sobie daruj narazie ;) bo wtedy to te ceny co masz obecnie poleca no i za 10k kupisz lepszy sprzet :)

do czego ma byc ten komp ? tylko do gierek ?

 

umiem czytac i wiem co kolega napisał ale jak rozwazamy kwestie kompa za 10k to chyba nie trzba nikomu tłumaczyc ze komp na AMD bedize tańszy o tyle ze bedize mozna kupic 2 6800GT

wiec robiac zakupy na napis INTEL a nie trzeżwy rozum to chyba trzeba miec popaprane

nie czytałem bardzo dokładnie ale czy jest gdzies napisane do czego ma być ten komp ?

1381556[/snapback]

aha i nastepna herezja :/

co ma piernik do wiatraka, jak grafiki obecnie sa bardziej zaawansowane technologicznie niz CPU :/

co amd 64 da ci wiecej 10k w 3dmarku 2003 i blisko raz wiecej fpsow ? :| :mur:

nie mam nic do amd bo faktycznie w gierkach lepiej sie spisuje, ale jesli chlopak chce sie czasem zajac obrobka video/grafika/autocadem itp to lepszy bedzie Intel.

Zalezy wszystko do czego ma byc ten zestaw ? :>

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego sie zaczynacie klucic. skoro chce kupic intela to prosze bardzo, skupcie ise na tym problemie, a nie na sile uszczesliwac chlopa. (za pol roku zrozumie ze to byl blad:P)

fjanie jest powiedziec znajomemu "...kupilem kompa za 10kafli <wow>...no kupilem intela a nie te badziewie amd, wiesz te amd to sobie dzieciaki kupuja, ja kupilem powazny sprzet... wiesz moj proc ma 2MB cachu a nie jak amd jakies marne 512kb... stary nie wazne ze ma zajebiste opoznienia wzane ze 2MB.... "

 

heheh zeby poskakac po necie albo zagierczyc....:)

 

ale tak na serio to poczekalbym na nowe procki ze stajni amd... jak intel wypuci cos nowego, dobrego a nie prescota po face liftingu to wtedy dlaczego nie... narazie poczekajmy na soft dla 64bitow i zobaczymy kto komu dokopie:> hehehe pewnie amd64 swojemu odwiecznemu wrogowi 32bitowemu prescotowi po face liftingu:D lol

 

pozdro

 

PS: wolalbym kupic butelke dobrego wina ze te roznice amd vs intel i skonsumowac je ze swoja kobitka:>

Edytowane przez V_i_c_t_o_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...