Skocz do zawartości
Cruise

Sprzęt Do 10.000zl

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zupełnie odbiegając od tematu:

Czy serio Ci jest potrzebny aż taki wypaśny config?? Zauważ że pchanie się w najnowsze technologie niczego dobrego nie niesie za sobą. Wszystkie te rzeczy dostaną po dxxie i później będziesz tylko świadkiem jak z miecha na miech wszystko spadnie do poziomy średniaka za kilka tysi. Wiadomo wszystko spadnie, ale najbardziej dostają nowinki które Ty do gier i amatorskich obróbek tak naprawde nie potrzebujesz. Rozumiem że masz kochących rodziców którzy chcą sprawić Ci takiego super eXtra qmpa, ale za ten hajs możesz wiele innych rzeczy zdziałać. Ja bym Tobie proponował złożyć qmpa (i tutaj raczej bym Ci proponował raczej AMD <-bardziej przyszłościowe i tańsze a co do wydajności to mówiłeś że raczej gry wchodzą w rachube). Kup sobie takiego do 5/6k i na 100% będzie wsio Ci śmigać na HIGH detalach, a kase odłóż na modernizacje kiedy już poczujesz że Ci coś nie pasuje i zaczyna być za wolny.

 

!!!UWAGA!!! To jest tylko i wyłącznie moje zdanie i jeśli się ktoś z nim nie zgadza to ma do tego prawo. Ja tylko pokazuje że wydając 2x więcej nie uzyska 2xwiększych wyników we wszystkim.

I jeśli nadal uważasz że chcesz za taki hajs składać qmpa to SPOKO już się nie wypowiem i docenie że chcesz aż tyle wydać na nowinke która zaraz spadnie z ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 x Pamięć HyperX KHX3200K2/512 2x256MB Kingston (no i bedzie 2048 RAMU)

Płyta Asus S-775 P5AD2-E Premium i925XE======>999,00zł

Proc Intel Pentium 4 S775 3,2GHz 540J=====>950zł

Grafa Gainward FX6800 ULTRA/2100 128MB TV/DVI 256Bit=====>1399,00zł

HDD SATA 200GB Seagate NCQ====>474,99zł

Zasilacz ATX 420W Chieftec HPC-420-302DF===>255,00zł(w zupelnosci starczy)

Monitor LCD 17' iiyama PLE430T-S srebrny==>1997,99zł

Obudowa Chieftec BG-01B-B-SL=====>285zł

I WC:

-Thermaltake Aquarius III 1200zl

-ThermalTake Aquarius VGA Waterblock 140zl

-Thermaltake CPU Water Block 190zl

 

RAZEM: 9926,98 :D

 

Jeszcze zostalo na pare dupereli :D

 

EDIT: Sam o takim marze.... :D

EDIT2: Zmiana zasiłki na ATX 550W Modecom CWT-550ADP=====>419,00zł

Edytowane przez KaWcZaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zupełnie odbiegając od tematu:

Czy serio Ci jest potrzebny aż taki wypaśny config?? Zauważ że pchanie się w najnowsze technologie niczego dobrego nie niesie za sobą. Wszystkie te rzeczy dostaną po dxxie i później będziesz tylko świadkiem jak z miecha na miech wszystko spadnie do poziomy średniaka za kilka tysi. Wiadomo wszystko spadnie, ale najbardziej dostają nowinki które Ty do gier i amatorskich obróbek tak naprawde nie potrzebujesz. Rozumiem że masz kochących rodziców którzy chcą sprawić Ci takiego super eXtra qmpa, ale za ten hajs możesz wiele innych rzeczy zdziałać. Ja bym Tobie proponował złożyć qmpa (i tutaj raczej bym Ci proponował raczej AMD <-bardziej przyszłościowe i tańsze a co do wydajności to mówiłeś że raczej gry wchodzą w rachube). Kup sobie takiego do 5/6k i na 100% będzie wsio Ci śmigać na HIGH detalach, a kase odłóż na modernizacje kiedy już poczujesz że Ci coś nie pasuje i zaczyna być za wolny.

 

!!!UWAGA!!! To jest tylko i wyłącznie moje zdanie i jeśli się ktoś z nim nie zgadza to ma do tego prawo. Ja tylko pokazuje że wydając 2x więcej nie uzyska 2xwiększych wyników we wszystkim.

I jeśli nadal uważasz że chcesz za taki hajs składać qmpa to SPOKO już się nie wypowiem i docenie że chcesz aż tyle wydać na nowinke która zaraz spadnie z ceną.

1382438[/snapback]

I to jest gostek z klasą(i rozumem) B) kropka!!!

 

Stary tak trzymać!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawik w miare z głową ale ten zasilacz to jednak jest ciut cienki... O mało nie kupilem czegoś podobnego do swojego złoma więc chyba troszker tutaj może być za słaby nie?

 

a o WC jest oddzielny temat na tweaku- podsumuje tylko że składając samemu z gotowych markowych części zrobisz coś dużo wydajniejszego i może nawet taniej:

 

mniej więcej wyglądałoby to tam:

 

jakaś nowa pompa do CO za ok 250zl

ładny rez z pleksy 120-170zl

chłodniczka black ice extreme

jakiś dobry bloczek z mcs

do tego węże 8-10mm śrenicy wewnętrznej

(większe szlauchy to tylko bude zagracają)

i masz odjechane chłodzenie wodą- znajdz mi jakiegoś gotowca choćby o nieco zblizonej wydajności.

 

Jak sie wystarsasz to większośc części znajdziesz w jakimś sklepie internetowym więc jak dostaniesz to w jednej paczce to nawet złożenie tego nie będzie wiele trudniejsze i dłużej trwało od gotowca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok daro200 - przekonałeś mnie.Ale teraz i tak nie ma co składać...

Ale na dzień dziesiejszy :P I tak zainwestował bym w ten procesor.

PIV 3.2Ghz 640j - 1200zl

Płyta Asus S-775 P5AD2-E Premium i925XE 1000zl

Albo ten Infini1ty za 900zl

DDR II GeIL 1 GB DDR2-533 Dual (2x512) 700zl

Leadtek Winfast GeForce 6800 GT PCI-E 256 DDR TV DVI 1700zl

=5950zl -będzie? O czymś zapomniałem? Narazie pojechałbym na zwyklym chłodzeniu ,jak bym zmontował sobie WC to będe kręcił sprzęt (właśnie do ilu sie kręci ten P4 3.2ghz? Podobno do 4ghz!)

Do tego obudowa jakaś (nie wiem jaka wkońcu) ale chyba przy WC może być z szybą bo WC chyba ciche będzie.Ewentualnie mozna zamknięta obudowe kupić i ją jeszcze wyciszyć .Odpadaja wszystkie panele i wiatraczki.Czyli jakieś 7000zl za cały sprzęt (obudowy i zasilacza nie predko bede musial zmieniać) .Nie licze monitora - pozostane na moim CRT .Pasuje?

Zresztą to i tak nie bedzie aktualne za pare miesięcy.Wiec chyba ten temat ostawimy w spokoju.

Edytowane przez Cruise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą to i tak nie bedzie aktualne za pare miesięcy.Wiec chyba ten temat ostawimy w spokoju.

1382510[/snapback]

To jest najlepsze rozwiązanie. Narazie sobie głowy nie zajmuj takimi rzeczmi. Przyjdzie czas i pora na myślenie w tej sprawie a do tego czasu obserwuj co się dzieje i uważnie śledź testy i dogłębnie rozpatrz (NIE NAMAWIAM) oferte zarówno AMD jak i INTEL`a.

POZDRO i bardzo ciesze się że udało mi się jakoś wpłynąć na Twoją decyzję...

Peace :gitarzysta2: B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o qtwa 10tyś. pufffff ja pierdziele. czlowieku masz 13 lat, kup sobie (jak bardzo chcesz intela) jakies p4 2000Mhz do tego jakiegos radka 9800 a reszte pieniedzy wsadz na konto niech Ci rosnie. Jak mleko z pod wasow zgubisz i bedziesz wiedzial czy Twoja przyszlosc bedzie sie opierac na swiecie komputerow to pieniazki z konta wybierzesz i dopiero kupisz lepszy sprzet. bo jesli chodzi o granie to wiecej jak 4 tys bym nie wydal.

koniec

1382231[/snapback]

ty jesteś uposledzony, czy tylko robisz sobie jaja, ze proponujesz mu inwestowanie pieniędzy poprzez trzymanie ich w banku?

 

jeśli to ma być według Ciebie inwestycja godna uwagi to wolałbym całą tą kasę przepić lub wydać na dziwki bo bank i tak ją zmarnuje a po roku (przy odsetkach proponowanych przez banki) z 10 000 PLN zarobi może 500 PLN po odliczeniu podatku :)

 

zajebisty zarobek :) 500 PLN na rok :)

 

ty się chyba, jeśli chodzi o podejście inwestycyjne, zatrzymałeś na etapie pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych - kiedy odsetki od lokat dochodziły do kilkudziesięciu procent w stosunku rocznym :)

 

zdecydowanie lepszym pomysłem jest wydanie 10000PLN na komputer - przynajmniej będzie radocha i dużo zabawy przy tym (przyjemności) niż wpłacenie takiej sumy (zmarnowanie jej) do banku :)

 

 

Thx. Komputer ma służyć do benchmarkow,i gier.Thx.za rady....Narazie ide dyskutować nad chłodzeniem,bo chyba tylko chłodzenie i obudowe będe mógł teraz ustalic ::)

1382392[/snapback]

komputer do benchmarków? do gier to rozumiem ale benchmarki? zamierzasz spędzać czas na odpalaniu benchmarków?

 

zupełnie sięzaplątałem ... a może chodzi o to, żeby zapraszać do siebie kolegów i pokazywać im ile punktów i w którym z benchmarków twoja maszyna osiągnie? no bo ja nie widzę żadnego innego sensownego zastosowania benchmarków w codziennym życiu :)

Edytowane przez Mr_Gizmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od uposledzonych tutaj nikogo nie wyzywam wiec sobie wypraszam sznowny kolego.

a co do banku to dalem taki przyklad bo moze rowniez wsadzic te pieniadze do ksiazki na polce, bo ja to bym sobie kupil jakis samochod.

wiec nie patrze na bank jak na inwestycje z tak mala suma. TO BYL TYLKO PRZYKLAD

uposledzony kolego ;) (pokory troszeczke)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Gizmo - pokazujesz nam jaki mądry jestes, 10 k w kompa - cudowna inwestycja :lol:

nie mam nic w tej chwili do twórcy tematu tylko do Mr.Gizmo który twierdzi ze wpakowanie 10 tys zł w kompa to dobra inwestycja

bank ? nawet jesli - 500 do 1000 zł wiecej nikomu nie zaszkodziło ;)

albo mozna inwestowac w obligacje - tu juz mamy doczynienia z wiekszym zyskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma te 10k i go stć to ok..

Tylko ja bym zaczął od wyboru wypasionego monitora, mychy, klawiaturki, jakich dzojek lub kierownica, wypasione głośniczki, jakaś drukareczka i moze skanerek..a dopiero to co zostanie można przeznaczyć na pudło-swoją droga jakas porządna buda to też by sie przydało..bo tak wyda 10k a większość osprzetu będzie mieć jak w kompie za 2-3k :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem prawdziwz komp powinien tak wygladac

 

Karta graficzna: Microstar NX6800 GT 256MB TV DVI PCI-E

Płyta główna: Abit AA8XE 3rd Eye Intel 925XE

Pamięć ram: GeIL DDRII 1024MB/667 PC5300 CL4 wieczysta gwarancja - 2x512 do Dual DDR

Obudowa: Antec MidiTower PlusView 1000 AMG (bez zasilacza)

Procesor: Intel Pentium 4 640 (LGA775) 3.20 GHz HT (2MB cache) BOX

Dysk twardy (dwie sztuki): Maxtor DiamondMax 10 200 GB (8MB) 6B200M0 SATA + NCQ

Nagrywarka DVD: DVD +/- RW LiteOn/HP DVD640i LightScribe Dual Layer

Zasilacz: Topower 450W P5 Titanium

Monitor: 19 Belinea 101920 B silver-black

Mysz: Mysz Logitech MX1000 Laser Cordless Mouse black

Klawiatura: Logitech UltraX Flat

Głośniki: Logitech Z-5500 THX

Wentylator na procesor: Pentagram Freezone QVC-120 Cu

Karta muzyczna: Sound Blaster Audigy 2 ZS PCI BOX

Karta TV: Leadtek WinFast TV 2000 XP Expert Box

 

 

Skaner: Plustek OpticPro ST48 USB 2.0

Drukarka: Hewlett Packard PhotoSmart 7760

 

 

 

 

I co wy na to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał tyle kasy na kompa to bym sobie kupił nawet jakies cos na intelu za te max 7k, wszystko by latało na high, nie trzeba było by kręcic. Intel jest dobry gdy masz bardzo duzy budzet na kompa(tak jak tu, 10k) reszte kasy lepiej włozyc w jakies własne zainteresowania np. modele spalinowe(super sprawa ;] ), extra sprzet audio, czy nawet na wycieczki za granice! Przynajmniej nie stracimy na wartosci :] A taki komp za 10k po 2 latach bedzie warty 3k :P

 

P.S Bezsensem było zakładanie tematu 3miechy przed kupnem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie w calym temacie rozbawilo to:

No rozumiem Cie kolego ale nie chce AMD ze względów ktorymi jest m.in brak zaufania do AMD.

Popatrz na cache,popatrz na zegar ,na mnoźnik (chociaż nie wiem co to robi ten mnożnik) http://img143.exs.cx/img143/3461/intelvsamd8my.jpg

Gosciu! Skoro nie masz pojecia czym sie roznia procesory, nie potrafisz wyklarowac roznic miedzy nimi to zaczynasz temat z niewlasciwej strony i zabierasz sie jak pies do jeza. Zamiast zastanowic sie do czego ma komp ma realnie sluzyc i popatrzec jak dziala platforma taka albo owaka w aplikacjach ktore najbardziej cie interesuja to piszesz jakies brednie. Jakbys poczytal troche to bys wiedzial ze chocby te 2MB cache sa g. warte. Potem przychodza tacy (przepraszam za stwierdzenie)-osiolkowie debilkowie "informatycy" i mowia ze on koniecznie chce tego R9600 256MB RAM za 500zl , bo kolega ktory sie "zna" poiwiedzial ze duzo RAMu na karcie to zaczy ze jest bardzo dobra (oczywiscie nie ma mowy o przekonaniu ze wydajac dokadnie tyle samo ale na inny model mozna miec sprzet o 50% wydajniejszy ale on ma "marne 128MB" pamieci lokalnej).

 

NIe,nie patrz na cyferki.działam na intelach od kilku lat i mam do nich zaufanie

Behehe no patrz, a co pisales wyzej? Cyferki juz sie nie licza? Poza tym to skoro masz 13 lat to od ilu masz komputery na Intelu i co znaczy ze "masz do nich zaufanie"? No ale nie ma to jak powiedziec do kolegi-patrz mam 3,2GHz gosciu! To jest skill... No ale w kocu sam powiedziales ze bedziesz sie gapil w benchmarki.... a z takim kompem to i tak nie masz szans :P

 

I zeby nie bylo ze przekonuje go do AMD, ale jak gosc nie wie co gada, a poprostu wie bo wie to nelezy mu sie tylko rotfl. Gdyby nie te dwa durne powyzsze cytaty to bym nie zwrocil uwage na ten topic bo to co wybierze to mi zwisa... chodzi tylko o to by coponiektorzy mysleli zanim zaczna klepac w klawisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki przyznaje jestem lama,ale tematu nie ma sensu i tak kontynuować.Aż do konca czerwcwa.

A do czerwca moze sie coś podszkole? I [ciach!]ani będe sie tak ośmieszał.

 

Przyznaje sie-przeceniłem umiejątności swoje.Respekt dla was.

Edytowane przez Cruise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że to wogóle jest bezsens. Po pierwsze ten wątek chyba miał na celu wywołanie kolejnej wojny AMD-Intel i jemu pochodnych, bo po co się pytać o kompa, który dopiero za 3 miesiące będzie.

Po drugie w cene kompa nie wliczyliście oprogramowania, no chyba mi nie powiecie, że na kompie za 10 kafli będzie piracki Windows.

Po trzecie nie sztuką jest wydać tyle kasy aby wszystko dobrze chodziło. Sztuką jest wydać 2-3 tysiące na kompa, który poradzi sobie z najnowszymi grami.

Skoro już masz tyle kasy, no zrób tak jak już ktoś sugerował, wydaj 5 tysięcy, a za reszte zaszalej, chyba że śpisz na forsie, to wtedy właściwie wszystko jedno. Można i kupić 4 procesorowy Operton B)

A może jakiś laptopik? np Acer'a Ferrari?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraaszam za ten zamnet - mam prośbe do administracji - prosze o skasowanie tego topica?

Sorki,mam nadzieje ze zechce Cie mi poradzić za te 3 miesiące.Przykro mi ja sie ośmieszyłem i nieumyślnie sprowokowałem awanture.Przepraszam Was bardzo.Jeżeli chcecie to.....

Czemu odrazu twierdzisz że nie chce kręcić? Chce,sie nauczyć m.in. Przpepraszam Was wszystkich.

A z tym paniczem wypraszam sobie-przyznaje sie do błędu. :-|

 

Ehh no ludzie,prosze zrozumiejcie sorki,nie chcialem przyznaje jestem LAMER.

Edytowane przez Cruise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraaszam za ten zamnet - mam prośbe do administracji - prosze o skasowanie tego topica?

Sorki,mam nadzieje ze zechce Cie mi poradzić za te 3 miesiące.Przykro mi ja sie ośmieszyłem i nieumyślnie sprowokowałem awanture.Przepraszam Was bardzo.Jeżeli chcecie to.....

Czemu odrazu twierdzisz że nie chce kręcić? Chce,sie nauczyć m.in. Przpepraszam Was wszystkich.

A z tym paniczem wypraszam sobie-przyznaje sie do błędu. :-|

 

Ehh no ludzie,prosze zrozumiejcie sorki,nie chcialem przyznaje jestem LAMER.

1383251[/snapback]

Nie poniżaj się i nie przejmuj bo to nie warto. Dużo jest ludzi którzy zaraz zaczną srxć pod siebie że jesteś xxx czy inny, ale ważne że zrozumiałeś błąd i jak odezwiesz się za te 3 miechy to na mnie możesz spoko liczyć. Do tego czasu zaznajom się z faktami oraz z opiniami. Obserwuj co się dzieje i sam będziesz potrafił dobrać odpowiedni sprzęt, a jeśli będą problemy to na pewno ktoś (w tym ja) Ci pomoże.

 

PS. Nie to że bronie jego tyłka, ale ma dopiero 13 lat i przecenił swe możliwości ale za to potrafił się do tego przyznać jak nie wielu z nas... Dla mnie Topic zamknięty do czerwca i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli mam byc szczery jestes narnolmalniejszy jaki sie da, tzn typowy ( bez urazy ) gostek ktory dopiero zaczyna przygode z kompami ( bo tak mozna nazwac bo ja wiem 2-3 letnie zabawy z kompem ) i naczytal sie za duzo z "eksperta" mama tata komputer i ja :wink: . Niestety takiego typu "gazetki" i "madrzy" koledzy uswiadczaja ciebie i innych w przeswiadczeniu ze sie znam, niestety dopiero po przeciwstawieniu swojej wiedzy komus kto sie naprawde zna cos takiego wychodzi :wink: Nie masz sie co martwic ze jestes nienormalny, choc z drugiej strony nie znam cie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zrozumienie :oops:  .Mam nadzieje że nie będzie Cie mieli nic przeciwko jeżeli czasem gdzieś coś mrukne?

1383316[/snapback]

No proste że nie :) I nie przesadzaj, przecież przestępstwa ani nic takiego nie zrobiłeś. Przedewszystkim to głowa do góry i wiedz że TO NASZE WSPÓLNE FORUM JEST TAK WIELKIM ŹRÓDŁEM INFORMACJI że jak się naczytasz to nie potrzebne będą Ci gazetki i sam będziesz mógł ocenić w co warto inwestować. Pamiętaj co Ci pisałem wcześniej: NOWINKI DOSTAJĄ NAJWIĘCEJ PO DXPIE, także na nie się nie nastawiaj B)

 

PS. Co do wypowiadania się to staraj się to robić przemyślanie i nie wybiegać poza dany temat (troszke teraz to robimy :D )

 

POZDRO i trzymaj się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruzoe zapewniam cie ,że wiele osób tutaj bardziej sie osmiesza i dodatkowo idzie w zaparte niezważając na jakiekolwiek argumenty...

 

A jak sie wydaje kupe kasy na kompa to warto sie przedtem nieco tym tematem zainteresować bo jak sie coś kupi na łapu capu to potem mozna mocno żałować...

Nie mam nic przeciwko kupowaniu p4 jak sie ma wiedze komputerową i świadomie dokonuje tego wyboru...

Gorzej jak sie powie bo intel zawsze jest lepszy itp i koniec...

Zauważ,ile jest postów na temat amd a ile intela...

Niestety tak z 2/3 kupujących intela nie ma bladego pojęcia o kompach kupuje jakiegoś celerona nie wartego nawet połowy swojej ceny i potem wypisuje brednie jakiego to ma super kompa.

 

A prawda jest taka,że dobre procesory intela są nieziemsko drogie i do tego często wcale nie lepsze od tańszych amd(zreszta topowe modele a64 wcale takie tańsze od p4 nie muszą być :? ). Natomiast przystepne cenowo produkty intela są po prostu mao wydajne i tyle... Obejrzyj sobie zestawy wielu użytkowników AMD mających A64- to raczej nie są biedacy i maja naprawde b.mocne zestawy..bez problemu mogli by sobie pozwolić na P4 a tego nie robią..ciekawe dlaczego....

 

Radze przez te 2,5 miesiąca poczytać sobie tweaka najlepiej działy o k.graficznych innych podzespołach, obu platformach i intelu i amd , dział o wc....

Po tym czasie powinieneś już co nieco załapać w tej dziedzinie, dokonać świadomego i przemyślanego wyboru... I wtedy sam zdecydujesz czy intel czy amd i jakie inne podzespoły chciałbyś mieć...

 

Moim zdaniem przede wszystkim wydając takie pieniądze warto dobrać sobie sensowne peryferia monitor obudowe itp.. a za to co zostanie kupić jakieś sensowne bebechy... :wink:

 

 

Polecam od dzisiaj godzinke- dwie czytania tweaka dziennie jako lekture obowiązkową :D

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ 99tomcat zgadzam sie z toba w 100% a szczegonie z

Moim zdaniem przede wszystkim wydając takie pieniądze warto dobrać sobie sensowne peryferia monitor obudowe itp.. a za to co zostanie kupić jakieś sensowne bebechy...

Bo oczu nowych sobie nie kupisz prawda :wink: na tym co moze przedluzyc ci "normalne" zycie nie wolno oszczedzac, i na tym co jest funkcjonalne. Chyba wszyscy sobie zdaja z tego sprawe ze statystycznie czesciej sie wymienia cpu, ram albo grafike niz monitor, obudowe, zasilacz.

 

Niby malo istotne szczegoly ale jednak istotne :wink: Osobiscie w pracy siedze jeszcze na 17 calowym crt, ktory ma juz madne kilka lat i po 7-8 godzinach pracy oczy mi wysiadaja :-| , co innego jest w domu przed dobrym MARKOWYM ( bo to tez jest wazne ) CRT, przy nim o zmeczeniu ocu nie ma mowy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie na moim x800pro vivo wszystko (tak tak wszystkie gry) smigaja w high detailsach 1600x1200 wiec nie widze powodu kupowania SLI no chyba ze sie chce byc krolem 3dmarkow

koniec OT

1381670[/snapback]

Panie japan_styled_nick_name, masz nas za idiotow? Przeciez na tym forum jest wielu userow ze sprzetem zdecydowanie wydajniejszym (nie tylko, ale przedewszytkim w renderingu 3D) od twojego i o weryfikacje twoich slow nietrudno.

 

By daleko nie siegac za przykald niech posluzy jedna z moich zabawek (ta z siga): vga i reszta klockow o klase wyzej od twoich ale absolutnie NIE wszystko smiga (jak podlacze crt 19") plynnie (rozumiesz to pojecie? Dla mnie to >40,50fps; dla ciebie powyzej hmmm... 10fps?) w 1600x1200 w "high detailsach".

 

Chyba, ze pisales o grach minimum polrocznych ale wtedy twa wypowiedz nie mialaby choc cienia sensu.

 

Jesli ktos serio mysli o maksymalnie przyjemnym graniu (eye- candys i odpowiednia plynnosc) to z pewnoscia P4 to nie to co chcialbym by sie u mnie znalazlo. A64 + mocna grafika (SLI naturalnie tez, nie tylko do grania w 3dmarki... z choinek pospadaliscie? Czy to moze przez zwykla zawisc?) to wybor zdecydowanie rozsadniejszy.

 

Powyzsza opinia jest (jak kazda) subiektywna ale poparta obserwacja pc@P4 vs pc@A64 w bezposrednim porownaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD'mowiec w dziale intela, a madrze gada! :D (mowa o tomcatcie)

 

z kompami jest tak (wg mnie) ze mozna je kupowac:

 

1: swiadomie (najpierw trzeba miec troche wiedzy na ten tamat - polacam, tak jak kolega, duzo czytac - nie tylko tweaka, ale jeszcze thg i pare innych)

 

2: 'w supermarkecie' - czyli to co sprzedawca 'wcisnie'*.

 

*nie zawsze oznacza to ze wcisnie jakis bubel, ale niestety jest to czeste

Edytowane przez Ganeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...