Skocz do zawartości
Cruise

Sprzęt Do 10.000zl

Rekomendowane odpowiedzi

No to spoko. Conajmniej godzina po powrocie ze szkoly na odkażenie mózgu :)

Ten temat juz zostanie zupelnym off topiciem także i tak trzeba będzie go skasować.

Zadam kilka pytań,dotyczących produktów oraz paru zagadniej .Więc zaczne od tego:

 

Co to jest mnożnik przy procesorze?

Czy monitor który wymieniłem : (LCD) 19 CTX F973L 12ms (jest w sklepie tweaku,ale niestety linka nie da sie skopiować bo go nie ma)

I która z obodow była by najlepsza : Chieftec CX-04

Silverstone TJ-04

TT Armor

(Nie podchodż Cie znowu z kijami do mnie ;P ). Ale co byscie wybrali? Oczywiscie bez zasilacza?

Pozwolcie jeżeli zorbie ten temat na offtopicowy w ktorym będe was sie troche o takie rzeczy wypytywał? :)

 

Ganeonie --------------> Właśnie dlatego chce troche wiedzy na ten temat posiąść i sam sobie zrobić cfg i skonsultować z kompetentnymi osobami (głównie Wami) a nie jakiś sprzedawca z supermarketu ktory ma zadanie wcisnąć dziadostwo z "odpadu" ktory nie przechodzi testow .

Edytowane przez Cruise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do obudowy to myśle,że np takie cos by było naprawde efektowne a wcale nie kosmicznie drogie Thermaltake Soprano VB1000SNS srebrna lub czarna

jest w sklepie tweaka fota więc mozesz sobie obejrzeć..

 

 

Fachowo ci nie wytłumacze co to mnożnik ale tak z grubsza to szybkośc magistrali na jakiej pracuje procek X mnoznik daje szybkośc z jaka pracuje procesor..

 

co do monitorka to poszukał bym może czegoś u samsunga- ma bardzo fajny monitorek z czasem reakcji 8ms tylko bez dvi..ale może przez te 2,5 miesiąca pojawi sie model z złązem cyfrowym... Ctx bym raczej nie brał firma ma raczej średniej jakości produkty... i nie polecam LG..mają fajne parametry na papierze a w testach okazuje sie,ze często tak na prawde są one nawet o 50% słabsze-to jest robienie z klienta idioty w biały dzień :mur:

 

 

edit:

 

a tutaj masz ciekawy link wprawdie nie na temat ale pokazujący ,że amd jednak badziewia nie robi- zobacz na czym biją rekordy w smarkach :wink:

http://tweak.pl/news/pokaz.php?uid=standard-2354#comm

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie do kupujacego. Po co Ci taki komp ? Za pare miechow on bedzie warty 2/3 z tego wszystkiego. Czy Ty chociaz racjonalnie podszedles do kupna tego kompa ? Komp do grania za 10.000 ?? Jestes moze z Krakowa ? Jak tak to wal na prowa to Ci zalatwie po hurtowych cenach tego kompa ;-) Jak cos to pisz na priva ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten laptop by sie przydał...no ale brat by pewnie kombinował żeby sobie go przywłaszczyć.

ogr22 - mowilem ze sobie juz darowałem.Co mam rozumieć po hurtowych cenach? Bez vatu? to było atrakcyjne. Jestem z Bochnie,niedaleko.Najwyzej jakbym miał kase to może bym pod Ciebie podjechał ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten laptop by sie przydał...no ale brat by pewnie kombinował żeby sobie go przywłaszczyć.

ogr22 - mowilem ze sobie juz darowałem.Co mam rozumieć po hurtowych cenach? Bez vatu? to było atrakcyjne. Jestem z Bochnie,niedaleko.Najwyzej jakbym miał kase to może bym pod Ciebie podjechał ? :P

1384077[/snapback]

po hurtowych cenach płacisz normalnie vat, tylko, że troszke taniej niż w sklepie ;)

mam taką samą możliwość składania sprzętu, a za taką cenę dostaniesz u mnie niezły rabacik :) no i mieszkam niedaleko Krakowa (30km od tego miasta:)

ale to narazie nie myśl o kompie, bo jeszcze przez te 2.5 miesiąca sporo się na rynku zmieni :) na twoim miejscu wziąłbym fajnego laptopika z wifi i do tego pct'a też z wifi i ładną sieć w domku odrazu zbudować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Gizmo - pokazujesz nam jaki mądry jestes, 10 k w kompa - cudowna inwestycja :lol:

nie mam nic w tej chwili do twórcy tematu tylko do Mr.Gizmo który twierdzi ze wpakowanie 10 tys zł w kompa to dobra inwestycja

bank ? nawet jesli - 500 do 1000 zł wiecej nikomu nie zaszkodziło ;)

albo mozna inwestowac w obligacje - tu juz mamy doczynienia z wiekszym zyskiem

1382935[/snapback]

a co mnie obchodzi to, ze dla kogoś wszystko co on kupuje musi być inwestycją? dla mnie komputer to przyjemnośc i hobby tak samo jak kupując zestaw audio nie zwracałem uwagi na to czy mi sie to opłaca kupić i czy sie zwróci i czy to inwestycja :) kupiłem bo dobrze grał ... poprostu pewne rzeczy kupuje sie dla przyjemnosci i tyle :)

 

to samo powiem na temat mebli, samochodu czy wystroju mieszkania - jeden wydaje na to tyle inny wiecej, jeden kładzie podłogi za 30PLN od metra a inny za 300 albo i 3000 PLN - jak mu to sprawia przyjemnośc to niech sobie kupuje co chce :)

 

co do tego czy komp za 10000PLN to dobra inwestycja czy nie? dla golodupca wydanie 10000PLN na cokolwiek z pewnoscia byloby rzeczą nie do przelkniecia i najwieksza porazka jego zycia ... takze do grania nie ma sensu kupowac takiego drogiego monstrum - ale jesli ktos zarabia komputerem to czemu nie skoro za godzine pracy ma np. 200PLN i czasem mocniejszy komp powoduje, że w ciagu doby jest w stanie zarobic wiecej - wtedy komp mu się zwróci momentalnie :)

 

a do twojego komentarza - nigdy nie twierdzilem ze kupno kompa za 10000PLN to dobra inwestycja - napisalem tylko, ze lepsza niz bank :) z którego można miec max. 500 PLN na rok :) - bo kompem można zarabiać na życie i t odużo wyższe sumy niż marne 1000PLN o jakim mówisz - które dałoby sięuzyskać z lokaty w banku ...

 

moja siostra zajmuje się grafiką 3d, robi też wizualizacje architektoniczne i powiem ci, że nawet jeśli wydałaby 10000PLN na kompa to i tak na nim zarobi wiecej niz 500 PLN rocznie :) - wiecej niz miałaby z wsadzenia ich do banku :) tak właściwie t ote 1000PLN t ozarabia na czysto w kilka dni ....wiec nawet jeśli dla ciebie inwestycja w kompa nie ma sensu bo tylko d ogrania go używasz - nie znaczy to, że inni nie umieliby wykorzystać kompa za 10000PLN i zarobicna nim tyle, żeby zwrócił się po miesiącu czy dwóch pracy :)

 

poza ty zastanów sie co ty wypisujesz? jaki bank da ci 10% zysk? bo te 1000PLN o których piszesz to właśnie tyle ... a co do obligacji to też nie bądź smieszny - nie ma na rynku polskim takich które choćby zbliżały sie do oprocentowania 10% a max jest chyba 6,99% wiec o jakich ty 10% i 1000PLN mówisz? odlicz od tego jeszcze podatek od lokat albo od obligacji - nawet jeśłi sprzedasz je na giełdzie to i tak od tego roku jest z tego podatek więc realny zysk z lokat i obligacji jest jeszcze niższy ... i jeszcze około 2% inflacja: z tego wynika, ze realny zysk z lokat baknowych jest poniżej 3% a obligacji poniżej 5% .... a moze ty nie umiesz liczyć?

 

jedyne sensowne inwestycje to akcje albo fundusze inwestycyjne czy nieruchomości i tylko tutaj masz szanse zarobić jakieś normalne pieniądze (nie mówiąc o prywatnym interesie) - ale chyba nie sądzisz, ze z 10000PLN można zajać się zabawa w inwestowanie w cokolwiek :) 10000 PLN to na wakacje albo przyjemności - moze wystarczy :)

 

na dobrze dobranym funduszu inwestycyjnym zarabiasz 23-24% rocznie co po odliczeniu podatków i inflacji daje ci realny zysk minimum 18-19%

 

na nieruchomosciach w zależności od regionu kraju zarabiasz srednio 15% - bo o tyle zwiększa się ich wartośc z roku na rok i jeszcze długo będzie sie zwiększała - dolicz do tego przychodzy uzyskiwane z wynajmu i wyjdzie, że masz kolejne 19% mniej więcej :)

 

więc o wszelakiej mądrości inwestycyjnej się nie wypowiadaj bo ja kwidać prezentujesz sposób myślenia dusigrosza magazynującego pieniadze w skarpecie :) bo bank niczym się od skarpety nie różni :)

 

a co do tego czy wpakowanie jakiejkolwiek sumy do banku komukolwiek zaszkodziło - powiem krótko - zaszkodzi każdemu kto zdecyduje się kisić pieniądze (większe sumy) w jakimkolwiek banku ... jak zlikwiduje lokatę przed czasem to jeszcze co niektóry bank nie wypłaci mu i tak śmiesznych odsetek :) nie bede kisił kasy w banku jeśli mogę gdzie indziej zarobić minimum 4x więcej :)

 

to by było na tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem moze i laptop byłby niezłą inwestycją ale to jednak nie to samo co pc.dal mnie laptop mógłby mieć nie kosztować wiecej niz 2600zl

(coś takiego np http://allegro.pl/show_item.php?item=47896972 ) . Zresztąna co mi więcej? Laptop mógłby jedynie służyć do przenoszenia danych,dostęp do internetu przez GPRS i...szpanu?

Nie mnie laptop sie nie przyda,brat ma laptopa,i nie wiedze sensu kupna drugiego,bo nie będe bratu który miał dużo od ojca prezentów robił - on sobie za dużo rzeczy przywłaszcza.

Niebęde robił dyskusji co ja co brat bo co to kogo interesuje? :)

Nie jednak lepiej będzie zainwestować w PC'ta zwykłego.I moze nawet na AMD sie zdecyduje?

Ide czytać tweaka :)

 

 

_________

 

Czy przy kupnie na firme można odliczyć sobie VAT?

Edytowane przez Cruise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a matko Boska co za laptop :D celeron i jeszcze nie pisze jaka grafika;/ wiec pewnie zintegrowana i te 256 ramu :blink: a vat mozna odliczyc. ja zawsze jak cos kupuje to daje tacie i on mi dolozy tez cos czasem zebym za wiecej kupil :lol: :lol: :lol:

kup sobie za 3 miesiace kompa na amd mysle ze bedzie korzystniej za max 5k. to juz bedzie wypas. i do tego jakis monitorek za 3k. a pozostale 2k przesnacz na jakies drobiazgi. moze kierownica momo za 400zl i jakis joy porzadny. jak chcesz miec cisze to kup sobie chlodzenie wodne. ale nie wiem czy jest sens kupowania chlodzenia wodnego jak sie nie ma o trym pojecia?? musial bys wiele o tym poczytac. ale masz czas. aha i jeszcze jakeis glosniczki do kompa najlepiej 5.1 za jakiej 500zl

Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie laptopa kupuje bo mi sie to u mnie nie opłaca - to nie na moje potrzeby.

 

Tak kupie za 3 miesiące,tymczasem coś poczytam :]

Kierownice mam.Czy jest sens(zakladania WC)? Nierozumiem,moim zdaniem jest.Jest dlatego że śpie 1.5m od łóżka,po 2 mam w przszysżłości zamiar o oc myśleć .

 

Ten samsung chyba rzeczywiscie ma ręce i nogi : http://www.pixmania.com/pl/pl/85525/art/sa...cmaster-9.html# .

 

Głośniki 5.1 mam ,zresztą wystarczają mi słuchawki tylko na nich pracuje.

Edytowane przez Cruise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,dlatego myślałem o gotowym, bo gotowca ,moge odinstalowac,wrzucic do torby i mam spokoj jeżeli chce ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> kompa "na wycieczke" :P

A czy ze zwykłym (domowo składanym) coś takiego sie uda?Musiałbym brać obudowe BigTower u góry zrobić chłodznice i wentylatory.....

No nie wiem nie chce znowu dyskutować....bo sie nie znam,mowie ogólnikowo.

Edytowane przez Cruise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ze zwykłym (domowo składanym) coś takiego sie uda?Musiałbym brać obudowe BigTower u góry zrobić chłodznice i wentylatory.....

da sie i bedzie spoko (wszystko w budzie, zamkniete - wiec 0 porblemow z transportem) - wiecej sie dowiesz CZYTAJAC* dzial Chłodzenie Wodą i Inne Metody

 

(...) śpie 1.5m od łóżka (...)

przerypane koleś, myslales zeby miej pić??

 

*mam namysli ze jest wiele topicow o tym jaki zestaw zlozyc i jak to zrobic - wiec niewarto zakladac nowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam w domku dobry monitor lcd i crt i jeśli miałbym kupować ponownie tylko jeden to wybrałbym... dobry crt :) ktoś stanie pod kątem złym i już widzisz inny odcien kolorków, obraz jest ciemniejszy itp itd... owszem, można wziąć z dużym kątem widzenia, ale i tak zawsze jest gorszy niż standardowy crt :) taki iiyama lub eizo 19-22" crt wcale nie jest zły, a że miejsca więcej zajmuje... wydaje mi się, że na biurku zawsze się znajdzie tyle miejsca ;)

jeśli chodzi o całego procka, płytę itp, nie mów teraz, że kupisz to lub to, ponieważ za 3 miechy zmieni się sporo :) za miesiąć w sprzedaży będzie dostępny Intel dual-core, AMD może opuści jeszcze bardziej na cenie najszybsze procki, to takie gdybanie :)

co do WC to kupiłbym taki gotowy zestawik zalmana jak dawałem wcześniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do WC to kupiłbym taki gotowy zestawik zalmana jak dawałem wcześniej :)

mozna tak zrobic i jest to niewatpilwie bardzo dobre rozwiazanie, ale skladajac samemu ma sie wieksza satysfakcje i wydajnosc zestawu (a czesto wychodzi to duzo taniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna tak zrobic i jest to niewatpilwie bardzo dobre rozwiazanie, ale skladajac samemu ma sie wieksza satysfakcje i wydajnosc zestawu (a czesto wychodzi to duzo taniej)

1384557[/snapback]

ale jakoś wątpie, żeby on sobie poradził jako początkujący user z tym dobrze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruise - jak chcesz koniecznie mieć mobilny komputer do przenoszenia na różne lanparty to odpuść sobie WC ... lepiej za tą kaskę zainwestuj w naprawde dobre AC - a widać, ze cię stać nawet na high end od Thermalrighta :) więc nie ma sensu według mnie utrudniać sobie życia :)

 

chyba, że walniesz i AC i WC, też tak kiedyśmiałem na jednym zestawie, WC było umieszczone poza obudową - poza blokami i węzami doprowadzającymi wodę do nich ... a jak wlokłem gdzieś kompa t ozakładałem zwykły radiator ... tylko, że w końcu znudziło mi się ciągłe majstrowanie ze zmienianiem chłodzenia i odpuściłem sobie WC ...

 

jeszcze mi od tego WC zostało jakieś 10m spirali z rurki miedzianej 12mm zamontowanej wewnątrz szybu wentylacyjnego :) - nie chciało mi się montować chłodnicy a taki układ doskonale ją zastępował - wężyki wychodziły wprost ze sciany, pompa i zasobnik z wodą miałem umieszczone w szafce ... teraz mam AC (co prawda na innym zestawie) i też mi styka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za jeszcze jeden upór mojego ducha osła ;P

A może właśnie na np" lanparty by wystarczyło jakieś gotowe chłodzenie np: ten Aquariius 3 czy te polskie chłodzenie wodne ostantio czytalem (firma chyba CPC WaterCooler Compact SE 12dB ) ale podobno to syf.Ale chyba i tak ma wydajność dużo większą od AC ? Myślałem ewentualnie o chłodzniu Heat-pipe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aquarious to podobno shit. gdzies tak przeczytalem. slaby a pompka podobno glosna. jakis tower to bardo dobry pomysl. z tanich na amd jest arctic64 za niecale 100zl i wydajnosc bo dobra i jest cichy. a drozysh towerow jest duuuzo.

Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za jeszcze jeden upór mojego ducha osła ;P

A może właśnie na np" lanparty by wystarczyło jakieś gotowe chłodzenie np: ten Aquariius 3 czy te polskie chłodzenie wodne ostantio czytalem (firma chyba CPC WaterCooler Compact SE 12dB ) ale podobno to syf.Ale chyba i tak ma wydajność dużo większą od AC ? Myślałem ewentualnie o chłodzniu Heat-pipe.

1384711[/snapback]

Kurde tylko nie cpc.... to taki kodegen wśród WC-a jak ktoś mówi,że super to z niego taki miłośnik WC,że lepiej nie gadać...

Jedyne co powiem to żaden zestaw nie przebije dobrze dobranego zestawiku-jak ma sie pieniądze to bez kombinowania w normalnym sklepie internetowym kupisz sobie bloczki chłodnice pompke i reszte maneli. a przycięcie węzyków na odpowiednią długość to chyba nie sztuka.Reszta składanie będzie podobna jak w gotowym zestawie.

 

Jest na forum dział o WC to może sie pofatygujesz...

Nawet zaczął wreszcie powstawać faq aby nowicjusze co nieco wiedzy zdobyli :P

Tutaj to raczej bez obrazy ale naprawde fachowej porady o WC raczej nie znajdziesz...

Jak zaczynają chodzić teksty że CPC fajne jest ja normalnie wysiadam...

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 10 tys to jest mega wypasny lap (Sager) z GF6800 :P

A najlepiej to kupic za polowe tej kasy jakis model z Radeonem X700 np Acera 8xxx Travelmate :P

Za reszte rower, bo na motocykl Ci nie starczy i na dziwki tez cos zostanie :P Pamietaj, ze udany seks jest gwarancją stabilnosci psychicznej czlowieka :-)

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...