Skocz do zawartości
Cruise

Sprzęt Do 10.000zl

Rekomendowane odpowiedzi

wow ale floty :blink: :D

POWERED BY AMD dobrze prawi

coprawda miałem tego nie pisac ale napisze :lol: :lol:

W ŻYCIU BYM TYLE KASY NA KOMPA NIE WYDAŁ

:D:D:D:D:D:D :mrgreen:

ulżyło mi ;)

ofkoz ze brałbym wszystko pod AMD, nie chodzi tu o osobiste pobudki

poprostu athlony som lepsiejsze ;) i tańsze

co do SLI - hmmm.... czy ja wiem ?

te całe SLI bedzie kosztowac cos ok 3000 zł a kto wie czy za tyle nie kupi sie nowego

r 520 fudo :)

gdyby to byla moja kasa to wziąłbym radka X800XL a potem czejndż na fudo :D

2 X 6800 GT to power jest ale za 1/3 (no moze troszke wiecej) ceny tych kart miałbym wydajną karte an której i tak gry bedą chodzic na max detalach spoko

lepiej sie poważnie zastanów nad tym skoro masz zamiar wydac 10 tys zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych :mrgreen: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

ludu

chlopak chce INTELA wiec dajcie sobie spokoj. skoro stac go na taki sprzet za taka kase (jak kupowalem swoj to dalem za niego 12k) to nie ma zamiaru siedziec na nim dluzej niz 2lata.

 

PS Jakby chcial AMD to by pisal na forum AMD

 

PPS przykro sie robi jak wlazicie ciagle na forum intela i gledzicie ze AMD jest super, a INTEL wujowy. Mialem kiedys athlona i NIGDY WIECEJ TEGO BLEDU NIE POPELNIE!!!

 

PPS Ciekawe jest ze AMDowcy zawsze maja najwiecej do powiedzenia (i bardzo czesto sie wypowiadaja jako pierwsi) w topikach z pytaniem "jakie P wybrac" lub "jaki zestaw na INTELU do tego i tamtego" w ktorch zaznaczone jest ze ma to byc wlasnie INTEL. ZACHOWUJECIE SIE JAK SEKTA!!!

 

PPPS Windows 64bit wejdzie do uzytku moze z poczatkiem 2007roku do tej pory A64 to bedzie kupa zlomu

 

Do wypowiedzi pain.exe:

jak narazie na moim x800pro vivo wszystko (tak tak wszystkie gry) smigaja w high detailsach 1600x1200 wiec nie widze powodu kupowania SLI no chyba ze sie chce byc krolem 3dmarkow

koniec OT

Edytowane przez Tsoushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tsoushi >> źle odczytałes mojego posta ;)

lukas-komp :

co amd 64 da ci wiecej 10k w 3dmarku 2003 i blisko raz wiecej fpsow ? icon_neutral3.gif mur.gif

nie mam nic do amd bo faktycznie w gierkach lepiej sie spisuje,

grasz w marki ? ja nie <_<

skoro nawet juz sam potwierdzasz ze w grach lepiej sobie radzi to o czym tu dyskutowac

a tu jutro Cruise pisze posta ze komp mu potrzebny do ogladania filmów i słuchanai muzy :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer składany w Proline

Procesor: Athlon 64 3500+ s.939 BOX (cena 1039zł)

Chłodzenie Procesora: Scythe FCS-50 Heatline (cena 199zł)

Płyta Główna: MSI K8N Diamond nForce4 (cena 889zł)

Obudowa: Cooler Master ALU CASE TAC-T01-E1 WAV.bl (899zł)

Zasilacz: Yesico FL-550TMS PCI-E (cena 1049zł)

Pamięci OCZ: 2x512MB (cena 1989zł)

Dysk Twardy: Maxtor 300GB 16MB 6B300R0 DM10 (cena 709zł)

Karta Graficzna: Gainward PP! Ultra/2400 TV-DVI-DVI GS (cena 2075zł)

Klawiatura i Myszka: Logitech Cordless Desktop MX Bluetooth (cena 589zł)

Nagrywarka DVD: Plextor PX-716A/T3 Kit BOX (cena 449zł)

Monitor: iiyama MA203DT 22' (cena 2659zł)

 

Niewymieściłem się w cenie bo wychodzi troszke ponad 12tyś.zł ale i tak warto. A co do Inteli i MAD, są plusy i minusy obydówch procesorów, więc chyba niech każdy sobie wybiera. Wg mnie to będzie maszyna do gier, więc monitor jak najbardziej CRT (przynajmniej moim zdaniem), a 22' pozwolą na super wrażenia. Dlaczego zintegrowana karta dźwiękowa, dla grazca, podłączyć pod wzmacniacz i dobre głośniki będzie lepiej szło niż na jakimś SB. Niepolecam osobiście nagrywarek dvd Lite-On, ponieważ sam mam jedną i bardzo się na niej zawiodłem. A dysponując taką kasą, można bez problemów sobie pozwolić na wypalare z najwyższej półki. Cene można lekko obniżyć zamieniając zasilacz na Antec 480W kosztuje około 449zł.

 

Www.Proline.Pl/shop/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tsoushi >> źle odczytałes mojego posta ;)

lukas-komp :

grasz w marki ? ja nie  <_<

skoro nawet juz sam potwierdzasz ze w grach lepiej sobie radzi to o czym tu dyskutowac

a tu jutro Cruise pisze posta ze komp mu potrzebny do ogladania filmów i słuchanai muzy :lol: :lol: :lol:

1381678[/snapback]

ale wogole za 75dni to caly sprzet na rynku sie zmieni :P

bedzie dostepny Intel dual-core za jakies 1200-1500zl to wtedy juz w te serie bedzie warto inwestowac, wiec nie wiem po co prawie 3 miechy szybciej sie pytac o konfig kompa :)

jesli chodzi o platforme to dlugo myslalem nad amd64 i gdybym gral nalogowo to pewnie mialbym go pod maska ;) no jak robie rozne rzeczy to lubie sobie poprzegladac www/popisac na tlenie/ircu, a HT duzo w tym pomaga :) no i procka uzywam takze do obrobki video i muzy, no i 2.4C z serii SL6WF niezle sie kreci :D

 

Cruise: napisz do czego ma byc ten komp, czy bedziesz bil na nim jakies rekordy ? :P i czy jestes jakims poczatkujacym uzytkownikiem kompa czy juz sie cos znasz na sprzecie ?

 

Bo jeśli chce się mieć fajnego i wydajnego amd64 to trzeba mieć pojęcie o kręceniu CPU i go o/c ;)

 

 

*SoN*: za tego kompa nigdy bym tyle nie dał! po pierwsze zasilacz jak kupować to jakiegoś tagana najlepiej o połowe tańszy! grafike lepiej wziąć winfasta, pamięci OCZ ? :mur: za te cene 2GB lepiej miec duzo wiecej, niz troszke szybciej! no i plyta MSI sux :P lepiej brac DFI, dysk twardy tez porazka :] lepiej dwa razy 200gb i zrobic raid za 900zl, nagrywarke zamiast brac z najwyzszej polki dvdrw to lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pioneera 109D, ktory pali bardzo dobrze dvdr plytki i nagrywarke combo liteona, ktora pali bdb plytki cdrw i dodatkowo moze sluzyc jako odtwarzacz dvd :P po co naduzywac dvdrw i odrazu mozna palic plytki w locie ;)

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

audigy bedzie brzmial o wiele lepiej (moze bez mocnego basu ale jednak) na zwyklym zestawie komputerowym 5.1 niz zintegrowana na wzmacniaczu a to dlatego ze zintegrowane najczescie nieksztalcaja dzwiek np. gitarka Hendriksa jakos tak wujowo brzmi, gubione sa srednie dzwieki przy sluchaniu techno i podejzewam ze najlepsze porownanie jest tak czy inaczej przy klasyce (tu sie dopiero czuje roznice). Najlepszym wyjsciej jest oczywiscie polaczenie audigy do wzmacniacza i to na dobrych pozlacanych kablach wtedy z glosnikow sie wydobywa ambrozja i nektar ;)

 

pain --> ty mnie zle odczytales - popieram ze nie ma co sie ladowac w SLI i tyle (po prostu mnie zainspirowales :) )

 

PS proponuje poklucic sie za 2mce jak pozostana tylko 2 tygodnie do kupna i bedzie wiadomo na czym informatyka aktualnie stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukas:

-dobry zasilacz to podstawa komputera, więc nie ma na czym oszczędzać. A jeśli twierdzisz że tagan jest lepszy od Antec lub Yesico to sobie sprawdź różne testy zasilaczy które są umieszczone w internecie.

 

-płyta główna MSI, ta którą napisałem jest jedną z najlepiej teraz ocenianych pod względem stabilności i mocy, ale jak Ci niepasuje to prosze o taką:

Gigabyte GA-K8NXP-SLI NForce4 S.939

 

-jak chcesz karte graficzną winfast, prosze bardzo, cenowo niewiele się różnią, a wymieniając płyte główną na tą co podałem wyżej cena się zrównoważy.

WinFast GF 6800Ultra 256MB 256bit PCI-E

 

-co do dysku twardego pokaż mi dysk 200GB który ma 16MB :) a to coś znaczy, zresztą ten dysk co wymieniłem jest bardzo cichy, a dla niektórych ma to znaczenie. Rozumiem, że można dokupić chłodzenie dysku, i odrazu go wyciszyć. A co RAID, to ja pomiędzy partycjami na tym dusku będe miał większy transfer niż ty na RAID 2x200GB WD 8MB

 

-chyba niewidziałeś w akcji pamięci OCZ, ja wole posiadać 1GB OCZ niż 3GB DDR zwykłych 400

 

-a co do kopiowania w locie, to nieproblem kupić zwykły napęd dvd, i też możemy to robić. Jeżeli twierdzisz że napęd combo Lite-On jest dobry w kopiwaniu CD, to ja najwyraźniej byłem w błędzie niekupując go, bo twierdze, że jak coś jest combo to jest do bani :-/ Zresztą Plextor, jest marką w firmie, jeśli można tak powiedzieć, i wiele osób znam, że jak by miały kase to by odrazu brały nagrywarki tej firmy, a nie jak polecasz Pionieer lub inni też polecają NEC, takie samo porówanie jak Asus i Benq :D Wiadomo które się wybiera.

 

Zresztą jak powiedzane, skoro zakup ma być za 74dni, to niewarto teraz patrzeć na ceny, bo wiadomo, że się zmienią i to diametrialnie, jedne na lepsze drógie na gorsze, nie mówiąc już o nowym hardware co wyjdzie za ten czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zasilacz za 1000zł ? :> jak zbliżone parametry ma taki za połowe ceny, bez przesady, że mając 10k musimy 10% wywalać na zasilacz ;)

ten Tagan wystarczy w zupełności!

Co do płyty to królem O/C jest jednak DFI ;)

Jeśli chodzi o dyski z firmy Maxtor to życzę powodzenia... ;) Chyba nie chcesz, żebyś po kilku miesiącach stracił dane..., a jeśli chodzi o wydajność to zawsze można wziąć SCSI lub 2 raptory :D i napewno będą wydajniejsze od maxtora ;) Jeśli chodzi o OCZ to kto mówił o zwykłych pamięciach 400MHz ? Można spokojnie kupić A-Daty TCCD, wyjdzie taka sama cena, a większa ilość ramu i wydajność wcale nie gorsza. Osobiście łądowałem każdemu napęd Liteona i jak do tej pory tylko jeden wylądował na serwisie :)

 

P.S. Ide spać bo chyba jestem uzależniony od tweaka :D

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wtrace 3 grosze.

Tak bede pisal - w takiej kolejnosci jak mi sie bedzie przypominac.

 

Wiec pamiatki proponuje szybsze niz 533

Paneli TT nie polecam - a juz napewno Hardcano12 bo posiadalem taskiego ja i moj sasiad - obaj wywalilismy to na zlom - jest to dobrze wygladajace zawodne badziewie.

Panel raczej od Coolermaster-a

 

Grafike - moze Gainward PowerPack! Ultra/2600PCX TV-DVI-DVIGolden Sample SLi

 

Do tego dobry zasilacz ( ten Tagan 420 nie jest zly ale moze cos mocniejszego? )

Dobra aluminiowa obudowe ;-)

Procka Intela 64

 

Ja bym przy tej kwocie skupil sie na wyciszeniu tego wszystkiego - czyli do tego na co sie da chlodzenie wodne.

 

Plyta Fatal1ty jest super - ale w orginale glosna dosyc - ja zrezygnowalem przez ten chalas z otesa powywalalem wiatraki i zainstalowalem chlodzenie wodne na GPU / CPU / NB - wszystko sobie podkrecilem - i mam cicho .

Bez chlodzenia wodnego odradzam Fatal1ty - bo ojciec ktorejs nocy wywali go przez okno bo spac nie bedzie mogl

 

Co do samej platformy - to jesli bym gral wziol bym AMD - ale ze gram i pracuje postawilem na intela - kiedy pracowalem na AMD za czesto mialem pauzy spowodowane jakimis zwiechami ( ogolnie problemami )

 

a jesli ktos uwaza ze na intelu nie da sie grac - to sie myli - najlepsi gracze graja tez na intelach - poza "fatalitym" jeszcze np.

ALTERNATE aTTaX

 

http://www.alternate-attax.de/profil/?pid=3204&page=2

 

Na zakonczenie - to za taka kase trudno postawic kombajn - latwiej za 4-5tys ( takiego przecietniaka ) - przy takiej kwocie zawsze sa rozterki - a moze jest cos jeszcze lepszego / wyszukanego / wydajniejszego

Proponuje postawic dobry konfig taki jakie stawiacie ludkom na codzien - i za reszte kasy schlodzic to woda i wyciszyc.

 

pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.Dziękuje wszystkim za opinie (głównie użytkownikom AMD dzięki którym zdecydowałem sie na Intela) ;P .

Na PIV EE mnie nie stać.Skoro ktoś twierdzi że jestem lama,nie zaprzecze - sam siebie oceniać nie mam zamiaru.Byćmoże jestem.

Po drugie,co w tym złego aby na TR XP-120 postawić PIV 640 3.2ghz...heat pipe są duzo wydajniejsze od zwykłych wentylatorów.To jeszcze nie koniec tej dyskusji.... MOże rzeczywiście masz racje,postawić zwykłego przeciętniaka i zainwestować w chłodzenie wodne.

Ale o chłodzeniu wodnym nie mam zielonego pojęcia.Zresztą,komuter chyba przybiera dosyć na wadze przez to i zabieranie go ze sobą na wakacje,czy na jakąś impreze lanparty staje sie kłopotliwsze.

A co w tej karcie tak głośno chodzi?

A ile moze kosztować chłodzenie (wodne) takiego PC'ta ?

Ten Asus chyba odpada chociaż jest funkcjonalny z tego co czytałem (nietylko chipie).Żal mi go troche,pozatym nie na każdej płycie zmieści sie XP-120 .Chłodzenie wodne no cholera,boje sie.NIe mam doświadczenia w tym rodzaju chłodzenia.

Jaki jest koszt dobrego chłodzenia wodnego?

Dalej nie wiem czy nie zwykłe....

Ale myśle ze rzeczywiscie zacząłem zawcześnie ten temat bo komp będzie kupowany na przełomie czerwca/lipca no chyba że coś sie zmieni i pod koniec lipca.

Poczekamy na nowszy sprzęt.

ale chyba nic lepszego na grafike nie wyjdzie przez najbliższy czas chociaż ATi coś nowego szykuje (odpowiednik układu SLI w nVidi)

 

 

A właśnie,jak wygląda sprawa np: Thermaltake Aquarius III ? Trzeba chyba bloki dokupować?

Ale wtedy wszystkie inne [ciach!]ły(wiatraki itd) odpadają....hmm...moze warto?

 

 

 

Aaa komputer ma służyć do gier ,pracy (corel,word i obrobka dzwięku amatorska)

No i moze jakieś rekordy? :D Ale to przy okazji.

Szukam właśnie czegoś o WC

Edytowane przez Cruise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 3 miechy to moze turiony wejda :D

mnie to wali ze np. zmarnujesz tyle kasy, ale napisz przynajmniej DO CZEGO MA BYĆ TEN KOMP

 

aha

jak rekordy to moze byc i te SLI

coprawda AMD pasowałby tutaj jak ulał ale skoro piszesz ze masz blade pojecie o O/C

no to wez co tam chcesz

za tyle to sie nie da nie byc zadowolonym :rolleyes:

Edytowane przez pain.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie sugerowalem zakupu procka EE napisalem o "nowym" Intel P4 64

 

Z chlodzeniem wodnym - tu mozna by sie duzo rozpisywac

 

Jeszcze tylko uzasadnie dlaczego warto sie koncentrowac moim zdaniem na chlodzieniu wodnym

 

Wiec - obecny "przecietniak " do 6000 tys zl . spokojnie starczy na taki sam okres a przynajmniej na okres taki jak ten konfig za 1000 tys.

dlatego tez mysle ze lepiej wybrac komponenty nie do 10tys lecz powiedzmy do 80tys a 2 tys przeznaczyc na chlodzenie

 

Co do kosztow chlodzenia to roznie z nim bywa - zalezy czy bys kozystal z poradmnikow i przy pomocy kolegow sam montowal ( by bylo taniej ) czy tez zakupil bys jakis gotowy zestaw ( prawdopodobnie drozszy )

Mysle ze za 2 - 2,2tys zl. mozna zakupic gotowy - estetyczny i wydajny zestaw ktory mozesz wlasnorecznie zamontowac

 

Taki zestaw moglbys sobie podkrecic do takich wartosci jak ten za 10tys ( zalozenie takie ) przy czym bys mial calosc bardzo cicha - ja przynajmniej doceniam to ze mam cisze.

 

Wada o ktorej juz wspomniales - jest ograniczona/ czy tez utrudniony mobilnosc - ja mam TT Aquarius - i w przypadku tego zestawu kiedy sie przenosze np. gram turniej na LAN-ie - to zakrecam zaworki rozpinam weze - zestaw pakuje do specjalnej torby ( zakupionej wlasnie w komplecie ) - kompa biore pod pache , torbe z chlodzeniem na ramie i mykam :wink:

 

a bac sie chlodzenia wodnego nie ma czemu - raczej boje sie konwencjonalnego" :D

Jesli bys sie zdecydowal na wodne chlodzenie - to mysle ze znalazl by sie ktos z Tweak-a kto mieszka niedaleko od ciebie, zna sie na "mokrej robocie" i wpadlby by zamontowac ci zestaw za kilka groszy lub kto wie moze nawet za darmo

 

Pozdrawiam

 

EDIT. w przypadku zestawu Aquarius III - wiec proponowal bym zakup lepszego bloku na CPU - bo ten ktory jest w opakowaniu jest wystarczajacy , lecz jak na moj gust lichy ( malowydajny) - do tego osobno bys musial dokupic bloczek na NB i Karte Graficzna i z 3m weza by polaczyc dodatkowe bloki - i jeszcze ( jesli mam byc szczery ) to jesli bys chcial ostro podkrecic zestaw i kozystac z niego komfortowo 24 godz na dobe -wypadalo by dokupic dodatkowa chlodnice ( ja tak uczynilem ) - jednak na LAN-a jej nie zabieram - tam jest i tak glosno wiec podkrecam wentyl do 3500 -5000 obrotow i jest chlodek nawet przy OC

 

PS. to wszystko to tylko moje sugestie i mysle ze nikt nie wezmi mi ich za zle.

Edytowane przez Sportmaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cruise

Taki topik to powinienes stworzyc 10-20 dni przed zakupieniem sprzetu. Za 3 miesiace wiekszosc podanych tu konfigow bedzie nieaktualna :)

To, ze nie masz zaufania do AMD to twoja sprawa (tworcy gwiezdnych wojen jakos mieli, ale oni chyba sie nie znaja) Na dzien dzisiejszy platforma oparta o A64 jest bardziej oplacalnym zakupem. Finisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(jeszcze raz prosze uzytkownikow AMD o niewypowiadanie sie że AMD lepszy bo bije po oczach logiem)

Sportmaus - tak wiec przechodzimy na temat WC . darauje sobie powietrzne...a pasywne wyrabiać nie będzie (radiatory).

EE rzeczywiscie nie jest opłacalny - zobaczymy co będzie no...z tych CPU Dual core.

A jak wygląda chłodzenie kart graficznych (w ukladzie SLI) wc?

Bo jeżeli nie wyjdzie nic efektywniejszego od SLI,to będe łączył dwie karty...

 

tak więc procek,grafika i płyta główna ma jeszcze 3 miesiące ...... wiec moze coś nowego wyjdzie. Ale zróbmy przykład na dzień dziesiejszy:

 

PIV 640 3.2ghz 1200zl

x2Winfast GF6800U = 3000tys

Płyta główna do 1000zl - 1000zl.

Pamięci szybsze niz 533? Bierzmy przykladowo te geila 2xgb = 1700zl

WC - 2000zl

Obudowa 600zl

Zasilacz 500zl

Monitor CTX 19' 12ms 400cd/coś kwadratowego :P 1700zl

Twardziel (2x200gb) 900zl

 

Klawiatóra,icemate,oświetlenie max 500zl

 

To będzie 13 tys.Chyba jednak zrezygnuje z SLi i cena będzie już tylko 11.500zl od tego odejmie sie jeszcze różnice w cenach (moze jakiś upust? ;)) i sie w 11tys zmieszcze.

 

-Dalej chce kombajn? Tak chce bo ten kombajn przez 2 lata conajmniej nie bedzie zmienianiy.A potem moze po jednej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego sie zaczynacie klucic. skoro chce kupic intela to prosze bardzo, skupcie ise na tym problemie, a nie na sile uszczesliwac chlopa. (za pol roku zrozumie ze to byl blad:P)

fjanie jest powiedziec znajomemu "...kupilem kompa za 10kafli <wow>...no kupilem intela a nie te badziewie amd, wiesz te amd to sobie dzieciaki kupuja, ja kupilem powazny sprzet... wiesz moj proc ma 2MB cachu a nie jak amd jakies marne 512kb... stary nie wazne ze ma zajebiste opoznienia wzane ze 2MB.... "

 

heheh zeby poskakac po necie albo zagierczyc....:)

 

ale tak na serio to poczekalbym na nowe procki ze stajni amd... jak intel wypuci cos nowego, dobrego a nie prescota po face liftingu to wtedy dlaczego nie... narazie poczekajmy na soft dla 64bitow i zobaczymy kto komu dokopie:> hehehe pewnie amd64 swojemu odwiecznemu wrogowi 32bitowemu prescotowi po face liftingu:D lol

 

pozdro

 

PS: wolalbym kupic butelke dobrego wina ze te roznice amd vs intel i skonsumowac je ze swoja kobitka:>

1381667[/snapback]

no nie jestem pewien czy kupisz naprawdę dobre winko za tą różnicę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z wami uzgodnie :)

Ok,no w sumie rzeczywiscie mialem pytać co za 2k ?

-Thermaltake Aquarius III 1200zl

-ThermalTake Aquarius VGA Waterblock 140zl

-Thermaltake CPU Water Block 190zl

i moze standartowy blok na chipset płyty?

zmieszcze sie w 1500zl za WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory - ale ja poza tymi sugestiami jakie podsunolem - to wolal bym sie za wiele nie wypowiadac - troche goraco w tym watku - wiec lepiej jak sobie odpuszcze.

 

Co do kolegi ktory sie przedemna wypowiadal - to za 2 kola moznna kupic bardzo dobre chlodzenie z oparte na podzespolach lepszych niz ten za 1 kola.

Skoro sie wypowiadasz na ten temat - zakladam ze masz troche praktyki w tej kwesti - i nie zaprzeczysz ze za 2 tys zbuduje lepsze WC niz za 1k - pozytym kolega napisal ze nie jest wprawiony " we wladaniu woda" wiec myslalem o pozadnym / rozbudowanym / zestawie gotowym

 

Taki AquariusIII kosztuje obecnie 180Euro - jednak trzeba dokupic do tego blok na NB i grafike do tego jakies inne dodatki ( zaciski ,waz ) - pozatym nie sugeruje zakupu AquariusIII

 

Lepiej Zalmana Reserator-a lub Coolermaster Aquagate ALC-U01 Wasserkühlung

http://www.kmelektronik.de/root/picp/6206.jpg

http://www.kmelektronik.de/root/picp/5215.jpg

 

Zarowno zestaw zalmana jak i coolermastera jest prostszy w rozbudowie niz Aquarius

 

I so to tylko przyklady - uzylem najpopularniejszych "gotowcow"

 

I dodam - juz wczesniej wspomnialem ze lepiej zbudowac "wlasne "chlodzenie - z dobranych oddzielnych elementow.

 

ale tu sie trudno pisze - ciagle ktos ma jakies ALE - czy nie prosciej przedstawic wlasna propozycje -jednoczesnie nie negowac innych ?

Przeciez wybierze i tak Zainteresowany - on zdecyduje - jak bedzie chcial to wbrew wszystkim sugestiom.

 

PS. co do chlodzenia wodnego to proponuje zalozyc osobny topic w dziale chlodzenia

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzonko wodne może to:

Zalman bezgłośny system chłodzenia RESERATOR 1

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13434

i

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14452

a procek:

http://tweak.pl/news/pokaz.php?uid=standard-2225#comm

:D

 

Monitor CRT: bo dobrej klasy LCD jest bardzo drogi :P (jakaś dobra 17" lub 19") no i do gierek lepiej jednak CRT ;)

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze wydaje 10k na kompa to jest jego sprawa. ja bym na bank tyle nie wydal. to ze bierze intela to tez jego sprawa jak chce przeplacic to prosze. ale nie rozumie czemu do sprzetu na tyle kasy proponujecie monitor CRT?? ktory bedzie zajmowal pol biurka. przeciez jak ma tyle kasy to niech kupi porzadego lcdeka np enzo. i rozbawilo mnie spwierdzenie w pierwszym poscie. zeby nie wydal 10k na dziwki :lol: :lol: 13 latek i juz mu dziwki i fury w glowie :mur: :mur: moim pierwszym odcuciem bylo ze ten temat to wogole prowokacja :mur: :mur: ale skoro tyle pisze to moze to na powaznie :) :)

Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o so chodzi w tej prowokacyjnej dyskusji - ale w kwestii płtyty i procesorów to polecam ASUS NCCH-DL,która obsługuje 2 Xeony (również Nocona)

2 procesory Xeon 2,8 ghz (z 1 mb cashe 1000 zł każdy z 2 mb cashe 1.5 kzł

karta to jakis topowy model ati, 2 gb ram ( można wsadzić zwykłą bez ECC).Zasilacz pod serwerową płytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o qtwa 10tyś. pufffff ja pierdziele. czlowieku masz 13 lat, kup sobie (jak bardzo chcesz intela) jakies p4 2000Mhz do tego jakiegos radka 9800 a reszte pieniedzy wsadz na konto niech Ci rosnie. Jak mleko z pod wasow zgubisz i bedziesz wiedzial czy Twoja przyszlosc bedzie sie opierac na swiecie komputerow to pieniazki z konta wybierzesz i dopiero kupisz lepszy sprzet. bo jesli chodzi o granie to wiecej jak 4 tys bym nie wydal.

koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że nie ma sensu kontynuowania tego tematu. Dwie osoby sie mi tu konkretnie wypowiedziały.... :) I ni uznały mnie za prowokanta.

Lucas-comp ,Sportmaus odezwe sie na gg.

Sorki,błędem widocznie było rejestrowanie sie tutaj,z zamiarem kupna intela.

Przepraszam za zabrany czas.

Proponuje temat zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=>HeatFighter & Nierealny - macie jakies problemy ze wzrokiem?? czy moze ze zrozumieniem slowa pisanego????

czlowiek wyraznie napisal, ze chce INTELA!!! a wy tu ze swoim badziewiem wyjezdzacie ;)

 

 

przy takim budzecie bralbym mniej wiecej to co lukas-comp proponuje

1381108[/snapback]

 

to ty masz problemy ze wzrokiem !!! :lol: czy może ze zrozumieniem słowa pisanego??? :lol:

pokaż mi gdzie napisałem "że nie chce INTELA!!!!!" TO PRZYZNAM CI RACJE ŻE JESTEM SLEPY I NIE UMIE CZYTAĆ ZE ZROZZUMIENIEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z wami uzgodnie :)

Ok,no w sumie rzeczywiscie mialem pytać co za 2k ?

-Thermaltake Aquarius III 1200zl

-ThermalTake Aquarius VGA Waterblock  140zl

-Thermaltake CPU Water Block 190zl

i moze standartowy blok na chipset płyty?

zmieszcze sie w 1500zl za WC

1382174[/snapback]

chłodzenie wodne za 2 k :lol: dołóż jeszcze 5 stów i masz prometeia mach II gt, dżizas to chyba jakiś fakeowy temat, 10 tys. na sprzęt który za pół roku będzie już out of date :lol: dobrze ci tu radzą kolego zapytaj się o to samo jak będziesz tydzień przed zakupem a nie dwa miechy :lol: mam kilka uwag ale po co znowu budzić stare demony :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że nie ma sensu kontynuowania tego tematu. Dwie osoby sie mi tu konkretnie wypowiedziały.... :) I ni uznały mnie za prowokanta.

Lucas-comp ,Sportmaus odezwe sie na gg.

Sorki,błędem widocznie było rejestrowanie sie tutaj,z zamiarem kupna intela.

Przepraszam za zabrany czas.

Proponuje temat zamknąć.

1382261[/snapback]

Twoim bledem nie bylo to, ze sie tu zarejestrowales bo jednak na forum Tweaka mozna zdobyc wiedze potrzebna do zgospodarowania 10 tysiecy na zakup sprzetu i nie tylko. Natomiast ewidentnym bledem bylo nie napisanie do czego ten komp bedzie sluzyl (programowanie, obrobka wideo, gry, benchmarki etc). Drugi blad to, ze za 75 dni na topie beda inne komponenty np. ATI wyda nowa karte oparta na rdzeniu R520 itd. Jezeli mam ci dac jakas rade to poswiec codziennie godzine na czytanie roznych testow, opini itd i kilka-kilkanascie dni przed zakupem podasz gotowy konfig, a zmiany proponowane przez userow beda zapewne kosmetyczne. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...