Skocz do zawartości
Ziemniak

Jaka Antena I Karta Sieciowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taka sprawe jest u mnie siec osiedlowa chce sie do niej dopiac ale nie wiem jaki sprzet bedzie najlepszy, nadajnik znajduje sie 60m ode mnie po drodze sa 4-5 domy, siec jest oczywiscie radiowa. Zalezy mi na tym aby bylo jak najtaniej.Ziemniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha, a jak ty chcesz podlaczyc ta antene do tej karty sieciowej???? Chetnie sie dowiem. Anteny nie maja wtykow RJ45 tylko kabel ktory sie zowie H-155, lub H-1000 (ten drugi to raczej w wifi 5GHz). Koncowka kabla antenowego to na ogol RP-SMA. Rozwiazania masz 3 :

 

a) kupujesz antene i karte do sieci bezprzewodowej np PLANET WL8305, albo WL8310

B) kupujesz antene i nazwijmy to "USB-WiFi-Kit" czyli kabelek USB z mozliwoscia podpiecia RP-SMA do ktorego podlaczasz antene

c) kupujesz antene do tego access pointa i karte LAN (RJ45), antene wtykasz do AP a z niego ciagniesz lan do zwyklej karty sieciowej.

 

a, b sa najtanszymi rozwiazaniami.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam istotnie popełniłem gafe. Teraz to wygląda zupełnie inaczej parawopodobnie bedzie to wyglądać tak :

antena http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48035918 karta

karta http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47579777]

CZy to bedzie działac jestem prawie pewnien że tak i jeszcze jedno jak ja to mam potem skonfigurować itp na antenie to się robi czy na karcie chodzi mi o pasmo odbioru itp.Ziemniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego sie nie konfiguruje, musisz znac SSID swojej sieci + haslo, adres routera/serwera (do ustawien bramki), kanal od razu sie sam skonfiguruje. Pamietaj, ze antena w zaleznosci od ustawienia ma polaryzacje pionowa lub pozioma (co rozroznia sie w przypadku Yagi po miejscu wyjscia kabla), takze jak ustawisz ja tak, ze kabel z niej bedzie wychodzil poziomo i 0 sygnalu, to przestaw tak by kabel z niej wychodzil pionowo.

 

Mam nadzieje, ze jasno sie wyrazilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta mi sie troche nie podoba, max 11Mbit/s, zalezy w jakim standardzie masz swoje WiFi. Co do anteny polecam - szczerze mowiac sam zaopatruje moja siec w anteny od tego gostka : siata100 z allegro i sa rewelacyjne i tanie - dobra jakosc wykonania + swietne uchwyty, zaczepy. Natomiast nie znam tej karty. Ja cale moje "amatroskie" sieci robie na PLANETach, zarowno punktach dostepowych jak i kartach wifi (bo mam dostep do hurtowni z tym sprzetem :) ). Nie przesadzaj z tym respektem, ale na sieciach Wi-Fi sie znam, bo nie raz siedzialem na dachu i naprawialem, konfigurowalem, upgradowalem, takze sluze pomoca.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

podepne sie pod temat...

 

File, napisales ze robisz wszystko na planetach, moglbys napisac jaki realny maksymalny/sredni transfer mozna uzyskac na ap-4000v2 w trybie bridge?

 

czy na 150m przy zastosowaniu tylko przy jednym z ap zew anteny kierunkowej 16dbi, drugi stalby w oknie ze standardowa antena, mozliwe jest uzyskanie 2MB/s - bez dodatkowych anten na tej samej odleglosci, oba w oknach za szybkami bylo jakies 600kB/s

 

ktore opcje najlepiej wlaczyc dla uzyskania najlepszego transferu i bezpieczenstwa (wep 128 bit czy wpa-psk) pomiedzy wspomnianymi wapami 4000v2 - wgrany najnowszy firmware 2.04

 

jesli mozesz wytlumacz tez do czego sluza te opcje i jak je najlepiej ustawic:

 

Beacon Interval (msec, range:20~1000, default:100)

RTS Threshold (range: 256~2432, default:2432)

Fragmentation Threshold

(range: 1500~2346, default:2346, even number only)

DTIM Interval (range: 1~255, default:1)

CTS mode None Always Auto

Aging Interval 60

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak to na kazdym access poincie realny/maxymalny transfer zalezy tylko i wylacznie od poziomu sygnalu. APeki zawsze "negocjuja" transfery na podstawie sily sygnalu (odleglosc) i link quality (np drzewa i slabe anteny, odleglosc). Najlepiej miec laptopa i sprawdzac sygnal, bo na specjalistyczne urzadzenia do pomiaru sily WiFi nas nie stac!.

 

Gdy ja tworzylem siec WiFi to cudem technologicznym byly Wapy 22Mbit/s (WAP-1966 to byla nowosc)i jedyny typ enkrypcji to wep 64/128/256bit, potem po upgradzie firmwareu pojawily sie opcje kodowania poprzez 802.1x - ja tego nie uzywam bo nie mam potrzeby. Przyznaje sie, ze nie wiem co to wpa-psk, ale aby dobrze zabezpieczyc siec po pierwsze wylacz rozglaszanie SSID, to podstawa i daj nazwe SSID np : 1-yyysiec15, ciezko odgadnac taka nazwe i filtrowanie MAC adresow na Access pointach do tego szyfrowanie 128bit i masz zabezpieczona siec.

 

Okno to zgroza, dziala jak rezonator, czyli przy pewnej dokladnej odleglosci od okna pojawia sie rezonans i dziala rewelacyjnie w pewnej odleglosci od niego, ale dalej juz koniec sygnalu (u mnie przez okno nie dziala w ogole) (mowie o oknach gdzie w srodku jest niby proznia). Bron boze stawiac antene skierowana w okno!! (z mojego doswiadczenia)

 

Co do opcji, to nie chce mi sie pisac, znajdziesz na pewno w internecie, i raczej domyslych wartosci tych ustawien sie nie powinno zmienic. Polecam na wstepie lekture

 

Poradnik WiFi

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

Co do opcji, to nie chce mi sie pisac, znajdziesz na pewno w internecie, i raczej domyslych wartosci tych ustawien sie nie powinno zmienic.

jakbys jednak mial chwilke czasu, to... kiedys tu zajrze, moze sie zachce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

artur.c... fora są od rozwiązywania problemów a nie cytowania ogólno dostępnych instrukcji obsługi

1397961[/snapback]

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...