Skocz do zawartości
Weelkoo

Abita Aa8xe 3rd Eye - Potrzebne Informacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Szukam, szukam i nie mogę znaleźć informacji w jakich zakresach można regulować napięcie na tej płycie ?? W szczególności zależy mi na informacji na temat max VCore jakie można ustawić na procesorach z rodziny Northwood. Może ktoś ma tą płytę to niech podzieli się jeszcze takimi informacjami;

 

- jak ze stabilnością

- czy wentyl na chipsecie jest głośny ??

- jak sprawdza się regulacja obrotów wentyli za pomocą uGuru (w jakich zakresach można regulować ich prędkość ?? ile wentyli można regulować)

- jakie maksymalnie stabilne FSB można uzyskać

 

Wszelkie inne informacje mile widziane

 

 

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta poda takie same napiecie dla Northwooda i Prescota - jesli "kazesz" jej katowac procka 1,7V to ona to uczyni bez wzgledu na jego typ.

 

Jesli chodzi ci o maks napiecie ( bezpieczne dopuszczalne ) to czytaj w specyfikacji procka a nie plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uznaję takiego czegoś jak maksymalne dopuszczalne napięcie dla CPU - wcześniej siedziałem na AMD i tam max zalecane to 1,85 V a dla mnie dopiero powyżej 2 V zaczynała się zabawa :P Chodzmi mi o fakt czy pozwoli podbić napięcie bo narazie na 3 płyty na 925XE co miałem żadna nie pozwoliła mi wejść z napięciem powyżej 1,6 V a to napięcie standardowe dla mojego proca :) I tak 1,7 V by się zdało.

 

Zresztą proc jest taki jak twój - P4 EE 3,46 GHz - przy jakim napięci udało Ci się wytargać taki wynik - i ile na standardowym napięciu wycisnąłeś MHz z tego proca ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Z tego co się oprientuję to ta mobo jest na socket T a nie na 478. Na LGA nie ma przecież Northwoodow :mellow: Są tylko prescotty. Chyba ze masz jakiegoś dziwnego proca na LGA 775 który jest NW :blink:

POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freelancer - to źle się orientujesz :) Jeden z najszybszych P4 obecnych na rynku oparty jest o rdzeń z rodziny Northwood i siedzi na podstawce LGA775 :) Zresztą płytę mam już w domqu - czekam jeszcze na pamiątki Corsair i wtedy będe walczył :) Narazie skromnie bo na AC Freezer 7 siedzę ale jak uzbieram trochę kasy to kto wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...