Skocz do zawartości
koleks

Jaki Linux ? Pod Ten Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :-P Szukam małego distro ... z duzymi możliwosciami ... najlepiej jak by się instalował na jedym dysku z winda :] ale jesli sa klopoty dla noobka :] to moze byc jakas inna do 200 mb (dysk mam maly ...)

 

dziekuje

 

Aaaaa... kompa mam Pentum/Celeron 300 Mhz (nie wiem w biosie pisze tak jakos dziwnie ), 32 mb ram, k.grafiki 1 mb :/ shit

Edytowane przez koleks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja poszukuje emulator linuxa pod dosa, najlepiej zeby sie instalowal jako plugin w norton commanderze.  :D

1382825[/snapback]

Leże i kwicze!

 

A tak na serio - jest przyklejony topic "Linux na pedrive" - tam sa male distra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś innego ? Tzn. nie mam boot`owania na cd :| moe ,a takiej opcji ;/

Jakiś debian ? Pld ? Tylko prosze o dokladne linki do scigniaciqa i opis instl

 

Thx

1384593[/snapback]

bez bootowania z cd daleko nie zajdziesz w linuksach.

slyszalem, ze pld ma jakas mala wersje bez iksow wiec chyab tylko ona, ale czy sie jeszcze w tych 200mb iksy zmieszcza to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandrake ... pisze ze mam Za malo ramu ;/ a poza tym slysze ze to gwono :P A może zna ktos czysto txt ? tzn. zeby bylo tlo, jakis ala stat(pasek narzedzi) a reszta w txt nawet internet w txt ? :D Lecz aby mial duze mozliwosci i latwa instalacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damn small linux (dsl) jest całkiem całkiem przyzwoity, posiada fluxbox i troszke ciekawych aplikacji (ma firefox'a :D ) można go zainstalować na hdd lub na pen drive'a

 

ps. czemu sobie ram-u nie dokupisz? przecież 64mb na allegro kosztuje 25zł...

Edytowane przez danioX4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zabootowaniu z cdeka uruchamiają się x'y (fluxbox) klikasz gdziekolwiek prawym przyciskiem myszki i szukasz czegoś nazwanego install to hdd czy jakoś tak (nie pamietam) aha dysk musi mieć utworzoną partycje ext2/3 i musi być sformatowany

 

Pozdro

 

POMYSŁ O TYM RAMIE bo pod linuksem niewiele zdziałasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...