Skocz do zawartości
Singer

Jaki aparat do 1500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zakup aparatu cyfrowego, maksymalna cena jaką mogę zapłacic to około 1500 zl. Niestety zupełnie nie znam się na aparatach cyfrowych więc bardzo prosze o rade jaki aparat byłby najlepszy?? (w tym przedziale cenowym oczywiście). Z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO Canon S1 IS. Fotki baaardzo dobre, filmiki 640x480 30fps, zoom optyczny 10x z stabilizacja obrazu, sporo ustawien manualnych. Sam na taki zbieram :) Jesli jest cos lepszego w tej cenie to piszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co oczekujesz od aparatu, co masz zamiar fotografowac, czy masz zamiar cykac wszystko na AUTO czy masz zamiar troche rozwinac swoje umiejetnosci pozniej i cos samemu po ustawiac? :)

 

I czy te 1500zl to na sam aparat czy na aparat +karta pamieci +akku itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotografika zawsze mnie bardzo fascynowala wiec napewno chcialbym rozwinac swoje umiejetnosci. Jak juz pisalem jesli chodzi o aparaty to jestem laikiem ale interesowalby mnie najbardziej profesjonalny aparat, taki ktorego zakup moglbym juz potraktowac jako dobra inwestycje (o ile mozna tak powiedziec przy takiej cenie). Karte pamieci dokupilbym osobno jednak w tej kwesti takze prosze o wskazowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olympusy z serii 7xx są niezłe - duży zoom, można pstrykać zwierzątka, dobra optyka. Nadal dobrym wyborem jest olek c-4000 - zwłaszcza do nauki, pełna kontrola wszystkich parametrów, tani względnie, rewelacyjny obiektyw (zakres 2,8-11 na całej ogniskowej - nadal nie rozumiem, jak to możliwe - może ktoś wyjaśni?), dość dobry szerokokątny (ekw. 32mm), ale b.małe tele (ekw. 96mm), migawka do 16s, rewelacyjne makro (2cm - fakt, że są aparaty z makro od 1cm), cena koło 900zł.

Olki mają tą zaletę jeszcze, że łatwo dokupić akcesoria (filtry).

 

Kodak 7590 wygląda też obiecująco (zoom).

Edytowane przez grzmot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wiec by kupic Canona A95, 5mp, obrotowy LCD, pelny manual.

Do tego karta pamieci 512MB, baterie i pokrowiec i masz bardzo dobry zestawik.

 

 

@grzmot napisales "2,8-11 na całej ogniskowej" nie lapie? jak juz to 2.8 na calej ogniskowej :> i nie jest to jedyny taki aparat, bo np. Panasonica lumixfz z zoomem x12 tez ma stala jasnosc obiektywu na poziomie 2.8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKRYTOBOJCA: masz rację, przegapiłem (do tej pory myślałem, że jedyny, na firmę Panasonic jakoś zwyklę nie patrzę). Tak, czy owak, to jest dziwne, bo jak zwiększamy ogniskową, jasność obiektywu powinna maleć (proporcjonalna jest do stosunku średnicy soczewki i ogniskowej), i większość aparatów tak ma.

 

Pisząc 2,8-11 miałem na myśli od 2,8 do 11 w całym zakresie (11 to też pewna zaleta, ładne "gwiazdki" na zdjęciach nocnych wychodzą, np. tu: http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=254963).

 

Co do tego Canona, to się zgodzę, to udana seria, no i bardziej poręczny, niż mój olek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie moje poszukiwania zawezily sie do trzech pozycji:

 

Minolta Dimage z3

 

Kodak DX 7590

 

Kodak easyshare z 740

 

Wlasciwie to jestem najbardziej zainteresowany pierwszymi dwiema pozycjami, niestety nie moge sie zdecydowac na nic konkretnego. Gdyby minolta miala 5 milionow pixeli to juz bym sie nie zastanawial. Prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jestem nieufny co do Minolty, ale (wg dpreview.com):

- ma lepszy zoom,

- stabilizacja obrazu,

- lepsze makro,

- dłuższy czas naświetlania,

- gorącą stopkę pod lampę,

- timer 2s.

 

Dla mnie to by były istotne cechy, różnica między 4 a 5 MP jest minimalna, z drugiej strony kodak jest tak jakby ładniejszy :-P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie jestem pewien czy wykorzystam 5 mp. A dlaczego skreslic z3?? (Niestety nie doszukalem sie gdzie o tym pisales). W czym Fujifilm S5500 jest lepszy od chociazby tego Kodaka DX 7590?? I jeszcze jedno pytanie: czy reczna ostrosc sie do czegos przydaje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręczna ostrość może się bardzo przydać (np. zdjęcia nocne, makro, szybkie sytuacje), ale jej użyteczność silnie zależy od realizacji w aparacie. Tzn, w zwykłych lustrzankach nie ma problemu, kręcisz, widzisz i to od razu - jest szybko. A jak to kompakt cyfrowy, i musisz regulować guziczkami (fakt, że niektóre mają pierścienie) i oceniać efekt na EVF lub tylnym ekraniku, to różnie bywa, i z dokładnością, i z szybkością. Ale generalnie lepiej mieć niż nie mieć :-P (aczkolwiek funkcje autofocus są coraz szybsze i dokładniejsze - w wielu przypadkach manual może byc zbędny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manual nigdy nie bedzie zbedny :)

 

Jak nie masz MF to np. o ostrej fotce w ciemnym pomieszczeniu mozna zapomniec.

 

A Z3 ma za duzo wad by warto bylo kupowac, szumy i szumy, nawet przy iso50, system AS - jest ale jak sie troche mocniej nagrzeje przez niego matryca co wszedzie strzela hot pixelami, tragicznie to wyglada, bylo jescze pare wad, ktorych nie pamietam, ale dawno sie nim nie zajmowalem wiec, polecam poszukac na necie co nieco.

 

Czy S5500 jest lepszy od Kodaka, to bys musial porownac na jakims serwisie :) Kodak chyba nie ma manuala pelnego? tylko priorytety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o sam aparat to bym sie nawet pokusil o fujifilm s7000 niezla maszynka, 6mp, x6 zoom.

 

Ciezko powiedziec, jak dla kogos sie wybiera :)

 

Najlepiej wiedziec co kupowac i jakie opcje nam beda przydatne w aparacie, a jakie nie, jakie wady itd. nam nie beda przeszkadzac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopne sie do tematu, bo w sumie o to mi chodzi.

Stoje przed kupnem cyfraka, mam na to 350euro (lokalizacja - Berlin).

Moje priorytety:

1. Matryca okolo 5 mp.

2. Optyka - zoom optyczny min. 3x (chetnie wiecej), swiatlo wiadomo - im wiecej tym lepiej extra by bylo f:/ 2 - 3 .

3. Szybkosc - czasami trzeba cos pstryknac z zaskoczenia, nie chce czekac az wszyscy uciekna. Niezla jest pod tym wzgledem minolta A2 - ale za droga. Olympus 5050 jest zdecydowanie za wolny.

4. Mozliwosc ustawien recznych - szczegolnie wazna jest przeslona. Gdyby nie to, to zdecydowalbym sie na canona ixusa700 (z procesorem digic II).

5. Lampa blyskowa - tak 4-5 m zasiegu byloby mile.

 

No i oczywiscie rzecz najwazniejsza - jakosc zdjec.

 

Mysle nad:

FUJIFILM FINEPIX E510 - http://www1.conrad.de/scripts/wgate/zcop_b...pc=X&~cookies=1

Olympus C-770 UZ + 32 xD Card - http://shop.mediamarkt.de/webapp/wcs/store...ategoryId=10014

Canon PowerShot A95 (chyba wolny) - http://shop.mediamarkt.de/webapp/wcs/store...ategoryId=10014

Minolta DiMAGE Z3 (moze jednak nie) - http://shop.mediamarkt.de/webapp/wcs/store...ategoryId=10014

 

Inne:

http://shop.mediamarkt.de/webapp/wcs/store...teria=2&index=0

 

Podkresle, ze istotna jest predkosc AF i robienia zdjec. Czyli od nacisniecia migawki do zrobienia zdjecia.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest najlepsza  w cenie do 1500zł :P

1392872[/snapback]

 

Widać że masz doś duże pojęcie o cyfrakach.

Sugeruj się dalej megapixlami, zayebiste fotki będziesz robił :mur:

Z-ki to badziew dla ubogich newbie, co to lecą właśnie na XX Mpix.

Jedyny ich plus, to dość dobre makro, ale ile procentowo foci się w makro ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reed w takim razie co ty bys proponowal w tych cenach?? I dlaczego nie minolty??

1413978[/snapback]

 

Nie będę Ci zabyt wiele pisał. Zaproponuję raczej najlepsze polskie forum traktujące o digital foto : http://cyberfoto.pl/

Tam znajdziesz odpowiedzi, na wszelkie możliwe pytania.

Mogę tylko polecić firmy: Canon, Fuji, Nikon, Sony

Wejdź w poszczególne działy i poczytaj, sprawdź jakie fotki robią.

Ja po 2 tyg czytania tego forum wybrałem Fuji Finepix S5500 i jestem zadowolony bardzo z niego. Zatorbiste tryby AUTO i full manual jeżeli chcesz i umiesz. Co więcej chcieć ?

Pomijam juz ergonomię i rasowy wygląd.

 

Dlaczego nie mInolty ?? Źle napisałem, nie o wszystkie mi chodzi. Nie wziąłbym żadnej z Z-ileś tam Oglądni foty z nich, poczytaj opinie o trybach (makro OK mają) i pomacaj go w sklepie. Od razu Ci sie odechce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Z1 nie mam zastrzezen, dobry aparat za DOBRA cene.

Do nastepnych modeli mozna miec zastrzezenia.

 

Poza tym kazdy aparat ma wady, tylko trzeba umiec wybrac taki aparat, ktorego wady beda nam mniej przeszkadzac.

 

Ps. Ale macro s5500 ma okropne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję zakup aparatu cyfrowego, maksymalna cena jaką mogę zapłacic to około 1500 zl. Niestety zupełnie nie znam się na aparatach cyfrowych więc bardzo prosze o rade jaki aparat byłby najlepszy?? (w tym przedziale cenowym oczywiście). Z góry dziekuje za pomoc.

 

Witam ponownie, Panowie w Aparatach Cyfrowych liczące się firmy to Canon, Nikon, Sony a reszta do [ciach!]O sorki, ale takie są realia poczytajcie fora zagraniczne, a nie polskie(za kasę z reklamy piszą [ciach!]iane recezie.) Warto porównać testy i poco, komu aparacik a wtedy wszystko wiadomo.

Nie sugerować się pixelami, a bardziej możliwościami(manual, zoom itp.…)

Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...