Skocz do zawartości
Singer

Jaki aparat do 1500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

NIe wiem kto robil ta fotke ale z takimi parametrami to lol :)

 

F8

ISO 200

1/60

Priorytet migawki i w sloneczny dzien :)

 

Twoj znajomy dal d...

1636166[/snapback]

Właśnie jeszcze zerknąłem i exif mówi, że aparat to s5000, a nie s5500, więc przynajmniej ISO nie mogło być niższe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

Chyba już nie będe rozważał olka pod dyskusję. Czekam tylko na kasę i kupuję.

Teraz jeszcze myślę czy nie poczekać na s5600, tylko on chyba dopiero w listopadzie ma być. A ja aparat chce w następnym tygodniu kupić raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie warto wydawać aż 1500 na aparat cyfrowy. Oczywiście zależy od zastosowań ale do codziennego, prostego używania cyba w zupełności wystarczy Nikon 4600 lub Canon A510. Polecam Nikona chociaż ma trochę mało ustawień manualnych...

1699461[/snapback]

Powiedzmy więc, że ktoś, kto chce wydać na aparat 1500 i więcej potrzebuje go do czegoś wiecej, niż 'codziennego, prostego używania'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje waszej rady/opinii!

Od dłuższego czasu przymierzam sie do zakupu cyfrówki. Ze względu na ograniczone możliwości finansowe wybór padnie chyba na FZ10 Panasonica. Policzyłem sobie, że 1500zł wystarczy mi akurat na aparat ok. 1250 - 1300, kartę SD Pentagrama HS 512 ok. 140 i torbę 50-100zł. O tym aparacie przeczytałem już naprawdę dużo, ale brakuje mi opinii kogoś, kto podchodzi do sprawy "na chłodno".

Oceńcie tę decyzję.

 

Przy okazji :] Co sądzicie o gwarancji jaką wystawia TEN sprzedawca? Czy jest ona możliwa do wyegzekwowania w razie ew. awarii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek w TYM tym temacie znajdziesz trochę info. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o danych technicznych kliknij TUTAJ, a jeżeli bardziej interesują Cie opinie użytkowników kliknij TU. Jeszcze jeden link się został :] Linek opinie, wrażenia po polskiemu.

Od siebie dodam że też interesowałem sie tym aparatem ale jakoś nie przmawia do mnie - głównie przez brak stabilizacji. Miłego czytania :].

 

A kto mi pomoże w wyborze? Co myślicie o FZ20 Panasa?

 

Edyta Edyty

Mini test (głównie szumów) 5600 na cyberfoto LINK

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypada całkiem dobrze.

Zalety: stabilizacja, małe szumy (mniejsze niż S2 Canona, FZ20 Panasa), zasilany 2xAA przy czym dużym plusem jest dołączona do zestawu ładowarka (niestety tylko 6h, ale zawsze jest) i akumulatorki.

Wady: dość duże jak na tę klasę aparatu abberacje* chromatyczne, których nie da sie usunąć zmianą przysłony, wolny tryb zdjęć seryjnych 1,3 klatki/sek, drogie karty 512MB MS Pro około 230zł. Innych wad nie pamiętam albo takich nie było :]

 

*Cholerka zapomniałem jak sie to pisze - za dużo czytam testów w pogańskim języku :]

 

P.S.

Moje pytania (te wyżej) są już nieaktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się czy wybrać Panasonica FZ5, czy Fuji S5600. Do panasonaicza skłania mnie dłuższa gwarancja.

Tak czy siak chciałbym się jeszcze dowidzieć, czy ktoś bawił się tymi aparacikami na wodzie :) Żegluje sobie, dlatego zastanwaim sie który aparat lepij poradzi sobie z odblaskami np... No i który ogólnie jest (bądź wydaje się być) solidniejszym, co by odrobina słonej wody go nie zabiła :)

Edytowane przez Cahir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym chce się przesiąść z poczciwego Zenita na cyfrówkę. Może to dziwne "porównanie" zenita do cyfrówki

ale chodzi mi o to żeby było można się tą cyfrówką pobawić - nie nawidze małp. Pstrykam różne dziwne rzeczy -ostatnio z musu i przyjemności pożyczoną cyfrówką zdjecia mikroskopowe - polecam :) , zdażają się koty, motylki, chmurki itp. W każdym razie wpadły mi w oko (cenowo i nie tylko ;) ) Nikon Coolpix L1 i Canon Power Shot A610(lub620). Mam sentyment do Nikona bo i mikroskop Nikona no i zoom większy niz w Canonie ale nie znam się na cyfrówkach i proszę o radę :) który wybrać bo podobne zestawy już omawialiście ale nie taki ;) chyba.

Edytowane przez pescado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikon jest lepszy w analogach, w cyfrach rządzi już Canon i to też przyznał sam Nikon ;) . Powiem Ci tak ... żeby zmienić zenita na cyfrę musiałbyś zainwestować w coś pokroju Canona 350D ... bo poprostu nic nie zastąpi tego pięknego dźwięku mechanicznej migawki ;) . Ok rozumiem, że $$$ jest problemem w takim razie bierz Canona A610 :) powiem Ci że pierwszy efekt będziesz mieć taki : " wow widać foty na LCD , hmm czemu tu wszystko jest takie elektroniczne?" poprostu mechanika ma taką swoją "magię" :] ale ok , może już przesadzam ;) ... bierz A610 i jak kupisz to wpadnij i opisz swoje relacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...